Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке некастодіальний гаманець і як ним користуватися

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке некастодіальний гаманець

У сьогоднішній статті редакція сайту ITstatti.in.ua розповідає, що таке некастодіальний гаманець та розбирає плюси і мінуси його використання.

Як працюють криптовалютні гаманці

Як працюють криптовалютні гаманці

Будь-які криптоактиви - це набір даних на блокчейні. Відповідно, криптогаманець - це інструмент, який дає змогу власникам криптовалют отримати доступ до своїх активів.

Криптогаманець складається з двох основних компонентів:

  • Публічний ключ: Якщо ви хочете відправити комусь криптовалюту, вам потрібно знати його публічний ключ, і навпаки.
  • Приватний ключ: Як випливає з назви, власник гаманця повинен зберігати його в таємниці. Якщо транзакція переміщує цифрові активи з гаманця з використанням закритих ключів, власнику гаманця потрібно її підписати.

Ключі від криптовалютного гаманця можна роздрукувати або записати на папері, зберігати в інтернеті, на комп'ютері або в апаратному пристрої.

Що таке некастодіальний гаманець

Що таке некастодіальний гаманець

Некастодіальним називається криптогаманець, власник якого бере на себе відповідальність за управління ключами. Якщо ключі будуть втрачені, криптовалюта в гаманці стане недоступною.

Щоб зрозуміти, чим некастодіальний гаманець відрізняється від кастодіального, можна провести аналогію з банківським рахунком і сейфом із готівкою. Рахунок у банку можуть заблокувати або накласти на нього обмеження. А ось доступ до сейфа є тільки у вас, і ніхто не зможе відкрити його без вашої участі.

Некастодіальні гаманці можуть бути представлені у вигляді програмного забезпечення (ПЗ), браузерного рішення, звичайного ПЗ, що завантажується, або апаратних рішень. Апаратні гаманці вважаються найбільш надійними.

Переваги та недоліки некастодіальних гаманців

Переваги:

  • Некастодіальні гаманці дають інвесторам повний контроль над активами. Конфіскувати або заморозити їх не зможе жодна централізована організація.
  • Для створення такого гаманця не доведеться проходити KYC і надавати свої документи - достатньо лише підключення до інтернету.
  • Крім того, за допомогою некастодіальних гаманців простіше переказувати цифрові активи. Вони безпосередньо взаємодіють із блокчейном - а отже, мають доступ до зростаючої системи децентралізованих фінансів (DeFi).

Недоліки:

  • Взяти на себе зберігання ключів від гаманця - велика відповідальність для будь-якого криптоінвестора. Забутий пароль від акаунта на біржі можна відновити за допомогою скидання або звернення до підтримки. А ось втрата ключів від некастодіального гаманця означає, що з активами, які там зберігаються, можна попрощатися.
  • Некастодіальні гаманці також можуть бути занадто складними у використанні для новачків. Переказ криптовалюти з біржі на гаманець у цьому випадку перетворюється на справжній квест. З цієї причини багато користувачів залишають свої активи зберігатися на біржі.

Який гаманець вибрати

Новачкам, які хочуть просто купити криптовалюту і зберігати її якийсь час, підійде кастодіальний гаманець.

Більш досвідчені користувачі часто використовують комбінацію різних гаманців. Наприклад, тримають частину активів на біржі для торгівлі, а частину - у програмних некастодіальних гаманцях для переміщення коштів на DeFi-платформи і навпаки.

Деякі інвестори вважають за краще зберігати більшу частину активів в апаратних гаманцях, щоб забезпечити максимальну безпеку.

  Кастодіальний гаманець Некастодіальний гаманець

Хто володіє приватними

ключами

Третя сторона володіє приватними ключами і

має доступ до активів

Тільки власник гаманця
Підходить для новачків Вважається найзручнішим для новачків

Новачки часто припускаються помилок під час

запису/зберігання закритих ключів і здійснення транзакцій

Рівень захисту

Великі біржі зазвичай використовують складні

системи безпеки для захисту активів користувачів.

Але ризик втратити криптовалюту все одно залишається

Некастодіальні гаманці сильно різняться за ступенем безпеки.

Найбільш уразливими вважаються браузерні веб-гаманці,

а найбільш безпечними - апаратні

Топ-5 браузерних некастодіальних гаманців

1. MetaMask

MetaMask

З моменту свого запуску 2016 року MetaMask став одним із найпопулярніших некастодіальних криптогаманців. Пік інтересу до нього припав на "DeFi-літо" 2020 року. На той момент MetaMask був одним із небагатьох гаманців із доступом до кількох блокчейнів смарт-контрактів. Крім того, гаманець підтримує невзаємозамінні токени (NFT) і має інтеграцію з найбільшим у світі NFT-маркетплейсом OpenSea.

Головний недолік MetaMask - те, що він працює тільки з сумісними з Ethereum або Ethereum Virtual Machine (EVM) мережами. Це означає, що користувачі не можуть додати в гаманець мережі Bitcoin, Solana та інші.

2. MyEtherWallet

MyEtherWallet

MyEtherWallet, або MEW, був запущений у 2016 році. Як і MetaMask, він орієнтований переважно на мережу Ethereum.

MEW взаємодіє з низкою DApps на базі Ethereum/EVM, підтримує NFT і свопи з біткоїном. Але, на відміну від MetaMask, він практично не сумісний з альткоїнами, що не належать до мережі Ethereum/EVM.

3. Coinbase Wallet

Coinbase Wallet

Біржа Coinbase запустила некастодіальний гаманець у 2018 році. На відміну від MetaMask і MEW, він підтримує більшу кількість мереж: користувачі можуть зберігати в ньому біткоїн, Ethereum, Solana і безліч інших монет.

Незважаючи на те, що Coinbase Wallet належить централізованій біржі, він не вимагає від користувачів проходити KYC. За бажання гаманець можна підключити до біржового рахунку Coinbase для спрощення переказу криптовалют.

4. Trust Wallet

Trust Wallet

Trust Wallet сумісний з великою кількістю блокчейнів, низкою DApps і NFT. Користувачі гаманця також можуть стейкати деякі криптовалюти прямо в додатку.

Trust Wallet має додаткові рівні безпеки, включно з опціональним скануванням біометричних даних і PIN-коду. Як MetaMask і MyEtherWallet, Trust Wallet має відкритий вихідний код.

5. Crypto.com DeFi Wallet

Crypto.com DeFi Wallet

DeFi Wallet від Crypto.com пропонує користувачам безперешкодний спосіб перевести свої активи в некастодіальний гаманець і отримати доступ до цілої низки DeFi-додатків і продуктів.

Гаманець дає змогу зберігати цифрові активи в різних блокчейнах та екосистемах, підтримує NFT і має функцію обміну, яка дає змогу легко купувати і продавати криптовалюту.

Топ-3 апаратних некастодіальних гаманця

Апаратні гаманці зберігають закриті ключі на своєму жорсткому диску. Вони підключаються до інтернету тільки для передання в блокчейн інформації про те, що транзакцію було підписано закритими ключами.

Це робить апаратні гаманці найнадійнішим інструментом для зберігання криптовалюти. Єдиний спосіб отримати закриті ключі з такого гаманця - його фізична крадіжка і злом.

Одним з основних недоліків апаратних гаманців є незручність використання. Зазвичай їх потрібно підключати до розетки, вмикати в мережу і підключати до інтернету. А сам процес підтвердження транзакції набагато складніший порівняно з браузерними гаманцями.

На сьогоднішній момент є три основні виробники апаратних гаманців: розглянемо їх усі.

1. Ledger Nano S

Ledger Nano S

Ledger вважається одним із найкращих виробників апаратних гаманців і має високу репутацію в галузі безпеки. Свій перший гаманець компанія випустила у 2016 році.

Nano S підтримує понад 1100 криптовалют, а простота використання робить його придатним навіть для новачків. Головний недолік цього гаманця полягає в невеликому обсязі пам'яті. Через це Nano S не підійде тим, хто хоче зберігати кілька криптовалют в одному апаратному гаманці.

2. Trezor Model One

Trezor Model One

Model One від Trezor був випущений у 2014 році. Як і Nano S від Ledger, Model One дуже зручний у використанні і підходить для новачків.

Власники Model One можуть купувати криптовалюту безпосередньо в гаманці за допомогою програми Trezor's Wallet.

Головний мінус Model One полягає в якості його збірки. За тієї ж вартості Ledger Nano S має набагато елегантніший вигляд.

3. SafePal S1

SafePal S1

SafePal S1 з'явився в продажу в січні 2019 року. Він підтримує 20 блокчейнів і понад 10000 токенів, включно з NFT.

Крім того, гаманець оснащений функцією самознищення для запобігання атак шкідливих програм. SafePal підтримується венчурним підрозділом біржі Binance - Binance Labs.

Відео - Гаманці для Криптовалют

Читайте також - Що таке ліквідний стейкінг і як на ньому заробити.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити