Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити в IDO на лаунчпад майданчиках

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити в IDO на лаунчпад

Що таке Лаунчпад?

Якщо простими словами, то лаунчпад це майданчик, де проводиться первинний продаж токенів. На децентралізованих біржах ця процедура називається IDO, на централізованих біржах типу «Бінанс IEO».

Що таке IDO криптовалюти?

IDO – це модель первинного продажу токенів на децентралізованих біржах.

Наприклад, запускається новий проект на блокчейні, він хоче отримати інвестиції і вирішує виділити 10% токенів із загальної кількості на IDO.

10% від загального числа це припустимо 1000000 токенів. Проект, наприклад, встановив ціну для IDO лише на рівні 0,1$ за токен, в такий спосіб планується зібрати 100 тис. $.

Якщо проект запускається на топовому лаунчпаді, до нього одразу величезна увага. Число охочих купити токен за ціною 0,1 $ в десятки, а то сотні разів вище за тих, хто їх у результаті купить. Створюється ажіотаж, дефіцит.

Буквально відразу після IDO токен листиться на біржі, і у всіх бажаючих, хто не отримав алокацію через IDO, з'являється можливість купити даний токен на біржі, але вже за ринковою ціною.

Але ажіотаж настільки великий, що ціну починають задирати все вище і вище, тому що люди знають, що токен на етапі IDO продавався по 0,1, а зараз він коштує 0,5 і росте далі. Ефект натовпу та штучно створеного ажіотажу пампить ціну.

Потім ажіотаж спадає, і ціна зупиняється десь посередині, але, як правило, ті, кому вдалося купити на етапі IDO, залишаються в хороших плюсах.

Звичайно, говорити про гарантовані ікси (прибуток) можна лише у проектах, що виходять на топових лаунчпадах.

Де брати участь у ІDO?

Ми вже розібралися, що майданчик, на якому проводиться ІDO, називаються лаунчпадами. Лаунчпадов багато. Є вузькопрофільні лаунчпади, які спеціалізуються лише на ігрових проектах, або NFT.

Серед усіх лаунчпадів є визнані ТОПи, які мають величезну аудиторію, і певний бар'єр для попадання проектів на цей майданчик. Як правило, на таких майданчиках можна брати участь у всіх IDO незалежно від того, який саме проект його проводить.

Як заробити на ІDO?

На початку статті ми навели приклад. Заробіток на ІDO полягає в тому, щоб продати в кілька разів дорожче від токени, які ви придбали на етапі ІDO.

Після того як токен почне торгуватися на біржі, ціна його, як правило, набагато вище початкової.

Це не фінансова порада, ви повинні кожен проект аналізувати окремо та оцінювати ризики!

Скільки можна заробити в ІDO на лаунчпадах?

На це запитання дати відповідь неможливо, оскільки є багато нюансів.

Ваш заробіток залежить від:

  • Ланчпада, на якому ви берете участь у IDO
  • Від проекту, в який ви вкладаєтеся
  • Від суми ваших інвестицій
  • Від моделі інвестицій (короткостроковий або довгостроковий)
  • Від ситуації на ринку криптовалют загалом.

Як брати участь у IDO на лаунчпадах?

Є три основні способи брати участь у IDO на лаунчпад майданчиках.

  1. Брати участь у розіграші місця у вайтлісті
  2. Утримувати (зберігати) токени самого лаунчпада
  3. Викуповувати місце у вайтлісті

Розіграш місця у вайтлісті

Перший спосіб є дуже популярним, тому що доступний для більшості. Вкладень особливо ніяких не потрібно, потрібно просто заповнювати прості форми та сподівається на удачу. У більш-менш серйозних проектах ймовірність попадання у вайтлист у такий спосіб нижча за 1%.

Тим не менш, цей спосіб не стає менш популярним, та й загалом, з точки зору теорії ймовірності вам рано чи пізно пощастить.

Купити та зберігати токени лаунчпада

За допомогою другого способу набагато простіше потрапити у вайтліст, але потрібно мати досить великий капітал.

Як правило, вам потрібно утримувати (купити та зберігати в гаманці) токени лаунчпада. Таким чином, лаунчпади додають корисності своєму токену.

Але треба розуміти, що корисність токена будь-якого лаунчпаду залежить від прибутку, який даний лаунчпад приносить.

Як правило, токени лаунчпада тримають ті, хто зацікавлений у гарантованому місці IDO.

Якщо трапиться так, що проекти, які запускаються на даному лаунчпаді перестануть приносити прибуток, то власники токенів почнуть їх позбуватися і ціна на даний токен може різко просісти.

Цей спосіб збільшує ваші шанси значно, але мінімальний поріг входу на більшості проектів від 1000 $ та вище. Причому розраховувати на гарантоване місце маючи 1000 $ не доводиться, ви швидше за все, братимете участь також у лотереї, але конкуренція тут звичайно не така велика як в 1-му способі.

Якщо ж ви хочете гарантовано мати алокацію, потрібно утримувати токени на дуже велику суму, від 10 тис. $ у токенах лаунчпад майданчика.

Викупити місце у вайтлісті

Третій спосіб – це викуповувати гарантоване місце у вайтлісті. Це неофіційний спосіб, але ефективний. Головне не потрапити до рук шахраїв.

Ви даєте адресу свого гаманця, оплачуєте місце у вайтлісті проекту, що цікавить, і ваш гаманець гарантовано потрапляє у вайтліст, далі вам потрібно просто викупити токени, дочекатися лістингу, продати їх і зафіксувати прибуток.

Але перш ніж купити місце в той чи інший проект, обов'язково вивчити його самі, тому що відповідальність за ваші дії тільки на вас.

Відео: Заробіток в IDO на ByBit

Дуже цікава стаття - Тенденції розвитку криптовалют.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити