Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як безпечно самостійно зберігати криптовалюту: простою мовою

Останнє оновлення: Понеділок, 22 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як безпечно самостійно зберігати криптовалюту

Контроль над активами, що надається криптовалютою, тягне за собою значну відповідальність. Опції зберігання криптовалют включають використання біржі, кастодіальних сервісів або особистого зберігання.

У цій статті редакція ITstatti.in.ua розповість як самостійно зберігати криптовалюту, переваги та недоліки такого зберігання, а також як убезпечити ваші кошти.

Що таке самостійне зберігання

Можливо, раніше ви вже чули про концепцію самостійного або некастодіального зберігання криптовалюти. При некастодіальному зберіганні ви берете на себе повне управління своїми цифровими активами без участі третіх осіб або посередників. По суті, ви стаєте власним банком і несете особисту відповідальність за безпеку ваших активів. Цей метод забезпечує більший контроль і незалежність в управлінні активами.

Гаманці самостійного зберігання відрізняються від кастодіальних гаманців і традиційних фінансових установ, які зазвичай дбають про безпеку ваших активів. При використанні некастодіального гаманця вам не потрібно довіряти третім особам у забезпеченні безпеки ваших коштів. Ви самі вживаєте всіх заходів щодо забезпечення безпеки, що надає вам повний контроль над вашими активами.Що таке самостійне зберігання

Крім того, гаманці самостійного зберігання привабливі своєю конфіденційністю. Власнику таких гаманців не потрібно надавати свої персональні дані та фінансову інформацію третім особам.

Переваги самостійного зберігання

Переваги самостійного зберігання криптовалюти включають:

 • Низькі комісії: некастодіальні гаманці зазвичай не стягують додаткових комісій за зберігання активів, на відміну від більшості кастодіальних гаманців.
 • Підвищена безпека: гаманці самостійного зберігання забезпечують повний контроль над закритими ключами, що означає повний контроль над активами. Ці ключі можуть бути захищені, наприклад, шляхом їх зберігання в апаратних гаманцях, що знижує ризик крадіжки хакерами.
 • Збільшення конфіденційності: при використанні некастодіальних гаманців не потрібно передавати особисті дані третім сторонам, що підвищує рівень конфіденційності.
 • Менші ризики від третіх сторін: самостійні гаманці зменшують ризик втрати коштів унаслідок хакерських атак на сервери третіх сторін.
 • Більший контроль: самостійне зберігання забезпечує власнику повний контроль над активами, тоді як кастодіальні рішення часто накладають різні обмеження.

Таким чином, використання самостійного зберігання криптовалюти може бути більш вигідним з погляду комісій, безпеки, конфіденційності, ризиків і контролю.

Недоліки самостійного зберігання

Крім переваг, некастодіальне зберігання криптовалюти також має свої мінуси:

 • Складність: для роботи з некастодіальними гаманцями необхідно мати базове розуміння їхнього функціонування та управління закритими ключами. Новачкам це може здатися складним, що може призвести до помилок і втрати коштів.
 • Повна відповідальність: повний контроль над активами означає також повну відповідальність і ризик для власника. Втрата закритих ключів або помилки, що порушують безпеку гаманця, можуть призвести до назавжди втрати доступу до активів.
 • Відсутність страховки: на відміну від компаній, що надають кастодіальні послуги, знайти страхування для некастодіальних гаманців складно. У разі недоступності або вкрадених коштів відшкодування страховки може бути недоступним.
 • Обмежена підтримка: технічні труднощі можуть викликати безліч проблем для власника некастодіального гаманця. Хоча більшість проблем можна вирішити за допомогою форумів і співтовариств, це може вимагати більше часу, ніж звернення до служби підтримки.

З огляду на ці недоліки, важливо уважно вивчити всі особливості доступних гаманців і вибрати той, що підходить саме вам, з огляду на ваш рівень знань і зручність використання.

Як забезпечити безпечне зберігання ваших криптокоштів

Закритий (або приватний) ключ - це складні, випадково згенеровані паролі, які дають власнику повний доступ до гаманця. Кожен, хто знає ваші закриті ключі, має доступ до всіх ваших активів і токенів, може підписувати і відправляти транзакції.

Безпека закритих ключів є одним з основних аспектів забезпечення безпеки ваших криптовалютних коштів. У цьому розділі ми представляємо кілька порад про те, як забезпечити надійне зберігання вашого закритого ключа.

 • Апаратні гаманці - являють собою фізичні пристрої, які можуть зберігати закриті ключі офлайн. Це одне з найбезпечніших рішень, оскільки такі пристрої не потребують підключення до інтернету.
 • Паперові носії - ще один спосіб зберігання закритих ключів. Ви можете записати ключі на папері та помістити його в безпечне місце, як-от банківська комірка, особистий сейф або будь-яке інше місце, недоступне стороннім особам.
 • Пейджерне шифрування - це метод, який використовували для забезпечення безпеки зв'язку до появи мобільних телефонів і месенджерів. Він заснований на простому коді шифрування, де літери замінюються цифрами (наприклад, R - 12, N - 17, B - 8). Деякі люди застосовують цей метод до своїх закритих ключів для додаткового захисту.
 • Зашифровані флеш-накопичувачі - це альтернатива апаратним гаманцям. Ви можете використовувати зашифрований флеш-накопичувач для зберігання закритих ключів, якщо не хочете купувати апаратний пристрій.

Висновок

Самостійне зберігання - це досить надійний і приватний метод збереження своїх коштів. Якщо ви готові повністю взяти на себе відповідальність за безпеку активів і готові миритися з меншим комфортом використання цих технологій, то такий метод безумовно вам підійде.

Необхідно лише дотримуватися обережності та обачності, користуватися лише перевіреним пристроєм або софтом, не довіряти підозрілим контрагентам або проєктам.

Також нагадуємо вам бути обачними в проведенні транзакцій, виборі контрагентів і застосовувати всі необхідні методи для збереження своїх криптокоштів. 

Читайте також - Криптовалютні гаманці


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити