Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток на клауд майнінгу (Cloud mining)

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на клауд майнінгу

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Сьогоднішня тема знаходиться на стику двох напрямків інвестування, які викликають сьогодні, мабуть, самий масовий інтерес в інтернеті: криптовалюти і віддалене отримання пасивного доходу. Поняття клауд майнінгу стало популярним 2-3 роки тому, тобто у нього невелика історія. Однак сьогодні навряд чи знайдеться той хто цікавиться темою криптовалют, хто не чув про цей вид заробітку. У цій статті розберемося що ж таке клауд майнінг і чи варто інвестувати в цей напрямок.

Для тих хто не знае що таке майнінг, рекомендуемо почитати попередню статтю - Майнінг криптовалют для чайників.

Що таке клауд майнінг і як він з'явився

Що таке клауд майнінг і як він з'явився

По мірі ускладнення алгоритму біткоіна і зниження рентабельності його видобутку, майнеры стали шукати шляхи підвищити ефективність своєї праці. Рішенням стала поява так званих пулів, коли в мережі синхронізуються окремі потужності. Потім у цій перспективній ніші з'явилися спеціалізовані сайти, які стали пропонувати приватникам інвестувати у великі ферми. Тим самим вирішувалася проблема нестачі обчислювальних потужностей, витрати електроенергії, а також шумоізоляції і охолодження. Майнити на персональному комп'ютері з літа 2016 року, коли один блок став оцінюватися не в 25, а у 12.5 BTC, остаточно перестало бути рентабельним.

Можна спробувати і зараз, але основним результатом буде не здобута криптовалюта, а задоволення цікавості і отримані в процесі навички. Реальний прибутковий майнінг в останні 2-3 роки став переміщатися в промислові дата-центри. Та й ті окупаються не скрізь, а тільки в країнах з дешевою електроенергією і доступним обладнанням (Китай), можливостями природного охолодження (Ісландія, Швеція, Фінляндія), або податковими пільгами на цей вид діяльності (Естонія).

Умови входження в бізнес теж змінилися. В реальний майнінг сьогодні не заходять зі 100 доларами, там все вирішують люди з великими грошима. Слід враховувати й те, що для приватного інвестора важливо забезпечити собі диверсифікацію вкладень. А це додаткове навантаження на бюджет. Таким чином, клауд майнінг пропонується як альтернатива використання персонального комп'ютера і фізичної поставки спеціалізованого обладнання. При цьому ви купуєте не одиницю техніки, а певна кількість так званих хешей (криптографічні коди, блоки з'єднуючі між собою).

Компанія, яка володіє сайтом, продає вам ці потужності і бере комісію в сатошах. Чим більше ви купили гіга - або терахешей, тим швидше поповнюється ваш гаманець видобутої валютою. Тобто, по суті, ви купуєте не обладнання і не його частина, а швидкість. По закінченні дії контракту потужності повертаються компанії за ціною з дисконтом, з урахуванням амортизації і ступеня застарілості обладнання. Також їх можна перепродати, для чого на сервісах передбачені майданчики – маркети з звичним біржовим інтерфейсом, графіками, склянками ордерів і т. п. До речі, в таких місцях завжди є люди, які спеціалізуються не на майнінгу, а на спекуляції, перепродуючи потужності іншим учасникам.

Спеціальне обладнання, яке носить абревіатуру ASIC (від англ. інтегральна схема спеціального призначення), у виробників або на AliExpress коштує від 1.5 до 3к $, не рахуючи доставки і митного збору, а це ще 400-600$. Не кожному доступна така інвестиція, і додайте до цього перспективу перетворення вашої квартири в пекло. Купити б/у пристрій в СНГ буде значно дешевше, але потрібно розуміти, що воно працювало «на знос» і вже втратило свої технічні характеристики, а також багато шахраїв у цій сфері.

Тому й набула поширення схема, по якій здобуваються потужності у вигляді гіга/терахешей, які переводяться в біткоіни та інші кріптовалюти. Середній заробіток при вкладенні 200-250 $ (1.5-1.8 терашеша) – близько 1$ у добу. Окупність близько року – вже вважається хорошим результатом, за умови стабільного курсу кріптовалюти. Контракт на старому обладнанні, наприклад, ASIC S5 або s7 буде дешевше, але і швидкість буде відповідною. Є сенс купувати тільки нову версію, наприклад, ASIC Antminer S9 або AntminerL3+. Магазин на майданчику працює за принципом біржі: виставляєте заявку на гіга/терахеши і вона чекає слушної пропозиції. Для цього інвестор заводить гаманець і відкриває депозит в BTC.

 Кращі сервіси Клауд Майнінгу

Важко рекомендувати конкретну компанію з Клауд Майнінгу, так як ці компанії найчастіше займаються шахрайством. Тим не менш, є деякі допустимі варіанти.

Реальні компанії Клауд Майнінгу

Коли ми говоримо "реальні", ми не маємо на увазі "прибуткові" або "солідні", ми маємо на увазі тільки той факт, що вони реально володіють обладнанням і майнять біткоіни.

Трьома відомими прикладами є Genesis Mining, Bitclub Network і Hashflare. Тим не менш, ми глибше поглянули на всі ці компанії, і в кожній з них з'являються величезні червоні прапори.

Програшна ситуація з контрактами

Основна модель, яку використовують реальні Клауд Майнінг компанії, - це програшна парадигма. Якщо біткойн виросте, ви заробите менше, ніж якщо б ви просто його купили. Якщо він впаде - ви нічого не заробите і, ймовірно, втратите вкладені гроші.

Ми багато писали про це на сайті в минулому, але ось як це працює в двох словах:

Крім оплати контракту на Клауд Майнінг, який зазвичай становить фіксовану суму, компанії стягують плату за обслуговування.

Плата за обслуговування - це вартість експлуатації обладнання для Майнінгу, його охолодження, зберігання і т. д.

Плата за обслуговування зазвичай розраховується в доларах за одиницю потужності для Майнінг (наприклад, 0,14 долара / TH).

Оскільки дохід від Майнінг накопичується в BTC, а плата за обслуговування виплачується в фіаті (грошовому еквіваленті), то в разі падіння ціни біткойнов виручки може бути недостатньо для покриття поточного обслуговування. У цьому випадку компанія просто розірве ваш контракт на видобуток без відшкодування.

Ось точна цитата від Genesis Mining:

«У разі якщо договір стає збитковим (тобто виплата не може покрити плату за обслуговування), підсумкова щоденна виплата буде дорівнює нулю. Після цього контракт продовжить видобуток протягом 60 днів.... Якщо контракт не повернеться до прибутковості, в цей період він буде розірваний....»

З іншого боку, якщо ціна біткойнов відправиться на місяць, то складність Майнінг, як правило, також зростає, роблячи вашу здобич менш прибутковою. Підводячи підсумок, в обох випадках вам, ймовірно, краще просто купувати і тримати біткойни. Ви або втратите менше, або заробите більше.

Хмарний майнінг компанії це надійно?

Крім реальних компаній Клауд Майнінгу, у також існують повні афери. Коли біткойн почав набирати обертів, з'явилося безліч схем Понці, найбільш відомими з яких були Bitcoin Savings and Trust, Bitconnect і OneCoin.

Інша назва для Понці - "піраміди". Це тип інвестиційної схеми, де ви повинні інвестувати гроші, щоб брати участь.

Людям, які прийшли першими, платять ті, хто прийшов після. Зрештою виплати з якоїсь причини припиняються, і люди на дні піраміди залишаються ні з чим.

На нашу думку (і, на думку інших шанованих ЗМІ), більшість компаній Клауд Майнінгу являють собою прості схеми Понці. Це означає, що у цих компаній насправді немає віддалених ферм, а гроші, які ви платите, використовуються для виплати минулим клієнтам і самої компанії.

Більшість людей не будуть висувати звинувачення, коли у них вкрадуть кілька сотень доларів, тому, коли компанія збанкрутує або просто зникне, залишиться лише купка злих людей.

Чи можна заробити на клауд майнінгу (Cloud mining) ?

Чи можна заробити на клауд майнінгу

Очевидно, що мета власників майнерського бізнесу – заробити самим, а не допомогти це зробити вам. З комерційної точки зору, це обґрунтовано: чому вони повинні піклуватися про ваш прибуток? І справа тут не в майнерах, а в моделі бізнесу, яка часто нагадує гру в одні ворота. Підключаючись до сервісу, ви оплачуєте електроенергію за майнера. Тарифи зростають, в тому числі в Китаї, рентабельність видобутку падає. У цій ситуації залучення приватних інвесторів є непоганим рішенням. Але головним мінусом подібних проектів я б назвав недобросовісний маркетинг. Реклама носить агресивний і при цьому досить переконливий характер, а реальна прибутковість приховується за гарними фразами.

Чи можна на цьому заробити? При мінімальних витратах навряд че. При недотриманні правил безпеки та відсутності диверсифікації, ви можете втратити свої вкладення повністю. Окупність за більший термін, наприклад, два роки, у сфері криптовалют – недозволена розкіш, тут занадто швидко все змінюється:

  • Ризик волатильності курсу;
  • Політичний ризик заборони кріптовалюти;
  • Скам майданчика.

У разі стагнації, або тим більше зниження курсу криптовалют, клауд майнери цілком можуть опинитися в збитку, заплативши гроші за хеші та комісію сервісу. Продати застарілі потужності можна лише за 5-10% їх первісної, часто завищеною вартістю. Займатися цим бізнесом має сенс, якщо на ваших рахунках у кількох надійних майнер сукупно 20-30 терахешей. Це дасть 20-25$ на добу, не рахуючи зростання курсу. Так само ви зможете заробити на цьому бізнесі, якщо ви – рефовод, роздаєте промокоди своїм підписникам.

Явне шахрайство з даними в клауд майнінгу технічно неможливо: система блокчейн просто не підтвердить створення нового блоку з перекрученими даними. Однак можуть зустрічатися хайпи і піраміди. Як правило, перша ознака хайпу — надприбутковість. Майнінг, який обіцяє 300% річних, може функціонувати тільки за принципом піраміди. З іншого боку, окупність з горизонтом у два роки для ринку криптовалют теж неприйнятна, в цій сфері все змінюється дуже швидко.

Проекти клауд майнінгу варто розглядати тільки в рамках портфельної диверсифікації з огляду на високі неторгові ризики, які співставні з хайп-проектами.

Відео

Читайте також - Інвестиції в інтернеті у криптовалюту

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити