Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Мене заблокувала біржа: чому і що мені робити?

Останнє оновлення: Вівторок, 12 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

заблокувала біржа

Вступ

У світі криптовалют акаунти на біржах відіграють важливу роль у виконанні фінансових операцій та управлінні цифровими активами. Однак, іноді користувачі стикаються з неприємними сюрпризами, як-от блокування акаунта.

У цій статті редакція ITstatti.in.ua розгляне одну з таких ситуацій, коли акаунт на одній з найпопулярніших криптовалютних бірж - Binance - було заблоковано.

Для багатьох користувачів блокування акаунта на Binance може здатися несправедливим або несподіваним, і часто воно викликає безліч запитань і занепокоєння. У цій статті ми розглянемо не тільки причини, через які акаунт може бути заблоковано через взаємодію із санкційними адресами, а й яких заходів можна вжити, щоб уникнути подібних ситуацій.

Що сталося

Однією з найпоширеніших і найсерйозніших причин блокування акаунта на криптовалютній біржі, такій як Binance, є взаємодія з адресами, пов'язаними з міжнародними санкціями.

Людина користувалася своїм обліковим записом тривалий час, здійснювала щотижневі введення і виведення коштів, але в якийсь момент її везіння скінчилося.

Санкції - це заходи, що вживаються державами або міжнародними організаціями для обмеження або заборони торговельних і фінансових операцій з певними країнами, організаціями або особами. Ці санкції можуть включати в себе блокування фінансових активів, заморожування рахунків і заборону на взаємодію з певними адресами і суб'єктами, що і сталося з акаунтом на біржі.

Коли ви взаємодієте з адресами, пов'язаними з санкціями, це може бути виявлено криптовалютною біржею, такою як Binance, через систему моніторингу та аналізу транзакцій.Санкції

Система моніторингу та аналізу транзакцій - це інструмент, за допомогою якого VASP перевіряє законність коштів на адресах користувачів. А це, своєю чергою, близько до того, що відображає Risk Score адреси.

Важливо розуміти, що дотримання санкцій - це обов'язок будь-яких VASP і він спрямований на забезпечення безпеки та дотримання законів. Однак, для користувачів це може означати втрату доступу до своїх коштів і серйозні незручності.

 

Як Risk Score впливає на блокування коштів на біржі

Risk Score (оцінка ризику) адрес у криптовалюті - це числова метрика або рейтинг, який використовується для оцінки ступеня ризику, пов'язаного з певною адресою в блокчейні.

Цей інструмент допомагає аналізувати й визначати, наскільки ймовірно, що адреса пов'язана з небажаними або незаконними діями, такими як шахрайство, фінансування тероризму, відмивання коштів, причетність до санкцій і взаємодії з підсанкційними адресами, а також іншими протиправними діяннями.

Слід розуміти, що Risk Score притаманний холодним адресам (холодна адреса - це адреса, яка генерується користувачем. Якщо адреса була згенерована біржею, її не варто вважати холодною), ніж біржам.

Якщо бути максимально точним, то Risk Score вашого облікового запису на біржі вираховується з взаємодіями з адресами, які його поповнювали і на які ви виводите.

Наприклад, ви можете бути ідеальним клієнтом, який дотримується всіх правил користування, але, якщо ваш акаунт було поповнено з адреси вашого знайомого (наприклад, він вам повертав борг), а знайомий отримав кошти від санкційної біржі, то ваш акаунт неминуче буде заблоковано.

Це працює і в зворотному порядку. Тобто ви не можете виводити кошти на санкційні адреси. Binance відстежує як вхідні, так і вихідні транзакції. Якщо раптом, ви будете виводити кошти, з великою ймовірністю, Binance підтвердить виведення, але, надалі, ви отримаєте блокування акаунту.Сповіщення про виведення коштів на підозрілу адресу

Що робити, якщо мій акаунт на біржі заблокували

Що говорить Binance про блокування коштів:

"Ми не видаємо закони про санкції, але ми повинні їх дотримуватися. Тут немає жодного вибору. У більшості випадків ваш обліковий запис буде переведено в режим тільки виведення коштів, і ви повинні будете вивести свої активи. Користувачів, на яких поширюються ці обмеження, ми заздалегідь повідомимо, щоб вони могли вжити будь-яких необхідних дій."

Зверніться до служби підтримки

Після звернення до служби підтримки, вам нададуть інструкції щодо необхідних кроків для розблокування вашого акаунту та повернення коштів. У більшості випадків для розблокування акаунту буде достатньо надати додаткову інформацію або необхідні підтверджувальні документи.

Проте, іноді виникають ситуації, коли акаунт заблоковано за запитом правоохоронних органів або у зв'язку з дотриманням законодавства країн, в яких біржа Binance діє. У таких випадках вирішення проблеми може залежати від взаємодії з відповідними органами, і підтримка Binance може виявитися безсилою.

Спробуйте самостійно провести аналіз і зрозуміти причину блокування, у випадках, якщо вам важко самостійно проводити дослідження.

Якщо служба підтримки відмовляється надати причину блокування, важливо самостійно проаналізувати ваші транзакції, спробувати зрозуміти, з якої причини акаунт було заблоковано, і продовжити взаємодію з підтримкою, ґрунтуючись на ваших власних висновках.

Що робити, щоб уникнути блокування коштів на криптовалютній біржі

Щоб уникнути блокування коштів на криптовалютній біржі, потрібно дотримуватися основних запобіжних заходів. Ось кілька порад, які допоможуть вам зберегти доступ до своїх цифрових активів:

 1. Перевірте список санкцій.
  Перед тим як здійснити будь-яку транзакцію, переконайтеся, що адреса одержувача або відправника не пов'язана із санкціями. Багато криптовалютних бірж стежать за дотриманням санкцій і можуть заблокувати рахунки, пов'язані з подібними адресами.
 2. Використовуйте надійні адреси.
  Під час здійснення криптовалютних транзакцій приділяйте увагу вибору надійних адрес. Використовуйте тільки ті адреси, які належать перевіреним і надійним суб'єктам. Це стосується і для вхідних, і для вихідних адрес. Якщо ви очікуєте платіж від третьої особи, попросіть надати її платіжну адресу, перевірте цю адресу.Приклад адреси, що мала високий Risk Score через внесення до санкційних списків.
 3. Дотримуйтесь правил біржі.
  Ознайомтеся з правилами і політикою криптовалютної біржі, на якій ви торгуєте, і дотримуйтесь їх. Це включає в себе правила про дотримання санкцій, антивідмивної політики та інші положення.Правила використання біржі Binance
 4. Зверніться до служби підтримки.
  Якщо у вас виникли запитання або сумніви щодо будь-якої транзакції, не соромтеся звернутися до служби підтримки біржі. Вони можуть надати вам необхідну інформацію та поради. У деяких випадках, у вас є шанс відновити кошти, але не варто сподіватися на це, постарайтеся запобігти блокуванню заздалегідь, перевіряючи ваші адреси.
 5. Використовуйте холодне зберігання замість біржових акаунтів.
  Якщо у вас великі суми криптовалюти, розгляньте можливість використання методів холодного зберігання (наприклад, апаратних гаманців), щоб зменшити ризики розкрадання активів. Поки ви зберігаєте кошти на біржі - це не ваші кошти. Вам лише гарантують, що ви маєте право на володіння певною сумою, але всі кошти перебувають у володінні біржі, подібно до зберігання коштів у банку.

Важливо пам'ятати, що криптовалюти - це активи, які потребують обережності та відповідального підходу. Дотримання правил і запобіжних заходів допоможе вам уникнути блокування коштів і забезпечити безпеку ваших цифрових активів на криптовалютній біржі.

Читайте також - Що робити, якщо ви стали жертвою криптошахраїв?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити