Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке гаманці Web3

Останнє оновлення: Четвер, 25 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

гаманці Web3

Web3 гаманці - є важливим інструментом для тих, хто бажає освоїти криптовалютні ринки і принципи децентралізованих фінансів (DeFi). Цей посібник проведе вас через основи функціонування і різновиди Web3 гаманців, представивши при цьому кілька затребуваних прикладів.

Різниця Web3 гаманця і криптовалютного гаманця

Різниця Web3 гаманця і криптовалютного гаманця

Гаманці Web3 - є цифровими рішеннями для децентралізованих фінансів (DeFi), які призначені для взаємодії з блокчейн-мережами і децентралізованими додатками (DApp), а також для безпечного управління криптовалютами, NFT та іншими цифровими токенами.

Хоча ці терміни часто використовуються взаємозамінно, не всі криптовалютні гаманці сумісні з DApp і платформами DeFi. І якщо обидва типи гаманців дають змогу керувати криптовалютами, то гаманці Web3 мають більш широкий спектр підтримуваних цифрових активів.

Так само варто розділяти ці два поняття від терміна "криптовалютна адреса" - це унікальний ідентифікатор, який використовують для надсилання, отримання та зберігання цифрових активів у блокчейні.

Найчастіше користувачі вважають криптовалютний гаманець і криптовалютну адресу одним поняттям, хоча вони відрізняються.

Як працюють Web3 гаманці

Більшість гаманців Web3 забезпечують користувачам повний контроль над своїми цифровими активами. Це означає, що власники самі керують своїми сід-фразами та приватними ключами.

Під час створення нового гаманця Web3 зазвичай генерується унікальна сід-фраза, що складається з 12 або 24 слів. Ця фраза надає повний доступ до криптогаманця і його приватних ключів, необхідних для підпису та верифікації транзакцій. У жодному разі не передавайте свою сід-фразу і приватні ключі будь-кому.

Особливості Web3 гаманців

Хоча у різних гаманців Web3 можуть бути деякі відмінності, більшість із них мають стандартний набір функцій:

  1. Підтримка різних активів і блокчейн-мереж: забезпечують роботу з різними блокчейнами і цифровими активами, включно з криптовалютою і NFT.
  2. Сумісність зі смарт-контрактами і DeFi: дають змогу взаємодіяти зі смарт-контрактами і отримувати доступ до DApp, децентралізованих бірж, маркетплейсів та інших сервісів на основі блокчейна.
  3. Однорангові (пірингові) транзакції: дають змогу відправляти й отримувати цифрові активи без участі централізованих сервісів і посередників.
  4. Забезпечення безпеки: гарний гаманець Web3 гарантує безпеку і застосовує методи шифрування для захисту сід-фрази і приватних ключів. Деякі з них також надають попередження про потенційно небезпечні сайти та смарт-контракти.
  5. Анонімність: хоча більшість транзакцій на блокчейні є загальнодоступними, користувачі можуть створювати гаманці Web3, не розкриваючи свої конфіденційні дані або особисту інформацію.

Кастодіальні та некастодіальні гаманці Web3

  • Некастодіальні гаманці

Некастодіальні або самоконтрольовані гаманці надають користувачам повний самостійний контроль над своїми активами. Прикладами таких гаманців можуть слугувати MetaMask і Trust Wallet. Для більшості трейдерів та інвесторів некастодіальні гаманці Web3 вважаються найбезпечнішим варіантом, оскільки вони можуть зберігати свої приватні ключі та сід-фрази в безпечному місці.

  • Кастодіальні гаманці

У разі кастодіальних гаманців управлінням приватними ключами займається третя сторона, яка здійснює дії від імені користувача. Прикладом такого роду гаманців можуть бути гаманці на біржах. Це зручне рішення, однак користувачі змушені довірити свої активи кастодіалу.

Типи Web3 гаманців

Апаратні

Апаратний гаманець - це фізичний пристрій, який зберігає криптовалютні ключі офлайн (холодне зберігання), забезпечуючи додатковий рівень безпеки.

Хоча такі гаманці краще захищені від онлайн-загроз, вони менш зручні у використанні. Апаратні гаманці часто обирають для довгострокового або великого зберігання криптовалют. Крім того, для додаткового захисту можна встановити PIN-код і створити резервну копію сід-фрази на випадок втрати пристрою. Прикладом популярних апаратних гаманців є Trezor і Ledger.

Веб-гаманці

Веб-гаманці зазвичай працюють через інтерфейс браузера і надають доступ до криптоактивів онлайн.

Більшість із них також доступні у вигляді мобільних гаманців. Це зручний варіант, однак при підключенні до платформ DeFi і DApp слід проявляти обережність через можливі загрози безпеці, як-от шкідливі сайти або смарт-контракти.

Мобільні

Мобільні гаманці функціонують аналогічно веб-гаманцям, але спеціально розроблені для використання на смартфонах. З їхньою допомогою можна відправляти і приймати криптовалюти через QR-коди, а також взаємодіяти з DeFi і DApp прямо з мобільного пристрою.

Однак мобільні пристрої, подібно до комп'ютерів, наражаються на ризики від шкідливих додатків і вірусів. Тому під час використання мобільного гаманця рекомендується забезпечити його паролем і створити резервну копію сід-фрази (або приватних ключів) на випадок втрати або пошкодження телефону.

Прикладами мобільних криптогаманців є MetaMask або Trust Wallet.

Гаманці смарт-контрактів

Гаманці смарт-контрактів управляються смарт-контрактами на блокчейні. Вони надають програмовані некастодіальні акаунти, що програмуються, і розширені функціональні можливості.

На відміну від традиційних гаманців, гаманці смарт-контрактів дають змогу встановлювати правила та умови транзакцій, автоматизувати фінансові операції та підвищувати рівень безпеки за допомогою програмної логіки.

Гаманці смарт-контрактів часто використовують технологію блокчейна для надання користувачам децентралізованого контролю над своїми коштами та інтеграції з DeFi-додатками. Вони також мають просунуті функції безпеки, такі як мультипідпис, тимчасове блокування і можливість оновлення. Таким чином, ці гаманці являють собою потужні інструменти для управління і взаємодії з криптовалютами.

Десктопні

Десктопні гаманці були затребувані в перші роки криптовалют, являючи собою додатки на комп'ютері, які забезпечували повний контроль над криптовалютними ключами. Для захисту активів і запобігання втрат важливо стежити за безпекою комп'ютера і регулярно оновлювати резервні копії даних у гаманці.

Паперові

Паперові гаманці, які багато хто вважає застарілими і ненадійними, являють собою метод, за якого користувачі записують криптовалютні адреси і приватні ключі на папері. Оскільки вони зберігаються офлайн, вони захищені від злому, але схильні до ризику пошкодження або втрати. У результаті такі гаманці потребують обережного поводження і надійного зберігання.

Приклади Web3 гаманців + відео

MetaMask - це один із найвідоміших некастодіальних гаманців Web3, який функціонує з Ethereum і сумісними з EVM блокчейнами, такими як BNB Chain, Polygon, Avalanche і Arbitrum.

MetaMask надає можливість взаємодіяти з DApp, управляти цифровими активами і проводити обмін токенів. Він також забезпечує власникам повний контроль над своїми приватними ключами, що робить його безпечним і зручним варіантом як для новачків, так і для досвідчених користувачів.

Trust Wallet - ще один відомий некастодіальний гаманець, призначений для управління криптовалютами прямо з мобільних пристроїв. Він підтримує безліч блокчейнів і дає змогу зберігати активи, взаємодіяти з DApp і брати участь в операціях DeFi. Завдяки зручному інтерфейсу і заходам безпеки Trust Wallet вважається відмінним вибором для мобільних пристроїв.

Висновок

Гаманці Web3 є невід'ємними інструментами для вивчення криптовалют і DeFi, оскільки забезпечують можливість взаємодії з блокчейн-мережами і децентралізованими додатками (DApp). Незалежно від того, який гаманець ви оберете - чи то MetaMask, чи то гаманець Web3 від Binance, чи то Trust Wallet, - важливо зберігати сід-фрази та приватні ключі в безпеці та дотримуватися суворої конфіденційності.

Читайте також - Що таке токени управління.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити