Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Чому 7 людей з 10 втрачають гроші на крипторинку?

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Чому люди втрачають гроші на крипті?

У різних промо-матеріалах крипторинок називають легким та простим способом заробити великі гроші. Це той рідкісний випадок, коли промо-матеріали не брешуть. Якщо робити правильно, то так і є. Але якщо взяти 10 осіб, які прийшли на ринок кілька років тому, то 7 із них віднесли на ринок більше, ніж забрали з ринку (цифри отримані опитуваннями довільної вибірки учасників ринку).

Чому на ринку, який зараз ідеальний для заробітку, більшість втрачає?

- Може люди не володіють технічним аналізом і не можуть знаходити точки входу в угоду та фіксації прибутку?

Ні. Для середньострокових та довгострокових угод (а саме вони приносять космічний прибуток за мінімального ризику) він взагалі не потрібен.

- Може, люди не можуть керувати капіталом?

На спот-угодах це не головне. А в найближчі пару років для управління капіталом вистачить просто логіки та здорового глузду.

- Може, люди не вміють обирати правильні активи для покупки?

І це головне. Можливість збільшити капітал у кілька разів є і на ТОП-активах, які вже не треба підбирати, вони давно оцінені ринком.

- Може, причина втрат більшості - у ринкових маніпуляціях великих гравців (тих "китів")?

Ні. Кити (а також масони з рептилоїдами) тут не до чого. Тому що вони не можуть змусити вас купити чи продати той чи інший актив, ви це робите самі.

Тоді чому? Чому на ринку, капіталізація якого за останні 3 роки зросла більш ніж у п'ять (!) разів, більшість втрачає гроші, це явна аномалія.

І очевидно, що розуміння причин цієї аномалії допоможе перейти з більшості, яка втрачає гроші на ринку, до меншості, яка ці гроші забирає.

Більшість втрачає гроші на ринку з наступних причин

Щоб заробляти на будь-яких ринках, треба купувати дешево, а продавати дорого. Але ринковий натовп, який втрачає гроші (до якого входять 7 з 10 учасників ринку), робить рівно навпаки, тому що:

  1. Упускають можливості купити дешево через страх, з помилкових очікувань ще більшого падіння (Біткоїн передає привіт тим, хто не взяв його по 15К, а Ефір - нижче 1000).
  2. Усвідомивши, що вони прогавили можливості, вирішують їх надолужити, вибираючи два шляхи - або купити шиткоіни (які нікому не потрібні і тому ніколи не виростуть), або зайти в ринок із плечем.
    Як правило, п.2 відбувається тоді, коли усвідомлення втрачених можливостей досягає максимуму. Що зазвичай збігається з максимумами ринку, що довго зростає.
    Благополучно вийти з цієї історії складно навіть теоретично.
    М'якший варіант - купують ТОП-активи на піку (максимально дорого). У цій ситуації шанс на благополучний результат є, якщо фігурант не припуститься помилки п.3.
  3. Коли ринок падає, а особливо якщо він падає довго, і падіння супроводжується поганими новинами (за дивним збігом, так завжди і буває), вони продають активи. На споті. У мінус. Причому навіть Біткоїн.

Внаслідок проходження повного циклу (п.1-3) у типового представника ринкового натовпу грошей стане на 80-90% менше. Не кажучи вже про те, що можливості збільшити свій капітал у 5-10 разів, які давав ринок, вкотре виявляються безповоротно втрачені. Але це є основа. Тією чи іншою мірою п.1-3 стикається кожен із учасників ринку.

А у трейдерів є ще хвороблива залежність від ринку (це коли прагнете перевіряти котирування кожні 5 хвилин і відчуваєте дискомфорт, якщо не вдається це зробити), є спотворення реальності (коли не сприймаєш факти та фактори, що суперечать твоїй відкритій позиції), є бажання довести ринку свою правоту (ринку все одно, а депозит закінчується), та інші негативні психологічні стани. Все перераховане відбувається не тільки у учасників ринку-початківців.

Ми знаємо трейдерів, які зазнали рекордних збитків на фінансових ринках. Керв'єль загнав банк Société Générale в мінус майже на 5 мільярдів, Ясуо Хаманака завдав японському банку Sumitorno Corp збитку на 2.6 млрд (оскільки це було в 1996, це як зараз 5 млрд), Нік Лісон взагалі угробив Barings Bank, в якому працював.

Всі вони були досвідченими та успішними – інакше хто б їм дав торгувати грошима банків?

Як бачите, знання технічного та фундаментального аналізу не дозволяє уникнути зливу. Такого ж, який відбувається з учасниками ринку-початківців.

Тому що причини, через які більшість учасників фінансових ринків носять гроші не звідти, а туди, лежать у галузі психології. Психології юрби, поведінкової психології, теорії ігор. Усе це утворює психологію ринків.

Я на фінансових ринках трохи менше за 10 років. На крипторинці з 2017 року. Окрім особистого досвіду, знаю багато історій від учасників ринку. Досвід величезний і практичний. І я вмію узагальнювати та аналізувати. І раніше я вже говорив про важливість психології ринку на нашому телеграм каналі.

Але за останні роки я зрозумів, що це може бути майже єдиним фактором успіху; можна не розуміти ні технічного, ні фундаментального аналізу, не мати доступу до інсайдів, не розумітися на ончейн-даних і не вміти робити інших речей, які є обов'язковими для трейдера.

Достатньо просто розібратися зі своїм мозком і зробити так, щоб він зберігав контроль над ситуацією. І це забезпечить потрапляння до тих 3 з 10, які заробляють на крипторинку справжні гроші.

Відео - Управління Капіталом в Крипті

Читайте також - що таке Свінг трейдинг.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити