Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Лендінг криптовалют: що це і як на ньому заробити

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Лендінг криптовалют

Поява криптовалют суттєво розширила можливості заробітку та дала безліч нових способів примножити капітал. Один із найвагоміших – лендинг криптовалют. При продуманому підході лендинг може дати понад 350% річних, що досить високим показником доходності.

Що таке лендінг криптовалют

Принцип заробітку на лендінгу з'явився разом із розвитком електронних платіжних систем, а з появою криптовалют лендингові схеми отримали нове відгалуження і стали реалізовуватись через блокчейн-проекти або криптовалютні біржі.

Лендінг є своєрідним здаванням цифрових активів в оренду. Іншими словами, описати процес можна як кредитування криптовалютами під певний відсоток. Його суть полягає в тому, що користувач вже володіє або набуває N-ну кількість монет, далі віддає їх в оренду третій стороні (платформі), яка запустить кошти в обіг і виступатиме гарантом їх повернення.

Лендінг - один із способів змусити криптовалюту "працювати". Це можливість отримати реальні гроші, без необхідності продавати свої монети, але давши їх комусь у борг.

Слід зазначити, що заробіток на лендінгах вважається високоризиковим, але перспективний високий дохід за хорошого розкладу може повністю компенсувати рівень ризику. У той же час, не варто забувати про холодний і тверезий розрахунок. Якщо погнатися за легким прибутком, не обдумавши все ґрунтовно, можна не тільки залишитися без доходу, а й втратити вкладений капітал.

Інвестування в цифрові монети пов'язане не лише з високою прибутковістю, але й з підвищеними ризиками, тому купувати монети для лендінгу рекомендується виключно за вільні гроші, втрата яких хоч і буде суттєвою, але не стане фатальною.

Торгівля криптовалютами вестиметься спеціальними роботами із заздалегідь складеної стратегії. Така торгівля не завжди дозволяє вигідно розміщувати інвестиції, особливо за нестандартних ситуацій на криптовалютному ринку, тому біржа може стати як джерелом доходу, так і завдавати збитків.

Також криптовалютними коштами може скористатися реальний позичальник, взявши їх під відсоток потреб свого бізнесу – майже як у звичайному банківському кредиті.

Вирішивши займатися лендінгом, інвестор має знати кілька основних правил:

 • Важливо уважно підходити до вибору торгового майданчика, оскільки існує ризик нарватися на шахраїв, які вирішили заробити на довірливих інвесторах.
 • Не всі криптовалюти мають достатній рівень ліквідності і придатні для подальшої торгівлі.

Віддати криптовалюти під відсоток можна не тільки на біржах та спеціальних платформах, а й через інвестування в криптовалюти, що підтримують лендинг.

Середні показники та вимоги лендінгу:

 • Мінімальна сума вкладу: відсутня.
 • Термін розміщення коштів: від 30 днів до року.
 • Відсотки за використання: від 1% на місяць на біржах та 1% на день через платформи.
 • Комісія: від 0.2 до 1% суми угоди.

Найчастіше криптовалютні біржі пропонують менший відсоток заробітку від лендінгу, але можна бути впевненим, як мінімум, у тому, що умови будуть виконані. Оскільки всі користувачі проходять сувору верифікацію, а біржа цінує свою репутацію і виступає гарантом чесності угоди.

Для лендингових майданчиків, що мають власний токен, випущений для цих цілей, це не тільки спосіб заробітку, а й хороший маркетинговий хід, що дозволяє нарощувати капіталізацію.

Як заробити на лендінгу криптовалют

Для того, щоб почати заробляти на лендинг криптовалют, необхідно виконати кілька простих кроків:

 1. Вибрати торгівельну платформу. Лендінг підтримується криптовалютними біржами чи спеціальними криптолендинговими платформами. При виборі необхідно звернути увагу на умови та репутацію сервісу.
 2. Зареєструватись. На вибраній торговій платформі необхідно пройти стандартну реєстрацію. У деяких випадках буде потрібно вказати персональні дані та надати скановані копії документів для проходження верифікації.
 3. Створити заявку. Наступним кроком слід розмістити кошти на платформі відповідно до її правил.

Далі залишається лише чекати віддачі: після закінчення терміну розміщення депозиту криптовалютні активи буде повернуто власнику разом із відсотками.

Важливо розуміти, що більшість проектів, що підтримують лендінг, встановлюють певні ліміти на мінімальне розміщення депозиту, тим самим відсіваючи неспроможних інвесторів. Плюс до всього висувається низка вимог та умов, належить прийняти правила функціонування біржі. Тому, обираючи криптовалюти для лендингу, слід уважно ознайомитись з умовами проекту, вивчити відгуки, відстежити рейтинг. Тут на допомогу може прийти тематичний форум чи інші інформаційні ресурси, пов'язані з криптовалютним ринком.

Криптовалюти, що підтримують лендінг

В даний час є кілька токенів з опцією лендінг. Більшість із них дозволяють брати кошти в борг під заставу криптовалюти для особистих потреб:

 • ETHLend – токен децентралізованої лендинг-платформи, що функціонує на блокчейні та смарт-контрактах. Дозволяє вкладникам заробити близько 24% річних, даючи свою криптовалюту в борг під будь-які потреби: починаючи від покупки подарунка до розвитку бізнесу.
 • Nexo – токен однойменного гаманця, який дозволяє брати моментальні кредити під заставу криптовалюти у 45+ фіатних валютах. Зароблені відсотки щодня надходять на рахунок гаманця. Особливість ще й у тому, що вкладники цього гаманця застраховані.
 • SALT – платформа, що дозволяє заробити на своїх активах та отримати реальні гроші на картку. Використовуючи сервіс, ви не маєте потреби продавати криптовалюту – ви можете "закласти" її, щоб отримати необхідну готівку сьогодні.
 • Ucoin cash. Утримувачі цієї криптовалюти мають можливість заробити на лендингу, зберіганні та майнінгу. Приблизний прибуток від оренди Ucoin cash приносить власникам близько 45% від інвестицій щомісяця.
 • Homeblockcoin. Купуючи криптовалюту, користувач передає її роботу, який займається трейдингом на біржі. Багато експертів прогнозують, що вартість цієї цифрової валюти надалі показуватиме позитивну динаміку, що надає інвесторам перспективу додаткового збільшення капіталу.
 • Falconcoin. Лендінг цієї криптовалюти можливий на певний термін за кількома тарифними планами. Можливість вибору терміну – приваблива для інвесторів опція, що дозволяє управляти ризиками. Найбільш довгостроковий тарифний план дозволяє заробляти до 45% розміщених інвестицій щомісяця.
 • Binarycoin. Криптовалюта розроблена компанією OPBinary. Від своїх конкурентів вона відрізняється тим, що її вартість підкріплена реальною продукцією компанії. Інвесторам пропонується кілька варіантів розміщення інвестицій, а прибутковість та відсоток за вкладом залежить від терміну розміщення. Програми вкладень розроблено на 30 та 90 днів.

Біржі, що підтримують лендінг

Найпростіший спосіб почати заробляти на лендінгу – скористатися функціоналом криптовалютних бірж. Лендінг криптовалют підтримується багатьма подібними ресурсами, але рекомендується використовувати перевірені майданчики, які мають офіційний статус та реєстрацію. Основними з них є:

 • Poloniex;
 • Bitfinex;
 • Liqui;
 • Coincheck;
 • YoBit.

Користувачам, які бажають займатися лендингом через дані платформи, доведеться пройти досить серйозну перевірку та ідентифікувати особистість.

Переваги та недоліки лендінгу криптовалют

Переваги:

 • високий пасивний заробіток для інвесторів;
 • можливість додаткового заробітку у разі зростання вартості криптомонети;
 • можливість отримати швидкий кредит у фіатній валюті, без необхідності продажу криптомонету або звернення до банку;
 • криптовалюти, що підтримують лендінг, найчастіше привертають увагу користувачів та активно збільшують капіталізацію;
 • для розробників лендінг – можливість залучити інвестиції та популяризувати свій продукт.

Недоліки:

 • високоризикові довгострокові інвестиції;
 • вимагає заморожування капіталу визначений термін;
 • є ризик нарватися на шахраїв.

Висновок + відео

Сам по собі лендінг привабливий як для інвесторів, так і розробників криптовалют. Він дозволяє налагодити взаємовигідні відносини, і навіть інвестиції, що сприяє швидкому зростанню капіталізації. Але, незважаючи на всю простоту та привабливість, інвесторам слід уважно підійти до розміщення депозитів у цьому напрямі. Ліміти часто досить високі, а також високий ризик нарватися на шахрайство або залишитися без капіталу у разі раптового закриття проекту або через недостатній рівень безпеки.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити