Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що робити, щоб не отримати брудну криптовалюту?

Останнє оновлення: Вівторок, 26 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що робити, щоб не отримати брудну криптовалюту

Як часто ви думаєте про брудну криптовалюту?

Скільки користувачів дійсно замислюються про те, щоб уникнути отримання "брудної" криптовалюти? Інформація про блокування на біржах і різні схеми шахраїв широко відома, але чи призводить це до усвідомлення конкретних запобіжних заходів? І якщо подібні думки виникають, чи обізнаний користувач про конкретні кроки, які слід зробити?

Шахрайство і боротьба з ним - це нескінченне протистояння атаки і захисту, де вдосконалення інструментів захисту стимулює розвиток складніших засобів атаки, і навпаки.

Ідеально було б жити в безпечному світі, не докладаючи для цього особливих зусиль. Однак навіть найдосконаліші інструменти захисту не будуть здатні вас захистити, якщо ви ними не користуєтеся.

Чому таке відбувається? Імовірно, чужі приклади здаються недостатньо переконливими, і часто для усвідомлення проблеми потрібен особистий досвід - наприклад, блокування коштів на біржі в критичний момент або запит від правоохоронних органів з вимогою пояснити транзакцію, здійснену пів року або більше тому.

Можливо, ці поради будуть найбільш корисними для тих, хто вже стикався з подібними проблемами - для тих 4-5%, кого вже не потрібно переконувати в необхідності обережності. Проте, вони можуть виявитися корисними і для тих, хто проявляє належну розсудливість і хоче уникнути подібних труднощів у майбутньому.

Порада №1

ДОМОВЛЯЙТЕСЯ З ВАШИМИ КОНТРАГЕНТАМИ ПРО ПОПЕРЕДНІ ПЕРЕВІРКИ КРИПТОАДРЕС І УМОВИ, ЯКЩО ПІСЛЯ ПРОВЕДЕНОЇ ТРАНЗАКЦІЇ З'ЯСУЄТЬСЯ, ЩО КРИПТА МАЄ ТЕМНЕ ПОХОДЖЕННЯ.

Перед тим як почати співпрацю, рекомендуємо обговорити з контрагентом необхідність перевірки криптоадрес на предмет ризикованості походження коштів. Встановіть порогове значення Risk-score, яке для вас прийнятне (наприклад, менше 60%).

Якщо у контрагента виникнуть запитання з приводу такої перевірки, поясніть, що ваша мета - уникнути можливих блокувань на біржах і виключити ймовірність участі в операціях з брудною криптою. Підкресліть, що проблема може полягати не в особистій репутації контрагента, а початкових джерелах коштів.

Узгодьте сервіс, який буде для обох сторін прийнятним. Для проведення перевірки можна використовувати різні інструменти. До речі, після перевірки вам доступна можливість безкоштовно поділитися звітом із результатами для вашого контрагента.

Порада №2

ЗДІЙСНЮЙТЕ ПЕРЕВІРКУ КОНТРАГЕНТІВ ПІД ЧАС КОЖНОЇ ТРАНЗАКЦІЇ (ВКЛЮЧНО З ВІДПРАВНИКАМИ ТА ОДЕРЖУВАЧАМИ).

При кожній фінансовій взаємодії зі сторонньою криптоадресою існує ризик отримання "брудних" активів або погіршення рейтингу (ризик-скор) вашої власної адреси. Це може статися як під час надсилання, так і під час отримання коштів.

  1. Запитуйте деталі транзакції. Уточніть у відправника коштів, з якої адреси буде відправлено кошти у вашому напрямку.
  2. Проводьте аналіз адреси контрагента. Перевірте її на предмет асоціації з "брудними" коштами або небажаним рівнем ризик-скора.
  3. Оцінюйте ризик-скор з особливою увагою.
  • Якщо ризик-скор перебуває в інтервалі від 60 до 69%, приділіть увагу детальному аналізу контрагента: вивчіть згадки пов'язаної з ним адреси в інтернеті й обов'язково збережіть усе листування з цим контрагентом. Можливо, ця інформація знадобиться вам у майбутньому для обговорення походження коштів з біржею.
  • Якщо ризик-скор перевищує 70%, рекомендується відмовитися від угоди з цим контрагентом, навіть якщо він запропонує використовувати інші свої адреси.

Здійснюючи кожну транзакцію усвідомлено і з урахуванням вищеописаних практик, ви значно знизите ризики взаємодії з проблемними активами і збережете репутацію своїх криптоадрес.

Порада №3

ЗБЕРІГАЙТЕ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕНИХ ПЕРЕВІРОК.

Через деякий час ризик-скор вашого контрагента може змінитися.

Важливо завжди мати докази вашої належної передбачливості на момент здійснення транзакції. Наявність звіту, з позначкою часу в минулому показує вас найкращим чином.

Порада №4

ВИКОРИСТОВУЙТЕ НОВІ НЕПОВ'ЯЗАНІ З ВАМИ АДРЕСИ, КОЛИ НЕМАЄ МОЖЛИВОСТІ ПЕРЕВІРИТИ КОНТРАГЕНТА.

Не завжди є можливість заздалегідь дізнатися, з якої адреси вам надійде криптовалюта. Для подібних випадків завжди заводьте окремий не пов'язаний з вами криптовалютний гаманець.

Після зарахування коштів, перевірте ризик-скор вашої адреси та відправника коштів. Якщо ризик-скор виявиться високим, відмовтеся від ідеї змішувати з іншими вашими коштами.

Порада №5

ПЕРІОДИЧНО ЗМІНЮЙТЕ ВАШІ КРИПТОВАЛЮТНІ АДРЕСИ.

АМЛ сервіси постійно вдосконалюють методи розмітки адрес, проводяться розслідування інцидентів, аналізуються нові патерни поведінки, вдосконалюється модель скорингу.

Часом виявлення адрес зловмисників відбувається через деякий час, тож ризик-скор тих чи інших адрес може змінитися в результаті ретроспективного аналізу.

Таким чином джерело коштів, яке колись вважалося непоганим, може змінити своє забарвлення. І через транзитні адреси привнести на вашу адресу зміни в показник Risk-score і склад коштів.

Рекомендації щодо періодичності зміни багато в чому залежать від активності використання блокчейн-адреси, типу ваших контрагентів і вашої обережності.

Порада №6

ПЕРЕВІРЯЙТЕ СВОЮ АДРЕСУ, ПЕРЕД ЗАРАХУВАННЯМ КОШТІВ НА ДЕПОЗИТНУ АДРЕСУ БІРЖІ АБО ЯКОГОСЬ ІНШОГО СЕРВІСУ З АМЛ ПРОЦЕДУРАМИ.

Перед кожним зарахуванням коштів на депозитну адресу біржі, перевіряйте перевірку своєї крипто адреси.

Це дасть змогу мінімізувати блокування коштів на біржі. Ніколи не давайте депозитну адресу, прив'язану до вашого облікового запису на біржі, комусь ще для адреси призначення платежу. Оскільки, якщо адреса відправника на вашу депозитну адресу виявиться з брудними коштами, всі ваші адреси, з яких надходять кошти, можуть потрапити як підозрілі.

АМЛ сервіси групують на підставі різних принципів адреси в єдині сутності. Єдина депозитна адреса, це один з алгоритмів. Ризик-скор адрес у межах єдиної сутності впливає одна на одну.

Порада №7

НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЕРВІСИ МІКШУВАННЯ, АНОНІМНІ ТОКЕНИ, ДАРКНЕТ СЕРВІСИ (НАВІТЬ ЧЕРЕЗ ПРОМІЖНУ АДРЕСУ).

Засобами анонімізації зазвичай користуються люди, які намагаються приховати джерело походження коштів, оскільки кошти були отримані незаконно, або адепти анонімності.

Незважаючи на те що ми поважаємо право на анонімність, для більшості користувачів такі заходи видаються надлишковими і недоцільними.

Любителям анонімності потрібно розуміти: підвищений ризик-скор є тією ціною, яку вони заплатять, за те, що опиняєтесь у компанії тих, хто використовує міксери для приховування нелегального походження своїх коштів.

Особливо слід звернути увагу на взаємодію з даркнетом. Дехто купує на ньому різні товари, але на жаль, надсилання коштів на адреси з високим ризик-швидкістю автоматично ставить вас в очах системи до лав потенційних учасників нелегальних операцій.

Порада №8

ВІДДАВАЙТЕ ПЕРЕВАГУ ВЕЛИКИМ КРИПТОВАЛЮТНИМ ОБМІННИКАМ І БІРЖАМ, ЯКІ ПРОВОДЯТЬ AML-ПРОЦЕДУРИ І ВИМАГАЮТЬ KYC.

Анонімність має свої переваги, і багатьом не до душі ідея ділитися своїми особистими даними з кожним обмінником.

Однак, якщо майданчик не вимагає проходження верифікаційного процесу від вас, він також не вимагає його і від потенційних зловмисників. Це підвищує ймовірність наявності "брудних" криптовалют на платформі та ризик піддатися регулятивним заходам. Зв'язок з обмінником, що має репутацію, пов'язану з відмиванням грошей, навряд чи позитивно позначиться на ризик-скорі вашої адреси.

Приклади сервісів для перевірки AML bot та GetBlock.

Читайте також - Огляд сервісу для інвестицій Simple Earn на Binance.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити