Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Криптовалютні гаманці

Останнє оновлення: Вівторок, 16 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Криптовалютні гаманці

Від моменту вашої першої транзакції на новому гаманці до його створення відбувається безліч дій, за якими стоїть безліч алгоритмів. Редакція сайту ITstatti.in.ua вважає, що для загального розуміння блокчейна, важливо розповісти про цю кухню.

Вступ: шлях від SEED PHRASE до LEDGER

Коли всі говорять про гаманець, найчастіше, мають на увазі блокчейн-адресу. З цього слід уточнити:

Гаманець ≠ адреса

Криптовалютний гаманець - інструмент для генерації адреси, а також для зручного користування коштами криптовалютної адреси.

Криптовалютний гаманець

Криптовалютна адреса - це унікальний ідентифікатор у мережі блокчейн, який використовується для надсилання, отримання та зберігання цифрових активів. Вона складається з низки символів, які генеруються за допомогою математичного алгоритму на основі відкритого або закритого ключа. Криптовалютна адреса може бути використана тільки один раз і не може бути змінена, тому її важливо зберігати в безпеці.

Сама блокчейн адреса генерується на основі Seed Phrase і приватного ключа.

Seed Phrase - це унікальна послідовність слів, яка використовується для створення і відновлення криптовалютних гаманців. Seed Phrase складається з 12, 18 або 24 слів, які генеруються випадковим чином і забезпечують доступ до приватних ключів гаманця. Ця фраза є єдиним способом відновлення гаманця в разі втрати або пошкодження пристрою, на якому він був створений. Seed Phrase має зберігатися в надійному місці та не передаватися третім особам.

Види криптовалютних гаманців

Існує два основних типи криптовалютних гаманців: холодні та гарячі. Холодні гаманці являють собою фізичні носії, які підключаються до комп'ютера, телефону або будь-якого іншого пристрою з метою проведення транзакцій. Гарячі гаманці являють собою додатки для браузерів, телефонів або операційних систем. Гарячі гаманці не мають фізичних аналогів.

Холодні гаманці - це гаманці, які не під'єднані до Інтернету і, отже, більш безпечні для зберігання криптовалют. Холодні гаманці можуть бути представлені у вигляді апаратних пристроїв, наприклад, Ledger Nano S або Trezor, або ж у вигляді паперових гаманців, на яких надруковано секретні ключі та адреси для доступу до криптовалют. Холодні гаманці зазвичай вважаються найбезпечнішими для зберігання криптовалют, оскільки вони не схильні до атак хакерів через Інтернет.Ledger Nano X та Trezor Model One

Важливо! При купівлі холодного гаманця - обов'язково звертайтеся до офіційних джерел. Купівля холодних гаманців з третіх рук тягне за собою небезпеку, оскільки ваші private key могли бути скопроментовані. Володіння private key = володіння криптовалютою на гаманці.

Порівняння популярних холодних апаратних гаманців:

  Ledger Nano X Trezor Model One
Купити: https://shop.ledger.com/products/ledger-nano-x/onyx-black https://trezor.io/trezor-model-one
Вартість: $130 59 євро
Підтримувані токени: 1798 (Bitcoin, Litecoin, Ethereum (+всі ERC-20) 1289 (Bitcoin, Litecoin, Ethereum (+всі ERC-20))

Гарячі гаманці, навпаки, під'єднані до Інтернету і можуть бути зручнішими для проведення транзакцій, але менш безпечними. Гарячі гаманці можуть бути представлені у вигляді онлайн-гаманців, які доступні через веб-браузер, або ж у вигляді додатків для смартфонів і комп'ютерів. Гарячі гаманці зазвичай зручніші для використання, оскільки вони дають змогу швидко проводити транзакції та отримувати доступ до криптовалют у будь-який час і з будь-якого місця.Trust Wallet та Metamask

ВАЖЛИВО! Під час встановлення гарячого гаманця переконайтеся, що скачування відбувається з офіційного джерела. Буває, що зловмисники створюють фішингові сайти, які дійсно дають змогу створити вам адресу через гаманець, тільки всі дані вашого гаманця потраплять також до рук зловмисників. Таким чином, ваша адреса може бути скомпрометована.

Порівняння популярних гарячих гаманців:

  Trust Wallet Metamask Phantom Coinbase wallet Tronlink
Встановити: https://trustwallet.com/ https://metamask.io/ https://phantom.app/ https://www.coinbase.com/wallet https://www.tronlink.org/
Підтримувані мережі: ERC20 networks

70 блокчейнів, 90 млн. токенів

(Bitcoin, ERC20 Networks)

Solana

Ethereum, Polygon,

BNB Chain, Avalanche C-chain

TRON
Доступність:

Google Chrome, Windows,

Mac OS, IOS, Android

Google Chrome, Windows,

Mac OS, IOS, Android

Google Chrome, Windows,

Mac OS, IOS, Android

IOS, Android

Google Chrome, Windows,

Mac OS, IOS, Android

Переваги та недоліки кожного типу гаманців

Кожен тип гаманця має свої переваги та недоліки, і вибір конкретного типу залежить від особистих уподобань і потреб користувача. У наступному розділі ми розглянемо докладніше переваги та недоліки кожного типу гаманців.

  Холодний гаманець Гарячий гаманець
Захист Більш безпечний Менш безпечний
Термін служби

У міру зносу

(в середньому, до 7 років)

Необмежений
Вимоги Наявність фізичного гаманця Наявність доступу до інтернету
Вартість Варіюється, у середньому ~$150 Безкоштовно (є винятки, але в більшості випадків є безкоштовні заміни)
Зручність використання

Потрібні додаткові дії

(Потрібна фізична наявність гаманця,

роз'єму для підключення, пароль, фізичне підтвердження транзакції)

Наявність інтернету, пароль
Доступність Низька (не у всіх країнах є офіційні продажі) Висока
Доступність підключення

Висока (оскільки одним гаманцем підтримується

величезна кількість мереж і токенів)

Середня (оскільки ресурси вимагають підключення певних гаманців)

Як вибрати підходящий криптовалютний гаманець

Вибір криптовалютного гаманця є важливим кроком для будь-якої людини, яка планує використовувати криптовалюти. Перед тим, як обирати гаманець, необхідно визначити свої потреби та вподобання. Важливо враховувати такі фактори, як безпека, зручність використання, доступність і надійність.

 • Крок 1: Визначте, чи потрібен вам гарячий або холодний гаманець. Якщо ви плануєте використовувати криптовалюту в повсякденному житті, то гарячий гаманець може бути найкращим вибором. Якщо ж ви шукаєте більш безпечний спосіб зберігання криптовалюти, то холодний гаманець буде більш підходящим.
 • Крок 2: Визначте, з якими валютами ви плануєте працювати. Деякі гаманці можуть підтримувати тільки певні види криптовалют, тому важливо переконатися, що ваша криптовалюта буде підтримуватися обраним гаманцем.
 • Крок 3: Перевірте, які заходи безпеки надає обраний гаманець, такі як двофакторна автентифікація, шифрування тощо. Також переконайтеся, що гаманець має резервну копію, щоб у разі втрати або пошкодження пристрою, ви не втратили свої криптовалюти.
 • Крок 4: Нарешті, переконайтеся, що обраний гаманець зручний для використання і відповідає вашим потребам. Деякі гаманці можуть надавати додаткові функції, такі як обмін криптовалюти або інтеграцію з іншими сервісами.

Реєстрація та налаштування гаманця + відео

Загалом, реєстрація та налаштування криптовалютного гаманця не є складними процесами. Важливо дотримуватися інструкцій, щоб захистити свої криптовалюти від несанкціонованого доступу.

Холодний гаманець

Для налаштування Ledger Nano S або Trezor, виконайте наступні кроки:

 1. Підключіть пристрій до комп'ютера за допомогою кабелю USB.
 2. Скачайте та встановіть застосунок для управління гаманцем, який відповідає вашому пристрою (Ledger Live для Ledger Nano S або Trezor Bridge для Trezor).
 3. Запустіть додаток і дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб створити новий гаманець.
 4. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб встановити PIN-код для вашого пристрою.
 5. Створіть резервну копію вашого гаманця, записавши 24-слівну фразу в правильному порядку на паперовому носії.
 6. Завершіть налаштування, дотримуючись інструкцій на екрані.

Після завершення налаштування ви зможете використовувати свій Ledger Nano S або Trezor для зберігання, надсилання та отримання криптовалютних коштів.

Гарячий гаманець

Для налаштування Trust Wallet або Metamask вам буде потрібно:

 1. Встановити гаманець з офіційних джерел.
 2. Створіть Seed Phrase і запам'ятайте її (найкраще, записати на листочку. Уникайте зберігання на незахищених пристроях).
 3. Створіть пароль для доступу (Важливо! Цей пароль під час встановлення ставиться виключно на певний пристрій. Таким чином, якщо у вас є доступ до одного гаманця з різних пристроїв, ви можете поставити різні паролі і на кожному пристрої ви зможете підключатися, використовуючи відповідний пароль).

Після завершення налаштування ви зможете використовувати Trust Wallet або Metamask для зберігання, надсилання та отримання криптовалютних коштів.

Варто зазначити, що на відміну від холодного гаманця, гарячі гаманці за замовчуванням не підтримують ненативні токени мережі. Для додавання сторонніх токенів, рекомендуємо скористатися Coinmarketcap, де ви зможете знайти інформацію про токен і в ручному режимі додати його в свій гарячий гаманець.

ВАЖЛИВО! Будьте обережні і не діліться своєю SEED фразою ні з ким, оскільки це може призвести до втрати доступу до ваших коштів.

Як проблеми можуть виникнути під час використання криптовалютних гаманців і як їх вирішити

Під час використання криптовалютних гаманців можуть виникнути наступні проблеми:

 1. Втрата доступу до секретних ключів. Це може статися, якщо користувач забуде пароль або втратить пристрій зі сховищем ключів. Рішення: створення резервних копій ключів і зберігання їх у надійному місці.
 2. Злом гаманця. Криптовалютні гаманці можуть стати об'єктом кібератак, що може призвести до втрати коштів. Рішення: використання надійних апаратних гаманців і дотримання правил безпеки.
 3. Фішинг-атаки. Шахраї можуть спробувати отримати доступ до секретних ключів, видаючи себе за офіційних представників гаманців. Рішення: не повідомляти свої секретні ключі нікому, навіть офіційним представникам гаманців.
 4. Неправильне надсилання транзакцій. Користувач може помилитися при введенні адреси одержувача або суми транзакції, що може призвести до втрати коштів. Рішення: перевіряти всі дані перед надсиланням транзакції та використовувати двоетапну аутентифікацію.
  ВАЖЛИВО! Будьте уважні під час надсилання транзакції. На поточний момент шахраї вдаються до схем, в яких вони засмічують вашу історію транзакцій адресами з однаковими символами з вашої історії. Таким чином, копіюючи адресу з історії вашої транзакції, вам може здатися, що ви скопіювали потрібну адресу, що починається з 0x1..., а ви скопіювали адреси, яка справді починається з 0x1..., але з іншими символами в кінці. Така адреса належить зловмиснику.
 5. Незручність використання. Деякі користувачі можуть вважати, що використання криптовалютних гаманців незручне і складне. Рішення: ознайомитися з нашими статтями, де ми просто і детально говоримо про блокчейн.

Криптовалютні гаманці - це зручний і безпечний спосіб зберігання та використання криптовалют

У підсумку варто зазначити, що криптовалютні гаманці є ефективним інструментом для зберігання і використання криптовалют. Вони забезпечують високий рівень безпеки та зручності використання. Однак, як і будь-яка інша технологія, вони можуть мати свої проблеми та ризики.

Тому дуже важливо дотримуватися правил безпеки, використовувати надійні апаратні гаманці та зберігати резервні копії ключів у надійному місці.

Вибір зручного і зрозумілого гаманця та вивчення інструкцій також допоможуть уникнути незручностей під час використання криптовалютних гаманців. Загалом, правильний підхід до використання криптовалютних гаманців дасть змогу отримати максимальну вигоду від використання криптовалют і мінімізувати можливі ризики.

Відео про гаманці

Читайте також - Як стати валідатором криптовалюти


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити