Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Airdrop криптовалюти: що це, де ловити і скільки можна заробити

Останнє оновлення: П'ятниця, 16 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на Airdrop

Заробіток грошей не завжди потребує вкладень. Трапляється, що криптовалюту роздають безкоштовно. І це не стихійні випадки, а цілеспрямовані рекламні кампанії. 2024 року вже неможливо запустити новий проект – екосистему блокчейн без вкладень та грамотного маркетингу. Щоб користувачі повірили в перспективу, на старті продажів потрібно якнайширше поширити токен, зробивши його актуальним і привабливим. Надалі це призведе до зростання його вартості та дозволить масштабувати бізнес. А для початку майбутнім інвесторам як спосіб почати заробляти пропонують Airdrop криптовалюти.

Airdrop криптовалюти - що це

Airdrop – це спосіб отримати дохід перші токени для користувачів-початківців, які осягають ази світу криптовалют.

Аірдроп - це безкоштовна роздача токенів, гроші "з повітря".

Роздача токенів потрібна, щоб:

 1. залучити власників певної криптовалюти та заручитися їх лояльністю;
 2. заохотити постійних клієнтів;
 3. через подарункові активи наводити нових клієнтів та визначати коло ймовірних учасників;
 4. протестувати обслуговування нового проекту;
 5. створити інформаційний шум на ринку криптовалют навколо нової ідеї та умов проекту, щоб привернути до нього увагу та потенційних інвесторів;
 6. простимулювати клієнтами, що погодилися на участь, виконання умов, що допомагають проекту зростати і ставати все більш популярним.

Читайте також - Як заробити в IDO на лаунчпад майданчиках.

Як брати участь в аірдропах

Взяти участь зазвичай можуть усі охочі. Іноді бувають винятки: можуть бути обмежені для учасників окремих країн або умова проходження KYC-верифікації.

Роздача токенів проходить у тому вигляді, який визначила компанія, яка запускає проект. Зазвичай, роздачу супроводжують умови. Буває, вони діляться на обов'язкові та додаткові: найчастіше на платформах проектів дається покроковий алгоритм, який потрібно пройти, щоб побачити у своєму гаманці безкоштовну криптовалюту.

Щоб отримати монети (токени), потрібно пройти наступний алгоритм для участі в аірдропі:

 1. Створити криптогаманець. Найкраще для цієї мети підходять мультивалютні мобільні варіанти - вони дозволяють збирати всю крипту в єдиному додатку. Приклад такого гаманця, з яким стануть доступними більшість роздач – Trustee. Найчастіше роздають токени ERC-20 (Ethereum) та BEP-20 (Binance Smart Chain).
 2. Прив'язати гаманець для отримання монет.
 3. Завести Telegram-аккаунт.
 4. Створити спеціальні сторінки у соцмережах. Що більше на них буде друзів, то краще. Облікові записи повинні бути «живими», ними потрібно користуватися: просувати і розвивати, щоб вони приносили кращий результат при роздачах. Краще зробити їх окремо від особистих сторінок: це дозволить приховати діяльність від очей, що цікавлять, і не засмічувати особистий аккаунт.
 5. Оформити реєстрацію на проекті. У більшості випадків необхідно заповнити форму з ім'ям, електронною поштою, адресою гаманця та обліковим записом у соцмережі.
 6. Виконати перелік завдань аірдропу. Для цього потрібно дотримуватися вказівок команди роздачі. Часто умови отримання безкоштовних токенів включають лише вимогу підписатися на їхні спільноти в соцмережах (твіттер, телеграм) і проявити активність – постінг/репостинг, спілкування в чаті. Зазвичай запити необхідно виконати в обмежений часовий проміжок.
 7. Чекати на отримання монет. Іноді за правилами криптокоманди вони з'являються в гаманці відразу після виконання завдань, іноді доводиться почекати до двох тижнів та довше. Терміни оголошують одразу або після закінчення роздачі. Після закінчення аірдропа можуть бути виставлені додаткові умови для отримання токенів, наприклад, в обмежений термін затаврувати свій біткоїн, зайшовши на сайт проекту.
 8. Якщо монети не прийшли одразу, турбуватися не варто. Все обов'язково з'явиться у гаманці, якщо:
 • проект не виявився скамом (обманом);
 • учасник встиг на airdrop;
 • учасник виконав усі умови.

Де шукати актуальні аірдропи

Найоперативнішу інформацію щодо кращих аірдропів можна знайти на спеціалізованих майданчиках. Майданчики також повідомляють своїх користувачів про запуск нових криптопроектів.

BitcoinTalk 

Знаменитий форум, один із найбільших, де обговорюються криптовалюти. Анонси роздач та опис нових проектів публікуються у спеціальних інформаційно-дискусійних гілках. Мати свою лінію в Bitcointalk – обов'язкова частина кожного проекту, що зміцнився або початківця. Тут корисні подробиці акцій, відгуки, питання. Підозри на шахрайство швидко швидко загальним надбанням.

AirdropAlert

Популярний ресурс зосереджений виключно на аірдропах. Інформація проходить попередній відбір, до публікації допускаються лише найкращі варіанти, які, на думку експертів порталу, мають шанси на успіх. Працює сервіс розсилки найцікавішої та важливої інформації про нові роздачі.

Airdrops.io, 99airdrops та Coin Airdrops

Три схожі за функціоналом та змістом майданчика. Airdrop-пропозиції поділяються на категорії, представлено багато роздач:

 • гарячі роздачі;
 • для холдерів – тих, хто вміє чекати з вигодою для себе
 • мейнстрім криптовалют та майбутні аірдропи-2024.

Як заробляти на аірдропах

З досвідом приходить розуміння, що найкращий результат вийде, якщо зосередити увагу та зусилля на кількох перспективних варіантах, а не витрачати сили на великій кількості пропозицій. Токени багатьох і багатьох можуть навіть не загорнути - тобто не виставити на біржу у списку активів, готових до торгів. Важливо стежити, як розвивається платформа. Це стосується навіть широко розпіарених розробок. Приклад – проект Pi Network. Про нього багато говорили через унікальний спосіб мобільного майнінгу. Проте минуло понад півтора року, а його digital-токен так і не з'явився навіть на найскромнішій біржі.

Щоб заробляти на аірдропах, краще поступово стати учасником криптосуспільства. Для цього варто зареєструватись на Bitcointalk. Можна обходитися гостьовим статусом, але найкращі дропи дістаються членам ком'юніті – перевіреним, професійним користувачам. Саме такі потрібні криптовалютним стартапам. Тільки досвідчені користувачі здатні повною мірою оцінити переваги та недоліки нової розробки, і саме їм через роздачу довіряють тестування задуму. Чим вищий статус користувача на форумі, тим більше грошей він отримує, тому варто пройти реєстрацію.

Чи існує airdrop-календар

Календарі-агрегатори існують, їх багато. Основна інформація йде через розкручені платформи та канали у соціальних мережах та месенджерах, вони ж анонсують NFT-календарі.

Користувачі добре відгукуються про гугл-календар. При синхронізації зі звичайним календарем почнуть надходить повідомлення про нові NFT-аірдропи. Ось ще приклад – календар іншого типу Coinmarketcap.

Чи потрібно брати участь в аірдропах

Чи варто братися за нову справу? Завжди стоїть. Навіть якщо не піде – дізнаєшся щось нове, освоїш сучасну термінологію, бо digital-майбутнє торкнеться кожного.

Якщо готовий:

 • працювати без начальника,
 • весь час бути в пошуку, не забуваючи про рутину,
 • отримувати мало доходу від багатоденної роботи, щоб потім бути винагородженим за наполегливість та досвід,
 • то обов'язково потрібно спробувати. Це може стати свого роду прибутковим хобі.

Скільки реально можна заробити на аірдропах

Гроші від аірдропів можуть бути більшими, але це результат активної роботи з перспективними криптоїдами. Іноді трапляється несподіваний успіх, як із роздачею Uniswap, яка несподівано «вистрілила» і дала тисячі доларів.

Закономірності у заробітку на аірдропах:

 1. Десятки інших токенів можуть принести ніякого доходу. Така нерівномірність супроводжує роботу з криптою завжди.
 2. Якщо запросити рефералів, то заробіток збільшиться у кілька разів.
 3. Зберігання токенів протягом тривалого часу може до десятка разів збільшити їх номінал. Але може остаточно знецінити.

Користувачів, які прийшли з Bitcointalk, за реєстрацію на аірдропі, як правило, заохочують 10 $. Тут теж є градація: розвинений користувач з високим рейтингом і гарною репутацією може отримати до 30 $. Але з розвитком платформи Bitcointalk кар'єрне зростання користувачів там суттєво сповільнилося.

Отже, є 10 доларів. Але перевести в готівку їх поки не можна. Треба чекати виходу токенів на біржу. Після виходу зазвичай спостерігається скидання активів – всі хочуть швидше їх позбутися і заробити від продажу хоч щось. Отримавши безкоштовно, продають за будь-якою непридатною ціною. Номінал 10 доларів здатний швидко перетворитися на п'ять, три долари чи менше.

Іноді виграє той, хто вміє довго чекати. Через кілька місяців початкові 10$ можуть перетворитися на 50 і навіть 60$. Але найчастіше - падіння номінальної вартості вдвічі, як тільки монета або токен виходять на ринок.

5 порад манімейкерам

Є суттєві деталі, які манімейкер не повинен упускати з уваги ні за яких обставин.

 1. Безкоштовне не буває вічним, тому аірдроп завжди суворо обмежений у часі, терміни акції завжди мають бути позначені. Це має практичний сенс – для виконання умов проекту, а також контрольний: якщо чітких термінів немає, краще пройти повз сумнівний варіант, хоч би як привабливий він був.
 2. Числа, які також мають бути відомі, – це терміни отримання токенів або монет. Якщо такої інформації немає, то з великою ймовірністю проект виявиться шахрайським або організаторам необхідно зібрати дані клієнтів.
 3. У проекті мають з'явитись дані про те, коли і на якому майданчику будуть виставлені токени чи монети. Якщо цей актив не можна буде вчасно продати на біржі – він фактично непотрібний.
 4. Відгуки реальних клієнтів проекту. Їх завжди можна знайти на форумі Bitcointalk в окремій діалоговій гілці. Особливу увагу варто приділити останнім відгукам. Не треба всерйоз сприймати кожне висловлене невдоволення, але якщо негативу та звинувачень у шахрайстві багато – краще застерегтися.
 5. Приватні ключі повинні зберігатися в надійному місці, яке відоме тільки власнику. Шахраї спеціально полюють саме за кріптоключами, на яких зберігається цифрова валюта. Не можна залишати їх на комп'ютері в жодному файлі. Нікому сторонньому, навіть якщо це модератор чи менеджер проекту, їх ніколи не називають. Як варіант – записати їх на окремий цифровий носій (флешку, диск). Але найкраще – аналоговий спосіб: записати ключі на папері та зберігати їх у затишному місці.

Найважливіше! Гроші треба зберігати в окремому гаманці, який ніколи не вказується для баунті та аірдропів.

Коли все враховано, можна потроху починати осягати світ крипти та аірдропів: наприклад, зареєструватися на сайті та чекати на роздачу.

Висновок

Безкоштовна роздача NFT (токенів) в даний час вважається однією з кращих форм популяризації нового проекту та привернення до нього уваги досвідчених користувачів.

Airdrop не можна назвати способом швидкого та легкого збагачення, але це шлях, яким можна поступово увійти у світ криптовалюти. Іноді трапляється, що безоплатно отримані монети починають згодом зростати в ціні, тоді через кілька місяців або рік вони приносять круглу суму доходу.

Що таке AirDrop криптовалют?

AirDrop (аірдроп) – це безоплатна роздача токенів криптовалютних проектів новим клієнтам або постійним як бонус за лояльність. Це рекламний прийом. Він дозволяє підтримувати популярність певної криптовалюти, щоб її частка у гаманці власника тільки збільшувалася, а також привертати увагу до NFT-стартапів або вирішувати завдання існуючих продуктів.

Як заробити на аірдропах?

Фінансові вкладення не потрібні. Заробляти можна, виконуючи певні проектом умови. Як правило, це нескладні завдання: реєстрація, підписка на канал чи спільноти у соціальних мережах, а далі – публікувати пости з певною частотою чи репостити. Перевірка йде на автоматі або є вимога надсилати звіти. Залежно кількості монет умови можуть ускладнюватися.

Роздачі часто запускають англомовних ресурсах. Мовний бар'єр не проблема: перевести умови акції можна через будь-який онлайн-перекладач.

Після виконання всіх дій токени, отримані як винагорода, можна продати на біржі. Але навряд чи заробіток буде суттєвим, якщо продукт лише вийшов ринку. Краще почекати, доки компанія розкрутить свій токен, він зросте в ціні, тоді продаж через 3-6 і навіть 12 місяців може дати відчутний прибуток.

Скільки можна заробити?

Середні проекти пропонують сьогодні від 10-30 до 50-60 доларів за нескладні маркетингові маніпуляції: реєстрацію та верифікацію облікового запису, підписку на канал, постинг, репостинг, розсилку серед друзів або інші такі ж прості дії.

Заробіток також залежить від того, скільки токенів із вашої колекції потраплять на біржу і наскільки зростуть у ціні. Потрібно почекати час, і якщо це станеться хоча б з одним із них – можна серйозно заробити.

Як дізнатися, які аірдропи актуальні зараз?

Найкраща інформація про запуск нових аірдропів у криптовалюті – на профільних майданчиках (форум BitcoinTalk, AirdropAlert, Coinlist), а новини – у їхніх соціальних мережах та месенджерах (Twitter, Telegram та ін.). Інформацію актуалізують та поширюють, як правило, самі розробники.

Чи можна втратити гроші на дропах крипти?

При запуску аірдропа майже неможливо визначити, чи зросте вартість монети з часом або впаде. Підписуючись, учасник не робить фінансових вкладень, тому більше, ніж він ризикує – змарнованим часом. Зате, беручи участь в аірдропах, можна настояти в тонкощах повноцінного користування криптовалютою, і ці знання точно не будуть зайвими.

Однак треба враховувати, що деякі проекти створюються з шахрайськими цілями – для користування особистою інформацією чи розкраданням з криптогаманців, особливо якщо обіцяють привабливо високий прибуток за звичайні дії. Тому при отриманні безкоштовних аірдропів завжди повинен бути здоровий скепсис і уважне ставлення до деталей.

Що таке NFT-дропи?

Незамінний токен – NFT – це криптосертифікат, що підтверджує унікальність цифрового продукту (образотворчого, музичного, ігрового) та право володіння ним.

NFT-дропи – це роздача NFT на безоплатній основі виконання певного переліку дій, які має зробити одержувач. По суті, це маркетингова акція з розкрутки NFT-товару.

Відео

Читайте також - Стейкінг криптовалют: пасивний заробіток на депозитах.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити