Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке мінтинг NFT і скільки коштує карбування токенів

Останнє оновлення: Вівторок, 05 грудня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке мінтинг NFT

Популярність невзаємозамінних токенів (NFT) продовжує зростати. При цьому лише деякі знають, як створити НФТ. 

Редакція ITstatti.in.ua вирішила розібратися в питанні. Розповідаємо, що таке мінтинг і чи можна безкоштовно зареєструвати NFT.

Що таке NFT

Один із найпопулярніших запитів у мережі на тему - "NFT що це". Давайте розбиратися. Невзаємозамінні токени (англ. non-fungible tokens) або NFT - це цифрові активи, кожен з яких - унікальний. Формат універсальний. У нього можна "обернути" багато чого: від музичних треків, до ексклюзивних фото і навіть прав на нерухомість.

Формат допомагає підтверджувати право власності цифрового об'єкта. З цією метою інформацію про NFT і власника токена вносять у блокчейн. Докладніше про те, як працюють невзаємозамінні токени - дізнайтеся з нашого матеріалу.

НФТ підтримують багато популярних блокчейнів, зокрема Ethereum, Binance Smart Chain, Flow, Tron, Tezos, Cosmos, EOS, WAX і Polkadot.

Що таке мінтинг NFT

Мінтинг (англ. minting), який також часто називають карбуванням - це процес створення невзаємозамінного токена з його реєстрацією в блокчейні. Щоб замінтити NFT потрібно заплатити комісію мережі. Після цього інформацію про невзаємозамінний токен і його автора внесуть до блокчейну.

Найпопулярніша мережа для мінтингу NFT - Ethereum. У лютому 2022 року обсяг використаних для карбування невзаємозамінних токенів ETH досяг максимуму.Обсяги мінтингу НФТ на Ethereum

Аналітики Nansen звернули увагу на те, що обсяг ETH, які користувачі витрачають на мінтинг токенів, перевершує витрати користувачів криптовалюти на оплату мережевих комісій.Порівняння витрат ETH на мінтинг і газ.

Перед тим, як замінтити НФТ, автор роботи може встановити налаштування токена, включно з вимогами до виплати роялті - винагород за перепродаж активу на вторинному ринку.

Скільки коштує мінтинг

Пік вартості карбування невзаємозамінних токенів зафіксовано в травні 2021 року на рівні 0,56 ETH (понад $1,7 тис., за курсом на той момент). Уже до червня показник упав до 0,06 ETH (понад $180).Графік середньої вартості мінтингу НФТ

На початку 2022 року вартість мінтингу невзаємозамінних токенів знову продемонструвала зростання.

На ринку є варіанти обходу комісій за мінтинг для творців цифрових активів. Одну зі схем запропонували творці популярного NFT-маркетплейса OpenSea. Розробники представили систему "ледачого мінтингу". Робота в такому форматі передбачає реєстрацію NFT у блокчейні тільки після купівлі токена. Таким чином система "перекидає" комісію за мінтинг з творця токена на покупця.

На інших блокчейнах вартість мінтингу NFT може бути дешевшою, ніж на Ethereum. При цьому саме ETH багато хто вважає децентралізованою і технічно безпечною мережею.

Чи дає платний мінтинг гарантію затребуваності НФТ

Витрати на реєстрацію NFT у блокчейні не дають гарантій успішності невзаємозамінного токена. Ось яким побачили ринок аналітики Nansen:

  • Зелений - мінімальна ціна токенів колекції вища за витрати на її мінтинг.
  • Жовті - мінімальна ціна токенів нижча за вартість мінтингу. Токени досі представлені на ринку.
  • Червоний - мертві колекції.Ринок невзаємозамінних токенів.

Аналітики дійшли висновку про те, що за статистикою кожна третя замінтенна колекція невзаємозамінних токенів приречена на провал.

Як замінтити NFT

Існує дві основні схеми замінтити NFT. Перший варіант - через маркетплейс, другий - на сайті проєкту. Розглянемо обидва напрямки.

Мінтинг NFT на маркетплейсі

На ринку представлено багато NFT-маркетплейсів.

Це цікаво - Як створити NFT-маркетплейс та заробити на продажу токенів.

Перед початком роботи потрібно уточнити нюанси процесу реєстрації в блокчейні невзаємозамінного токена. Далеко не всі платформи підтримують доступний на OpenSea режим "ледачого мінтингу".

Як правило, мінтинг NFT на маркетплейсі можна представити у вигляді наступних кроків:

  1. Реєстрація на платформі через підключення криптогаманця.
  2. Створення окремого невзаємозамінного токена або формування колекції із завантаженням у неї NFT.
  3. Реєстрація цифрового активу в блокчейні з виплатою комісії мережі.

Щоб заощадити на мінтингу НФТ, не варто реєструвати токени в періоди підвищеного навантаження на мережу.

Статті по темі:

Мінтинг NFT на сайті проєкту

Деякі проєкти дають змогу мінтити НФТ на власному сайті. Як правило, щоб зареєструвати NFT у блокчейні, користувач має пройти наступні кроки:

  1. Авторизуватися в проєкті через криптогаманець.
  2. Переконатися в тому, що в криптогаманці достатньо коштів для оплати мінтингу.
  3. Замінтити НФТ.

Варто заздалегідь поцікавитися, скільки буде коштувати мінтинг невзаємозамінного токена, який цікавить, на сайті проєкту.

Корисно прочитати - Як заробити на NFT.

Порівняємо обидва підходи до мінтингу NFT:

Вид мінтингу NFT Особливості
На маркетплейсі

На деяких маркетплейсах не потрібно платити за мінтинг.

Як правило, такі платформи вирізняються простим інтерфейсом.

На сайті проєкту

У будь-якому разі доведеться платити за мінтинг.

При цьому всі NFT проєкту будуть в одному місці.

Читайте також - Що таке мемкоїни.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити