Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

NFT дропи: що це і чи можна на них заробити

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

NFT дропи

NFT дроп – це оголошення про вихід нової колекції NFT: схоже на те, як музиканти анонсують новий альбом чи сингл. У чому сенс дропів, які бувають, як і навіщо в них брати участь і чи можна на них заробити – розповідаємо у статті.

Що таке NFT дропи?

NFT дроп зазвичай відноситься до нового невзаємозамінного токену, проекту або всієї колекції NFT, яку випускає автор. Колекціонери роблять ставки на дроті NFT через аукціон або купують їх за фіксованою ціною, перш ніж вони будуть розпродані.

Дроп часто використовується як маркетинговий інструмент для підвищення хайпа навколо проекту. Для створення аудиторії та потенційних клієнтів розсилаються рекламні оголошення про час, місце та ціну майбутніх NFT дропів.

Про випуск NFT часто оголошують у соцмережах, сторінках торгових майданчиків NFT чи рекламних кампаніях. Багато маркетплейс розміщують ексклюзивні дропи, наприклад, Nifty Gateway, Crypto.com і OpenSea. Крім того, існують спеціалізовані ресурси – агрегатори майбутніх роздач. Наприклад, NFTCalendar.

У більшості випадків, коли ви берете участь у запланованій за часом роздачі, ви купуєте нові NFT безпосередньо у творця. Якщо ви пропустили дроп та колекція розпродана, наступним найкращим варіантом буде покупка NFT на вторинному ринку.

Типи NFT дропів

Більшість дропів продаються з аукціону, і вони приурочені до якихось подій. Час і місце продажу, як правило, оголошується заздалегідь, щоб створити галас, даючи колекціонерам час підписатися на дроп, спланувати участь та підготувати гаманці.

Раніше були поширені безкоштовні дропи: торгові майданчики випускали безкоштовні NFT, щоб підвищити поінформованість про майбутню подію чи новий проект. Однак зараз це скоріше виняток, оскільки традиційні NFT дропи припускають, щоб колекціонери купують недавно випущені NFT.

NFT дроп vs аірдроп: у чому різниця?

Типовий NFT дроп відрізняється від аірдропа. Аірдроп являє собою роздачу безкоштовних криптомонет як реклами проекту. У разі NFT дропу користувачі майже завжди платять за недавно випущені NFT.

Дропи NFT відносяться до нової колекції або одиночному NFT, випущеному для продажу. Аірдроп – це роздача безкоштовних цифрових активів, як правило, криптовалюти у дуже невеликих кількостях.

Де шукати майбутні NFT дропи

Ось кілька найкращих місць, де можна знайти NFT дропи:

 • Торговельні майданчики NFT. Художники часто випускають свої NFT на певному маркетплейс. Якщо на торговому майданчику є дропи, розклад зазвичай можна знайти на сторінках із позначкою NFT Drops, Drops або Drop Schedule. На деяких торгових майданчиках проводяться щоденні дропи – для криптоігор та метавсесвітів.
 • Рекламні кампанії чи інформаційні розсилки. Підписуйтесь на email розсилки проектів - у них не тільки діляться останніми новинами, пов'язаними з платформою, а й анонсують майбутні випуски, нові колекції, інформацію про майбутні роздачі та багато іншого.
 • Соціальні мережі авторів. Багато творців NFT активно сидять у Twitter, Reddit, Telegram, а також ведуть Discord для свого основного проекту. Підписка на їх профілі та активну взаємодію з онлайн-спільнотою допомагає бути в курсі подій.

Як брати участь у NFT дропі

Особливості участі у дропі залежать від платформи, на якій проводиться роздача, але типові кроки виглядають так:

 1. Знайдіть майбутній дроп. Торгові майданчики, відомих розміщенням NFT-дропів: Nifty Gateway, Crypto.com, OpenSea, Known Origin та Foundation.
 2. Увійдіть на роздачу. Іноді достатньо залишити свою адресу електронної пошти, іноді потрібний обліковий запис маркетплейсу.
 3. Перевірте свій криптовалютний гаманець та валюту. Більшість NFT купуються за криптовалюту, найчастіше ETH або BTC, і вимагають криптогаманців для зберігання цифрових активів та обробки транзакцій.
 4. Відстежуйте дроп. Коли буде оголошено про роздачу, ви дізнаєтесь дату та час майбутньої події. У багатьох випадках буде відома ціна NFT.
 5. Купуйте NFT. Встигли на дроп вчасно і є ще доступні NFT? Тоді можна купити їх за допомогою свого крипто-гаманця та необхідної криптовалюти (або фіату, якщо це дозволено на платформі).

А чи варто взагалі брати участь?

На жаль, немає простого способу визначити, чи коштує NFT дроп витрачених грошей та зусиль.

Якщо вам подобається артист, а ціна NFT не здається вам граничною, варто ризикнути. Або якщо дроп призначений для криптогри, і куплені NFT допоможуть вам прокачатися. В інших випадках подумайте тричі.

Цінність NFT дуже нестабільна і може змінитись у будь-який час, тому немає жодної гарантії, що ви зможете продати куплений дроп із прибутком. З іншого боку, хайпові колекції принесли першим покупцям навіть сотні, а тисячі відсотків прибутку.

У будь-якому випадку, будьте розважливими: не витрачайте більше, ніж можете дозволити собі втратити.

Як не потрапити на скам

Уникнути шахрайства буває складно навіть досвідченим криптоінвесторам, але є кілька корисних порад при покупці NFT та участі в NFT дропах:

 1. Використовуйте логіку та проводьте дослідження. Уникайте страху упустити можливість. Намагайтеся не дозволяти тиску ЗМІ або спільноти підштовхнути вас до покупки чогось. Проведіть власне дослідження проекту, керуйтеся здоровим глуздом та уникайте імпульсних покупок.
 2. Аірдропи мають бути безкоштовними. Чи надійшло розсилання, в якому йдеться, що ви можете отримати «безкоштовний» NFT після початкових інвестицій? 99%, що це скам. Справжній аірдроп має бути безкоштовним: максимум, який від вас вимагається, це підписка на соцмережі проекту, розсилку або встановлення офіційної програми.
 3. Ніколи не розголошуйте приватних ключів свого гаманця. Ваш цифровий гаманець – це місце, де зберігаються ваші криптоактиви. Ніколи і з жодної причини нікому не повідомляйте інформацію про свій криптогаманець, інакше ви ризикуєте залишитися ні з чим.

NFT дропи призначені для колекціонерів, які шукають рідкісні та ексклюзивні NFT. Знаменитості та імениті артисти, такі як Grimes, Beeple та Pak, продавали NFT, використовуючи дроп-роздачі. У деяких випадках покупка дропа призведе до вигідної угоди, оскільки NFT може значно зрости у ціні. Чи ні – хто знає?

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити