Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке шорт біткоїна і як шортити криптовалюту

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке шорт біткоїна

Купити біткоїн дешевше і продавати дорожче - найбільш "ванільна" стратегія торгівлі криптовалютою. Існують й інші способи заробити на різниці цін. Наприклад, можна спочатку продати біткоїн дорожче, і тільки потім купити BTC дешевше. Простіше кажучи, криптовалюту можна шортити.

Шорт - це заробіток на припущенні про те, що курс активу, який цікавить, піде вниз. Це чудовий спосіб отримувати прибуток від трейдингу на ведмежому ринку.

У цій статті редакція сайту ITstatti.in.ua розповідає, що таке шорт біткоїна, як працює схема і як шортити криптовалюту, щоб отримати максимум вигоди.

Що таке шорт біткоїна

Що таке шорт біткоїна

Шорт біткоїна або коротка позиція по біткоїну, яку також називають продаж без покриття або короткий продаж, означає продаж BTC за певною ціною - ринковою або лімітною - з подальшою купівлею активу за нижчим курсом. Концепція "купуй дешево, продавай дорого", як і раніше, актуальна, але у випадку з шортом вона діє навпаки.

Простіше кажучи, короткі продажі - це інвестиційна стратегія, за якої трейдер очікує, що курс активу піде вниз і хоче заробити на його падінні. Висока волатильність робить криптовалюти особливо актуальними для шортистів - учасників ринку, які вважають за краще отримувати прибуток від коротких позицій.

Як шортити криптовалюту?

Шортинг, як інвестиційний принцип, працює для біткоїна так само, як і для інших активів. Щоб зашортити BTC, потрібно спочатку зайняти BTC у торговельної платформи. Позика дасть змогу відкрити коротку позицію. Запозичення в цьому контексті називається "маржа".

Після отримання позикових BTC їх потрібно продати за ціною, нижчою за ту, що була в момент відкриття короткої позиції. Різниця між курсом у момент позики і продажу і буде прибутком.

На цьому етапі може виникнути резонне запитання - навіщо брати криптовалюту в борг? Відповідаємо:

Ви не можете шортити активи, якими володієте. Якщо "приміряти" схему з короткими позиціями на власні біткоїни, то вийде, що ви просто продасте їх за нижчою ціною і не отримаєте жодного прибутку. Запозичення - це крок, який дозволяє отримати вигоду з падіння курсу активу.

Взяти криптовалюту в борг для відкриття короткої позиції можна на криптобіржах або на брокерських платформах. Для роботи потрібна застава. Також варто приготуватися до того, що платформа, на якій ви відкрили шорт біткоїна, попросить комісію.

Шортити біткоїн також можна через деривативи - похідні фінансові інструменти, які дають змогу заробляти на зміні курсу активу, не купуючи його безпосередньо.Курс біткоїна

У моменті падіння BTC від максимуму, зафіксованого в листопаді 2021 року, склало майже 70%. Непогана можливість відкрити шорт біткоїна, чи не так?

Які переваги дає шорт біткоїна

Перш ніж ми заглибимося в деталі, давайте спочатку розглянемо переваги коротких продажів BTC:

Хеджування збитків

Ведмежий ринок буває жорстоким до короткострокових і середньострокових інвесторів. Якщо їм терміново потрібні гроші, можливо, доведеться вивільнити частину капіталу у збиток. Але є й альтернатива - короткі продажі. Вони можуть працювати як хедж, дозволяючи короткостроковим і середньостроковим інвесторам хеджувати збитки в період падіння цін на ринку.

Заробіток на високій волатильності

Індекс волатильності біткоїна

Висока волатильність криптовалют відкриває масу можливостей для заробітку. Ті, хто розуміє, як працює шорт біткоїна, можуть буквально "приборкати" волатильність, отримуючи з неї прибуток.

Регулювання ціноутворення

Незважаючи на ризики, що лежать в основі, короткі продажі - хороший спосіб "остудити" переоцінений ринок. Шортисти відіграють важливу роль у збільшенні пропозиції BTC, знижуючи курс криптовалюти і наближаючи її до "справедливих" рівнів. Таким чином шорт біткоїна відкриває можливість заробити самим шортистам, а також інвесторам - які отримують шанс закупитися криптовалютою за привабливішою ціною.

Низький поріг входу

Щоб відкрити шорт біткоїна не потрібен великий капітал. Звісно, вимоги платформ можуть різнитися, але в більшості випадків достатньо невеликого обсягу криптовалюти.

Шорт біткоїна: ризики

Шортинг біткоїнів - хороший спосіб пережити зустрічний вітер ведмежого ринку. Проте є ризики, які шортисти повинні враховувати:

Безліміт на збитки

У стандартній схемі заробітку на трейдингу - "купуй дешевше, продавай дорожче" є можливість обмежити свої збитки. Наприклад, якщо ви купили 1 BTC за ціною $18 000, очікуючи, що він виросте, а монета - навпаки впала до $17 000, ви втратили $1000. Але при коротких продажах ви можете потрапити на "територію безмежних збитків", оскільки використовуєте свій капітал (у цьому випадку - біткоїни), щоб позичати більше для торгівлі.

Ось приклад: ви відкриваєте шорт на 5 BTC по $18 000 з 5-кратним кредитним плечем і 1 BTC як заставу. Курс криптовалюти починає зростати і досягає $30 000 протягом декількох днів. Це означає, що тепер ви зіткнулися з втратою 5 x $12 000 = $60 000. Це і є безлімітні збитки, про які ми говоримо.

Більшість брокерських фірм ліквідують активи і закривають вашу відкриту шорт-позицію, щойно ціна активу на тлі зростання досягає значення стоп-лосса.

Маржинальний відсоток

Пам'ятаєте про маржу? Брокерська фірма або біржа не дозволяють позичати BTC безкоштовно. Вам необхідно платити маржинальний відсоток, який майданчик може нараховувати щогодини або щодня, залежно від обраної схеми.

Що довше ви тримаєте коротку позицію відкритою, то вищий загальний відсоток маржі.

Як шортити криптовалюту: 6 способів

Як шортити криптовалюту: 6 способів

Тепер, коли ви знаєте про переваги та ризики коротких продажів, настав час розглянути шість методів, які дадуть змогу відкрити шорт біткоїна і заробити на ньому.

1. Маржинальна торгівля

Маржинальна торгівля, можливо, є найпоширенішою технікою коротких продажів. Як трейдер, ви можете займатися маржинальною торгівлею, позичаючи біткоїни у брокерської фірми, продаючи їх, а потім купуючи BTC за нижчим курсом. Ви отримуєте прибуток, просто кладучи в кишеню курсову різницю.

Багато хто вважає маржинальну торгівлю найпростішим способом шортити криптовалюту. Спосіб підходить для роботи з усіма цифровими активами.

2. Робота з ф'ючерсами

Якщо ви не хочете торгувати BTC безпосередньо, варто розглянути біткоїн-ф'ючерси для коротких продажів. На ф'ючерсному ринку ви підписуєте контракт як покупець або продавець, зобов'язуючись купити або продати актив за заздалегідь визначеною ціною у встановлену дату. Покупець підписує договір із продавцем і навпаки.

Якщо ви хочете відкрити шорт біткоїна, вважаючи, що в майбутньому BTC буде падати, можна продати ф'ючерсний контракт. Коли курс активу падає, ви купуєте біткоїн за нижчою ціною і продаєте його покупцеві за вищою (заздалегідь визначеною в контракті, як розрахункова ціна).

Не варто забувати про ризики. Наприклад, якщо курс активу, всупереч прогнозу, піде вгору, ви будете змушені купувати BTC за вищою вартістю, ніж розрахункова ціна. У цьому випадку ви можете втратити гроші.

3. Бінарні опціони

Бінарні опціони - це деривативи, через які трейдери роблять ставки на майбутні ціни базового активу - у нашому випадку, йдеться про біткоїн. Ціна виконання опціону (заздалегідь визначена ціна) встановлюється або для купівлі, або для продажу BTC у майбутньому.

Контракти, які дозволяють купити BTC за нижчою ціною виконання, називаються опціонами Call. Контракти, які дозволяють продавати біткоїни за вищою ціною виконання, називаються Put-опціонами.

4. Інвертовані ETP

Торгований на біржі продукт або ETP призначений для розміщення довгих деривативів - тих, які зручні для заробітку на зростанні активу. Інвертовані ETP працюють за прямо протилежною схемою. Наприклад, якщо BTC падає - що краще для шортистів - інвертований ETP починає зростати в ціні.

5. CFD на біткоїн

CFD або контракт на різницю цін - це спеціальний інвестиційний продукт, який схожий на ф'ючерсний контракт. Інструмент не включає стандартні кроки з купівлі та продажу активу. Замість цього трейдери укладають контракт - роблять ставки на ціну відкриття і закриття торгів BTC після закінчення заданого періоду часу. Кожен розрахунковий контракт включає встановлену ціну відкриття і закриття. Курсова різниця і буде прибутком.

У разі CFD на біткоїн, зміни курсу BTC відстежують з використанням іншої монети або стандартної фіатної валюти.

6. Стандартний шорт біткоїна

У цьому випадку шорт біткоїна - це похід на продаж активів, які ви тримаєте на біржі або у своєму гаманці. Для роботи потрібно відкрити нову позицію на продаж, що може вимагати переходу на новий гаманець або тип ордера. Простий продаж BTC буде виглядати як стандартна угода купівлі-продажу.

Головна перевага підходу - можна утримувати свою позицію, не турбуючись про процентну маржу.

Інструменти та стратегії, щоб шортити біткоїн

Інструменти та стратегії, щоб шортити біткоїн

Настав час познайомитися з головними інструментами в арсеналі шортистів.

Технічний аналіз

Ефективність коротких продажів залежить від того, наскільки правильним був вибір часу для входу в ринок. Щоб зловити потрібний момент, необхідно навчитися читати графіки.

Аналіз історичного руху ціни активу, в купе з даними індикаторів і сигналами свічкових моделей - перевірені інструменти пошуку відповідного моменту, щоб відкрити шорт біткоїна.

1. RSI

RSI

Індекс відносної сили, або RSI, - це стандартний індикатор для відстеження ринкових імпульсів, який допомагає оцінити перспективи розвороту тренду біткоїна або іншого активу.

Оновлення BTC максимумів на тлі зниження піків RSI може вказувати на перспективи падіння курсу активу. Індикатор також допомагає визначити області перекупленості та перепроданості криптовалюти.

2. Смуги Боллінджера (Bollinger bands)

Смуги Боллінджера

Смуги Боллінджера - це статистичний індикатор. Він показує максимуми і мінімуми, яких BTC торкнувся за певний період часу. Коли верхня і нижня смуги Боллінджера стискаються, можна очікувати короткострокового сплеску руху курсу активу.

3. MAs

Ковзні середні

Ковзні середні або MA - це інструменти для усереднення даних про зміну курсу активу за певний період часу. Вони дають уявлення про цінові тренди.

MA можуть бути простими або експоненціальними. Крім того, перетини ковзних середніх чудово підходять для прогнозування цінових розворотів.

4. Відхилення

Короткі продажі вимагають хорошого розуміння волатильності ринку. Індикатор стандартного відхилення допомагає прогнозувати найімовірніші рухи ціни. Цей інструмент допомагає вибрати точки для стоп-лосса.

5. ADX

ADX

Індекс середнього напрямку або ADX показує силу тренду. Інструмент особливо корисний для зниження ризиків коротких продажів. Він допомагає трейдерам точно визначити найближчі моменти для відкриття коротких позицій.

Аналіз настроїв

Індекс страху та жадібності біткоїна

Аналіз настроїв дає змогу зрозуміти, які емоції зараз відчувають учасники ринку - ті, від чиїх дій залежить поведінка курсу активу. Наприклад, високі показники страху говорять про нерішучість покупців. Жадібність на піку - навпаки вказує на те, що курс BTC може бути перегрітий.

Фундаментальний аналіз

Процес передбачає вивчення останніх глобальних подій, пов'язаних з активом, що цікавить. Фундаментальні елементи, як-от обсяги торгів, транзакційна активність, зміни попиту і пропозиції, цикли халвінгу та багато іншого, дають змогу зрозуміти, чому курс активу йде в певному напрямку. Наприклад, активний приплив BTC на криптобіржі, плюс ведмежі сигнали індикаторів = сигнал, щоб відкрити шорт біткоїна.

Як шортити біткоїн: покрокова інструкція

Розглянемо, як працює шорт біткоїна. Для цього візьмемо найпоширенішу схему з маржинальною торгівлею і проведемо операцію на перевіреній часом криптобіржі OKX.

Крок 1: Реєстрація на OKX.
Увійти на криптобіржу можна через дані свого облікового запису, або за допомогою QR-коду. Для цього його потрібно відсканувати в мобільному додатку.Реєстрація на ОКХ

Крок 2: Виберіть розділ "Торгівля" на панелі, наведіть на нього курсор і натисніть на розділ "Маржинальна торгівля".Розділ "Торгівля"

Далі потрібно вибрати роботу на спотовому ринку:Вкладка "Спот"

Після з'явиться панель інструментів з торговими парами у верхньому лівому кутку, торговий інтерфейс у центрі та панель вибору торгової пари з правого боку.Торговий термінал біржі

Важливо! BTC/USDT - торгова пара за замовчуванням. Однак ви можете вибрати будь-яку пару з правого боку панелі.

Крок 3: Перш ніж почати роботу, потрібно перевести кошти на торговий гаманець.Переказ коштів на торговий гаманець

Крок 4: Після цього поверніться до торгової панелі та виберіть опцію "Шорт біткоїна" на крос-панелі. Взяти позику можна на всі доступні кошти або вибрати розмір кредитного плеча, щоб звести ризики до мінімуму.Виберіть опцію "Шорт біткоїна"

OKX за замовчуванням пропонує кредитне плече 5X. За необхідності, його можна налаштувати.

Налаштування кредитного плеча

Крок 5: Після вибору суми позики, потрібно натиснути клавішу "Підтвердити".

Крок 6: Потрібно вибрати тип ордера: лімітний або ринковий. Лімітний дозволяє продавати за заздалегідь визначеною ціною, тоді як ринковий ордер дозволяє продавати негайно. Ми встановили ліміт продажу на рівні $21 500.Вибір типу ордера

Крок 7: Після підтвердження операції, шорт біткоїна з'явиться у відкритих ордерах. Якби це був ринковий ордер, він був би негайно виконаний.Інформація про операції

Крок 8: Щойно ордер буде виконано, потрібно викупити біткоїни з шорт-позиції.

FAQ

Що таке шорт біткоїна?

Це заробіток на падінні курсу біткоїна. Спочатку трейдер бере BTC у криптобіржі в борг за вищою ціною, а після повертає за нижчою. Курсова різниця, за мінусом комісій, і буде прибутком.

Чи можна шортити біткоїн через ETF?

Так. Шортити біткоїн через ETF можна, наприклад, за допомогою інструменту BITI від ProShares.

Наскільки небезпечно шортити біткоїн?

Працювати з короткими позиціями варто тільки професіоналам. Щоб уникнути збитків, потрібно вміти правильно розраховувати моменти входу в ринок.

На яких платформах можна шортити біткоїн?

Інструменти для заробітку на коротких позиціях представлені на багатьох біржах - OKX, Binance, ByBit.

Чи варто шортити біткоїн: підсумки

Шортинг біткоїна - процес, пов'язаний з багатьма ризиками. Потенційна висока прибутковість таких операцій не повинна запаморочити вам голову. Перед своєю першою шорт-угодою варто вивчити всі нюанси роботи з криптовалютами.

Шорт біткоїна може бути прибутковим, якщо підійти до роботи з усією відповідальністю.

Читайте також - Що таке некастодіальний гаманець і як ним користуватися.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити