Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що робити якщо брудна криптовалюта вже на вашій криптоадресі?

Останнє оновлення: Четвер, 28 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

брудна криптовалюта

ЯКЩО ЯКАСЬ НЕПРИЄМНІСТЬ МОЖЕ ТРАПИТИСЯ, ВОНА ТРАПЛЯЄТЬСЯ

Ви законослухняний громадянин. Маєте криптовалюту. Здійснюєте цілком легальні операції з відправлення / отримання криптоактивів. Вирішивши проявити розсудливість і цікавість, ви перевіряєте свій криптогаманець, використовуючи, наприклад, сервіс Btrace або рішення від Chainalysis, Crystal Blockchain.

На свій подив виявляєте, що ваша криптоадреса перебуває в жовтій або, що ще гірше, червоній зоні ризику.

У цій ситуації питання про те, як уникнути брудної крипти, відходять на другий план.

Вашим першочерговим завданням стає порятунок активів, уникнення блокувань і, звичайно ж, запобігання можливості стати фігурантом кримінальної справи.

Саме про ці кроки редакція ITstatti.in.ua говоритиме в цій статті.Що робити якщо брудна криптовалюта вже на вашій криптоадресі?

У мережі широко поширені поради з АМЛ (протидії відмиванню грошей) у сфері криптовалют від самопроголошених експертів на тему "що робити, якщо ви отримали брудну криптовалюту". На жаль, якість таких рекомендацій часто залишає бажати кращого через поверхневе розуміння механізмів АМЛ-перевірок, рекомендацій ФАТФ і європейської директиви AML6D.

Проблема полягає в тому, що багато хто з цих "експертів" є просто перепродавцями чужих рішень, не розуміють, що лежить всередині алгоритму. Проте вони не визнають свою роль у перепродажі, прагнучи представити себе у вигіднішому світлі.

Констатація проблеми

Ви перевірили свою криптовалютну адресу й отримали високий показник Risk-score.

Risk-score - це показник ризику взаємодії з тією чи іншою блокчейн-адресою на підставі джерела формування її коштів, її поведінки в мережі, а також відомої інформації про власника.

Ваші можливі кроки

  • ПЕРЕСТАНЬТЕ ПРИЙМАТИ КОШТИ НА ЦЮ АДРЕСУ

У разі надходження брудної криптовалюти в рамках транзакції, ймовірно, кошти, що раніше зберігалися на вашій криптоадресі, тепер "забруднені". Продовжуючи використовувати цю адресу, ви ризикуєте "забруднити" і нові кошти, що надходять. Важливо приділити час з'ясуванню причин, через які ризик-скор вашої адреси погіршився.

Під час цього аналізу для нових засобів створіть і використовуйте нову адресу. Уникайте зв'язування ваших криптоадрес. Відмовтеся від ідеї передати невелику кількість нативного токена для оплати газу зі старої адреси на нову. Замість цього, використовуйте біржу для поповнення балансу нативним токеном."

  • ВИЗНАЧТЕ ПРИЧИНУ ПРОБЛЕМИ

Регулярно контролюючи ризик-скор своєї адреси, ви можете припустити, що погіршення показника пов'язане з останньою транзакцією з певним контрагентом або вашу адресу занесли до баз, пов'язаних із незаконною діяльністю.

Варто зазначити: під час аналізу транзакцій перевіряйте як відправників, так і одержувачів ваших коштів.

Поширений міф про те, що при отриманні "брудних" коштів їх слід повернути. Такий підхід діє для бірж, що створюють індивідуальні депозитні адреси для кожного клієнта, але не підходить для звичайних криптоадрес. Повернення таких коштів тільки погіршить ситуацію. Двосторонній зв'язок із підозрілим або "брудним" активом значно погіршить ризик-скор вашої адреси.

Більшість аналітичних інструментів засновані на ML-алгоритмах, які передбачають погіршення ризик-швидкості під час взаємодії з адресами високого ризику або сумнівною криптовалютою. Що більше таких взаємодій, то гірший ризик-скор. Чому сервіс-провайдери не роблять винятків для подібних транзакцій? Відповідь проста: шахраї теж помиляються, іноді випадково пов'язуючи свої анонімні адреси з тими, за якими їх можна ідентифікувати.

Розглянемо аналогію: грабіжник поцупив гроші з банку і перевів вам 10,000. Пізніше ви повертаєте ці кошти. Чи захистить це повернення вас від запитань з боку правоохоронних органів? Навряд чи. Вам все одно доведеться пояснювати причини таких транзакцій.

  • ЗБЕРІТЬ ВСІ ДОСТУПНІ ДОКАЗИ

Як ми згадували раніше, "брудну" криптовалюту можна отримати різними шляхами: від друга, від криптообмінника без ліцензії, що ігнорує процедури AML, від невідомого проєкту в рамках ейрдропу, від замовника-фрілансера, що оплачує роботу криптовалютою, або внаслідок P2P-обміну. Якщо ваша адреса отримала високий ризик-скор, важливо зібрати якомога більше даних про ваші транзакції. Це можуть бути листування з користувачами P2P під час домовленості про обмін або оплату криптовалютою, підтвердження від криптообмінників про успішну операцію тощо. Усі ці докази необхідно співвіднести з конкретними транзакціями.

  • ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРОЗОРОСТІ У СПІЛКУВАННІ З БІРЖЕЮ

Будьте готовими, у разі спроби внести ці кошти на біржу, надати всі зібрані докази та пройти поглиблену процедуру KYC. Проявляйте максимальну ввічливість і демонструйте відкритість. Однак, якщо ваші кошти не просто ризиковані, а й мають ознаки зв'язку з шахрайством, тероризмом чи даркнетом, такий крок має свої ризики. Якщо кошти, які ви отримали, мають темне минуле, це можна порівняти з купівлею автомобіля, який, як з'ясувалося, числиться як викрадений. Згідно із законом ви зобов'язані повідомити правоохоронні органи про подібні випадки, інакше вас буде розглянуто як співучасника.

Замість висновків

Якщо ви все одно вирішили на свій страх і ризик "відбілити" не дуже чисті засоби, зберігайте всі докази вашої невинності і після. Зберігайте їх щонайменше 5 років

Уникайте використання цієї адреси в майбутньому, оскільки з плином часу ви можете зіткнутися з аналогічною проблемою, чи то на тій самій біржі, чи то на іншій.

Крім того, рекомендуємо змінити адресу для депозитів на біржі. Тому що, системи відстежують, на які адреси ви переказуєте свої кошти.

Читайте також - Що таке подвійні інвестиції Binance.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити