Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке ліквідний стейкінг і як на ньому заробити

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке ліквідний стейкінг

Децентралізовані фінансові інструменти (DeFi) зробили на криптовалютному ринку справжню революцію, дозволивши власникам активів отримувати пасивний дохід. Одним з найбільш популярних способів заробітку в DeFi є стейкінг. Однак його традиційний варіант виключає можливість використання заблокованих токенів для транзакцій або як заставу для отримання більшої прибутковості. У цьому матеріалі редакція сайту ITstatti.in.ua розгляне, як ліквідний стейкінг вирішує цю проблему.

Що таке ліквідний стейкінг

Що таке ліквідний стейкінг

Ліквідний стейкінг - це рішення, що дає змогу блокувати токени в смарт-контрактах, зберігаючи при цьому доступ до ліквідності. Для цього оператори пулу випускають похідний токен, забезпечений розміщеними в стейкінгу активами в рівній пропорції. Користувачі, своєю чергою, можуть торгувати ним або використовувати для отримання додаткового доходу за допомогою різних стратегій у DeFi-протоколах.

Як працює ліквідний стейкінг

Ліквідний стейкінг працює шляхом внесення коштів на ескроу-рахунок, який управляється смарт-контрактом. Натомість платформа видає токенізовані версії активу з еквівалентною вартістю.Принцип роботи ліквідного стейкінгу

Похідні токени можна виводити за межі платформи, зберігати в іншому місці, обмінювати або витрачати без шкоди для початкового депозиту. Однак щоб отримати доступ до доданих у стейкінг активів, необхідно обміняти токенізовані версії назад.

У чому різниця між традиційним і ліквідним стейкінгом

Традиційний стейкінг передбачає блокування коштів на певний термін - від кількох днів до кількох місяців. Протягом цього часу інвестори не мають доступу до своїх активів.

Ліквідний стейкінг, навпаки, забезпечує доступ до ліквідності за рахунок випуску похідного токена. Базовий актив у цей час залишається заблокованим у смарт-контракті. Крім того, власники можуть розміщені в стейкінгу кошти в будь-який момент без будь-яких наслідків.

Переваги ліквідного стейкінгу

Доступ до ліквідності

Похідні токени відкривають доступ до ліквідності базових активів, дають змогу торгувати, брати участь у прибутковому фермерстві або використовувати їх як забезпечення для кредитів.

Додатковий дохід

Похідні токени можна повторно додати в стейкінг або пул ліквідності в різних DeFi-протоколах і отримувати додатковий дохід.

Низький поріг входу

Платформи ліквідного стейкінгу об'єднують токени користувачів, завдяки чому поріг входу стає мінімальним. Для традиційного стейкінгу Ethereum необхідно мати щонайменше 32 ETH та інфраструктуру, що забезпечує вузол-валідатор (ноду).

Недоліки ліквідного стейкінгу

Технічна складність

Ліквідний стейкінг може виявитися занадто складним для користувачів, які не мають достатнього досвіду роботи з DeFi-протоколами.

Експлойти

Кошти користувачів наражатимуться на небезпеку, якщо закриті ключі протоколу будуть скомпрометовані або протокол піддасться злому через уразливість у смарт-контракті.

Волатильність похідних токенів

Ціна похідних токенів не прив'язана до базового активу, тому в умовах високої волатильності вони можуть втрачати у вартості відносно доданої в стейкінг криптовалюти.

Протоколи ліквідного стейкінгу

Ліквідний стейкінг - відносно нове рішення, тому на даний момент таких протоколів не так вже й багато. Розглянемо найпопулярніші з них.

1. Lido

Головна сторінка Lido

Lido Finance - найбільший протокол ліквідного стейкінгу за загальною заблокованою вартістю (TVL). Наразі він підтримує Ethereum, Solana і Polygon. Після розміщення нативних токенів даних мереж у стейкінгу платформа видає користувачеві похідний актив stETH, stSOL або stMATIC.

2. Rocket Pool

Головна сторінка Rocket Pool

Головний конкурент Lido Rocket Pool дозволяє додавати ETH у стейкінг, отримуючи винагороду до 8,98% річних, а також токени RPL для забезпечення роботи платформи. Як альтернативу можна скористатися послугою ліквідного стейкінгу - у такому разі річна прибутковість складе до 3,15%.

3. Acala Network

Головна сторінка Acala Network

Acala - протокол на базі Polkadot, який пропонує високу прибутковість за стейкінг DOT. Користувачі отримують замість заблокованих токенів похідний актив LDOT, який можна обміняти на будь-який інший актив в екосистемі Acala, а також використовувати для забезпечення ліквідності пари LDOT/aUSD або кредиту в aUSD.

FAQ

Який варіант стейкінгу краще обрати - традиційний чи ліквідний?

Традиційний стейкінг передбачає блокування коштів на певний термін. Ліквідний, навпаки, забезпечує доступ до ліквідності за рахунок випуску похідного токена. Крім того, власники можуть розміщені в стейкінгу кошти в будь-який момент без будь-яких наслідків.

Як можна використовувати похідні токени?

Похідні токени можна додавати в стейкінг, додавати в пули ліквідності, давати під відсоток або використовувати як заставу для позик на децентралізованих кредитних платформах.

Яка платформа ліквідного стейкінгу найпопулярніша?

Lido Finance - найбільший протокол ліквідного стейкінгу за загальною заблокованою вартістю (TVL).

Підіб'ємо підсумки

Ліквідний стейкінг надає користувачам більше переваг порівняно з традиційним варіантом. Інвестори, як і раніше, отримують дохід від розміщених у стейкінгу активів, але при цьому можуть паралельно заробляти за допомогою похідних токенів.

Проте перед початком використання подібних інструментів варто провести власну перевірку стратегій і протоколів (DYOR), а також усвідомлювати притаманні їм ризики, серед яких уразливості в смарт-контрактах або значні коливання ціни похідних токенів.

Читайте також - Що таке стейблкоїни і як вони працюють.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити