Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке Біткоін і як заробити на Bitcoin?

Останнє оновлення: Понеділок, 29 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Біткоін

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! В цій статті ми розглянемо криптовалюту Bitcoin (Біткойн): як заробити, обміняти, витратити і інвестувати?

Валюта Bitcoin (Біткоін)

Простій людині, не знайомому з основами програмування та криптографії, важко розібратися, що до чого. Тому я вирішив поборотися з необізнаністю користувачів інтернету і розповісти про Bitcoin так, щоб навіть моя мама змогла зрозуміти, що таке біткоіни і як їх заробити.

Що таке Біткоін простими словами?

Перед тим як завести Bitcoin гаманець і взятися за заробіток біткоінів, потрібно зрозуміти, що таке криптовалюта біткоін і як вона працює.

Думаю, всі користуються торентами. Так от, система Bitcoin дуже схожа на торрент.

Тобто, кожна людина, яка хоче користуватися біткоінами, встановлює собі на комп'ютер спеціальну програму, яка є гаманцем і синхронізується з іншими учасниками. Таким чином, ваш комп'ютер стає елементом системи та зберігає дані про транзакції інших учасників.

Після цього ви зможете анонімно обмінюватися цією електронною валютою з іншими учасниками і для цього вам знадобляться лише адреса гаманця.

Історія виникнення

У 2008 році людина (або група людей) під псевдонімом Сатоши Накамото опублікував доповідь, в якому розповідав про Bitcoin, виклав у мережу вихідний код, що згенерував (намайнив) собі півтора мільйона біткоінів і зник.

Багато людей вважають, що Накомото знав, що робить і очікував такої масовості та популярності свого творіння. Але спочатку його прихильниками були лише програмісти, які використовували цю валюту більше для розваги. Навряд чи хтось з них припускав, що Bitcoin стане таким масштабним явищем.

Відмітні особливості

 • Децентралізованість. Люди можуть переказувати один одному біткоіни безпосередньо, а переклад підтверджується не якимось єдиним центром, а всіма учасниками системи. А це означає, що нічий гаманець або переклад не можна заблокувати.
 • Висока швидкість переказу. Переклад не йде в процесинговий центр і не потребує нічиєї перевірки або схвалення. Це забезпечує дуже швидке виконання операції.
 • Анонімність. При реєстрації гаманця вам не потрібно буде вводити особисту інформацію, тому всі переклади відбуваються анонімно. Можна відстежити тільки те, що один набір символів відправив гроші іншим набором символів. При дотриманні правил безпеки не можна ідентифікувати особу людини, що володіє гаманцем.
 • Модель не інфляційний, а дефляційна. Всього може бути створено не більше 21 мільйона битконов, причому з часом створюватися їх буде все менше і менше. Таким чином, при зростанні популярності цієї валюти буде створюватися її дефіцит, що призведе до постійного підвищення курсу.

Курс Bitcoin. Прогнози

Курс цієї кріптовалюти дуже нестабільний. За останні роки йому були притаманні злети і падіння. В самому початку шляху Bitcoin за 0,003 долара можна було купити 1000 BTC. А вже у 2013 році 1 BTC коштував майже 1250 доларів.

Курс Bitcoin до долара в реальному часі (29.01.2024): 1 BTC=42000 USD

Для простоти розрахунків біткоін був розбитий на сатоши. 1 сатоши = 0.00000001 BTC. Це означає, що в 1 біткоіні міститься сто мільйонів сатоши.

Зростання популярності біткоінів при повільному збільшенні кількості монет в довгостроковій перспективі неодмінно призведе до дефіциту цієї валюти. В короткостроковій і середньостроковій перспективах курс вкрай нестабільний.

Даючи прогноз на майбутнє, можна сказати, що навряд чи курс Bitcoin значно стабілізується. При цьому, дефіцит цієї валюти буде підвищувати її вартість, роблячи її дуже цікавою для інвесторів.

Як почати користуватися Bitcoin? Реєструємо гаманець

Для того, щоб почати користуватися Bitcoin потрібно або встановити на свій комп'ютер програму-клієнт, або скористатися онлайн гаманцем. Другий варіант зручніше, бо програмі знадобиться більше 40 гігобайт місця на жорсткому диску і стільки ж трафіку для синхронізації.

На онлайн гаманець можна зайти з будь-якої точки світу, де є інтернет, і з будь-якого пристрою, тому люди вважають за краще реєструвати саме його. Але потрібно ретельно підійти до вибору надійного сервісу.

Для реєстрації потрібно перейти на цей сайт blockchain.com

Потрібно звернути увагу, що, так як гаманець не прив'язаний ні к телефону, ні до електронної пошти, відновлення пароля неможливо. Тому потрібно обов'язково зберегти логін і пароль у безпечному місці.

Операції з біткоінами

Як поповнити гаманець Bitcoin і як вивести кошти?

Поповнити свій гаманець можна тільки за допомогою переказу біткоінів з іншого гаманця. Вивід здійснюється за таким же принципом.

Тому в більшості випадків для введення або виведення біткоінів доведеться користуватися інтернет обмінниками. Але із зростанням популярності цієї валюти багато платіжні системи йдуть назустріч користувачам і створюють Bitcoin гаманці межах своїх систем для простоти перекладів.

Як здійснювати транзакції?

Робити перекази через гаманець blockchain.info дуже легко. Для цього вам потрібно перейти на вкладку «Відправити гроші» і вибрати спосіб відправки: швидкий (більш висока комісія за переказ 0,00010000 BTC, тобто 10000 сатоши) або користувальницький (комісія 0,00001000 BTC,тобто 1000 сатоши, але швидкість перекладу нижче). Після цього необхідно ввести номер гаманця, на який ви хочете зробити переклад та підтвердити операцію.

У чому небезпека покупки і зберігання біткоіна

Незважаючи на велику кількість історій про успішне інвестування в біткоін, вивчіть всі можливі ризики перед покупкою активу. До основних факторів відносять:

 • Нестабільність ціни. Вартість біткоіна щодня коливається і може змінюватися на 10-15% в більшу або меншу сторону. Подібна волатильність надає можливості для заробітку, але може привести і до втрати грошей.
 • Невизначеність регуляторів. Уряди багатьох країн не можуть розробити законну концепцію для статусу цифрових грошей, систему оподаткування та способи декларації активів. Біткоіни є новим класом фінансового інструменту, який в одних державах заохочують, а в інших - забороняють.
 • Питання законності доходів. Оскільки держава не приймає закони про біткоін, банки мають право трактувати доходи від криптовалюта різним чином. Одні компанії без проблем обробляють транзакції, а інші вимагають підтвердження легальності грошей.
 • Відсутність регулювання. У випадку з брокерами або інвестиціями в традиційні Активи все гранично прозоро. Людина вибирає напрямок для вкладень і звертається до посередника, який працює відповідно до законодавства. Легальність роботи більшості бірж і обмінників знаходиться під питанням.

Як заробити біткоіни?

Отримати біткоіни можна кількома способами: заробити гроші в будь-якій валюті і обміняти її на біткоіни, заробити їх за допомогою ігор і спеціальних сайтів або добути монети, займаючись майнінгом.

Майнінг біткоінів

Перед тим, як переходити до майнінгу, потрібно з'ясувати, як взагалі з'являються біткоіни.

Обчислювальні потужності комп'ютера можна використовувати для генерації монет. Тобто, встановивши спеціальну програму для майнінг, ви змушуєте ваш комп'ютер вирішувати задачу по підбору вірної комбінації для створення нового блоку системи. Якщо вашому комп'ютеру вдалося вирішити завдання, то ви отримуєте 25 BTC.

Здається все просто – встановив програму і заробляй. Напевно, в перший час після створення цієї валюти так і було. Але зараз потрібно брати до уваги наступне:

 • Кожні 10 хвилин у всьому світі з'являється всього 25 BTC. Це 3600 монет в день. І скоро це число зменшиться, тому що кожні 4 роки кількість створених монет скорочується в 2 рази.
 • Кількість обчислювальних потужностей, що бере участь в майнінге Bitcoin постійно зростає.

Тобто, в генерації монет бере участь обсяг обчислювальної потужності в мільйони разів перевищує звичайний комп'ютер, що робить нікчемним шанс того, що завдання вирішить саме ваш комп'ютер.

Саме тому люди спочатку майнили біткоіни на процесорах, потім перейшли на відеокарти, а після цього почали збиратися в пули.

Пули працюють за таким принципом: різні комп'ютери об'єднуються для генерації монет, а як тільки завдання вирішується на одному з комп'ютерів, біткоіни розподіляються між усіма учасниками пулу.

Але і такий спосіб генерації вже не ефективний, тому що витрати на електрику та амортизацію обладнання перевищують доходи від майнінгу.

Зараз майнінг Bitcoin став серйозним бізнесом з високим порогом входу, в який вкладаються великі гроші. Для цих цілей створюється і купується спеціальне обладнання заточене тільки під одну задачу – генерацію біткоінів. Обладнання заточене під майнінг називається фермою.

Ферма біткоінів вдома

Промислова ферма

Якщо ви все-таки вирішили спробувати видобувати Bitcoin на звичайному комп'ютері, то можете скористатися наступними програмами для майнінг:

 • 50miner.org
 • Ufasoft.com

Після цього потрібно вступити в один з пулів:

 • F2pool.com
 • Antpool.com
 • Mining.bitcoin.cz

Облачний майнінг біткоінів

Якщо ви не хочете завалювати свою кімнату відеокартами, то можете скористатися облачним майнінгом. Тобто, ви берете в оренду обчислювальні потужності онлайн і майните на них біткоіни. Але треба бути уважним, багато компаній, що пропонують заробити на генерації кріптовалюти, є звичайними хайпи.

Є й реальні компанії, які надають послуги з облачного майнінгу кріптовалюти, але, в повітрі витає одне розумне питання: «Якщо це так вигідно, то навіщо цим компаніям потрібні ми? Добували собі гроші потихеньку і не витрачали сили на технічну підтримку і маркетинг».

Значить, здавати обчислювальні потужності в оренду вигідніше, ніж використовувати їх для видобутку Bitcoin. В інтернеті ви можете знайти відгуки про те, що люди на облачному майнінгу окупають інвестиції за 8-12 місяців. Але з плаваючим курсом і стрімким збільшенням обчислювальної потужності системи Bitcoin результат стає важко передбачити.

Облачний майнінг біткоінів

Сервіси для облачного майнінгу:

 • Genesis-mining.com
 • Hashflare.io

Крани для отримання біткоінів безкоштовно

Bitcoin крани – це такі сайти, які пропонують відвідувачам заробити близько тисячі сатоши за введення капчі. Зазвичай крани завішані рекламою і вони заробляють на тому, що відвідувачі клікають на рекламні банери в перервах між зароблянням сатоши.

Крани приносять користь Bitcoin спільноти, перемішуючи потоки валюти, ускладнюючи відстеження перекладів.

На кранах виходить заробити всього близько 1 долара в день.

Ось кілька біткоін кранів:

 • Bluesatoshi.com – 1100 сатоши кожні 800 хвилин.
 • Freebitcoinworld.com – 1000 сатоши

Крани для отримання біткоінів

Ігри для заробітку біткоінів

Є ресурси, які являють собою крани, лотерею і ігровий автомат. Прикладом такого сайту є Freebitco.in. Цей сайт дозволяє заробляти від 435 сатоши один раз в годину і примножувати монети.

У мережі ви зможете знайти стратегії, які, за запевненням авторів, забезпечать вам стабільний виграш. Принцип стратегії полягає в тому, щоб почати зі ставки в 1000 разів менше балансу і після кожного виграшу знижувати ставку в 2 рази, а після кожного програшу підвищувати у 2 рази. Автори пояснюють стратегію законами теорії ймовірності.

Але насправді ця гра працює з більш складного принципу. Основне її завдання – дати виграти на низьких ставках, таким чином пробудити азарт в людині, а потім на високих ставках відібрати виграш.

Ви можете спробувати випробувати свою удачу на цьому сайті, адже грати можна без вкладень, на гроші, зароблені введенням капчі.

Існують і більш складні і цікаві ігри на біткоіни, ніж звичайний ігровий автомат або рулетка. Для прикладу можна розглянути гру Ore-Mine, в якій потрібно розвивати шахти і добувати біткоіни.

Може здатися, що цей проект заробляє на показах реклами, але насправді це не так. Щоб швидше прокачати шахту, потрібно закинути гроші на рахунок, бо збирати їх безкоштовними способами дуже довго.

Тобто, вкладаючи гроші в апдейдти, ви отримуєте більше біткоінів, ніж вклали. А це означає, що Ore-Mine – це інвестиційний проект. Але звідки вони беруть гроші на виплати, раз переможених немає? На рекламі стільки не заробиш.

Це означає, що перед нами гра з ознаками піраміди, яка виплачує гроші учасникам за рахунок нових вкладів. І всі схожі гри, де немає переможених, майже напевно є пірамідами. Так що акуратніше.

Мастернода

Мастерноди - це вузли, які відповідає за перевірку блокчейна в реальному часі. Як і біткоіни-роки, вони завжди знаходяться в робочому стані.

Крім зберігання, підтвердження і передачі інформації про схвалені угоди ДО ІНШИХ нод, мастерноди також виконують інші завдання в блокчейні, включаючи забезпечення безперебійної роботи протоколу, підтримку голосування і т.д. За надання цих послуг мастерноди отримують винагороду.

Як заробити на Bitcoin інвестору, гравцеві, бізнесменові?

Для того, щоб заробити на біткоінах бізнесу потрібна стабільність, інвестору передбачуваний результат, а трейдеру коливання курсу валюти.

Бізнес

Одним із завдань бізнесу є відбудування від конкурентів. Bitcoin може бути тим інструментом, який допоможе бізнесу зробити це. З цією метою підприємці почали масово ухвалювати біткоіни. Таким чином вони збільшують продажі, адже бажаючих оплатити покупку криптовалютой не мало.

Але, курс біткоіна нестабільний, тому бізнесмени намагаються якомога швидше перевести криптовалюту у звичайні гроші, щоб не втрачати прибуток на волатильності курсу.

Інвестування

Інвестування в Bitcoin в середньостроковій і короткостроковій перспективі на 100% залежить від везіння. Адже курс цієї кріптовалюти протягом усієї своєї історії робить запаморочливі злети і падіння. І навіть професійні трейдери не можуть сказати з високою часткою ймовірності, що очікує біткоін через пару днів.

Але, так як валюта є дефляційною, то в довгостроковій перспективі вона зобов'язана дорожчати. Звичайно, є ризики того, що ця валюта буде втрачати популярність або її код буде зламаний.

Трейдинг

Є багато бажаючих спекулятивно заробити на коливаннях курсу Bitcoin. Але тут нічого нового – та ж гра на біржі, як і у випадку із звичайними валютами.

Як обміняти біткоіни? Обмінники, біржі

Обміняти біткоіни на звичайну валюту можна з допомогою бірж, обмінників або прямого контакту людьми, готовими здійснити обмін.

Біржі

Напевно, це не самий зручний спосіб обміну валюти. Біржі створені в першу чергу для того, щоб заробляти на коливаннях курсу валют.

Популярні біржі:

Обмінники

В інтернеті більший кількість обмінників, які готові обміняти Bitcoin на будь-яку валюту. Вибрати кращий з них ви зможете, скориставшись моніторингом обмінників bestchange. З його допомогою, ви знайдете найвигідніші курси обміну.

Крім цього, багато платіжні системи (наприклад, WebMoney і Payeer) дозволяють здійснити обмін біткоінів на внутрішню валюту платіжної системи.

Купівля з рук

Так само ви можете купити або продати біткоіни «з рук». Наприклад, ви можете здійснити операцію зі своїми друзями та знайомими. Продавців і покупців Bitcoin найкраще шукати на спеціалізованих форумах або на сайті localbitcoins.com.

Аналоги Bitcoin

Валюта Bitcoin має відкритий код, а це означає, що кожен бажаючий може створити свою власну криптовалюту і розплачуватися їй з усіма, хто захоче її купити (тобто ні з ким).

Зараз у світі існує понад 140 криптовалют, найпопулярніші з них:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Peercoin
 • Namecoin
 • QuarkCoin

Читайте також - Бізнес з нуля. Як почати свій бізнес?

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити