Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Ферма для майнінгу — збір і налаштування, обладнання та комплектуючі

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Ферма для майнінгу

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! У цій статті ми розповімо про основний інструмент, за допомогою якого відбувається видобуток криптовалюти. Розглянемо комплектацію, складання і налаштування ферми для майнінгу, а також підбір оптимальної комплектації.

Хто не знае що таке майнінг, тоді читайте спочатку цю статтю - Майнінг криптовалют для чайників, а хто не знае що таке криптовалюта, тоді цю - Криптовалюта: що це?

Майнінг ферма – це звичайний комп'ютер з підключеними до нього відеокартами, стандартна домашня ферма включає в себе від 4 до 6 відеокарт. Така кількість є оптимальною з точки зору вибору материнської плати і блоку живлення (серверного або двох звичайних синхронізованих). За допомогою спеціальної програми (майнера) комп'ютер-ферма забезпечує віддачу обчислювальної потужності на користь системи Блокчейн, тієї криптовалюти яку добуваєте в даний момент.

Навіщо потрібні майнери в системі Blockchain?

В системі Блокчейн дані зберігаються в базі своєрідних ланцюжків – блоків. Кожен комп'ютер збирає свій ланцюжок окремо від інших і якщо йому вдалося випередити всіх інших, то отримує винагороду у вигляді фіксованої суми. Фактично майнери забезпечують працездатність криптовалюти в тому вигляді, в якому вона існує. Читати більш детально про систему Блокчейн в цій статті.

Перелік етапів для початку видобутку криптовалюти

 1. Купується кілька відеокарт (оптимально 4-6) з хорошим охолодженням і найкращим співвідношенням хешрейт (продуктивність)/вартість, також не треба забувати про обсяг пам'яті, наприклад в 2017 році деякі криптовалюти (наприклад Ефіріум) не можна добувати картками 2 Gb і нижче з-за об'єму DAG файлу, а в 2018 році він зросте до 4 Gb і для його видобутку потрібні будуть карти вже 6 Gb і вище.
 2. Продається хороший потужний блок живлення так як споживання буде велике від 0,7 до 1,5 кВт. Є два варіанти — серверний блок живлення або два звичайних (синхронізованих спеціальним кабелем). У обох варіантів є свої переваги, вирішувати вам.
 3. Споруджується конструкція, подібна серверної стійки, на якій монтується і збирається ферма. Таких конструкцій багато в продажу, її можете зібрати і самі з алюмінію, або дерев'яних брусків.
 4. Все підключається і збирається як звичайний ПК, але відеокарти підключаються спеціальними райзерами (Molex або 6 pin).
 5. Встановлюємо Windows (бажано 10 версії), настроюється програмне забезпечення (майнер, утиліта для розгону та інше), запускається видобуток!

Звичайно це дуже короткий перелік дій, далі ми розглянемо процес складання і налаштування більш детально розберемо всі деталі.

Що будемо добувати на фермі — біткоіни або альткоіни?

Що будемо добувати на фермі

Майнити Bitcoin (Що таке Біткоін?) на відеокартах сьогодні не має сенсу, так як складність мережі занадто висока, за цього на GPU видобуваємо альтернативні монети (альткоіни — Ethereum, Zcash, Monero). Якщо хочете майнити саме Bitcoin (BTC), то для цього є такі варіанти:

 • Клауд майнінг на сервісах Hashflare і GenesisMining — кращий варіант видобутку біткоінів на 2017-2018 роках, та й в принципі оптимальний варіант для будь-якого майнінгу популярної криптовалюти так як не вимагає великих вкладень, швидко окупається і немає проблем з налаштуванням та підтриманням працездатності обладнання. Але є і свої мінуси, читайте детальніше в статті - Cloud mining.
 • Спеціальне обладнання ASIC призначене для видобутку виключно BTC (саме дороге рішення і дуже довго окупається).
 • Майнінг відеокартою альткоінів з миттєвою конвертацією в Bitcoin на сервісі NiceHash (не самий вигідний варіант для відеокарт, але заробіток йде відразу в BTC).

З чого складається стандартна майнінг ферма

 • SSD-диск (його переваги полягають в стабільності і швидкості роботи);
 • Процесор;
 • Відеокарти GPU (оптимально 4-6 шт.);
 • Материнська плата;
 • Блок живлення (з запасом на 20-30% від максимального споживання всієї системи);
 • Райзери (по одному на кожну відеокарту);
 • Оперативна пам'ять (достатньо 4 Гб);
 • USB WatchDog;
 • Емулятор монітора.

Останні два пункти не обов'язкові для функціонування ферми, але USB WatchDog підвищує стабільність роботи коли вас немає поруч і відбулося короткочасне вимикання електрика. А емулятор монітора дозволяє запускати ферму без монітора, попередньо потрібно встановити TeamViewer в автозавантаження.

Як самому зібрати ферму для майнінгу — дві кращих відео інструкції!

Про те, як самостійно зібрати ферму докладно розказано в цих відео, кожне демонструє процес підключення та налаштування від початку до кінця, включаючи реєстрацію на пулі і налаштування майнера.

Материнські плати

ASUS PRIME H270-PLUS

Основні критерії вибору материнської плати для майнінгу:

 • Ціна
 • Кількість портів PCI-Е х16, PCI-експрес х1 і М.2

Ціна повинна бути як можна дешевше, а портів як можна більше і розташовані вони повинні бути максимально зручно. Є плати, що позиціонуються, як спеціалізовані материнські плати для майнінгу, наприклад, серія ASRock BTC або плати від Biostar.

Є популярні в майнінгу плати ASUS PRIME H270-PLUS їх майже ніде немає в наявності, з причини того, що вони є в різних гайдах. Зазвичай люди не хочуть або не можуть вибирати самі, з цього сліпо слідують тому, що їм пишуть. А адже аналогічних варіантів безліч.

Налаштування материнської плати для майнінгу

Для нормальної роботи, вимкніть в BIOS всі зайві функції, наприклад, звук і usb 3.0 порти. Далі в Standart SMOS Features перемикаємо пункт Halt on на No Errors (потрібно для того, щоб не було перевірки на помилки в початку і ферма швидко стартувала після перезавантаження). Відключаємо (DISABLED) функцію HDD S. M. A. R. T. Шукаємо функцію AC Back і включаємо її (ферма буде автоматично запускатися після подачі живлення).

В кінці ставимо завантаження з флешки для установки Windows 10. Для деяких плат, потрібні додаткові налаштування, наприклад, для ASUS PRIME H270-P потрібно включити пункт 4g Decoding (advanced\system agent), якщо там цього пункту немає, то просто оновити BIOS.

Райзери

Райзери

Підключатися карти будуть через райзери (спеціальні перехідники). Вони універсальні, підключаються до PCI-E x16 і PCI-E x1 портів. Купувати потрібно рейзери тільки USB 3.0 і дивіться щоб дріт був довшим, наприклад, 60 см.

Райзери відрізняються версіями, головна відмінність яких, роз'єми для живлення. Вибирайте їх, виходячи з вільних на вашому блоці живлення. БУДЬТЕ УВАЖНІ ПРИ ПІДКЛЮЧЕННІ РАЙЗЕРА В СЛОТ PCI-E x16, його можна підключити не тією стороною і він увійде в роз'єм. Результат буде плачевним. Слідкуйте за положенням ключа на роз'ємі.

Процесор

Celeron G1840 BOX

Майнінг на процесорі не особливо актуальний у 2024 році. З цього вибирайте самий простий і недорогий процесор для вашої ферми, грунтуючись на сокеті вашої материнської плати. Процесор має тягнути Windows 10 і роботу майнера. Підійдуть процесори такого плану Celeron G1840 BOX. Вибирайте BOX версію, вона йде в комплекті з кулером.

Відеокарти для майнінгу

Відеокарти для майнінгу

Мабуть, головне питання. Яку вибрати відеокарту для майнінгу? У даний момент питання ускладнене наявністю карток в магазинах, а точніше їх відсутністю. Для зразкового аналізу заробітку з майнінгу на конкретних відеокартах існують спеціальні калькулятори доходу і окупності, які дають актуальні дані онлайн на даний момент так як складність мережі і курс постійно змінюються. 

Є відмінності у продуктивності карт в майнингу певних монет. Наприклад, на картах від AMD ефективно видобувати Ethereum, а на картах Nvidia — Zcash.

На поточний момент найбільш актуальні наступні картки:

Nvidia:

 • GTX  1050ti,
 • GTX 1060,
 • GTX 1070 и 1070ti,
 • GTX 1080 и 1080ti.

AMD Radeon:

 • RX 470,
 • RX 480,
 • RX 570,
 • RX 580.

На картах від AMD необхідно прошивати BIOS для більш гарної продуктивності. І докупити емулятор монітора, для стабільної роботи системи.

Блоки живлення для майнінг ферми

Блоки живлення для майнінг ферми

Для майнінг ферми потрібні хороші блоки живлення від перевірених виробників з сертифікатами 80+. Не економте на них, і завжди тримайте хоча б один у запасі. Не давайте блоку працювати на повну потужність, тримайте 25% потужності в запасі.

Відео

 Читайте також  - Інвестиції в інтернеті у криптовалюту

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити