Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Переваги та недоліки зберігання криптовалют на централізованих біржах

Останнє оновлення: Четвер, 06 червня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

У статті редакция ITstatti.in.ua розгляне переваги та недоліки зберігання криптовалют на централізованих біржах, включно зі зручністю та ліквідністю, а також пов'язаними з цим ризиками безпеки та конфіденційності.

Вступ

Централізована криптовалютна біржа (CEX) являє собою платформу для торгівлі цифровими активами, де купівля, продаж і обмін криптовалют здійснюються через сервери, керовані біржею. Користувачі повинні розміщувати свої активи в гаманцях, що перебувають під контролем платформи, для того щоб брати участь у торгах.

CEX надають зручні послуги зберігання та проведення транзакцій, що робить їх популярними серед користувачів. У разі виникнення проблем клієнти можуть звертатися до служби підтримки. Однак, для використання таких бірж користувачам необхідно надавати свої особисті дані, щоб відповідати фінансовим вимогам і регуляціям.

Як працюють централізовані біржі

Централізовані криптобіржі, як-от Coinbase, Binance, Kraken, Upbit, HTX та інші, пропонують користувачам гаманці, розміщені на своїх серверах, що дає змогу клієнтам безпечно зберігати та керувати своїми криптовалютними активами. Процес роботи на таких платформах зазвичай включає кілька етапів:

 1. Реєстрація користувача: Користувачі створюють обліковий запис на платформі централізованої біржі, надаючи особисту інформацію для проходження перевірки за протоколами «знай свого клієнта» (KYC) і антивідмивних заходів (AML). Ці перевірки допомагають ідентифікувати користувачів, щоб відповідати нормативним вимогам і запобігати незаконним діям, таким як відмивання грошей і фінансування тероризму.
 2. Депозит: Після реєстрації користувачі можуть перевести свої криптоактиви із зовнішнього гаманця на біржовий гаманець. Також централізовані біржі дають змогу купувати цифрові активи за фіатні гроші і вносити їх на свій гаманець на платформі.
 3. Кастодіальний гаманець: Внесені криптоактиви зберігаються в кастодіальному гаманці, контрольованому біржею. Це означає, що біржа володіє закритими ключами до цих гаманців.
 4. Торгівля: Маючи кошти на своєму біржовому гаманці, користувачі можуть обмінювати цифрові активи на платформі. Вони можуть розміщувати ордери на купівлю і продаж, відстежувати ринкові ціни і виконувати угоди через систему зіставлення ордерів, що надається біржею.
 5. Виведення коштів: Коли користувачі хочуть вивести свої криптоактиви, вони роблять запит на виведення через платформу. Біржа обробляє цей запит і переказує кошти на зовнішній гаманець, вказаний користувачем.

Цей процес забезпечує користувачам централізованих криптобірж зручний і спрощений спосіб управління своїми цифровими активами, забезпечуючи при цьому безпеку і відповідність нормативним вимогам.

Переваги зберігання криптовалюти на централізованих біржах

Зберігання криптовалюти на централізованих біржах надає низку переваг:

 1. Зручність: Централізовані біржі зазвичай пропонують інтуїтивно зрозумілі інтерфейси та інструменти для управління криптовалютними активами. Це робить процес внесення депозитів, торгівлі та виведення коштів доступним навіть для новачків. Хоча ми завжди наголошуємо на критичній необхідності хоча б базових знань про блокчейн за будь-якої взаємодії з криптовалютами.
 2. Ліквідність: Завдяки високому обсягу торгів і ліквідності, централізовані біржі дають змогу користувачам швидко здійснювати операції за вигідними цінами, що є значною перевагою порівняно з децентралізованими біржами.
 3. Функції безпеки: Багато централізованих бірж впроваджують просунуті заходи безпеки, як-от шифрування, двофакторна аутентифікація і використання холодних гаманців для зберігання частини коштів, що забезпечує високий рівень захисту активів.
 4. Підтримка клієнтів: Централізовані біржі пропонують служби підтримки, які допомагають користувачам розв'язувати проблеми з обліковими записами, усувати неполадки і відповідати на запитання. Такий рівень підтримки зазвичай недоступний на децентралізованих платформах.
 5. Торгові функції: На централізованих біржах доступний широкий спектр торговельних функцій, включно з різними типами ордерів, маржинальною торгівлею і пулами ліквідності, що дає змогу користувачам реалізовувати різноманітні торговельні та інвестиційні стратегії.
 6. Робота з фіатною валютою: Багато централізованих бірж підтримують операції з фіатною валютою, полегшуючи користувачам процес введення і виведення коштів.
 7. Відповідність нормативним вимогам: Централізовані біржі зазвичай діють відповідно до нормативних вимог, як-от протоколи KYC і AML, забезпечуючи легітимність і підвищену довіру з боку користувачів, які піклуються про правові аспекти.

Недоліки зберігання криптовалюти на централізованих біржах

Хоча зберігання криптовалюти на централізованих біржах забезпечує зручність і доступ до різних функцій, користувачі також повинні усвідомлювати пов'язані з цим ризики:

 1. Кастодіальний ризик: Централізовані біржі контролюють закриті ключі користувачів і зберігають криптовалютні активи на своїх серверах. Це створює ризик втрати коштів у разі злому, неплатоспроможності або неефективного управління біржею. Прикладом може свідчити банкрутство біржі FTX, коли користувачі втратили свої активи.
 2. Уразливості безпеки: Централізовані біржі часто стають ціллю хакерів через високу концентрацію коштів і конфіденційної інформації. Це робить їх вразливими до порушень безпеки, кібератак, шахрайства та крадіжок.
 3. Проблеми конфіденційності: Централізовані біржі можуть зберігати і передавати особисту інформацію користувачів та історію транзакцій для дотримання нормативних вимог. Це викликає побоювання з приводу конфіденційності та може піддати користувачів ризику стеження або витоків даних. Також такі біржі можуть накладати обмеження на користувачів у межах нормативної бази, що може обмежувати анонімність і фінансову конфіденційність.
 4. Залежність від біржі: Користувачі залежать від інфраструктури та операційної стабільності біржі для укладання угод, що наражає їх на ризик перебоїв в обслуговуванні, простоїв або технічних проблем, які можуть ускладнити доступ до їхніх активів.
 5. Обмежений контроль над активами: Централізовані біржі можуть встановлювати обмеження на виведення або переказ коштів, такі як ліміти на зняття або затримки, що обмежує контроль користувачів над своїми активами.

Хоча централізовані біржі пропонують значні зручності та ліквідність для торгівлі криптовалютами, важливо розуміти пов'язані з цим ризики. Як альтернативу користувачі можуть розглянути можливість самостійного зберігання своїх криптоактивів з використанням апаратних гаманців, що надає більше контролю та безпеки.

Висновок

Централізовані біржі криптовалют пропонують зручність і високу ліквідність, але важливо враховувати пов'язані з цим ризики. Редакция сайту ITstatti.in.ua наголошує на важливості обізнаності щодо кастодіальних ризиків, вразливостей безпеки та проблем конфіденційності.

Рекомендується ретельно зважити всі за і проти перед рішенням про зберігання активів на централізованих біржах. Для підвищення безпеки та контролю над коштами варто розглянути використання апаратних гаманців та інших методів самостійного зберігання. Проактивний підхід до безпеки допоможе знизити ризики та забезпечити надійне управління цифровими активами.

Читайте також - Як скасувати транзакцію, якщо випадково відправили кошти.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити