Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке RWA-токени?

Останнє оновлення: Вівторок, 25 червня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке RWA-токени

Чимало експертів будують прогнози, що після буму ШІ-токенів ініціатива перейде до сегменту RWA. У цій статті редакція сайту ITstatti.in.ua розбереться, що являють собою криптовалюти на основі реальних активів і які можливості вони відкривають інвесторам.

Сегмент RWA

Термін RWA відноситься до активів реального світу, які токенізовані та інтегровані в екосистему блокчейна. Цей процес передбачає представлення фізичних і традиційних фінансових активів (нерухомість, сировинні товари та облігації) у вигляді цифрових токенів на блокчейні. Токенізація RWA дає змогу цим активам стати частиною децентралізованих фінансів (DeFi). У підсумку, вони стають доступними і торгованими, причому більш ефективно, прозоро та інклюзивно, ніж традиційні фінансові системи.

Токенізовані RWA вигідні з кількох причин. Вони підвищують ліквідність для неліквідних активів, сприяють прозорості, зберігаючи управління активами і транзакції в публічному реєстрі, а також розширюють доступ до цих активів за рахунок часткового володіння.

Платформи можуть використовувати RWA як заставу, значно розширюючи види активів, які можуть бути включені в екосистему DeFi. Таким чином, виникає можливість вийти за межі класичних криптоактивів. Це може призвести до інтеграції традиційних фінансів з децентралізованими моделями, створення нових фінансових продуктів і збільшення капіталізації ринку. Крім того, такі проєкти, як Chainlink, відіграють важливу роль у цьому просторі, забезпечуючи необхідну інфраструктуру для безпечного управління RWA і проведення транзакцій через різні блокчейни.

Потенціал RWA та ризики

Майбутнє токенізації активів реального світу виглядає вельми багатообіцяючим. За прогнозами експертів, до 2030 року обсяг ринку RWA може досягти $10 трлн (для порівняння: поточна капіталізація всього крипторинку нижча за $3 трлн). Передбачуване зростання зумовлене дедалі більшою інтеграцією традиційних фінансових активів у децентралізовані фінансові системи, що дає можливість використовувати нові способи управління інвестиціями і транзакціями у сфері нерухомості, дорогоцінних металів та інших секторах.

Вплив RWA на DeFi особливо великий, оскільки вони дозволяють токенізувати різні активи, розширюючи типи доступного забезпечення і тим самим залучаючи більше учасників у криптосектор. Це може підвищити ліквідність і ефективність ринку, а також запропонувати нові інвестиційні можливості. Такі компанії, як Franklin Templeton і Mountain Protocol, беруть активну участь у випуску токенізованих продуктів. Зокрема, вони включають казначейські облігації США та стейблкоїни, що забезпечують зв'язок із фіатними валютами. Така тенденція свідчить про зростаючий інституційний інтерес до цієї сфери.

Проте токенізація RWA також пов'язана з певними ризиками і проблемами, такими як необхідність вжиття суворих заходів безпеки для запобігання вразливостей смарт-контрактів і важливість підтримки ліквідності. Вирішення цих проблем матиме фінальне значення для стійкого зростання і стабільності нового сегмента.

Приклади проектів

Низка проєктів відображає інтеграцію технології блокчейн із традиційною фінансовою сферою. Так, протокол децентралізованого кредитування Goldfinch дає змогу токенізувати активи реального світу для їх застосування на децентралізованих ринках фінансового кредитування.

Платформа Ondo Finance робить фінпродукти інституційного рівня доступними для широкої аудиторії. Вона розробляє нові рішення для підвищення ефективності, прозорості та доступності ринку, що є ключовим фактором для прийняття RWA. Націлена на сектор нерухомого майна, система Realio сприяє токенізації та купівлі часток нерухомості. Таким чином інвестиції в дорогі активи стають більш доступними для індивідуальних інвесторів.

А сервіс Centrifuge дає змогу токенізувати реальні активи, як-от рахунки-фактури, перетворюючи їх на NFT, що торгуються, у рамках свого децентралізованого протоколу, тим самим пропонуючи унікальний спосіб фінансування таких проєктів. Нарешті, платформа Plume Network являє собою модульний блокчейн другого рівня спеціально для RWA, призначений спростити процес токенізації активів і полегшити зв'язок емітентів активів з інвесторами.Провідні RWA-токени за ринковою капіталізацією

Загалом, у цій сфері регулярно виникають дедалі нові інновації, і як інституційні, так і роздрібні клієнти можуть вибрати найбільш підходящий варіант, що відповідає їхнім потребам за прибутковістю та функціоналом.

Підіб'ємо підсумки

Токени RWA представляють активи реального світу в цифровому вигляді. Завдяки цьому їхній продаж, конвертація, використання як застава і багато інших операцій стають зручнішими. Існує думка, що через 10 років практично всі реальні та віртуальні активи будуть токенізовані. Складно сказати, чи зайде цей процес настільки далеко, але перспективи сегмента виглядають обнадійливо.

Читайте також - Алгоритми досягнення консенсусу в блокчейні.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити