Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке стейблкоїни і як вони працюють

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке стейблкоїни

Стейблкоїни (англ. stablecoins) - у дослівному перекладі з англійської "стабільні" монети - продовжують набирати популярності на ринку цифрових активів. З їхньою допомогою інвестори та інші учасники ринку отримали можливість впоратися з низкою недоліків класичних криптовалют. Дізнайтеся більше про те, що таке стейблкоїн, з матеріалу експертів сайту ITstatti.in.ua.

Як працюють стейблкоїни

Як працюють стейблкоїни

Одним із недоліків криптовалют вважається волатильність - різкі злети і падіння, що відлякують багатьох потенційних інвесторів від використання віртуальних активів. Стейблкоїни якраз покликані вирішити цю проблему і привнести стабільність у криптовалютний простір.

Існують різні методи досягнення більш стабільних ринкових цін, і на сьогоднішній день є три типи стейблкоїнів:

  1. Забезпечені фіатними грошима - підтримуються активами в резерві. Тобто, за кожним стейблкоїном в обігу стоїть еквівалент у доларах, які зберігаються в банку. Наприклад, одиниця таких коїнів, як USDT, USDC або TUSD забезпечена одним доларом США. Завдання цих монет полягає в тому, щоб послабити занепокоєння інвесторів з приводу різких коливань котирувань і створити систему, яка була б більш зручною для повсякденних покупок.
  2. Забезпечені криптовалютою - незважаючи на те, що технічно проблема волатильності в цьому випадку не вирішується, емітенти намагаються усунути її за допомогою так званого "надлишкового забезпечення". Наприклад, стейблкоїн вартістю в один долар забезпечується двома доларами. Завдання цих токенів - створити певний баланс між перевагами децентралізації, тоді як криптовалютні резерви абсорбують ефект від ринкової волатильності.
  3. Забезпечені/децентралізовані - пов'язані не з резервами, а зі смарт-контрактами для відстеження цінових коливань, емісії та купівлі коїнів.

Графік, який відображає загальну пропозицію всіх випущених, станом на листопад 2023 року, стейблкоїнів

Приклади найпопулярніших стейблкоїнів

  • Tether (USDT) - один із найвідоміших стейблкоїнів, прив'язаний до долара і з ринковою капіталізацією, що перевищує на сьогоднішній день 4 млн доларів. Tether Ltd жодного разу повноцінно не довів, що його токени забезпечені доларами, але нещодавні зміни умов на сайті проєкту свідчать про те, що Tether підтримують часткові резерви.
  • Gemini Dollar (GUSD) - проєкт братів Вонклвосс, що дає змогу користувачам надсилати стейблкіони через мережу Ethereum.
  • TrueUSD (TUSD) - власники цих токенів виграють від надійного законного захисту за рахунок використання експроу-рахунків. Цей коїн має схожі риси з Tether, але в даному випадку проєкт робить акцент на забезпеченні повної прозорості для інвесторів і клієнтів.Інформація про TrueUSD

Як стейблкоїни вирішують проблему волатильності

Стейблкоїни користуються неймовірною популярністю за рахунок забезпечення бездоганного балансу переваг, які дає децентралізація, і додаткової вигоди від передбачуваності. І хоча деяким коїнам не вдається підтримувати задані цінові рівні, що створює деяку невизначеність навколо концепції цих токенів, довіру до стейблкоїнів ще не втрачено. Як і у випадку з іншими криптовалютами, багато країн продовжують шукати способи регулювання стейблкоїнів і підвищення прозорості ринку.

Конкуренти Tether винесли для себе уроки з помилок цього проєкту і практикують повну прозорість. Наприклад, USDK, розроблений блокчейн-компанією OKLink і випущений у червні 2019 року, пропонує курс конверсії 1.1 і на 100% забезпечений резервами. Для ще більшої прозорості незалежні аудиторські фірми надають щомісячні звіти про обсяги доларових резервів.

Галас навколо стейблкоїнів ще не закінчився, і нові монети постійно продовжують з'являтися. Зі збільшенням торгових обсягів стейблкоїни стають дедалі привабливішим способом залучення людей у криптовалютний простір.

Де купити стейблкоїни

Купити стейблкоїн можна на більшості популярних криптобірж, включно з Binance. Також багато торгових платформ запропонували користувачам придбати стейблкоїни через P2P-платформи.

Читайте також - Що таке майнінг ліквідності.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити