Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Стейкінг криптовалют: пасивний заробіток на депозитах

Останнє оновлення: Четвер, 25 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на стейкінгу криптовалют

Багато хто хотів би заробити на крипті, але вважає, що це складно і в основному залежить від вдалого збігу обставин. Якщо брати за приклад трейдинг, то так – новачкам він навряд чи дозволить збагатитися, а ось втратити свої кровні можна легко. Але є пасивний спосіб заробітку на криптовалюті – стейкінг. Що являє собою стейкінг, які монети принесуть більший профіт і на який дохід можна розраховувати - розбираємо в статті.

Стейкінг криптовалют – що це?

Стейкінг – це криптовалютний аналог класичних банківських вкладів. Ви заморожуєте криптовалюту на депозиті, вона підтримує перевірку транзакцій на блокчейнах, а ви за це отримуєте свій відсоток.

Розрізняють технічний стейкінг та стейкінг на криптобіржах. Для першого необхідно мати власний сервер та певний обсяг крипти. Стейкінг на криптовалютних біржах набагато простіше. Сама біржа виступає як провайдер, блокуючи тимчасово депозит, а після закінчення терміну виплачує обумовлену відсоткову ставку.

Крім того, що стейкінг приносить прибуток інвестору, він має й інші позитивні сторони: він не так шкодить навколишньому середовищу, як майнінг криптовалют, не вимагає додаткового обладнання та підвищує безпеку блокчейнів. Водночас не варто забувати і про ризики: через високу волатильність криптовалюти ви можете зазнати значних збитків, і в більшості випадків вивести активи до закінчення терміну стейкінгу не вийде - вони будуть заморожені для будь-яких операцій.

Де і скільки можна заробити на стейкінгу криптовалют

Дохід від стейкінгу криптовалют залежить від біржі та обраної монети. Якщо порівняти на прикладі стейблкоїнів, то найкращі умови пропонують Binance та Crypto.com – до 10% та 14% відповідно. Інші популярні майданчики на кшталт FTX, Kraken та Huobi платять у середньому 5-7%.

Централізовані платформи, сфокусовані саме на стейкінгу, а не на обміні, пропонують депозити з прибутковістю до 30% за 8 днів, але переважно відсоток коливається на рівні 10-12. Рекомендуємо придивитися до Yield.App, Matrixport та BlockFi.

Найвищі ставки за депозитами можна знайти на децентралізованих сервісах, але й ризики там значно вищі. У середньому можна розраховувати на доходність близько 20%. Якщо готові, докладніше вивчайте Maple.Finance, Mimas Finance або Goldfinch.Finance.

Найкращі криптовалюти для стейкінгу в 2024 році

На 2024 рік можна відправити в стейкінг більше ста різних криптовалют. Як виглядає топ-10 криптовалют за прибутковістю від стейкінгу в 2024 році:


На які варто звернути увагу?

Ethereum 2.0

Перехід Ethereum на алгоритм консенсусу PoS лише у процесі, але користувачі вже активно беруть участь у стейкінгу. Проте варто звернути увагу на те, що заморожені активи не можуть бути викуплені на першому етапі, а він, за оцінками експертів, може тривати понад 2 роки.

Стейкінг ETH 2.0 пропонують Binance, Coinbase, Kraken та інші біржі, його прибутковість коливається в діапазоні 5-7%.

Polygon (MATIC)

Polygon пропонує один із найнижчих порогів для входу на ринку стейкінгу – від 2 токенів. Почати стікати монету можна, підключивши криптогаманець Polygon до гаманця Metamask. Прибутковість стейкінгу MATIC залежить від обсягу монет на депозиті та тривалості їх заморозки. Максимум, на який зараз можна розраховувати – 14% річних.

Polkadot (DOT)

DOT входить у ТОП-10 криптовалют із ринкової капіталізації, тому, безперечно, є однією з найпривабливіших для стейкінгу монет. Кількість монет для входу коливається між 30 та 80, тобто від $510. Середня доходність за депозитом - 14%, знайти DOT можна на Binance, Kraken та Fearless Wallet.

Binance (BNB)

Найпопулярніша у світі криптовалютна біржа пропонує стейкати свій нативний токен – як на Binance, так і на інших біржах або, наприклад, Trust Wallet. Прибутковість сильно залежить від активності на блокчейні та комісії за транзакцію, і може сягати 30%! Загалом варто розраховувати на 15%. Але привабливість стейкінгу BNB підвищується додатково за рахунок відсутності мінімальної суми розміщення та щоденних виплат винагороди.

USD Coin (USDC)

Один із найвідоміших стейблкоїнів, забезпечений фіатною валютою. На більшу прибутковість розраховувати не варто, зате на відміну від інших монет зі списку USDC не схильний до такої значної волатильності і може стати непоганим низькоризиковим активом. Крім того, його можна знайти практично на будь-якій криптовалютній біржі.

Стейкінг – чи варто брати участь?

Якщо ви вірите в проекти, в які ви інвестуєте, і націлені на довгострокові вкладення, стейкінг - гарне рішення. Воно дозволяє не тільки отримувати пасивний дохід, але й уберігає ваші активи від інфляції, властивої фіатним грошам, та несе в собі менші ризики, ніж трейдинг криптовалюту. У найближчі пару років тренд на стейкінг тільки ростиме, тому варто заходити вже зараз, щоб отримати максимальні відсотки. І не ведіться на захмарні пропозиції, що обіцяють тисячократну прибутковість – перш ніж довірити свої активи на збереження, уважно вивчайте всю доступну інформацію.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити