Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке НОДИ і скільки на цьому можна заробити?

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке НОДИ

Що таке ноди та як на цьому заробити?

Я розумію, що цю статтю читатиме дуже багато новачків, у тому числі й взагалі людей далеких від криптовалют (поки що), тому поясню на пальцях, а не просто скопіюю визначення з вікіпедії як багато хто любить це робити.

Швидше за все, Ви чули, що таке МАЙНІНГ. Ну, а якщо ні, то майнінг – це коли Ви купуєте спеціальне дороге обладнання, підключаєтеся до мережі блокчейну, таким чином починаєте добувати криптовалюту. Вдаватися до подробиць не буду, основний сенс зрозумілий.

Так ось, майнінг працює на основі консенсусу Proof-of-Work, а тобто за рахунок роботи реальних потужностей заліза.

Світ намагається вдосконалюватися і криптовалюта теж, тому коли систему Proof-of-Work вважали не екологічною, менш масштабованою та децентралізованою, то придумали блокчейни на основі консенсусу Proof-of-Stake.

А ось якраз Proof-of-Stake і працює на основі умовних НОД, які ми триматимемо.

Суть Proof-of-Stake у тому, що у нас немає необхідності купувати потужне залізо як для майнінгу, а ми можемо обійтися простою орендою віртуального сервера в інтернеті і це дозволяє блокчейнам досягти максимальної децентралізації, екологічності та масштабованості, але знову ж таки з'являється і купа слабких. місць, але зараз стаття не про це, тому що ми прийшли заробити на таких блокчейнах і нас це не дуже турбує.

У Proof-of-Stake існують валідатори та делегатори.

Валідатор - це той, хто піднімає ноду і стає частиною ланцюжка блокчейна (як якийсь майнер, який купив обладнання і добуває криптовалюту, але тут досить просто орендувати сервер у більшості випадків і мати монети потрібного блокчейну, щоб почати пропускати через себе блоки і видобувати нові монетки).

Делегатор - це людина, яка стейкає свої монети даного блокчейна у валідатора, щоб отримувати якийсь річний відсоток прибутковості від них (делегатору не потрібно піднімати ноду), а сам валідатор рахунок цього збільшує свій пул стейка і зможе пропустити через себе ще більше блоків, які генеруються в ланцюжку блокчейну. Зазвичай, валідатори беруть якусь комісію від прибутковості делегатора.

Стати валідатором не так просто, тому що це велика відповідальність, потрібно мати багато монет блокчейну та потрібен хороший досвід.

А нам і не обов'язково займати позицію валідатора, зараз поясню чому.

Кожен проект перед тим як вийти в Мейннет (запуск основної мережі проекту) проводить тест цієї мережі. Це може бути стрес-тест на навантаження мережі, коли потрібно підняти максимально багато нод і подивитися, чи витримає це блокчейн. Це може бути тест просто транзакцій у рамках цього блокчейну. Це може бути саме тестет валідатора і делегатора, де нам дають тестові токени для роботи нашої ноди і нам не потрібні жодні вкладення. І інші різновиди тестнетів, від проекту до проекту, вони змінюються.

Існують як тестнети в рамках девнет для розробників, так і інсентівайз тестнети (заохочувальні) для спільноти проекту, які нас цікавлять!

У даних тестетах ми піднімаємо ноди і після закінчення отримуємо нагороду у вигляді токенів проекту, алокації в токен сейл проекту або інші плюшки.

Підсумковий прибуток ми зможемо порахувати, коли токен загортають і ми зможемо знати реальну ціну токена, в цьому і полягає вся магія незвіданого шляху нод.

Які потрібні вкладення для підняття нод?

Якщо ми піднімаємо ноду в рамках тестету, то це копійки витрат на сервера. Орендувати сервери можна від 5 євро в залежності від потреб проекту. Є, звичайно, проекти, де потрібні дорогі сервери, але в більшості випадків потрібні сервери вартістю від 5 до 15 євро на місяць.

Ви можете поставити на один сервер кілька нод і тим самим заощадити.

Тому, якщо Ви сумніваєтеся, то можете спочатку орендувати один сервер і почати з цього.

Якщо є бажання підняти ноду в меїннеті (основної мережі проекту), то туди вхід дуже дорогий і просто так без досвіду Вас навряд чи пустять.

Скільки можна заробити на нодах? Приклади кейсів.

Тут варто одразу сказати, що заробіток на нодах – це не швидкі гроші. Є тестнети, які проводять лише один місяць, були випадки, коли й один день, а деякі можуть проводити цілий рік. Тобто все дуже розмито і в кожному проекті індивідуально, але благо проектів на ринку зараз достатньо, щоб залітати у все і десь та зірвати свій куш нагород.

Із кейсів:

  • власники ноди Mina отримали по 66000 токенів $MINA на аккаунт, що в доларах за поточним курсом токена після дуже сильного падіння ринку становить ~70000$, але я впевнений, що токен ще відросте назад до 3$ як мінімум.
  • Утримувачі ноди HOPR (тестнет тривав один день) отримали алокацію в токен сейл проекту 800 $ на аккаунт без будь-якого вестингу і відразу ж після лістингу токен видав 30 іксів. 800 $ перетворилися на 24000 $, якщо швидкі руки встигли злити на самому піку.
  • Утримувачі ноди Moonbeam отримали алокацію в проект у розмірі 2500 $, а після лістингу токен на піку торгувався в х100. Зрозуміло, що в х100 продати було складно, але в х20 цілком реально.

Кейсів ще багато, але який сенс їх обговорювати, якщо вони вже сталися? Як Ви зрозуміли - заробити на нодах можна, головне знайти свій гемний проект, тому що стріляє далеко не кожен, а для цього потрібно залітати у всі перспективні проекти, намагатися тримати ноди до кінця тестету і в такому разі обов'язково знайдеться той проект, який стрільне і дозволить Вам не просто заробити, а забезпечить ціле життя. А найголовніше, що у цей вид заробітку на криптовалюті ми інвестуємо мінімально грошей, переважно лише час, щоб стежити за оновленнями.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити