Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Фіксація прибутку криптовалюти: які етапи?

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Фіксація прибутку

Продовжуємо розбиратися із торговим планом. Сьогодні поговоримо про фіксацію прибутку.

Етапи угод

Вчинення угоди включає три етапи:

 1. Ухвалення рішення, вибір точки входу, план виходу з угоди (план А і план Б).
 2. Відкриття угоди.
 3. Фіксація прибутку (або збитку).

І лише чітке відпрацювання кожного етапу дає результат. Є багато випадків, коли люди вдало входять до активу, але замість 100% прибутку забирають 10-20% (у кращому випадку).

Багатьом знайома ситуація – купив актив, він виріс на 70%. Можна б і забрати прибуток, але внутрішній голос каже «не поспішай, буде Х2». Але актив падає і прибутку вже лише 50%.

Можна забрати, але як, адже щойно було 70%. Вирішуєш фіксувати, коли повернеться до 70%.

Через деякий час ти згоден і на 50%, але прибутку залишається лише 20%.

Забрати, що є та піти заважає почуття «ось це я хом'як, можна було 70% забрати, а я все… втратив».

Але ринок суворий і ігнорує твої почуття, і незабаром актив взагалі заходить у мінус.

Буває й інакше. Тримаєш актив кілька місяців у мінусі або близько нуля. Актив починає зростати, дає 15-20% прибутку. Ти його фіксуєш, радіючи вдалій угоді. Але через пару днів бачиш, що цей актив уже зробив ікси, і настрій різко змінюється. Від питань собі «чому мені так не щастить», до ідей повторного входу в актив із плечем, щоб забрати недоотриманий прибуток.

Це цікаво - Чому 7 людей з 10 втрачають гроші на крипторинку?

Як не потрапляти у такі історії? Що заважає людині зафіксувати прибуток вчасно?

У першому з описаних випадків превалює жадібність – ти не забираєш 70%, розраховуючи на більше, а потім не можеш зафіксувати те, що є, бо раніше було більше.

У другому випадку спочатку страх втратити той малий прибуток, який вже є, а потім жадібність, коли розумієш, що його могло бути набагато більше.
Нічого нового - емоції завжди були головним ворогом трейдера, фіксації прибутку це теж стосується.

Способи боротьби - торговий план, відсікання емоцій та використання мозку за призначенням. 

Інструменти - часткова фіксація, встановлення стопу на прибуток, ребалансування та перелив в інші активи.

При середньостроковому та довгостроковому інвестуванні (яке є найнадійнішим і найбезпечнішим способом зробити гроші на крипторинку, і яке ідеальне для учасників ринку), цілі знаходяться далеко, від поточних рівнів.

Тим не менш, відкриваючи позицію, необхідно вже розуміти, де ти фіксуватимеш першу її частину (як правило, в середньострок краще фіксувати прибуток частинами, тому що зростання деяких активів може бути до рівнів, які зараз здаються не досяжними).

Питання, які ви собі повинні ставити

Після фіксації першої частини прибутку треба проаналізувати нову картину ринку, відповівши на такі питання:

 • Чому зростає актив?
 • Чи є причини подальшого зростання?
 • Що відбувається на ринку загалом (зростання, падіння, флет)?
 • Що з індексом домінування Біткоіна (зростає чи падає, наскільки далекий від екстремальних значень)?
 • Актив, який ви тримаєте, виглядає сильнішим за ринок, слабшим чи рухається разом із ринком?
 • Яке становище активу щодо його абсолютних максимумів?
 • Скільки прибутку буде, якщо зафіксувати його зараз?
 • Наскільки цей прибуток відповідає вашим інвестиційним очікуванням?

Виходячи з відповідей на ці запитання, можна прийняти рішення зафіксувати прибуток повністю, зафіксувати частину прибутку, встановивши такі точки фіксації, встановити стоп на прибуток.

При короткостроковій торгівлі, особливо у ф'ючерсах, точки фіксації прибутку краще встановлювати відразу, поставивши TP та SL у торговійї платформі. Після досягнення рівня фіксації прибуток буде зафіксовано навіть без вашої участі.

Якщо впевнені в цілях – ставте TP на весь обсяг, не впевнені – розбийте фіксацію на кілька частин.

Що робити з FOMO?

Як подолати побоювання «раптом я закрию, а він виросте ще вдвічі»?

Найпростіше - забрав, що за планом намічено, і забув про цю тему, займайся іншим. Але є й інші прийоми, що дозволяють вичавити з будь-якої угоди максимум.

 • Поставте стоп на прибуток на рівні першої фіксації або трохи нижче, і при зростанні активу рухайте його за ціною, залишаючи проміжок у кілька відсотків, щоб не збило раніше часу. При цьому розставте фіксації (TP) на рівнях, що вас цікавлять.
 • Закрийте позицію та перелийте його в актив 2, який корелює з активом 1, але ще не виріс. Наприклад, ETH виріс до 2100 і зупинився, а ETC залишився нижче 20. Очевидно, що незабаром він піде за великим братом, причому через малу капіталізацію зросте сильніше. XRP та XLM - ще один приклад. І таких зв'язок чимало.
 • Ще спосіб (але це більше для керування портфелем). Продавши актив, який сильно виріс і досяг цілей, ви купуєте актив, який є в портфелі, але зараз максимально недооцінений щодо ринку.

Як бути із ф'ючерсами?

На ф'ючерсах прибуток треба фіксувати швидше, тому що там вищі ризики - у разі розвороту може ціна і до стопа дійти, і ви замість прибутку отримаєте збиток. На споті можна тримати довше, якщо так підказує ваша картина ринку, а події на ринку цю картину підтверджують.

Враховуйте, що дуже небагато альтів, які слід тримати в довгострок. Маєте гідний прибуток - фіксуйте і переливайте в Біткоїн. Не всі це розуміють, але основне призначення альтів у портфелі - це збільшення кількості біткоїнів.

Відео - Управління Капіталом в Крипті

Читайте також - Балансовий обсяг: методи та стратегії використання індикатора


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити