Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Testnet і mainnet: що це таке і в чому різниця

Останнє оновлення: Вівторок, 23 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Testnet і mainnet

Серед великої кількості спеціалізованих термінів у сфері блокчейн-технологій і криптовалют, багато з яких незрозумілі новачкам у крипті, є такі як testnet і mainnet. Про них і розкажуть експерти сайту ITstatti.in.ua у сьогоднішньому матеріалі.Testnet і mainnet: що це таке і в чому різниця

Що таке testnet

Testnet - тестова версія мережі, прототип блокчейна, що дає змогу протестувати роботу без використання справжніх токенів і без ризику для основного блокчейна. На цьому етапі токени проєкту ще не мають реальної цінності.

Завдяки тестнетам розробники переконуються у відсутності багів і недоробок, а в разі наявності проблем виправляють їх перш, ніж офіційно випустити криптопроєкт на ринок. Це вже буде mainnet - кінцевий продукт.

Після запуску фінальної версії мережі тестова мережа продовжує існувати. Вона потрібна для проведення різного роду експериментів. Оскільки в блокчейнах часто відбуваються оновлення, розробники повинні мати безпечне місце, де вони можуть протестувати свої нововведення перш ніж переносити їх у мейннет.

Що таке мережа mainnet і чим вона відрізняється від testnet

Мейннет - це основна операційна мережа криптопроєкту. Коли оголошують про запуск мейннету, розробники мають на увазі, що їхній блокчейн готовий до реальної експлуатації. Дату запуску, як правило, можна знайти на офіційному сайті проєкту в його дорожній карті.

Головні відмінності мейннету від тестнету:

  • Мейннет - це офіційний, повноцінний криптопроект із "живим" блокчейном. Тестнет - початкова стадія створення платформи.
  • Мейннет пропонує ком'юніті повністю готовий продукт, тестнет - це альтернативна мережа, призначена для проведення випробувань.
  • Монети, які використовуються в мейннеті, мають реальну вартість, у токенів у тестнеті її немає.
  • Криптопроєкту на стадії тестнета належить ще багато чого довести спільноті, на відміну від проєктів, які вже офіційно запустили основний блокчейн.

Як заробити на testnet

З точки зору заробітку тестнети бувають двох видів:

  • Стимулюючими. За допомогу в тестуванні нового криптопроєкту користувачі отримують винагороду. Це можуть бути токени платформи або можливість їх придбання ще до офіційного запуску проєкту, ранній доступ до бета-версії тощо.
  • Не стимулюючими. Учасникам тестнету нагорода не обіцяється, але нерідко найактивніші тестувальники все-таки отримують певні бонуси.

Заробити можна на технічному тестнеті або на тестуванні інтерфейсу.

Тестування інтерфейсів

Цей варіант не вимагає спеціального обладнання або якихось особливих знань. Вам запропонують перевіряти різні функції платформи, знаходити баги, проводити транзакції з тестовими токенами або стейкати їх. При виникненні труднощів, знаходженні помилок потрібно просто детально описати виявлену проблему.

Наприклад, вас можуть попросити під'єднати свій гаманець до платформи, відправлять на нього тестові токени, а ви повинні будете провести з ними транзакцію. За це вам заплатять справжніми монетами. Нечасто, але за подібні прості дії можна отримати непогані гроші. Наприклад, тестувальники ParaSwap свого часу заробили на тестових транзакціях по $5000, а Uniswap відправили учасникам тестнету по 4000 токенів, що на момент написання статті становить $18 960. Звичайно, винагороди бувають різними, це може бути і $100, що за вчинення елементарних дій все одно непогано.

Технічні тести

Трохи складніше заробити на технічних тестах. Тут уже потрібні певні знання, оскільки вам буде необхідно запустити ноду - один із вузлів блокчейна. При цьому простих інструкцій з налаштування і запуску може ще не бути, а технічні вимоги до заліза і з'єднання з мережею раптово виявляться досить високими.

Вам знадобиться комп'ютер, віртуальний сервер і гроші на його оренду. Скільки триватимуть випробування мережі, точно сказати не можна. Це може бути місяць, а може бути й рік.

Скільки можна заробити на такому тестнеті? Теж по-різному. Якщо пощастить, то можна отримувати як тестувальники Solana - по 100 SOL на місяць. На момент написання статті це $8544.

Читайте також - Посібник для початківців з алгоритму Proof-of-authority (PoA).


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити