Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке токенсейл і як на цьому заробити

Останнє оновлення: Понеділок, 01 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на токенсейл

Токен сейлом називають первинний продаж нових монет розробниками за фіксованою ціною. Є проміжним чи завершальним етапом ICO, IEO, IFO, IDO.

Засновники криптовалют влаштовують токен сейли в рамках програми краудфандингу, збирають у такий спосіб інвестиції в проект. Інвестори купують нові токени, розраховуючи продати їх у кілька разів дорожче після лістингу на біржах. Якщо ж вкладник вірить у проект, вважає, що він придбав "новий біткоїн", то відкладає покупку у свій інвест-портфель на довгий термін.

Етапи токен сейлу

У 2024 р. засновники проектів проводять токен сейли у три етапи.

 1. Приватний. До покупки за спеціальною ціною допускаються лише великі інвестори. За умовами угоди необхідно тримати токени на рахунку певний час (вони заблоковані для будь-яких транзакцій). Подробиці пропозиції недоступні для широкого загалу. На руках розробників у цей момент часто не буває навіть мінімально життєздатного продукту, тому інвестиції на цьому етапі ризиковані. Зате ціна найнижча.
 2. Передпродаж (пресейл, pre-ICO). Купити токени з різними бонусами можуть люди, які потрапили до спеціальних списків (white list). На цій стадії вже з'являється сира версія продукту, але до реального запуску та можливості продати коїни ще далеко. Власники проектів проводять пресейли щоб підняти галас, отримати перших масових фанатів, виявити недоліки перед наступним етапом. Якщо не виставлено обмеження, то всю емісію можна викупити на цьому кроці. Тоді наступного (ICO, IEO тощо) не буде.
 3. Публічна продаж (Public sale). Фіксована ціна без бонусів. Купити можуть усі. Вже є мінімально життєздатний продукт та дати лістингу на біржах. Ризики, порівняно з попередніми етапами, мінімальні.

Команда проекту може зі своїх міркувань пропустити один із кроків. З 2018 р. багато стартапів стали проводити тільки приватні продажі, повністю ігноруючи публічні токен сейли.

Поширені форми публічних токен сейлів

 • ICO. Найпростіший варіант. Розробники заливають токени в смарт-контракт, а інвестори викуповують потрібну кількість, поки все не закінчиться. 5 років тому був найпопулярнішим видом токенсейлів. У 2021 р. поступився лідерством більш технологічним і надійним моделям.
 • IEO. Це ICO, проведення якого займається відома криптовалютна біржа. Платформа підбирає якісні проекти, відповідає за їхню чесність та перспективність, робить запуск від початку і до кінця. Розробники практично ні на що не можуть вплинути. Лістинг проводиться практично одразу після сейлу. Інвесторам не потрібно гадати, чи вдасться продати монету. Така модель захищає користувачів від скаму з боку засновників криптовалют, надає широкого розголосу та популярності стартапам.
 • IFO. Первинна пропозиція фармінгу. Для того, щоб отримати нові токени, користувачам пропонується вкласти та утримувати на рахунку біржі, у пулі ліквідності нативний токен майданчика або валютну пару (наприклад, BNB-CAKE). Чим більше вкладено в стейкінг або пул, тим більше нових монет буде отримано під час роздачі. Аналогія з фермерством (farming) у цьому, що треба “посіяти” одні монети, щоб “виростити” інші.
 • IDO. Токенсейли на децентралізованих біржах. На відміну від IEO, весь процес налаштовує команда проекту: обсяг емісії, ціну, мінімальний і максимальний розмір інвестицій на людину, графік розблокування коїнів. Для участі потрібно зареєструватися в попередньому списку та виграти алокацію (право на покупку). Для попадання до списку зазвичай проходять квізи, запрошують друзів, набирають бали в іграх, виконують інші завдання. Професійні мисливці за IDO створюють десятки фейкових облікових записів, щоб підвищити свої шанси опинитися в white list. Відразу після сейлу токен буде гарантовано додано до лістингу біржі.

Як брати участь

Універсальна інструкція для участі в токен сейлах виглядає так.

 1. Зареєструватись на платформі проведення сейлу.
 2. При необхідності пройти KYC (верифікація особи). Великі лаунчпади (стартові майданчики) виставляють такі вимоги, щоб відсікти численні фейкові акаунти, допустити лише реальних користувачів (не стосується IDO).
 3. Подати заявку на білий лист. Залежно від майданчика потрібно виконати одну або кілька умов:
 • стейкати нативний токен 10 днів або поповнити пул ліквідності для участі у розіграші місць;
 • купити лотерейний білет;
 • виконувати завдання у соціальних мережах (лайки, репости, коментарі, вікторини);
 • тримати на рахунку великий обсяг зазначеної валюти за кілька годин до старту.
 1. У момент старту купити дозволену кількість токенів. Якщо сейл проходить на DEX в мережі Ethereum, рекомендується виставити високу ціну газу, щоб точно встигнути. Через велику кількість охочих транзакція зі звичайною вартістю газу може опинитися наприкінці черги.
 2. Якщо не всі монети було розкуплено, то проводиться другий раунд. У ньому можуть брати участь користувачі, які не потрапили до первинного white list.
 3. Коли токени зараховані на рахунок, більшість інвесторів починають стежити за датою лістингу, щоб швидко продати монети в перші секунди. Як правило, в цей момент йде потужний памп, і ціна може зрости в кілька десятків або навіть у сотню разів. У варіанті з IDO зливати токени можна відразу після отримання, т.як. миттєво відкриваються нові пули ліквідності.

Головна мета 90% інвесторів у разі - фліпнути, тобто. швидко продати коїни на ціновому піку та забути про них назавжди. Інвестори, які працюють з довгими позиціями, часто чекають на просідання ціни після лістингу. Закупившись за фундаментальною, а не накрученою вартістю, вони можуть собі дозволити почекати півроку чи рік, поки курс знову не підніметься до гідного рівня. Оскільки часу на оцінку проекту в такому разі більше, то вони ризикують менше.

Популярні майданчики

 1. Polkastrarter. IDO платформа в мережах BSC та Ethereum. Кожен проект досконально перевіряться адміністрацією майданчика, що дуже виділяє його серед інших dex-майданчиків.
 2. Binance Launchpad. Сервіс для проведення IEO від найбільшої біржі у світі. Гарантований листинг. Для участі у розіграші місць потрібний стейкінг BNB протягом 1-2 тижнів.
 3. Coinlist. Одна з небагатьох платформ, яка досі проводить ICO. Популярність отримала, т.к. всі проведені токен сейли дали ікси інвесторам. Тут же можна дізнатися про продажі, що готуються, на інших майданчиках.
 4. Uniswap. Одна з перших на ринку DeFi бірж у 2020 році провела кілька найбільших IDO.
 5. Solstarter. Сервіс для сейлів від блокчейну Solana.

Скільки можна заробити

Якщо інвестору пощастить і він зможе продати всі токени на ціновому піку, то багаторазово збільшить баланс. Ось одні з найбільших іксів, які можна було заробити під час ICO, IEO та інших первинних розміщень:

 • Flow – x433,
 • Solana – x236,
 • Filecoin – x47,
 • Casper – x48,
 • Origin Protocol – x24,
 • Near Protocol – x19.

Щопівроку з'являються нові кандидати для таких списків, тому потенційний заробіток практично необмежений. Важливо розуміти, що не всім інвесторам виходить зафіксувати прибуток на піку. До того ж бувають провальні проекти, коли ціна на коїн одразу після лістингу знижується. Щоб інвестиції у продажу токенів не перетворилися на аналог казино, необхідно ретельно аналізувати кожну компанію, диверсифікувати вклади, не ризикувати більше, ніж 20% банку.

Відео

Читайте - Airdrop криптовалюти: що це, де ловити і скільки можна заробити.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити