Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Тестнети: як заробити на крипті без вкладень

Останнє оновлення: Понеділок, 01 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Тестнети

Запуск нового проекту в блокчейні вимагає часу та колосальних грошових вкладень, і найчастіше розробники не мають права на помилку. Тому у світі крипти широкого поширення набули тестнети – прототип блокчейну, який дозволяє провести випробування мережі без необхідності задіяти справжню криптовалюту. Що собою представляють тестнети і як на них можна заробити - розбираємо в статті.

Що таке тестнети?

Тестнет - це тестова версія блокчейна, яка дозволяє перевірити роботу функціонала без ризиків для основної мережі та використання цієї криптовалюти. Перш ніж релізнути проект на ринок, потрібно переконатися, що в ньому немає багів і недоробок - і тут на допомогу приходить ком'юніті, яке готове протестувати платформу в "навчальному" режимі, не ризикуючи своїми грошима.

Існують як технічні тестнети, у яких користувачі допомагають писати програму чи скрипт, так і тестування інтерфейсів, де потрібно виловлювати баги, робити транзакції чи стейкати тестові токени.

 Тестнети можна умовно поділити на стимулюючі та не стимулюючі. У перших за участь користувачів чекає винагорода – токени проекту, алокація, ранній доступ до бета-версії тощо. У тих, що не стимулюють, відповідно, винагорода не обіцяється - проте найчастіше активні учасники все ж таки отримують якісь бонуси.

Читайте також - Що таке НОДИ і скільки на цьому можна заробити?

Як заробити на тестнетах?

Як ми вже з'ясували, існують технічні тестнети та тестування інтерфейсів. Щоб перевірити працездатність інтерфейсів, вам не знадобиться спеціальне обладнання, ні спеціальні знання. Ви пробуєте різні функції платформи і при виникненні будь-яких труднощів та помилок докладно описуєте виявлену проблему.

Наприклад, вас можуть попросити підключити свій криптогаманець і провести транзакцію тестових токенів. ParaSwap за подібні дії винагородив користувачів справжніми токенами – так тестувальникам вдалося за елементарні дії заробити приблизно $5 000. Так, все правильно – п'ять тисяч доларів за одну тестову транзакцію. UniSwap пішли ще далі і відправили тестувальникам по 4000 токенів, що на момент написання статті еквівалентно приблизно $16 000.

Звичайно, далеко не всі тестнети так оплачуються, проте отримати навіть 100 доларів за 15 хвилин роботи – це дуже приємно, правда? Особливо враховуючи те, що від вас не потрібно жодних вкладень.

Трохи складніша справа з технічними тестнетами. Вони вимагають запуску ноди - спеціального програмного забезпечення, що працює на постійно увімкненому комп'ютері. Тут уже потрібні деякі технічні знання - починаючи від роботи з ОС Linux, закінчуючи орендою віртуального сервера із встановленням комплекту програм. По суті, нода - це звичайний комп'ютер, який виступає в ролі вузла блокчейна.

Ноди умовно можна поділити на:

  • централізовані та децентралізовані - ті, які може запускати обмежене коло користувачів (як правило, команда розробників) і ті, які може запустити будь-хто, хто вирішив брати участь у тестнеті;
  • повні та полегшені - зі збереженням усієї історії мережі або лише тих даних, що стосуються транзакцій.

 У будь-якому випадку вам знадобиться комп'ютер, віртуальний сервер та трохи терпіння. Вартість віртуальних серверів починається від 5$, але витрати залежатимуть від вимог проекту. Наприклад, випробувачі Solana витрачали до 150 доларів на місяць. Скільки триватиме тест – заздалегідь невідомо, процес може зайняти і рік, хоча середній термін – 1-3 місяці.

Скільки можна заробити на технічному тестнеті? Всі учасники тестнету Solana потрапили до основної мережі і зараз отримують близько 100 токенів на місяць. На момент написання статті це близько 3000 доларів. Щомісяця!

Де шукати тестнети та як вибрати відповідний? + відео

Головний агрегатор усіх тестнетів – сайт Nodes.Guru.

Nodes Guru

Якщо ви тільки вливаєтеся в технічне тестування, вибирайте проекти з одним гайковим ключем – вони найлегші в установці та не вимогливі до технічних характеристик.

Або на DropsEarn:

DropsEarn

Моніторьте не лише поточні, а й майбутні проекти, незабаром доступні для участі, щоб почати брати участь у них із перших днів. На старті варто заходити у всі доступні проекти – вихлоп дадуть відсотків 10-20% з них, але це дозволить набратися досвіду і надалі брати участь у складніших проектах. Тестнети далеко не завжди можна назвати легкими грошима, проте шанс відхопити ікси досить високий.

Читайте також - Фармінг криптовалюти: що це таке і як отримувати дохід.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити