Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Крауд маркетинг (Crowd marketing). Що це?

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Крауд маркетинг

У цьому пості мова піде про досить цікавий спосіб просування, який називається crowd marketing. У перекладі з англійської crowd – це натовп. Виходячи з цього, визначення терміна можна представити наступним чином.

Крауд маркетинг – комплекс заходів (технологія просування) спрямованих на підвищення продажів конкретного товару, заснований на рекомендаціях користувачів за рахунок популяризації бренду або сайту в мережі інтернет.

Сутність крауд маркетингу криється в неявних рекомендації авторитетних користувачів (експертів) на корисні ресурси, які за своєю суттю є комерційними.

Працює це таким чином: компанія, яка ставить за мету досягнення продажу конкретного товару, наприклад акумуляторів для автомобілів реєструє групу акаунтів в соціальних мережах, так і на авторитетних сайтах власного сегменту прив'язаних регіонально до зоні в якій плануються продажі. Після цього, за допомогою акаунтів компанія або її представник виступають експертами в конкретній області і допомагають слушними порадами на всіх обумовлених майданчиках. В процесі діалогів експерт не ставить перед собою мету продати, а лише рекомендує, наприклад, ті чи інші матеріали для більш детального вивчення питання. При цьому, самі рекомендації лежать на сайті з якого плануються продажі. У разі якщо рекомендації виявляться слушними користувачі зроблять очікуються від них дії – репост статті, публікація посилання в соц.мережах та на сторонніх сайтах і т. д.

Надалі користувачі раз за разом будуть бачити одні й ті ж сторінки сайту з потрібним вмістом або повідомлення одного й того ж експерта, що створить позитивний імідж просувається бренду. При цьому, у разі якщо виникне поломка, яку він не зможе вирішити самостійно у нього в думках відразу ж виникне сайт на якому він знаходив потрібні відповіді і який може окрім них надати послуги по продажу нового акумулятора.

Крауд маркетинг включає роботу за такими напрямами

 • Відстеження коментарів і відгуків про певний продукт або компанії в соціальних мережах, форумах і тематичних сайтах;
 • Поиск и создание упоминаний о продукте или компании;
 • Здійснення постійного моніторингу за сайтами питань і відповідей по тематиці продукту;
 • Комунікація з користувачами з питань, пов'язаних з товаром, компанією, послугою або сайтом, а також надання їм експертної допомоги. При цьому рекомендація виконання якої-небудь дії здійснюється у вигляді прихованого маркетингу.

PR, SMM і SEO

Таким чином crowd маркетинг стосується цілого ряду питань PR, SMM, SEO за рахунок того, що включає в себе:

 • формування позитивного іміджу компанії, бренду, продукту, сайту
 • згадки про бренд;
 • вплив на трафік;
 • збільшення посилальної маси;
 • підвищення позицій сайту в результатах пошукової видачі.

Головна перевага крауд-маркетингу

Люди, які бачать повідомлення, - вже потенційні клієнти. Спілкування з цільовою аудиторією допоможе отримати "осмислений" (цільовий) трафік, зарекомендувавши сайт як потрібний і корисний.

Згадки в соціальних мережах і на форумах сприймаються як рекомендації, а не як реклама, тому більш ефективні при просуванні.

Витрачені зусилля дозволяють за короткий термін отримати велику кількість переходів на сайт. Причому це буде якісний трафік з високою часткою конверсії.

Кому не варто замовляти крауд-маркетинг?

 • Компаніям з вузьким колом споживачів, які пропонують специфічний товар або послугу, наприклад, діабетичне харчування.
 • Компаніям із застарілим і незручним сайтом. Працювати над залученням користувачів потрібно тільки після доопрацювання та оптимізації ресурсу.
 • B2B. навряд чи варто просувати в соцмережах будівельну техніку, касові апарати для магазинів або верстати для великих промислових підприємств.
 • Періодичні товари та послуги. Клієнт не стане вивчати ринок, якщо йому потрібно замовити дублікат ключа, відремонтувати велосипед або терміново поставити зимову гуму на авто.
 • Товари повсякденного попиту. Хліб, лампочки, миючі засоби, предмети особистої гігієни і т. д.

У всіх інших випадках даний метод просування показує високу ефективність.

Хто використовує крауд-маркетинг в роботі?

Цей метод просування активно використовують:

 • SEO-оптимізатори
 • PR-менеджери
 • SERM-фахівці
 • інтернет-маркетологи
 • власники бізнесу
 • рекламні агентства

При успішному проведенні маркетингової кампанії можливе отримання нових клієнтів, поліпшення репутації і впізнаваності бренду, збільшення трафіку і видимості в пошуковій видачі.

Способи оцінювання крауд-маркетингових кампаній

Залежно від галузі та завдань бізнесу в якості KPI використовуються різні показники:

Розвиток бренду:

 • збільшення брендового трафіку
 • збільшення числа прямих переходів (коли користувач вводить сайт в адресному рядку)

SEO:

 • технічні показники посилань
 • підвищення позицій
 • збільшення числа користувачів пошукової видачі (organic)

Також продуктивність роботи можна перевірити по чек-листу технічних параметрів.

 • релевантність обговорення
 • рівень використовуваного облікового запису
 • текст повідомлення
 • відвідуваність, активність майданчика
 • анкор

Типи майданчиків

Сайти відгуків

Це сайти, де користувачі можуть поділитися своєю думкою про звернення в компанію. Негативні відгуки на таких сайтах можуть привести до втрат продажів, а позитивні — підвищують продажі і залучають нових клієнтів. Зареєструвавши свою компанію на всіх популярних отзовиках, можна отримати об'єктивний зворотний зв'язок від реальних клієнтів і поліпшити якість роботи.

Тематичні форуми

У вигляді коментарів в існуючих тредах; створення нових тем в тематичних розділах; ініціювання обговорень з 4-5 повідомлень, один з яких — з посиланням на сайт клієнта.

Соціальні мережі

Це платформи, призначені для побудови соціальних взаємин в Інтернеті. Користувачі залишають коментарі до постів інших акаунтів або коментують обговорення в профільних спільнотах. Часом вдало залишений коментар з рекомендацією дає сотні лідів, не нехтуйте цим видом просування!

Сайти питань

Це сайти, де користувачі задають їх питання (наприклад, де купити гіпоалергенний шампунь ?). Ваше завдання - допомогти користувачам знайти товар/компанію / послугу, якої вони дійсно потребують тут і зараз. Якщо ви продаєте рожевих слонів і ними ще ніхто не цікавився-не впадайте у відчай! Ініціюйте обговорення самі: задайте питання "де б мені купити рожевого слона в подарунок коханій дружині на День народження?" і через деякий час (2-3 дні) від імені іншого користувача напишіть відповідь з посиланням на свій сайт. А раптом Ваша ідея подарунка стане новим трендом?:)

Довідник

Це структурований перелік посилань на сайти компаній з коротким описом. На даних майданчиках обов'язково Зареєструйте картку компанії з активним посиланням на сайт, особливо якщо працюєте у вузькій тематиці.

Загальні маркети

Це всім відомі портали додатків, на яких також можна залишати відгуки і тим самим формувати їх рейтинг.

Блоги

Це сайти, на яких стрічку новин веде одна людина (або компанія). Крауд-маркетинг реалізовується у вигляді коментарів під статтями або самостійних статей, в яких можна розповісти про користь того чи іншого продукту і натякнути, де його можна придбати.

Де найкраще замовити крауд-маркетинг

Самостійно

Це дозволить досягти найбільшої зацікавленості цільової аудиторії, тому що Ви знаєте її потреби як ніхто інший. Але попереджаємо відразу-на лавину трафіку від своїх коментарів не розраховуйте. Максимум, чого ви зможете досягти працюючи особисто - це невелика кількість натуральних посилань і маленький зростання відвідуваності. Цей метод ідеально підходить для малого бізнесу.

Фріланс

Доручити розміщення постів фрілансеру - не складно, але є ймовірність, що людина «з вулиці» погано розбирається в тематиці, а значить на його навчання/введення в курс справи може піти чимало часу.

Наймаючи віддаленого співробітника, ви берете на себе ризики того, що він пропаде з передоплатою; просто пропаде; зробить халтуру; не вивчить продукт; благородно відмовиться від виконання проекту (так само втрата часу).

Звичайно, в цій співпраці є свої переваги і позитивні аспекти:

 • економія бюджету: якщо вам пощастить і вдасться знайти «профі» своєї справи, який розбереться в тематиці і напише грамотні неспамні Тексти.
 • співпраця без посередників: всі деталі виконання проекту можна обговорити безпосередньо плюс за вартістю вийде дешевше, ніж у сервісів або агентств.

Крауд-маркетолог в офісі

 • висока концентрація на роботі - за 8 годин на день 5 днів на тиждень працівник офісу вникне в нюанси роботи набагато краще, ніж будь-який Профі на фрілансі, який зазвичай веде відразу кілька проектів.
 • постійний контроль-управляти найманим співробітником набагато простіше, а якщо є «палаючий проект», можна швидко передоручити його і бути спокійним за виконання.

Чек-лист:

 • Щоб просунути свій бренд / товар / послугу, і зробити це максимально природно-крауд-маркетинг відмінно вам підійде.
 • Якщо хочете такий результат, щоб ЦА зацікавилася і пошукові системи проіндексували посилання як органіку – звертайтеся до фахівців або будьте обережні при самостійному проставленні посилань.
 • Завжди розбавляйте посилальну масу різним типом майданчиків. Якщо посилання будуть лише з одних dofollow форумів з відносно однаковими параметрами-пошуковим системам це не сподобається.
 • При правильному просуванні Ваш сайт безумовно потрапить в ТОП, а ми Вам в цьому з радістю допоможемо

Висновок + відео

Основа crowd маркетингу спілкування. Ніяких продажів. Ніяких слів про продажі. Люди від цього банально втомилися. Ви продасте тоді коли заслужити довіру, отримаєте хороший відгук на експертні оцінки і в тому випадку, якщо Ви змогли втовкмачити людям, що ви це ви і краще ніж те, що робите ви, не існує.

Читати також - Створення email-розсилки.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити