Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Які існують види біткоїн-адрес?

Останнє оновлення: Вівторок, 02 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Які існують види біткоїн-адрес?

Перше, що знадобиться інвестору під час занурення у світ криптовалют, - це криптогаманець. Саме через нього користувач може керувати своїми активами в блокчейні. Однією з найважливіших частин інформації, що міститься в криптогаманці, є його адреса. Це літерно-цифрова комбінація, яку власник використовує для надсилання та отримання криптовалюти.

Зазвичай адреса містить до 40 символів, крім префікса, який вказує на використовувану гаманцем криптовалюту. Наприклад, біткоїн-адреса починається з цифр 1 і 3 або комбінації букв і цифр bc1q і bc1p. Адреси Ethereum завжди починаються з 0x.

Точно так само як існують різні типи гаманців, виділяють різні формати адрес. Сьогодні редакція сайту ITstatti.in.ua зупиниться на найпоширеніших типах адрес біткоїн-гаманців.

Різні типи біткоїн-адрес

Біткоїн-адреси - це ідентифікатори, за допомогою яких користувачі надсилають і отримують криптовалюту. Адреса складається з 26-35 літерно-цифрових символів, які генеруються за допомогою складного шифрування. Біткоїн-адреса виступає аналогом рахунку в банку.

Коли користувачі вводять адресу, ці формати мають певні префікси, тому можна визначити, який формат використовується.

Розглянемо найпоширеніші формати адрес, які використовуються сьогодні.

Legacy (P2PKH)

Legacy-адреса є найпершим стандартом адреси в мережі біткоїнів. Її запропонував ще сам Сатоші Накамото. Інша назва Legacy - P2PKH (Pay to Public Key Hash), оскільки для її використання потрібен підпис одержувача, обчислений із приватного ключа, і публічний ключ.

Цей формат адреси сьогодні широко не використовується через високі комісії, низьку швидкість подвійного хешування і велику вагу в QR-кодах. Проте вхідні та вихідні перекази з Legacy підтримують усі додатки та гаманці, які працюють у блокчейні біткоїна. Це важливо для сумісності із застарілими гаманцями, які не були оновлені до нових форматів.

Legacy-адреси починаються з цифри 1 і містять згенерований публічний ключ і контрольну суму.

Приклад Legacy-адреси: 1BvBLSEYstWetqEFn2Au4n4GDg4xJaNVN8.

Script (P2SH)

Script-адреса з'явилася в січні 2012 року завдяки Гевіну Андресену, який працює в Bitcoin Foundation. Вона має таку саму структуру, як і Legacy-адреса, тільки починається з префікса 3.

Особливість Script-адреси в тому, що під час переказу коштів одержувачу треба мати скрипт, який підходить до скрипту хешу. Завдяки цьому знижуються витрати за транзакцію, оскільки виплату комісії можна перекласти на одержувача коштів.

Приклад Script-адреси: 3J91t1PrEZ73CNmWviecrnyiWrnqGhWMLy.

SegWit (P2WPKH)

SegWit-адреса з'явилася навесні 2016 року. Її запропонували розробники Грег Максвелл і Пітер Велле. Вони представили адресу під Bech32 в оновленні BIP-0173. Зараз адреса має кілька назв: P2WPKH (Pay to Witness Public Key Hash), Segregated Witness (SegWit). Усі адреси цього типу починаються з bc1q.

Переваги адрес SegWit включають у себе більшу стійкість до помилок введення, оскільки вони не чутливі до регістру і використовують коди, що виправляють помилки, а також нижчі комісії за транзакції.

SegWit-адреса підтримується всіма популярними біткоїн-гаманцями. За даними Transactionfee.info, у 2023 році близько 85% усіх вихідних транзакцій проводилися саме з P2WPKH.

Приклад SegWit-адреси: bc1qar0srtrr4xxfkvy5l613lysnr8re59gtzzwf3mdq.

Taproot (P2TR)

Taproot-адреса, або Bech32m, є найостаннішим і найпросунутішим форматом біткоїн-адреси. Його активація закінчилася в листопаді 2021 року.

Taproot забезпечує більш просунуту безпеку і масштабування в мережі. Завдяки використанню підписів Шнорра (поліпшення, яке додає новий формат підпису транзакцій) адреса забезпечує більшу конфіденційність, низькі комісії та гнучкі перекази з кількома ключами.

Taproot забезпечує більш просунуту безпеку і масштабування в мережі. Завдяки використанню підписів Taproot-адреса також дає змогу створювати більш просунуті сценарії, генеруючи складні смарт-контракти на біткойнах. Шнорра (поліпшення, що додає новий формат підпису транзакцій) адреса забезпечує більшу конфіденційність, нижчі комісії та гнучкі перекази з кількома ключами.

Такі адреси починаються з bc1p.

Приклад Taproot-адреси: bc1p5d4rjq6g8rdk2ygzks9smlaqteur4dokq08ge8ztwac72sfr9rusvg3217.

Читайте також - Що робити, щоб не отримати брудну криптовалюту?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити