Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Тенденції розвитку криптовалют

Останнє оновлення: П'ятниця, 08 вересня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Тенденції розвитку криптовалют

У цій статті ми представимо поточні тенденції розвитку криптовалют та трансформації суспільства, а також спробуємо спрогнозувати події найближчого майбутнього на 2022 – 2030 роки, пов'язані з криптовалютами та технологією "блокчейн".

Стаття призначена виключно для того, щоб змусити Вас задуматися і в жодному разі не претендує на істину так само, як ми не претендуємо на звання "пророків".

CBDC

Central Banks Digital Currencies – цифрові валюти центральних банків.

Населення нашої планети перестане користуватися готівкою, отримавши натомість повністю контрольований ззовні електронний аналог грошей зі штучною цінністю.

Тенденції розвитку криптовалютБільше половини країн світу вже активно розробляють національні цифрові валюти на основі технології блокчейн, які надалі будуть використовувати для проведення платежів як усередині країн, так і за їх межами.

Завдяки такому рішенню держави отримають низку переваг:

 • Повний контроль за оборотом коштів.
 • Штучне економічне стимулювання.
 • Вилучення "зайвих" коштів людей.
 • ДеЦентралізоване управління.
 • Абсолютний контроль громадян.
 • Монополізація економіки.

Прозорість та безпека

З великою ймовірністю, емітент державної цифрової валюти залишить можливість здійснювати анонімні транзакції для державних структур та їх підопічних, разом із відкатами транзакцій та блокуваннями адрес, а контроль над емісією та заборона майнінгу державної цифрової валюти унеможливлять втручання ззовні.

Цифрові гаманці

З приходом CBDC з'являться державні цифрові гаманці з прив'язкою до особистості, оскільки цифрові жетони гроші в банках зберігати не вийде (бо банків не буде).

Люди зможуть вмить перекладати свою криптовалюту за мінімальні комісії, відсканувавши QR-код або написавши персональний DNS-ідентифікатор у пошуку одержувачів, наприклад: @tstatti

За кожною людиною, одразу ж після народження, закріплюватиметься цифровий гаманець, який міститиме:

 1. Цифровий ідентифікатор особи (паспорт) у вигляді NFT-токена (незмінний і непередаваний), що включає свідоцтво про народження, медичну страховку та інші необхідні документи.
 2. DAO-токен громадянина, який наділяє людину правом брати участь у голосуваннях на рівні країни (змінний, але непередаваний).
 3. Документи, що підтверджують права власності у вигляді списку NFT-токенів (змінні та передані).
 4. Адреса гаманця в мережі (для отримання та відправлення коштів) з повною історією будь-коли скоєних транзакцій.
 5. DNS-ідентифікатор для швидкого та зручного пошуку одержувача.
 6. Список локальних DAO-токенів.
 7. Соціальний рейтинг гаманця.

DAO-токени

DAO - децентралізована автономна організація, що має організаційну форму управління із заздалегідь встановленим склепінням правил, контроль за виконанням яких відбувається автоматично, за допомогою смарт-контрактів.

DAO-токени, як і NFT-токени, поділятимуться на чотири категорії:

 1. Змінювані токени.
 2. Незмінні токени.
 3. Передані токени.
 4. Непередавані токени.

Змінювані DAO-токени - мають вбудований функціонал обмеження дій власника, в той час, як NFT-токени, що змінюються, можуть бути модифіковані.

Застосування DAO-токенів

DAO-токени будуть використовуватись як державами, так і приватними компаніями, спільнотами людей. Для отримання DAO-токена Вам знадобиться підтвердити свою причетність до тієї чи іншої спільноти, наприклад, NFT-документом про право власності.

Заселяючись у новий житловий комплекс, Ви отримаєте на свій цифровий гаманець DAO-токен своєї ЖК, який дозволить Вам проголосувати зі свого телефону за вибір нової компанії, що управляє, або, проголосувати за будівництво нового спортивного майданчика у дворі.

Аналогічним способом депутатами прийматимуться чи відхилятимуться закони у державній думі. Дещо пізніше державна дума стане не потрібна.

Соціальний рейтинг

Соціальний рейтинг - коефіцієнт, що закріплюється за цифровим гаманцем громадянина, що отримується з рівняння, що включає:

 1. Судимості.
 2. Наявність боргів.
 3. Кількість одержаних штрафів.
 4. Екологічний внесок громадянина.
 5. Кількість прострочених виплат із заборгованостей.
 6. Кількість отриманих на гаманець транзакцій із непоясненим походженням.
 7. Кількість успішно скоєних угод з іншими людьми (аналог рейтингу продавця на Aliexpress).

Соціальний рейтинг може стати великою проблемою для людей, які бажають переїхати в нову квартиру, яка знаходиться в "екологічно чистому районі", яку здають виключно особам із соціальним рейтингом 75% і вище.

Люди з низьким рейтингом не зможуть відвідувати певні місця, користуватися громадським транспортом та влаштовуватись на престижну роботу, незалежно від досвіду та резюме.

Екологічний внесок

Показник "екологічного вкладу" складатиметься із співвідношення куплених Вами "екологічно чистих" та "екологічно брудних" продуктів харчування та інших товарів. Також буде враховуватись на якій машині Ви їздите і чим заправляєтесь – бензином чи електрикою.

Звучить неймовірно, проте, відстежити як і на що Ви витрачаєте "свої" гроші з повсюдним впровадженням цифрових гаманців, що надають повний доступ до історії Ваших транзакцій, стане елементарним завданням, з яким впораються нехитрі алгоритми.

"Заплачу рваними і ніхто мене не відстежить."

@Читач

Не вийде, не сподівайтесь. Не забувайте про актуальний порядок денний: не буде можливості розплачуватися "патріархальними" брудними папірцями, які є переносниками вірусів та бактерій.

Чорний список

DAO-токени матимуть функціонал "позбавлення голосу" інакодумців, що позначатиметься на їхньому "соціальному рейтингу".

Наприклад, якщо громадянин протестував проти вживання комах і не змінив свій раціон на "екологічно нейтральний", то його персональний DAO-токен громадянина, при досягненні певної позначки соціального рейтингу, буде деактивований, сильно обмеживши його в соціальному житті.

Бум .png за мільйони доларів

У незміцнілих умах "ТуЗеМунерів" міцно засів нав'язаний наратив про те, що технологія "NFT" має за собою величезний і до кінця не розкритий потенціал.Тенденції розвитку криптовалют

Саме ці люди просуватимуть і всіляко вітатимуть нові закони щодо впровадження у повсякденне життя мільярдів людей нових цифрових кайданів.

Цифровізація документів

Абсолютно всі документи, починаючи паспортом та закінчуючи документами на права власності, будуть оцифровані та переведені у формат NFT-токенів, які закріплюватимуться за громадянином цифровим гаманцем.

Паперові документи більше не видаватимуться, а для просування оцифрування документів литимуть у вуха тезу про збереження лісів та турботу про екологію.

Хай живе цифровізація 2.0!

NFT-нагороди

Замість орденів і медалей, заслужені герої та просто чудові люди отримуватимуть на свій цифровий гаманець NFT-нагороди у вигляді NFT-токена, які відображатимуться у "профілі" гаманця.

Економіка на стероїдах

Економіка стимулюватиметься за допомогою концепції грошей із терміном придатності.

Згідно з цією концепцією, громадяни зможуть скористатися своїми грошима лише у встановлений термін, після якого вони стануть марними і витратити їх буде неможливо.Тенденції розвитку криптовалют

Завдяки такому підходу люди стануть активніше витрачати свої гроші, таким чином розтягуючи фази економічного "підйому" та "піка", скорочуючи фази "рецесії" та "дна". Люди не зможуть відкладати гроші, що практично знищить соціальний ліфт і, разом із соціальним рейтингом, породить ліберальну сансару.

Допомога

Згодом усі люди без винятку почнуть отримувати на свій цифровий гаманець суму, що дорівнює встановленому МРОПу (мінімальний розмір оплати праці) у рамках програми боротьби з безробіттям, адже не всі встигнуть швидко адаптуватися до нових умов, чи не так?

Децентралізовані додатки

SuperApp-додаток - це екосистема, що надає доступ практично до всіх видів послуг, починаючи внутрішнім спілкуванням і закінчуючи банківськими послугами, фактично стаючи всеосяжною автономною онлайн-платформою.

Цифровий гаманець стане модульним SuperApp'ом, з якого люди підключатимуться до децентралізованих додатків, що надають практично всі види послуг безпосередньо, починаючи від доставки їжі та закінчуючи покупкою нерухомості.

Державна монополізація та націоналізація

Держави вже починають стискати під себе різні сфери, випускаючи подібні закони, що в кінцевому рахунку призведе до руйнування компаній, що існують за рахунок таких послуг, як: каршеринг, страховка, таксі, доставка, оформлення угод, покупка нерухомості тощо.

Подібних нововведень згодом ставатиме дедалі більше, поки держава не отримає абсолютну монополію у всіх сферах нашого життя. Усі угоди без винятку відбуватимуться у вигляді цифрового гаманця між покупцем і продавцем напряму.

Далі, приватні компанії поступово націоналізуватимуться, продаваючись за безперервно друковані гроші. Недавній приклад із Німеччини.

Метавсесвіт

Метавсесвіт - віртуальний простір, в якому люди можуть взаємодіяти один з одним і з цифровими об'єктами через свої аватари, за допомогою технологій віртуальної реальності.Тенденції розвитку криптовалют

У поточному вигляді, так звані метавсесвіти, більше нагадують малобюджетні ігри з нульових, створені на колінці з "камінців" та палиць. Ажіотаж, непричинно створений тими самими особами, виник на тлі криптотренда "Play 2 Earn", профінансований великими дядьками.

Як проводиться пропаганда метавсесвітів?

 1. "ТуЗеМунер", який раніше читав у криптотвіттері яскраву історію заробітку неймовірно великих грошей від перепродажу .png і .jpeg картинок, що дорівнювало його річному окладу, бачить зародження нового криптотренду з красивою припискою "мета".
 2. Він відкриває застосунок улюбленої біржі, до якої щодня зазирає на стрижку, і бачить у вкладці "Top Gainers" фантик токену $MANA, що виріс за останній тиждень на кілька тисяч відсотків.
 3. Далі відбувається найцікавіше: у нього виникають бурхливі емоції, прозвані в народі "FOMO", а тіло отримує сигнали, що закликають до дії. 
 4. ТуЗеМунер у глибині душі усвідомлює, що на цей поїзд він уже не встиг, але, підрахувавши прибуток, який він міг би заробити, не без калькулятора, зрозуміло, починає проводити research і знаходить наступний "перспективний", але неліквідний токен "SAND".
 5. За допомогою свого логічного ланцюжка з явними пробілами і нестиковками, він "заряджає котлету", повідомивши про це в криптотвіттері своїм побратимам, барвисто описавши "Diamond", який він знайшов, і додавши до свого звернення хештеги #KillerOfEthereum, #BetterThanBitcoin і #FutureOfMoney, попередньо поставивши в якості аватара в твіттері свою фотографію з прифотошопленими лазерними очима.
 6. Побратим "ТуЗеМунера", який натрапив на пост... (дивитися пункт №1)

"Слово "лаве" походить від латинських букв "L" і "V" - абревіатура liberal values (ліберальні цінності)."

@Віктор Пелевін

Безумовно, людство ще встигне загрузнути в "цифровому просторі", попередньо перемістивши туди всі сфери свого життя, однак, у поточному вигляді, на наш погляд, усе робиться виключно для повсюдного "crypto adoption" і подальшого впровадження цифрових гаманців.

Переваги

Антиутопічне майбутнє, на перший погляд, видається надто темним і похмурим, однак, Ви легко зможете знайти в ньому безліч позитивних аспектів:

 • Економічне рабство викорінить бідність.
 • Тотальний контроль усіх сфер життя викличе зниження злочинності.
 • Еко-повістка змусить людей думати про навколишнє середовище, незважаючи на те, в якому вигляді її зараз підносять.

На відміну від комфортного життя, екстремальні умови для існування змушують людину звертатися до самої себе, шукати відповіді, працювати над собою і самовдосконалюватися. У важкі часи відбувається загартування характеру і камінь перетворюється на кремінь.

Висновок + відео

Усе вищеописане звучить вкрай утопічно і нездійсненно, проте не варто вважати, що все вищевикладене станеться за клацанням пальців, ні. Три роки тому будь-хто з нас охрестив би божевіллям слова людини, яка сказала б, що в найближчому майбутньому всім людям доведеться носити маски і регулярно вакцинуватися, що світ стоїть на межі третьої світової війни, а локальні війни між країнами-сусідами набирають обертів.

Суспільство будуть довго і планомірно готувати, створивши всі необхідні умови для того, щоб ми самі захотіли подібних змін. Лише десять років тому кожен з нас не виходив на вулицю без готівки, однак, зараз готівкою ніхто не користується, бо розплачуватися кредитною карткою набагато зручніше. 

Так само буде ще зручніше робити все, що потрібно і отримувати будь-який вид послуг з єдиного додатка, не стояти в чергах і нікуди не їздити під час купівлі або продажу речей, транспорту і нерухомості. Набагато зручніше буде не подавати декларацію про доходи, адже весь прибуток буде видно в історії транзакцій Вашого цифрового гаманця, звідки прибутковий податок утримають автоматично.

Ми не ставимо за мету викликати почуття страху, навпаки, хочемо попередити Вас, помітивши те, чого не помічають інші. Якщо ви почнете самостійно спостерігати і виявляти тенденції, проводячи логічні зв'язки і не вважаючи що-небудь неможливим - обов'язково виявите, що ця стаття небезпідставна.

Намагатися змінити гру безглуздо і марно, найкраще, що Ви можете зробити - змінити своє становище в цій грі, своєчасно розпізнавши тенденції.

"Хто володіє інформацією - той володіє світом."

@Натан Ротшильд

Читайте - Криптовалюта: що це і як заробити?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити