Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Обмін біткоінів — як обміняти біткоіни на реальні гроші і як на цьому заробити?

Останнє оновлення: Понеділок, 12 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Обмін біткоінів

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Даний випуск присвячений обміну біткоінів, а саме, як можна обміняти біткоіни на реальні гроші і через які біткоін обмінники краще проводити обмін.

Із статті ви дізнаєтесь:

 • Чи можна обміняти біткоіни на реальні гроші;
 • Як вибрати самий надійний обмінник bitcoin;
 • Як на обміні біткоін заробити - арбітраж

Відповіді на ці та деякі інші питання напевно будуть цікаві всім тим, хто вже спробував свої сили в майнінгу біткоінів, заробляв через біткоін крани або успішно інвестував свої кошти в криптовалюти і тепер не знає, як обналічить отриманий прибуток.

ТОП-7 обмінників криптовалют в Україні (рейтинг):

 • 100btc;
 • AnyExchange;
 • Coin24;
 • Changeit;
 • BitCoin24;
 • BuyBank;
 • 24PayBank

1. Особливості обміну біткоінів і причини існування біткоін-обмінників

Ще кілька років тому про існування біткоінів та інших криптовалют знала лише невелика група людей. Сьогодні про них говорять буквально всі – від провідних світових інвесторів до звичайних домогосподарок і офісних клерків.

Одні вважають, що біткоіни – це величезний мильний міхур, який рано чи пізно лопне і залишить ні з чим довірливих громадян;

Інші, навпаки, впевнені, що за криптовалютою майбутнє і вже зовсім скоро вона зможе замінити реальні гроші.

Що являють собою біткоіни? По суті, це цифровий код, створений на основі технології блокчейн і зберігається у спеціальних реєстрах. Єдиного централізованого сховища не існує – і в цьому переваги криптовалют. Кожен власник блокчейн-гаманця має свій власний індивідуальний ключ, який не підлягає відновленню.

Таким чином, біткоіни – це гроші, яких не існує фізично, при цьому коштують набагато дорожче золота, платини і нафти. Криптовалюта є універсальним платіжним засобом, яке при цьому не друкує жодна держава.

Між тим цифрові гроші сьогодні дуже популярні. Їх котирування тільки за минулий рік зросли більш ніж у 6 разів, і, на думку фахівців, це далеко не межа.

Важливо! Ті люди, які змогли спрогнозувати зростання популярності біткоінів кілька років тому і придбали їх «про запас», сьогодні можуть непогано заробити на продажі наявної криптовалюти.

Для того щоб збільшити початкові вкладення, як мінімум, в десятки разів, їм достатньо обміняти цифрові гроші на реальні в одному з численних інтернет-обмінників.

Таблиця зростання «Біткоіна»

 Криптовалюта  2008 рік  2011 рік  2014 рік  2016 рік  2017 рік  2021 рік
 Біткоін  1,309 БТС – 1$  1 БТС – 91$  1 БТС – 370 $  1 БТС – 1000$  1 БТС – 9000$  1 БТС – 69000$

Звідки беруться біткоіни? Їх видобутком займаються майнери. Якщо говорити більш простим і зрозумілою мовою криптовалюта створюється шляхом складних обчислень, які виробляються на комп'ютерах.

Для обслуговування всієї біткоїнової мережі сьогодні по всій планеті працює кілька тисяч потужних машин, що здійснюють шифрування та підтвердження всіх операцій з цифровими грошима. За це власники ПК отримують винагороду в вигляді сатошей. Більш детально про майнінг біткоінів ви можете прочитати в статті за посиланням.

Сатоши – це одна стомілліонна частина біткоіна (1 satoshi = 0,00000001 BTC). Свою назву ці "біткоін-копійки" отримали на честь легендарного творця цієї криптовалюти — Сатоши Накамото. В даний час ведеться безліч суперечок, чи існує насправді ця людина або під цим ніком працювала ціла група талановитих програмістів.

Переваги біткоінів очевидні для кожної сучасної людини:

 • Незважаючи на ажіотаж навколо біткоінів, сьогодні мало хто знає, що її кількість обмежена – всього буде видобуто 21 000 000 цієї криптовалюти;
 • Для передачі біткоінів з гаманця на гаманець не потрібні посередники у вигляді банків та інших платіжних систем, всі операції здійснюються в умовах повної анонімності, відстежити їх просто неможливо (Рекомендуємо також прочитати статтю «Як створити Bitcoin-гаманець. Де зберігати Біткоіни?»);
 • Біткоін рахунки не можна обмежити лімітами, заморозити або арештувати;
 • Зараз біткоін є універсальною валютою, яка приймається до оплати в усьому світі.

В даний час в Україні біткоіни не приймаються ні в одному банку або магазині в якості платіжної одиниці. Це обумовлено тим фактом, що в нашій країні криптовалюта не закріплена на законодавчому рівні. З цієї причини нашим співвітчизникам доводиться самостійно вирішувати питання конвертації електронних грошей в звичні грн або на крайній випадок долари/євро.

Варто враховувати! У якості платіжного засобу біткоінами можна розплатитися в багатьох інтернет-магазинах, крім того, на них купуються квитки практично у всіх міжнародних авіакомпаніях.

Однак, якщо BTC планується витратити на інші цілі, то власникам цифрової валюти слід заздалегідь подбати про їх обмін на реальні.

Незважаючи на те що спочатку біткоіни створювалися виключно як засіб для проведення анонімних транзакцій у мережі інтернет, сьогодні даний вид криптовалюти є ефективним інструментом для заробітку і інвестицій.

Навіть на обміні біткоінів можна заробити непогані гроші. Головне у цій справі-правильно підібрати обмінник.

Отже, на даний момент bitcoin можна обміняти наступними способами:

У даному матеріалі мова піде про найпопулярніший спосіб обміну біткоінів, тобто через обмінники.

2. Як вибрати обмінник bitcoin – 4 чинника, що дозволяють проаналізувати надійність біткоін-обмінника

Як вибрати обмінник bitcoin

При купівлі або продажу біткоінів інтернет-користувач потрапляє або на біржу, або на сайт обмінника. Онлайн-обмінники зручні тим, що всі операції здійснюються тут в найкоротші терміни. У свою чергу біржі виводять кошти протягом певного часу, найчастіше мова йде про 1-2 діб.

Візьміть на замітку! Користуватися послугами бірж варто в тому випадку, якщо ви плануєте торгувати криптовалютою. Для проведення швидких і разових операцій фахівці рекомендують скористатися послугами обмінників.

В даний час в інтернеті працює величезна кількість обмінних ресурсів. Ось тільки далеко не всі з них – це чесні і відповідальні партнери.

Під вивісками деяких обмінників ховаються шахрайські сайти одноденки, які працюють тільки на введення (користувач вводить валюту, щоб її обміняти, а вивести вже нічого не може).

Як вибрати надійний обмінник? Найпростішим способом є перевірка статусу сайту обмінника через спеціальні сервіси. Наприклад, BestChange.

У свою чергу користувачам, які довіряють тільки собі і власних суджень, фахівці рекомендують провести всебічний аналіз ресурсу, ґрунтуючись на наступних факторах.

Фактор №1. Відгуки інших користувачів

Сумлінні обмінники працюють, оберігаючи власну репутацію. Однак чим старше ресурс, тим більше негативних і позитивних відгуків можна знайти про нього в інтернеті. Адже люди набагато охочіше пишуть про всілякі недоліки, ніж про швидкий і простий переказ коштів.

Ідеальним варіантом стане ситуація, коли на всіляких форумах зустрічаються не тільки негативні, але і хвалебні відгуки користувачів.

Занадто велика кількість негативних відгуків повинна насторожити потенційного користувача, так як досить імовірно, що обмінник насправді не надто дбає про власну репутацію і халатно відноситься до взятих на себе зобов'язань.

При цьому надмірне число позитивних відгуків може свідчити про штучну накрутку репутації та реклами ресурсу. Користуватися послугами таких сайтів також навряд чи варто.

При аналізі обмінників також слід звертати увагу на його реквізити та відомості про реєстрацію в популярних платіжних системах. Чесним ресурсам нічого приховувати і вони завжди готові розповісти про власні рейтинги в Perfect Money, PAYEER, PayPal і т. д.

Фактор №2. Швидкість відгуку зворотнього зв'язку

Як показує практика, чим чесніше і сумлінніше працює ресурс, тим швидше вам дадуть відповідь його представники зворотнього зв'язку.

Авторитетні обмінники готові запропонувати своїм клієнтам відразу кілька каналів для зв'язку:

 • скайп;
 • електронна пошта;
 • багатоканальний телефон;
 • інтерактивний чат і т. д.

Хочете перевірити якість зворотного зв'язку? Задайте питання яке вас цікавить онлайн-консультанту і засічіть час, протягом якого прийде відповідь. Враховуючи, що ви плануєте нехай на час, але довірити свої гроші ресурсу, питань до нього у вас, напевно, маса.

У тому випадку, якщо відповідь на питання приходить миттєво, при цьому відповідає людина і виключно по суті питання, а не загальними фразами – значить вам вдалося знайти хороший обмінник.

Однак варто враховувати, в який час ви звертаєтеся в службу підтримки. Навряд чи варто чекати швидку відповідь, якщо питання ви задали в пізній час у вихідний день.

Фактор №3. Час роботи

Необхідно керуватися простим правилом – чим довше працює обмінник, тим менше ймовірність зіткнутися з шахраями, і вище його надійність.

Для зручної співпраці з ресурсом також слід заздалегідь ознайомитися з часом його роботи протягом доби. І якщо перед вами сайт, який працює 2-3 дні в тиждень всього за кілька годин, то це є вірною ознакою того, що у портала є серйозні проблеми. Наприклад, з недоліком валютного резерву.

Фактор №4. Реальний курс

Авторитетні обмінники працюють тільки з актуальними котируваннями валют, які передаються Нацбанком і фондовими біржами в режимі реального часу.

Якщо ресурс на свій розсуд піднімає або опускає котирування, то співпрацювати з ним не варто.

3. Як обміняти біткоіни – керівництво по обміну біткоінів на гривні і інші реальні гроші

У тому випадку, якщо ви хоча б раз користувалися послугами онлайн-обмінників, то загальний принцип обміну біткоінів на реальні гроші вам повинен бути зрозумілий.

Важливо! Перш ніж приступати до обміну криптовалюти, користувачеві слід уточнити протягом якого часу проводяться транзакції і достатній у ресурсу валютний резерв для обміну.

Інструкція по обміну криптовалюти на реальні гроші включає в себе кілька етапів. Розглянемо їх більш докладно нижче.

Етап 1. Вибір обмінника

Про тонкощі вибору надійного обмінного сервісу ми писали вище. Проте, не зайвим буде додати, що на кожному ресурсі за проведення операцій стягується комісія. Цілком очевидно, що вибір обмінника повинен здійснюватися за принципом – чим менше комісія, тим краще.

Багато сайтів просять своїх користувачів перед проведенням обміну пройти нескладну процедуру реєстрації, яка займає кілька хвилин. При цьому зареєстровані користувачі, які регулярно користуються послугами сервісу, можуть отримати накопичувальну знижку або інші приємні бонуси за кожен успішний обмін.

Етап 2. Заповнення заявки

Більшість спеціалізованих сервісів мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який дозволяє проводити онлайн-операції навіть новачкам. При заповненні заявки від вас буде потрібно вибрати пару валют (в нашому випадку це буде ВТС і грн, долари або євро) і вказати суму, призначену для обміну.

Через сайти-обмінники біткоіни можна вивести на гаманці Perfect Money, PayPal, Payoneer, Payeer і деякі інші платіжні системи.

Також криптовалюту виводять на карти ПриватБанку і т. д. Все що потрібно від користувача – це вибрати найбільш зручний для нього спосіб виводу.

Етап 3. Очікування підтвердження заявки

Час проведення операції може варіюватися від декількох хвилин до декількох днів при високій перевантаженості системи. Все залежить від того, як швидко ресурс отримає підтвердження транзакції (переведення ВТС з гаманця користувача на гаманець сайту-обмінника).

Зверніть увагу! Дізнатися про те, пройшла ваша транзакція чи ні, ви можете на офіційному сайті мережі Bitcoin.

На загальний час очікування виконання заявки можуть вплинути наступні фактори:

 • час роботи обмінного пункту;
 • обрана валютна пара;
 • день тижня і час доби.

Етап 4. Перевірка рахунку та очікування зарахування коштів

Після того як на сайті ресурсу ваша заявка перейшла в «Виконані» вам потрібно перевірити свій рахунок.

Але якщо на ньому немає грошей, не варто панікувати і атакувати консультантів обмінного пункту погрозами і гнівними висловлюваннями. Статус заявки «Виконано» означає, що гроші були списані з гаманця обмінника на ваш рахунок. Для зарахування коштів може знадобитися час.

Деяким банкам, для того щоб прийняти кошти та розподілити їх на рахунки своїх клієнтів, потрібно як мінімум кілька днів. Тому вам потрібно всього лише дочекатися завершення операції.

Етап 5. Вивід засобів

Після того як гроші зараховані на ваш рахунок у банку або електронний гаманець, вам залишається лише перевести їх у готівку і витратити на власний розсуд.

4. Де швидко обміняти біткоіни на гроші

швидко обміняти біткоіни

Як вже говорилося вище, сьогодні існує величезна кількість обмінних пунктів, які пропонують обміняти біткоіни на реальні гроші і навпаки, реальні/електронні гроші в біткоіни.

Найпростішим способом вибору обмінника є звернення за допомогою на сайт BestChange, який представляє собою авторитетний інтернет — ресурс моніторингу обмінників.

Тут представлена велика кількість обмінників біткоінів на грн, євро, долари і інші реальні та електронні гроші з відгуками реальних користувачів.

На цьому сайті можна дізнатися про актуальні курси обміну, що діють на різних сервісах. Завдяки цьому користувач завжди залишається в курсі, де вигідніше обміняти криптовалюту в конкретний момент часу.

5. Як заробляти на обміні біткоінів – ТОП-3 самих простих і ефективних способи заробітку на bitcoin-обмінниках

Як заробляти на обміні біткоінів

Заробити на біткоін-обмінниках можна тільки в тому випадку, якщо у вас є початковий капітал. При цьому, чим він більший, тим вищий заробіток.

Експерти виділяють 3 найефективніші способи заробітку на обмінниках.

Спосіб 1. Купівля-продаж біткоінів на різних обмінних пунктах

По суті, спосіб полягає в простій дії — купи-продай (Арбітраж). При цьому від вас потрібно регулярно моніторити різні ресурси, для того щоб залишатися в курсі актуальних котирувань на різних обмінниках.

Спосіб 2. Участь у партнерській програмі біткоін обмінника

Інтернет-експерти зараховують участь у партнерських програмах до одного з найбільш ефективних способів пасивного доходу.

Все, що потрібно від вас – це просувати посилання на обмінник на блогах, форумах, соцмережах і на спеціальних сайтах.

Чим більше користувачів перейде по вашому посиланню на ресурс, тим вище ваш дохід.

Спосіб 3. Трейдинг з залученням професійних брокерів

Даний спосіб також підходить тільки для людей, що володіють початковим капіталом.

Ви можете найняти професійного брокера (трейдера), який буде замість вас відслідковувати найбільш вигідні пропозиції на біржах та обмінниках, і розпоряджатися грошима від вашого імені.

Рекомендуємо також прочитати статтю «Що таке трейдинг?»

6. Часті запитання (FAQ)

Питання 1. Що таке конвертер валют біткоін і для чого він потрібен?

Конвертери валют широко застосовуються для переведення однієї валюти в іншу за визначеним курсом. З допомогою нього власники Bitcoin можуть вирахувати, яку кількість грн, євро або доларів на різних обмінних майданчиках вони можуть отримати.

Ключовою особливістю таких ресурсів є той факт, що вони працюють в режимі реального часу з урахуванням актуального курсу певної валюти, в тому числі й цифрової.

При розрахунках за основу беруться валюти різних Національних банків і курси обміну, які діють в певний момент часу на міжбанківському ринку.

Деякі ресурси дозволяють розраховувати оптимальну і середню курсову вартість криптовалюти.

Питання 2. Що являє собою калькулятор біткоіна?

Отже, розберемо поняття «калькулятор Біткоіна».

Калькулятор біткоіна (BTC) – це функціональна і зручна у використанні програма, призначена для миттєвого перерахунку вартості Bitcoin, наприклад, в американські долари (USD) та ін.

Перерахунок здійснюється в онлайн режимі автоматично з використанням актуального курсу валют.

Таким чином, можна з упевненістю говорити про те, що з допомогою калькулятора біткоінів не можна провести розрахунок динаміки ціни порівняно з минулими курсами або визначити значення курсу в минулому або майбутньому часі.

За допомогою цієї програми користувач може провести швидку і точну оцінку вартості своїх ВТС і прийняти правильне рішення при проведенні обмінних або платіжних транзакцій.

Калькулятор володіє інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і, як правило, не викликає запитань навіть у початківців користувачів ПК. Зламати або зіпсувати програму неможливо, тому кожна людина може використовувати його без будь-яких побоювань.

Питання 3. Чи можна здійснити обмін з карти банку на біткоін (або btc на карту банку) моментально без комісії в режимі онлайн?

Обміняти гривні з карти банку на біткоін можна через будь біткоін обмінник, які мають можливість обміну інтернет банкінг на btc. Як правило, багато bitcoin обмінників мають можливість обміну таких популярних напрямків. Сюди відносяться, всі відомі криптовалюти, електронні гроші, карти великих банків і так далі.

Питання 4. Чи існують біткоін обмінники без комісії?

Ні, будь-обмінник — це інтернет-ресурс з метою отримання доходу. Бізнес не може існувати без отримання прибутку, в даному випадку комісії за операцію. Тому можна сміливо стверджувати, що обміняти грн на біткоіни без комісії, а також будь-які інші конвертації валют з/в «крипту» в/на реальні гроші неможливі.

7. Висновок + відео

У висновку хочеться відзначити, що незважаючи на той факт, що біткоіни не входять в список офіційно визнаних валют на території України, інтерес до цих цифрових грошей з боку українців зростає з кожним місяцем.

Обмін біткоінів на реальні гроші сьогодні не являє собою нічого складного, що дає численним інтернет-інвесторам «зелене світло» в цьому напрямку.

Читайте також - Як заробити Біткоіни (Bitcoin, BTC, Біток)?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити