Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Інвестиції в криптовалюту — всі способи інвестування: ICO (IDO), торгівля на біржах, майнінг і блокчейн технології + переваги і ризики

Останнє оновлення: П'ятниця, 16 лютого 2024 Автор: Тамара Сумська

Інвестиції в криптовалюту

Можливість вкласти гроші в криптовалюту і заробити на цьому привертає все більше число людей.

Чи так це вигідно насправді, що необхідно враховувати, щоб точно не залишитися в програші? Головні правила інвестора, поради про те, як вибрати спосіб інвестування в криптовалюту, оцінити привабливість тієї чи іншої монети, ви знайдете в цій статті.

Коротко про криптовалюту

Настільки популярні біткоіни і альткоіни являють собою цифрові активи. Вони виражені не папером або золотом, а децентралізованим кодом. Саме через те, що їх виробництво не має будь-якого центру, такі активи не піддаються контролю, управлінню державою, судами.

Найпершою криптовалютою став Bitcoin. Зростаючий інтерес до нього, а також поява інших криптоактивів (альткоінів), зумовили високу вартість. Сьогодні інвестиції в криптовалюту продовжують залишатися популярним видом заробітку, але ринок вже не обмежується одним Bitcoin і Ethereum, а пропонує величезну кількість різноманітних видів токенів.

Огляди популярних криптовалют Ви зможете знайти на нашому сайті у відповідній рубриці.

Плюси і мінуси інвестування в криптовалюту

Криптоактиви відрізняються особливим набором характеристик, які обумовлюють популярність вкладення в них. Отже, інвестиції в криптовалюту мають наступний ряд переваг.

 • Стабільні показники зростання на довгостроковій основі. Безумовно, криптовалюта падала в ціні за час свого існування. Однак відбувалося це лише кілька разів і цілком окупається високим зростанням, якщо брати до уваги весь період існування.
 • Довіра з боку інвесторів. Популярність криптоактивів обумовлює їх високу вартість. Вони мають свій ліміт, а значить, з плином часу, видобуток стає все важче. Тому підвищений попит з боку інвесторів є своєрідним гарантом стабільного курсу.
 • Високий рівень ліквідності. Продати цифрові гроші не складе труднощів, особливо біткоіни. Останні можна збути не тільки за допомогою бірж, обмінників, а й отримати за них товари, послуги.
 • Незалежність від політичних та інших зовнішніх змін. За рахунок того, що криптовалюта вибудувана на основі децентралізованих систем, фактори ззовні (соціальні, політичні, демографічні, інші) на її вартість впливу практично не надають.
 • Низький рівень контролю (на день публікації статті). Як і щодо готівкових коштів, відстежити рух криптоактивів практично неможливо. Це означає, що наглядові органи не знають, скільки у вас є грошей, на що ви витрачаєте (до тих пір, поки ви самі не розсекретили інформацію).

Незважаючи на велику кількість переваг інвестиції в криптовалюту супроводжуються рядом ризиків.

До найбільш значущих небезпек можна віднести проблему масштабування і можливість утворення так званого "пузиря". Мережі популярних кібергрошей з плином часу збільшуються, а їх пропускна здатність залишається колишньою. У підсумку це призводить до тривалої обробки кожної з транзакцій, великої кількості незручностей.

Також варто відзначити, що зі збільшенням попиту на той чи інший вид криптоактивів, ціна їх істотно зростає, інвестори активно вкладаються в токени. Але в подальшому при стабілізації і розвитку, котирування можуть значно зменшиться, а це означає, що утворившийся "пузир" лопне.

5 найпопулярніших способів вкладення грошей в криптоактиви

Інвестувати в криптовалюту можна за допомогою різноманітних інструментів. У існуючих методів є свої особливості і переваги, певний відсоток прибутковості. До числа найбільш популярних методів капіталовкладення можна віднести наступні.

 1. Обмін, покупка через обмінні пункти.
 2. Прямий обмін.
 3. Торгівля на біржі криптовалют.
 4. Інвестиції в майнінг.
 5. Інвестування в IDO.

Вибір зручного і ефективного способу інвестування залежить від особистих переваг і численних інших змінних. Розглянемо особливості кожного з представлених методів.

Обмін криптовалют, покупка через обмінні пункти

Один з популярних способів вкласти гроші в криптовалюту - це обміняти її за допомогою спеціальних ресурсів і отримати дохід за рахунок різниці курсів. Для того щоб знайти найбільш вигідний, можна скористатися окремими сайтами і платформами, які моніторять пропозиції обмінників. Одним з таких є моніторинг BestChange.

Самі цифрові обмінники працюють за принципом звичайних вуличних. Різниця лише в тому, що онлайн-ресурси пропонують більше валютних пар. З їх допомогою можна обміняти не тільки гривні, євро або долари, але і електронні гроші систем Perfect Money, PAYEER, PayPal, а також криптовалюту. При цьому варто враховувати, що такі сервіси стягують комісію за посередницькі послуги, тому даний показник також потрібно враховувати при здійсненні операцій. В деяких випадках комісія може виявитися великою і доходити до 5%.

Прямий обмін цифрової валюти

Якщо ви не бажаєте платити зайвих комісій, то можете здійснити інвестування у криптовалюту допомогою прямого обміну з її власниками. Для цього в мережі працюють спеціальні сайти і форуми. Мінусом такого методу є той факт, що часом не завжди знаходяться бажаючі зробити обмін, або в іншого учасника угоди може не бути потрібної Вам суми.

Торгівля криптовалютою на біржі

Таке вкладення в криптовалюту не можна назвати пасивним заробітком. Це щоденна, постійна праця. Гравці бірж (трейдери) хоч і заробляють також за рахунок різниці курсів, але для цього використовують спеціальні програми, читають професійну літературу, радяться з іншими трейдерами, брокерами.

Не варто починати гру на біржі, якщо у вас немає хоча б базових знань про принципи роботи на ній, доступних інструментів.

Також важливо приділити увагу питанню про те, скільки ви готові інвестувати. Не рекомендується вкладати в біржі (особливо на перших порах) більше тієї суми, з якої ви готові без складності розлучитися. Звичайно, не треба вкладати весь сімейний бюджет або чужі, позикові кошти, фінансова подушка безпеки завжди повинна бути у кожного інвестора.

Торгуючи на біржі, варто пам'ятати про кілька важливих нюансах:

 • Різке падіння курсу іноді нічого не означає. Це може бути тимчасовим явищем, яке не потребує термінового виведення коштів.
 • Звертайте увагу на умови введення, виведення грошей на біржі. Терміни виводу можуть розтягнутися до 48 годин, а комісія може виявитися надмірно велика (до 10%), що повністю анулює ваш заробіток.
 • Перш, ніж починати торгувати, вивчіть принцип роботи майданчика, її особливості. Тоді ризик втратити свої заощадження істотно знизиться.

Якщо ви вирішили інвестувати в криптовалюту саме через біржі, перед початком активних дій краще добре підготуватися: дізнатися про сучасних стратегіях торгівлі, провести аналітику даних, необхідних для успішної гри.

Інвестування в майнінг

Ще один спосіб заробітку на криптоактивах, який по праву є популярним. Інвестиції в майнінг кріптовалюти можна розділити на два виду:

 1. Власний видобуток токенів;
 2. Промисловий (клауд майнінг).

У першому випадку буде потрібно велика кількість потужного обладнання (відеокарт, блоків живлення і іншого). Його потрібно не просто придбати, але і вміти з ним поводитися. Таке інвестування в майнінг може принести плоди, тобто окупитися, через рік-півтора, за середніми мірками.

Альтернативний варіант інвестиції - стати частиною корпорації, що займається видобутком. Тобто мова йде про клауд Майнінг. У корпорацій є достатні потужності для видобутку, їх ККД в десятки разів вище тих, хто самостійно збирає ферми. В цьому випадку, скільки вкласти в Майнінг ви вирішуєте самостійно, незалежно від вартості обладнання.

Інвестиції в ICO (IDO, IEO, IFO, ITO, IGO, SHO, LBP)

Також, як і інвестиції в Майнінг криптовалюта, популярні капіталовкладення в розвиваючіся проекти. Компанії, які збираються випустити свій вид токенів, заснованих на blockchain-технологіях, можуть попросити інвесторів надати матеріальну підтримку, що в підсумку може принести істотний прибуток обом сторонам.

Інвестування в ICO може здійснюватися двома способами:

 1. Спочатку компанія-емітент збирає мінімально необхідну суму грошей для випуску токенів. Після цього вони поділяються пропорційно між інвесторами.
 2. Попередньо випускаються кібер-монети, які в подальшому продаються на різних біржах. На них трейдери можуть здійснити інвестування в ICO, що в подальшому принесе великий прибуток.

Однак варто враховувати, що ринок blockchain технологій і криптовалют відносно молодий, в ньому немає гідного регулювання. Це означає, що таке вкладення в криптовалюту може супроводжуватися істотними ризиками. Одним з головних вважається висока ймовірність зіткнутися з шахрайськими токенами, які й зовсім не готуються до випуску або їх фактична прибутковість виявиться істотно нижче заявленої.

Інвестиції в блокчейн технології

Кібергроші засновані саме на блокчейн (blockchain) технології ("ланцюжок блоків").

Однак блокчейн виходить далеко за межі фінансового сегмента, віртуальної економіки. Ці технології і створені на їх основі смарт-контракти можуть служити базою для численних рішень в галузі бухгалтерських, юридичних послуг, будівництва, промисловості, інших сегментів.

Інвестиції в блокчейн технології також можуть виявитися дуже прибутковими. Тут принцип роботи аналогічний, що і при капіталовкладеннях в будь-який новий стартап. Деякі мають на увазі покупку власних токенов, інші можуть просто базуватися на капіталовкладеннях в будь-якій валюті. Однак інвестування в блокчейн технології вимагає серйозної оцінки ризиків, рентабельності майбутнього проекту.

Також, цілком можливо, що для того, щоб бути учасником подібних угод, потрібні дуже серйозні вкладення, розмір яких буде перевищувати стандартні суми для гри на біржових платформах.

Поетапне керівництво з інвестицій

Вкладення у віртуальні гроші, які не підтримуються ні одним банком у світі, вимагає вдумливого, професійного підходу. Щоб інвестиції не виявилися провальними, перед початком необхідно все серйозно обміркувати. Сам процес буде складатися як мінімум з п'яти етапів.

 1. Вибір способу капіталовкладень. Він залежить від кількості вільних коштів і того, скільки часу ви хочете витратити на заробіток. Біржі, майнінг не принесуть миттєвого результату. Для тих, у кого початкова сума вкладень наближається до позначки "нуль", оптимальним варіантом буде скористатися спеціальними онлайн-кранами. Для заробітку на них не потрібно нічого, крім власного часу.
 2. Створення, поповнення криптовалютного гаманця. Поряд з цим можуть знадобитися ресурси для резервного зберігання коштів - гаманці. При виборі платформи для створення криптовалютного гаманця необхідно уважно вивчити пропоновані кожної з них умови. Найбільш популярні варіанти:
  • Гаманець Blockchain;
  • Гаманець Coinbase.
 3. Купівля біткоіна або альткоінів. Важливо визначитися яка з доступних валют для вас прийнятна і вигідна. Серед популярних можна виділити:
 4. Аналіз поточної ситуації на ринку. Від цього залежить вибір подальшої стратегії. Іноді виявляється, що найвигіднішою буде - очікування, а не купівля-продаж. Так власники деяких криптовалют в 2024 році змогли отримати суттєві дивіденди з їх зростання в 200-400%.
 5. Вивід криптовалюти. Цей процес також вимагає уважного підходу. Для переказу в реальні гроші потрібно вибрати майданчик з найбільш вигідним курсом. При роботі з великими сумами різниця може становити значна.

Безумовно, це далеко не всі кроки, які потрібні від початківця інвестора. Більш докладний алгоритм залежить від обраного способу здійснення вкладень. А виконавши всі вищевказані дії, ви позбавите себе від багатьох проблем на старті своєї інвестиційної діяльності.

В яку криптовалюта інвестувати

1 Інвестуйте в те, що має реальну цінність

Запитайте себе, що стоїть за цим активом?

У біткоіна і альткоінів є своя практична цінність – це «ланцюжки коду», які використовуються для конкретних цілей.

 • Якщо за валютою стоїть конкретне призначення, її використовуватимуть >>> її цінність зростатиме.
 • Якщо ж це іміджевий хід, брендова реклама - недовгий період зліт обернеться швидким падінням.

2 Оцінюйте команду

Хто ті люди, які стоять за створенням валюти? Успішні підприємці, програмісти? Якщо це фігури з репутацією, знаннями та статусом, інвестуючи в їхні активи, ви приєднуєтеся до успішної команди.

Інвестувати в проект, створений "незрозуміло ким", не варто – це все одно, що підтримати грошима безіменний старт-ап. Шанс успішного інвестування в такому випадку складе не більше 1% — 5%.

3 Проведіть базовий аналіз ситуації

Навіть у гігантів криптовалютного світу є злети і падіння. Вибравши актив, не входьте в Угоду відразу-базові навички технічного / фондового аналізу необхідні будь-якому інвестору. Застосуйте їх і в даному випадку.

4 Диверсифікуйте

Диверсифікація - це не просто "розкласти гроші" по облігаціях, акціях, криптоактивам, валюті, металам або індексам.

Всередині кожної категорії також повинна бути диверсифікація. Оптимально вибрати 3 – 5 криптовалют, на яких ви плануєте заробляти.

5 Чи можна "додрукувати" актив

Чому багато хто хоче інвестувати в біткоін? Тому що він кінцевий. Фізично неможливо "додрукувати " ще.

Значить, ця валюта з більшою ймовірністю буде рости в ціні, як будь-який обмежений у кількості продукт.

Якщо крипту можна випустити в необмеженій кількості, повірте, саме це буде відбуватися – а її ціна регулярно буде падати вниз (інфляція 😉 ).

Висновок + відео

Інвестиції в криптовалюту стали реальним способом збільшити свій капітал. Його можна назвати майже пасивним методом отримання доходу. Однак не варто забувати про ризики, властивих такому способу заробітку. У ринку криптовалют немає достатнього регулювання, він практично нікому не є підконтрольним. Самі ж криптоактиви не визнані жодним з банків і все ще залишаються експериментальним способом здійснення взаєморозрахунків. Однак при належній уважності, грамотному підході інвестиції у віртуальні гроші можуть стати щасливим шансом примножити свій стан.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити