Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Інструкції для новачків, як купити криптовалюту різними способами прямо зараз і з чого почати

Останнє оновлення: Четвер, 28 вересня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

як купити криптовалюту

 Сьогодні редакція itstatti.in.ua розповість про те, як купити криптовалюту новачкові. Способів багато, деякі з них дуже прості і дійсно підходять для початківців, інші частіше використовуються досвідченими користувачами. Так чи інакше, в першу чергу будь-якому користувачеві радимо подумати про вибір гаманця, де криптовалюта буде зберігатися. Гаманець потрібен для того, щоб отримати адресу зарахування монет. Рекомендується зберігати криптовалюта на надійному гаманці під власним контролем, а не на сторонніх майданчиках.

Яку криптовалюту купити новачкові

В даний момент на крипторинку спостерігається перехід до сезону альткоінов. Це означає, що після бурхливого зростання Bitcoin, ця криптовалюта дещо стабілізувалася, а замість неї сильний висхідний тренд показують інші монети. СЕО криптобіржі cryptorg.exchange Андрій Подолян порівнює цей період з бумом крипти 2017 року - «все, що не купиш — зростає». Однак це не означає, що потрібно інвестувати необдумано, оскільки зростання може закінчитися в найнесподіваніший момент, а за ним піде падіння.

Які ще перспективні монети виділяють експерти:

 • Ethereum (ETH)
 • Trust Token Wallet (TWT)
 • Beefy Finance (BIFI)
 • Litentry (LIT)
 • Litecoin (LTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Monero (XMR)
 • Dash (DASH)
 • Monero (XMR)
 • Zcash (ZEC)
 • Polkadot (DOT)
 • Cosmos (ATOM)

Останні чотири активи підтримуються блокчейн-платформами і оцінюються зараз як серйозна загроза Ethereum. Що стосується самого Ethereum, думки спірні-можливо, ще деякий час монета буде рости, але швидше за все, вона вже на своєму піку.

Крім того, експерти (зокрема, аналітик UTEX Федір Анащенков) радять звертати увагу на токени DeFi проектів, як Maker (MKR), Uniswap (UNI), Compound (COMP). Однак ці активи одночасно є високоризиковими, так що потрібно виділити їм лише частину інвестиційного портфеля.

Як новачок може купити криптовалюту

Обмінники криптовалют

Це, мабуть, найочевидніший варіант з існуючих – сервіс дозволяє, не заводячи зайвих акаунтів і ніде не підтверджуючи особу, швидко купити монети за допомогою карти або електронного гаманця.

Інструкція з купівлі криптовалюти через обмінник:

 1. Знайдіть за допомогою Scanbit.com.ua, BestChange, KursExpert або іншого моніторингу надійний обмінник з хорошою репутацією.
 2. Створіть аккаунт, якщо плануєте і далі користуватися сервісом.
 3. Вкажіть, яку валюту хочете віддати і яку отримати.
 4. Введіть номер карти / гаманця, з якого будете оплачувати заявку.
 5. Введіть адресу свого кріптовалютного гаманця.
 6. Створіть заявку. Обмінник надасть вам реквізити, на які слід переказати кошти, а також встановить обмеження за часом, протягом якого слід це зробити.
 7. Здійсніть платіж строго з зазначеної раніше карти / ЕПС на видані реквізити.
 8. Натисніть кнопку "Оплачено" або аналогічну
 9. Зачекайте, поки у відповідь вам буде переведена криптовалюта. Статус заявки відстежується в особистому кабінеті, також можуть приходити листи на e-mail про стан заявки.

Приклади: 100btc, Coin24, BitCoin24, 24PayBank, BuyBank, Changeit, AnyExchange

Біржі криптовалют

Купити криптовалюту новачкові на біржі дещо складніше, але зате ці платформи дозволяють надалі використовувати активи для торгів, в будь-який момент купувати і продавати їх виходячи з ринкової ситуації.

Інструкція:

 1. Якщо майданчик цього вимагає, то пройти верифікацію аккаунта. Останнім часом ця вимога зустрічається дуже часто, що пов'язано з посиленим контролем з боку регуляторів і боротьбою проти відмивання грошей/фінансування тероризму (біржі без обов'язкової верифікації).
 2. Поповнити біржовий рахунок фіатними коштами (гривнями, доларами та ін.). Способи оплати індивідуальні для різних бірж, але майже завжди підтримуються карти Visa/Mastercard.
 3. Купити потрібну криптовалюта, яка буде миттєво після обміну зарахована на рахунок.
 4. Вивести криптовалюту на свій гаманець, якщо найближчим часом здійснювати з нею торгових операцій не планується. Зберігання на біржі небезпечно, навіть якщо мова йде про майданчики з хорошою репутацією.

Приклади: Binance, OKX, Bitget, EXMO

Платіжні системи

Робота з електронними платіжними системами (ЕПС) – це ще один зручний спосіб для новачка купити деякі популярні криптовалюта (BTC, ETH і ін.), в тому числі за рублі. Великого вибору криптовалюта вони, як правило, не надають, але зате дозволяють миттєво і без зайвих витрат здійснювати обмін активів.

Інструкція, як купити новачкові криптовалюта через ЕПС:

 1. Зареєструватися в платіжній системі, при необхідності підтвердити аккаунт.
 2. Внести на рахунок активи. Зазвичай підтримується багато способів фіатних платежів, включаючи карти.
 3. Перейти в розділ конвертації і миттєво обміняти Фіат на потрібну криптовалюту. Крім того, наприклад, ЕПС Payeer надає також можливість обміну через кріптовалютную біржу. А AdvCash дозволяє пов'язати аккаунт з обліковим записом на біржі Binance і придбати криптовалюта із зарахуванням її безпосередньо на біржовий рахунок через платіжний шлюз.

Приклади: Payeer, AdvCash, Capitalist

p2p-обмінники

Такий тип бірж дозволяє новачкові купити криптовалюту практично будь-яким платіжним способом і без участі посередників-тобто з мінімальними витратами і високим рівнем безпеки. Фіатние гроші ви будете переводити безпосередньо продавцеві, не зараховуючи їх на рахунок біржі.

Інструкція, як купити криптовалюту новачкові через p2p-обмінник:

 1. Створити обліковий запис і перейти в розділ, який називається "купити". Там представлені всі активні на даний момент оголошення від користувачів, які бажають продати свої монети.
 2. Вибрати відповідну пропозицію, використовуючи фільтри і звертаючи увагу на кількість успішних угод продавця. Щоб не чекати, вибирайте тих, хто зараз онлайн і має мінімальний середній час відповіді.
 3. Перейти на сторінку угоди і створити заявку.
 4. Перевести Фіат на реквізити продавця, які він напише вам в чаті.
 5. Натиснути кнопку, що підтверджує, що Ви здійснили оплату.
 6. Дочекатися перерахування криптовалюти від продавця.

Приклади: Binance P2P, Bitpapa, Bybit P2P, Paxful, OKX P2P

Гаманці

Сервіси для зберігання криптовалюти можуть підійти також і для їх покупки новачками. Головне - підібрати такий варіант гаманця, який буде поєднувати в собі надійність, безпеку і підтримку потрібних способів покупки.

Інструкція:

 1. Встановити гаманець на комп'ютер, ноутбук або мобільний пристрій – є варіанти додатків для всіх платформ, крім того, існують гаманці, що працюють з браузера без установки.
 2. Зайти в розділ, який зазвичай називається "купити криптовалюту".
 3. Вибрати спосіб покупки-наприклад, банківська карта.
 4. Ввести бажану суму. Гаманець автоматично перерахує, скільки це буде в обраній криптовалюті.
 5. Перейти на сайт платіжного провайдера і підтвердити операцію.

Приклади: гаманець довіреної особи, трастовий гаманець, вільний гаманець

Боти в Telegram

Телеграм-боти - це ідеальний варіант для новачків, активно користуються месенджером і не бажають реєструватися на різних майданчиках. Вони можуть поставлятися обмінниками або p2p-обмінниками, і в залежності від цього трохи різниться порядок обміну.

Інструкція:

 1. Додати в Telegram контакт потрібного бота. Оскільки зустрічається дуже багато зловмисників, найкраще копіювати адресу бота на сайті, який його підтримує.
 2. Запустити бота, вибрати функцію "купити" або ж вказати платіжний напрямок.
 3. Вивчити пропозиції та курси, висловити свою згоду з умовами.
 4. Оплатити створену заявку, отримати куплену криптовалюту

Приклади: @ bnb_faucet_bot; @ wallet

Криптомати

Нарешті, новачок може купити свою першу криптовалюту безпосередньо за готівку або з картки через такий пристрій, як криптомат (ATM для криптовалюти). У великих містах більшості країн можна знайти такі прилади, зазвичай вони розташовуються у великих торгових центрах або інших жвавих місцях. Для пошуку найближчого криптомата ви можете скористатися картою https://coinatmradar.com/, але заздалегідь слід врахувати, що таких пристрій досить мало.

Купівля криптовалюти через криптомат не викликає складнощів, якщо чітко слідувати інструкціям на екрані. Буде потрібно вибрати потрібну крипту (підтримуються тільки найпопулярніші варіанти), вказати свою адресу гаманця і внести суму. Обов'язково взяти квитанцію.

Зберігання криптовалюти

Трохи про те, який кріптовалютний гаманець вибрати новачкові для того, щоб убезпечити свої монети.

Потрібно сказати, що гаманці бувають некастодіальними і кастодіальними – перші дозволяють вам особисто зберігати у себе ключі від ваших заощаджень, а другі пропонують довіритися їм в цьому питанні. Незважаючи на те, що другий варіант для початківців зазвичай простіше і зрозуміліше, ми б рекомендували зупинитися на першому варіанті, особливо якщо ви купуєте на велику суму. Можливо, доведеться витратити трохи часу на розуміння роботи, але зате ви убезпечите активи.

Крім того, сервіси класифікуються і за іншими параметрами: вони можуть бути мобільними, десктопними (завантажуються на пристрій), онлайн (працюють з браузера), апаратними (фізичний пристрій), паперовими (роздруковані на аркуші Ключі). Апаратні гаманці дають максимальну безпеку, але менш зручні для повсякденних транзакцій, з програмними все навпаки. Найкраще поєднувати обидва варіанти в залежності від ситуації. Приклади апаратних гаманців - Trezor, Ledger. Приклади програмних некастодіальних сервісів - Exodus, Trust Wallet, Edge, Coinomi, Atomic.

Оподаткування криптовалют

При продажу криптовалюти фізичною особою (не підприємець), податком за ставкою 18% і військовим збором 1,5% обкладається вся сума угоди.

Висновок + відео

З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що для покупки криптовалюта зовсім не обов'язково бути професіоналом або розбиратися в IT технологіях. Досить діяти акуратно і враховувати нюанси операцій з криптовалютами і їх зберіганням. Сьогодні в цій індустрії явно виражено прагнення розширити коло користувачів, тому кожен сервіс надає докладні інструкції та довідкові матеріали, які допоможуть зорієнтуватися навіть новачкові.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити