Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на NFT - всі способи заробітку

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на NFT

У матеріалі про NFT ми розповіли, що таке незамінні токени, і чому вони популярні. У цьому поговоримо, як заробляти на NFT.

Що буде в статті: аналіз методів заробітку на NFT і аспектів, про які зазвичай не здогадуються новачки.

6 способів заробити на NFT

Почнемо з найскладнішого:

1. Створити свій NFT

Суть заробітку - викладаєте роботу на маркетплейс, їй надається NFT. Якщо його купують за криптовалюту, виводьте крипту у звичайні гроші.

Що потрібне для заробітку: цифровий файл, який можна виставити на продаж. Це може бути зображення, фото, відео, анімація, текст, електронна книга, музика, будь-який digital файл.

Твір має бути створений вами та бути унікальним. Просто взяти картинку з інтернету та виставити її за своє творіння не вдасться. Навіть якщо це графічна обробка чужого зображення — це має бути ваша обробка.

Можна продавати NFT в одному екземплярі або кількох. У другому випадку вартість одного NFT буде нижчою.

Нюанси:

 • потрібні навички для створення цифрового мистецтва, а в чомусь талант;
 • у NFT вже висока конкуренція — сотні тисяч робіт висять без продажу, треба вміти зачепити потенційних покупців;
 • іноді потрібні витрати - деякі майданчики стягують комісію за реєстрацію + комісію за кожне створення NFT ще до продажу. Розмір комісій може становити близько 100 доларів за 1 NFT. Тобто, щоб завантажити 10 робіт, знадобиться близько 1 000 доларів і немає гарантій, що вони окупляться. Але є маркетплейс, де комісію знімають вже за фактом угоди;
 • у маркетплейсів різний поріг входу, наприклад, на NiftyGateway відбирають відомих авторів або тих, чиїми роботами зацікавиться майданчик. Новачки можуть почати з більш демократичних платформ, наприклад, Rarible та OpenSea.

Що збільшує шанси на успіх:

 • Популярність автора. Наприклад, фарбування Лампаса знали як художника ще до буму NFT, а зараз токени з його роботами продаються за кілька тисяч доларів.
 • Відомість роботи поза NFT площадок. Нян-кіт спочатку став вірусним мемом у мережі і лише потім гіфку продали як NFT. Саме завдяки вже популярній за цю анімацію заплатили так багато грошей (майже 600 000 доларів).
 • Ексклюзивність. Перший твіт засновника Твіттера справді єдиний у своєму роді (був проданий майже за 3 мільйони доларів).
 • Свій стиль. Якщо ви новачок, вас ніхто не знає, але ви хочете продавати на NFT майданчиках — розробіть свій унікальний стиль, щоб виділитися серед конкурентів.

P.S. Якщо у вас є аудиторія поза NFT середовища, спробуйте самостійно просувати свої роботи, а не просто чекати, поки покупець помітить вас на маркетплейсі. На твір можуть звернути увагу поза майданчиками і потім захочуть купити його як NFT.

Де продавати NFT:

 • OpenSea;
 • Rarible;
 • NiftyGateway;
 • SuperRare;
 • Foundation;

*Маркетплейсів більше, тут перераховані найпопулярніші. Плюс наразі з'являються нові майданчики.

Читайте: Де в інтернеті можна заробляти 500-2000 доларів.

2. Займатися перепродажем NFT

Суть заробітку - купуєте чужий NFT, потім перепродаєте його дорожче.

Що потрібно для заробітку: криптовалюта на покупку NFT.

Нюанси: ризикований спосіб заробітку. Немає гарантій, що вдасться взагалі продати куплений NFT, а тим паче вигідно.

Що збільшує шанси на успіх: уміння визначати, який NFT зросте у ціні. Розуміння, коли настав час продавати NFT і за яку вартість. Цей процес чимось нагадує трейдинг. Для цього виду заробітку корисно розумітися на трендах цифрового мистецтва.

3. Брати участь у роздачах NFT

У мережі таке явище як роздача NFT називається NFT Airdrops. Токени можуть роздавати проекти-початківці або новачки у сфері цифрового мистецтва, щоб привернути до себе увагу. Також токени періодично роздають гравцям криптоігр. Наприклад, токен на ігровий артефакт. Іноді токени роздають NFT маркетплейс. Згодом ці NFT можуть сильно зрости у ціні. Суть заробітку полягає у продажу NFT, колись отриманих безкоштовно.

Типовий приклад – блокчейн-проект CryptoPunks, який з'явився у 2017 році. Засновники розробили генератор криптопанків, який створив колекцію із 10 000 персонажів. Кожен персонаж - картинка 24х24 пікселя вагою в 8 біт. Перші 5000 токенів лунали безкоштовно, потрібно було тільки заплатити невелику комісію за випуск токена.

Зараз вартість найдешевшого NFT із криптопанком починається від кількох десятків тисяч доларів. Є панки, що коштують мільйони доларів. Серед покупців NFT CryptoPunks Снуп Догг та Visa.

Що потрібно для заробітку: стежити за роздачами, отримати свій NFT, а потім вибрати зручний момент для продажу.

Нюанси: це не швидкий спосіб заробітку. І тут нема гарантій. А ще потрібне терпіння — ціна колись безкоштовного NFT може довго не зростати. Або взагалі не зростатиме, якщо проект провалиться.

Що збільшує шанси на успіх: чуття, яке допоможе визначити перспективні проекти та роботи, чиї NFT згодом зростуть у ціні. Як варіант - можна спробувати взяти участь у максимальній кількості роздач.

4. Заробити на зміні курсу криптовалюти

Це не самостійний спосіб заробітку, а додатковий до попередніх трьох. Суть у тому, щоб продати NFT (свій, викуплений або отриманий на роздачі), отримати за нього криптовалюту, але не виводити її одразу у звичайні гроші. А почекати поки що курс зросте і заробити додатково на цьому.

Але метод ризикований, тому що криптовалюта може не зрости, а навпаки, впасти в ціні. Для таких спекуляцій краще розбиратися в темі криптовалют та факторів, що впливають на їхню ціну.

Зараз здебільшого розрахунки за NFT ведуться у криптовалюті Ефіріум.

5. Продюсування

Суть заробітку в тому, щоб допомагати авторам-початківцям, ілюстраторам виходити на ринок NFT. А потім брати відсоток із продажу. Звичайно, ви повинні добре розумітися на темі NFT, стежити за трендами і мати чуття, яка робота або який художник «вистрілить» на цьому ринку.

Що потрібно для заробітку: знайти авторів, які зацікавлені в наставництві та згодні платити відсоток із продажу.

Нюанси: якщо автор виставлятиме роботи на своєму акаунті та під своїм ім'ям, то теоретично може кинути вас і не заплатити відсоток. Якщо роботи викладатимуться під вашим ім'ям або брендом, то не кожен новачок дозволить віддавати свою роботу, бо може боятися, що ви вже кинете його. Як варіант укладати договір перед початком співпраці.

Що збільшує шанси на успіх: готові кейси та вміння піднести себе як експерт у NFT. Якщо ви чинний автор і успішно продавали власні роботи, це буде плюсом і допоможе залучити аудиторію. Тобто, бажано спочатку напрацювати історію у цій сфері, перш ніж братися за продюсування новачків.

6. Навчання

Схоже на попередній спосіб заробітку, але тут ви отримуєте гроші одразу — за консультації чи курси з NFT. У чомусь це навіть краще, тому що не потрібно турбуватися, виплатять вам відсоток чи ні. Можна домовитись, що навчання чи консультація робиться на умовах передоплати, щоб нічого не втрачати.

Що потрібно для заробітку: набрати достатньо знань та досвіду на тему NFT, створити навчальну програму та почати залучати учнів. Можна створити свій канал на YouTube або завести блог в Інстаграм та просувати платне навчання через ці майданчики.

Що збільшує шанси на успіх: знов-таки напрацьована історія у темі NFT, щоб у вас бачили експерта та хотіли у вас вчитися. І були готові платити за це.

Висновок + відео

У темі NFT зараз взагалі немає стандартів та розуміння, що спрацює, а що ні. Найчастіше заробляти допомагає банальний успіх і вплив на ринок інфоприводів. Якщо ви впевнені, що ваш твір може бути затребуваним, варто спробувати виставити його як NFT. Або поекспериментувати з іншими способами заробітку.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити