Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Реклама в інтернеті — ТОП-15 найефективніших видів інтернет-реклами з прикладами

Останнє оновлення: П'ятниця, 19 січня 2024 Автор: Марина Швець
Зміст[Сховати]

Реклама в інтернеті — ТОП-10

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! У цьому випуску ми розповімо про рекламу в Інтернеті - однією з найбільш динамічно розвиваються галузей реклами і невід'ємною частиною успішного бізнесу.

Однією з найважливіших складових будь-якого бізнесу є реклама. Недарма її називають двигуном торгівлі. Адже навіть самий чудовий товар або послуга не будуть користуватися попитом, якщо про них не дізнаються потенційні покупці.

Необхідно виділити пропонований продукт з безлічі аналогічних і донести до можливого клієнта думку про необхідність віддати перевагу саме його.

Вибираючи майданчик для проведення рекламної компанії, жодним чином не можна упускати Інтернет. Адже завдяки розвитку технологій всесвітня павутина не тільки постійно обростає новими користувачами, але і стає все більш зручною для рекламодавців.

Саме цей спосіб просування своїх товарів чи послуг є найбільш актуальним в наш час. Однак, як і будь-який інструмент, інтернет-реклама дозволяє домагатися результатів тільки при правильному її використанні. 

З цієї статті ви зможете дізнатися:

 1. Які види реклами в Інтернеті існують і яка їх вартість розміщення;
 2. Які особливості, плюси і мінуси є у кожного з цих способів просування послуг і товарів;
 3. Як правильно провести рекламну компанію в мережі, щоб не витратити даремно вкладені кошти.

Отже, почнемо!

1. Реклама в інтернеті — характерні риси та її відмінності від традиційної реклами

Реклама в інтернеті — характерні риси

Інтернет-реклама представляє собою всі можливі способи розміщення рекламних матеріалів у всесвітній мережі. Формат цих матеріалів дуже різноманітний – тексти, графіка, мультимедійні файли, а також їх поєднання. У результаті виходить великий набір інструментів, вибір яких залежить від можливостей і цілей рекламодавця.

1.1. Інтернет як основний канал поширення реклами в даний час

Масштабний розвиток всесвітньої павутини припадає на останнє десятиліття минулого століття, коли одна за одною почали з'являтися інтернет-сторінки. Однак реклама на цих майданчиках довгий час була в зародковому стані. І лише протягом останніх десяти-п'ятнадцяти років використання Інтернету для просування будь-яких товарів і послуг набуло глобальних масштабів.

Причин тому декілька:

 • З розвитком мобільних технологій і все більшої пропускної здатності існуючих каналів зв'язку число людей, що користуються всесвітньою павутиною, зростає з кожним днем. Також збільшується і час, який люди проводять у мережі. З недоступною розкоші перебування в Інтернеті перетворюється на щоденну, а то і щогодинну потреба.
 • Торгівля за допомогою інтернет-майданчиків, якщо і не витісняє традиційні способи, то цілком може конкурувати з ними, пропонуючи при цьому нові можливості.
 • Традиційні засоби масової інформації, за останнім віянням, все частіше перебираються в простір всесвітньої павутини.
 • Розвиток програмних засобів дозволило створювати все досконаліші засоби управління рекламою, а також ефективні інструменти для її аналізу і вимірювання її результативності.

Хоча багато складові інтернет-реклами схожі з традиційними каналами просування, все ж є ряд особливостей, пов'язаних в першу чергу з принципом дії всесвітньої мережі. Адже, на відміну від звичних ЗМІ, тут користувач виступає не тільки пасивним споживачем пропонованої інформації, але і бере безпосередню участь у багатьох процесах.

1.2. Головні особливості реклами в інтернеті

Основними відмітними рисами реклами в Інтернеті є наступні:

Особливість 1. Інтерактивність

Коли реклама розміщується в пресі, на білбордах чи на телебаченні, взаємодія з споживачем є односторонньою. В Інтернеті ж реклама прагне залучити потенційного клієнта в який-небудь процес.

Користувач має можливість реагувати на розміщений рекламний матеріал. Це може бути перехід по запропонованій  гіперссилці, клік на банер, реєстрація або відповідь на поставлене питання. Тобто інтернет-реклама припускає виконання відповідної дії від користувача.

Особливість 2. Збільшується аудиторія Інтернет простору

Аудиторія всесвітньої мережі постійно збільшується, і поки що передумов до уповільнення цього процесу не спостерігається. При цьому значна частина мають доступ до Інтернету є ласим шматком для рекламодавців, оскільки відноситься до категорії платоспроможних громадян.

Звичайно, деякі соціальні і вікові групи поки не залучені в цей процес. Тому компанії, для яких вони представляють інтерес як потенційні клієнти, змушені активно використовувати інші канали реклами. Проте частка таких рекламодавців в загальному числі не надто велика.

Особливість 3. Можливість просування своїх продуктів тільки для цільової аудиторії

Засоби аналізу рекламних систем дозволяють виділяти серед безлічі користувачів саме тих, хто може зацікавитися конкретним продуктом. Такий процес отримав назву таргетингу.

При цьому можуть виділятися як групи користувачів, які шукають конкретний товар або послугу, так і ті, хто цікавляться якимись матеріалами, що мають непрямий зв'язок з просуваємою продукцією.

Інтернет дозволяє виділяти свою цільову аудиторію по безлічі ознак. Це може бути географія проживання, вік користувача, коло його інтересів, вже покупки або наявне майно, до якого необхідні супутні товари.

Таргетинг дозволяє відсікати тих, хто не входить в сферу інтересів рекламодавця, і таким чином зробити рекламу ефективнішою. Адже якщо кошти витрачаються на просування продукції тим, хто спочатку не є потенційним клієнтом, така реклама буде марною тратою грошей.

Особливість 4. Можливість точного вимірювання всіх показників реклами

Оскільки в Інтернеті фіксується практично кожна вчинена користувачем дія, можна відстежувати ефективність всієї рекламної компанії в цілому, так і кожного з її елементів окремо.

В даний час існує безліч систем, які аналізують використовуючі рекламні засоби та видають їх кількісні результати.

Важливо, що цей процес відрізняється високою оперативністю. А це означає можливість швидкого та своєчасного реагування. Рекламодавець може скорегувати проведену рекламну компанію, відмовитися від тих способів, які не приносять потрібного результату, і збільшити вкладення в більш ефективні види реклами.

2. Організація та проведення рекламної кампанії в мережі Інтернет — 3 основних етапи

3 основних етапи рекламної кампанії в мережі Інтернет

Незважаючи на всі свої відмінні риси, сам алгоритм проведення компанії по просуванню чого-небудь є загальним для будь-якого каналу продажів. Його можна розбити на три етапи.

Етап 1. Визначення цільової аудиторії

Цей етап є одним з найважливіших кроків, адже саме складання чіткого образу своїх потенційних клієнтів визначає ефективність витрачених на рекламу коштів.

У мережі зараз діють мільйони продавців, що просувають свій продукт, конкуренція дуже висока, а тому рекламодавцю необхідно правильно провести маркетингові дослідження, щоб не зробити помилку в самому початку рекламної компанії.

Виявлення цільової аудиторії може проводитися різними способами. Великі компанії замовляють масштабні дослідження з численними анкетуваннями і опитуваннями. А окремий підприємець, не володіє такими фінансовими і тимчасовими ресурсами, просто проводить вивчення відкритих джерел, наприклад, запити користувачів на окремих ресурсах або статистику клієнтів у конкурента.

Визначивши коло потенційних покупців і склавши список їх потреб і переваг, можна приступати до розробки стратегії просування свого продукту.

Етап 2. Розробка стратегії просування

Наступним важливим кроком є визначення того, в якому форматі буде проводитися реклама, а також з використанням яких каналів.

Тут по максимуму повинна використовуватися отримана на попередньому етапі інформація, адже спосіб просування безпосередньо залежить від того, хто обраний в якості мішені для реклами.

Важливим є і бюджет, якій виділяється на рекламу. Адже якщо кошти вкрай обмежені, навряд чи можна розраховувати на велику кількість рекламних майданчиків і великомасштабні дії по залученню покупців.

Вибравши загальний напрямок, в якому потрібно рухатися, можна здійснювати підбір тих майданчиків, де буде відбуватися розміщення реклами, а також створення конкретних матеріалів, в тому числі текстів, банерів, відеороликів і так далі.

Етап 3. Запуск рекламної кампанії

Фінальним етапом є запуск самої реклами. Тут відбувається розміщення створених рекламних матеріалів, а також подальше відстеження ефективності їх впливу. При необхідності вносяться корективи та зміни.

3. Види інтернет-реклами і її вартість — ТОП-15 найбільш популярних і ефективних напрямів реклами в Інтернеті

ТОП-10 найбільш популярних і ефективних напрямів реклами

Способів просування своїх товарів або послуг в Інтернеті існує величезна безліч, причому вони постійно еволюціонують. Розвиток і поява нових видів інтернет-реклами пов'язано не тільки з високим рівнем конкуренції в цій області, але і з удосконаленням технологій.

Останні не тільки дозволяють винаходити нові способи донесення інформації до користувачів, але і дають змогу останнім позбавлятися від набридливої реклами. У результаті канали реклами, які ще зовсім недавно були ефективними і приносять результат, стають марними і застарілими.

Нижче будуть розглянуті ті напрямки просування продукту в Інтернеті, які актуальні та ефективні на даний момент.

1. Контекстна реклама

Контекстна реклама

Як зрозуміло з самої назви, цей спосіб просування прив'язаний до певного контексту.

На даний момент контекстна реклама — це, мабуть, одина з найбільш зручних і ефективних способів реклами, що дає можливість при мінімумі бюджету отримати відмінні результати.

Принцип дії контекстної реклами наступний: користувач отримує рекламні повідомлення, які прив'язані до його запитів. Для цього використовується система ключових слів і фраз, за якими відбувається відбір рекламних повідомлень. Тут може бути два варіанти:

Варіант 1. Користувач задає в пошуковику певний запит, на який система видає посилання на різні сайти з тематикою, що відповідає цьому запиту. Але крім посилань на сайти відображаються рекламні оголошення, також прив'язані до тематики запиту.

Варіант 2. Користувач заходить на який-небудь сайт, який є партнером рекламної мережі одного з пошуковиків, і бачить там оголошення, яке враховує як тематику самого сайту, так і історію запитів користувача. Якщо людина не так давно шукав в мережі якусь послугу, то і на сайтах йому буде висвітлюватися реклама, що пропонує саме цю послугу.

Очевидно, що така реклама дає максимальну можливість фільтрації тих користувачів, яким вона буде найбільш цікава, тобто принцип таргетування тут реалізований в максимальному ступені.

Іншими перевагами (+) контекстної реклами є:

 • Оплата за результат у вигляді переходу з представленої посиланням. Тобто рекламодавець оплачує тільки ті покази, які завершилися якими-небудь діями.
 • Оскільки рекламні оголошення видаються у відповідності з уподобаннями та інтересами самого користувача, вони приносять користь і потенційним клієнтам. А це означає менше відторгнення з боку користувачів.
 • Цей вид просування є не таким настирливим і дратівливим, як більшість рекламних оголошень, що також сприяє прийняттю його у користувачів.
 • Бюджет для проведення контекстної рекламної компанії може бути абсолютно будь-яким. Навіть за досить невелику суму в 50-100 грн в день можна отримати прийнятний результат.
 • Сучасні рекламні мережі, що пропонують розміщення контекстних оголошень, надають великі можливості для їх налаштування. Тобто рекламодавець може створити індивідуальну систему реклами, яка буде враховувати всі нюанси просування конкретного продукту.
 • Швидкість віддачі. Оплачуючи контекстну рекламу, можна отримати практично миттєвий результат у вигляді перейшовших по посиланню клієнтів.
 • Величезний інструментарій для аналізу ефективності розміщуваних оголошень і великий обсяг інформації, яку можна отримати за ним.

Але і без мінусів (-), звісно, не обходиться. До них можна віднести:

 • Швидка віддача передбачає і короткостроковий ефект. Для постійного припливу клієнтів необхідні постійні вкладення коштів.
 • Невірно налаштована рекламна система призведе до того, що гроші будуть іти в нікуди. Саме в цьому способі просування існують ризики витратити величезний бюджет без будь-якої віддачі з-за невірно обраних ключових слів.
 • Невизначеність бюджету, пов'язана з розрахунком ціни за один перехід по рекламному оголошенню (так званий клік), про який мова піде трохи нижче.
 • Не для всіх сфер бізнесу такий спосіб просування підходить.

Що стосується вартості того самого кліка, виходячи з якого і буде визначено бюджет, то він формується наступним чином. Якщо кілька рекламодавців прив'язують свої оголошення одній ключовій фразі, найкращі місця на сторінці пошуковика будуть надані тим, хто дасть більшу ціну за клік. Тобто діє принцип аукціону – більше отримує той, хто заплатить дорожче.

Перед рекламодавцем, таким чином, постає завдання знайти оптимальну стратегію розміщення контекстної реклами. З одного боку, обрана ціна за клік не повинна бути занадто високою – в такому разі рекламу, звичайно, побачать багато користувачів, але прибуток від них може виявитися менше витрачених на просування коштів. З іншого боку, встановивши надто малу вартість кліка, продавець може просто не дочекатися переходів по розміщеним оголошенню, оскільки його просто ніхто не побачить.

Зрозуміло, рекламні мережі пошукачів запевняють, що здійснити таку настройку може будь-який користувач, однак така довірливість може призвести до серйозних втрат. Щоб отримати максимальний результат при мінімумі витрат, необхідно як слід розібратися в контекстній рекламі самому або звернутися за допомогою до фахівця в цій області.

На даний момент існує найбільш популярна рекламна мережа – Google.

1) Google AdWords — контекстна реклама Гугл

Структура рекламної мережі від гіганта інтернет-пошуку в принципі не відрізняється нічим, але є малі розходження. Ось вони:

 • Google надає можливість більш тонкого і гнучкого налаштування, пропонуючи більш гнучкий інструментарій. Тут можливе виділення оголошень в групі, для кожної з яких можна проводити свою рекламну компанію з різними стратегіями.
 • Виділення географії показу оголошень також дає більше можливостей – в Google AdWords можна не просто вибрати одне з міст або регіонів, але й зовсім невеликі області радіусом від 1 км. Такий варіант особливо добре підходить рекламодавцям, які пропонують свої послуги мешканцям прилеглих вулиць.
 • Майданчиків для розміщення тут більше, а конкуренція нижче, що позначається і на вартості одного кліка.

2. Медійна (банерна) реклама

Медійна (банерна) реклама

Просування товарів чи послуг за допомогою банера багато в чому схожий з традиційною рекламою, коли барвисте оголошення, велике чи маленьке, розміщується на сторінках газет або журналів.

Крім статичних зображень при створенні банерів активно використовуються засоби мультимедіа. Це може бути коротенький анімований ролик, наприклад, улюблені багатьма «гіфки», закільцьовані коротенькі відео.

Інша важлива властивість банерів – їх інтерактивність. Дуже часто при натисканні на банер користувач потрапляє на сайт рекламодавця. Нерідко можна зустріти флеш-банери у вигляді коротеньких ігор або невеликих завдань, що пропонують користувачеві трохи розважитися. Після проходження такої гри потенційному клієнту ненав'язливо повідомляють про просуває послугу або товар.

Особливістю банерів є те, що вони не обов'язково є посиланнями на сайт рекламодавця, хоча функція залучення цільової аудиторії також притаманна цьому виду реклами. Тут не менше значення має можливість сформувати у користувачів Інтернету впізнаваність будь-якої марки або товару, зафіксувати певний асоціативний ряд.

Таким чином, банери можуть розділятися на дві категорії:

 1. Ті, які спонукають користувача вчинити певну дію (наприклад, перейти на сайт);
 2. Ті, які створюють певний імідж і впізнаваність рекламодавця.

Для розміщення банера компанія або підприємець домовляється з власником будь-якого сайту про те, щоб той поставить на приналежному йому ресурсі потрібну картинку або анімований ролик.

Вартість банерної реклами залежить від багатьох параметрів, у числі яких:

 • популярність ресурсу, на якому розміщується банер;
 • розмір самого баннера;
 • розташування його на сторінці.

Найчастіше оплата здійснюється за кількість показів банера, або за кількість переходів по ньому на сайт рекламодавця. Зрідка застосовується оплата за постійне розміщення банера на якій-небудь сторінці. Як правило, такий спосіб застосовується на короткий час на сайтах з великою прохідністю. Адже через якийсь час на звичну картинку або анімацію люди просто перестають звертати увагу.

Наостанок варто сказати про один з найбільш важливих моментів в банерній рекламі. Вона буде працювати тільки в тому випадку, якщо зроблена якісно і привабливо для користувачів, а також якщо інформація на банері відповідає тому, що пропонує рекламодавець. Інакше може виникнути зворотний ефект – до рекламованого бренду або продукту виникне стійке негативне ставлення.

3. Тізерна реклама

Тізерна реклама

Даний вид просування пішов від англійського слова, що означає «дражнити». Тизер багато в чому схожий з банером – це так само статистичне або анімоване оголошення, яке розміщують на сайтах.

Однак є суттєва відмінність. Тизер ніколи не говорить прямо, що він рекламує. Він лише інтригує користувача, зацікавлює його з допомогою якоїсь принади, з метою здійснити певну дію, як правило, клікнути на тізер.

Цей вид реклами має досить сумнівну репутацію. Дуже часто він асоціюється з сайтами певної спрямованості (наприклад, еротичними або шахрайськими, що пропонують моментальний великий заробіток без вкладень). У багатьох користувачів він викликає жгуче відторгнення.

Найчастіше у тизері використовується миготливе зображення, яке в теорії має залучити можливого клієнта, однак на практиці перетворює сайт, на якому розташовується, в досить непривабливе і неприємне місце.

Але навіть у такої агресивної і зазвичай вульгарної реклами є своя аудиторія. Багато новачків, які тільки освоюють всесвітню павутину, попадаються на ці привабливі рекламні картинки. Також на тізери може «клюнути» невибагливі користувачі, які вбивають час в Інтернеті.

Способи розміщення і оплати тізерів аналогічні банерній рекламі. З тією тільки різницею, що кількість майданчиків, готових розмістити у себе тизер, набагато менше. Та й власники великих і популярних сайтів надто дорожать своєю репутацією, щоб розміщувати подібні оголошення у себе. Зате вартість такої реклами є, як правило, нижче, а зробити тизер набагато простіше – якість тут зазвичай особливо не потрібно.

4. Таргетована реклама в соціальних мережах: Facebook, Instagram

Таргетована реклама в соціальних мережах

В окрему групу варто виділити рекламні компанії, які проводяться в соціальних мережах. Це і не дивно – адже величезна кількість людей воліють проводити значну кількість часу саме на таких сайтах як Інстаграмі або в Фейсбуці.

При цьому, заводячи свою сторінку, більшість користувачів надає дуже корисну інформацію про себе, включаючи стать, вік, географію проживання і свої інтереси.

А це означає, що можна не просто рекламувати будь-який продукт, але робити це тільки серед тих користувачів, хто входить в цільову аудиторію рекламодавця.

Можливість розміщення реклами в соціальних мережах досить великі. Сюди відносяться:

 • розміщення рекламних текстів і оголошень на власній сторінці під своїм обліковим записом (не вимагає ніяких коштів);
 • створення спеціальної групи або співтовариства (вимагатиме тільки час на створення та оплату працівникові, який буде займатися адмініструванням);
 • обмін рекламними постами з якою-небудь групою чи співтовариством (як платний, так і безкоштовний спосіб);
 • платне розміщення рекламних оголошень;
 • проведення різноманітних конкурсів, для перемоги в яких необхідно зробити перепост будь-якого запису в цьому випадку вартість проведення реклами визначається ціною призу).

Таргетована, тобто націлена на цільову аудиторію, реклама в соцмережах володіє цілим рядом переваг:

 • не вимагає від користувача переходу на сторонній ресурс, забезпечуючи йому тим самим зручність та комфорт;
 • наявність зворотного зв'язку не тільки у вигляді замовлень або переходів по рекламному оголошенню, але і у вигляді лайків чи коментарів;
 • зручність розміщення реклами, адже найчастіше для цього навіть не потрібно спеціальних навичок – досить просто завантажити зняте фото або вбити потрібний текст.

В першу чергу для рекламодавця цікаві самі популярні сервіси, адже саме тут можна знайти величезну кількість потенційних покупців.

1) Реклама в Instagram

На відміну від двох вже зазначених вище соцмереж, у Інстаграма є своя спеціалізація – картинки та короткі відео. Спілкування тут зводиться до викладання фотографій, зроблених тут і зараз, і до отримання лайків та коментарів до них.

До недавнього часу вся реклама в Instagram була можлива тільки обмеженими способами:

 • створення спеціальних спільнот і запрошення в них користувачів;
 • підписка на профілі інших користувачів з тим, щоб вони підписалися на рахунок рекламодавця у відповідь;
 • розміщення рекламних постів в популярних акаунтах.

Проте декілька років тому в Інстаграммі також стала доступна таргетована реклама. Правда, тут є одне «але». Справа в тому, що дані про цільову аудиторію для розміщення рекламного оголошення беруться з профілю на Фейсбуці, до якого прив'язаний акаунт в Інстаграммі. Ось тільки значне число користувачів цього ресурсу зареєстровано безпосередньо на ньому, і ніякої прив'язки до своїй сторінок на Фейсбуці вони не роблять. А це означає, що величезна частина потенційної цільової аудиторії просто опиняється поза системи таргетингу.

Розміщення реклами в Інстаграммі проводиться через створений на Фейсбуці профіль для рекламодавця. Важливо пам'ятати, що тут потрібні в першу чергу гарні, привертаючі увагу картинки.

Текстова інформація в Instagram відіграє значно меншу роль. А тому і просувний продукт повинен добре і ефектно виглядати на фотографіях. Не варто забувати і про те, що цей ресурс користується популярністю насамперед у жінок, а тому рекламований продукт повинен відповідати цій категорії клієнтів.

2) Реклама на Фейсбук

Родоначальник усіх соціальних мереж «Facebook» останнім часом все більш набирає прихильності. У Фейсбуці потрібен більш тонкий підхід. Набагато ефективніше рекламувати тут групи або сторінки, на яких необхідно оформити підписку або іншу схожу дію, а вже потім надсилати можливому покупцеві рекламні пропозиції.

Серед особливо цікавих способів реклами на цьому ресурсі – розміщення поста в стрічці новин, яка є одним з найпопулярніших способів перегляду інформації від друзів у користувачів Фейсбуку.

5. Push-повідомлення як інструмент продажів

Push-повідомлення

Даний вид реклами з'явився відносно недавно, але вже активно використовується в усьому світі. Push-повідомлення являють собою вспливаючі повідомлення.

Традиційно такі повідомлення повідомляють користувача про якісь зміни або новини для мобільного пристрою або комп'ютера. Наприклад:

 • Встановлений антивірус періодично видає інформацію про нові інструменти захисту комп'ютера.
 • Використовувані на мобільному пристрої програми повідомляють про наявність оновлень.
 • Додатки соціальних мереж можуть інформувати користувача про те, що хтось із його друзів написав пост або розмістив фотографію.

Якщо спочатку ці повідомлення використовувалися розробниками додатків для того, щоб користувач не забував користуватися ними, то з часом їх почали використовувати і рекламодавці. При цьому існує можливість розсилати повідомлення, такі, як через мережу Інтернет, так і за допомогою каналів зв'язку, через мобільних операторів.

Існує кілька сервісів, на яких можна оплатити і налаштувати розсилку подібних повідомлень. Працюють вони таким чином – користувачі підписуються на ті чи інші питання їх розсилки, а потім отримують коротку інформацію у вигляді Push-повідомлень. Тут необхідно виконання декількох вимог:

 • отримувані повідомлення не повинні дратувати користувача своєю частотою і нав'язливістю;
 • вони повинні співвідноситися з тією тематикою, на яку підписався користувач;
 • мати прив'язку до сторінки або запису в соціальній мережі, щоб користувач мав можливість здійснити зворотний зв'язок;
 • користувач повинен мати можливість в будь-який момент відписатися, інакше прихід таких повідомлень може бути сприйнятий як спам.

Також можливо налаштувати розсилку Push-повідомлень через певні мобільні додатки, функції яких для користувачів збігаються з рекламованим продуктом.

6. Реклама в мобільних додатках для платформ iOs (iPhone/iPad) і Android

Реклама в мобільних додатках

Розвиток мобільного зв'язку і технологій призвели до того, що все більше користувачів Інтернету користуються ним саме зі своїх смартфонів або планшетів. І практично на кожному з таких пристроїв перебуває не один десяток додатків. Це можуть бути як соціальні мережі, так і різноманітні сервіси замовлення і купівлі чого-небудь.

Якщо мобільний додаток призначений для замовлення товарів у якоїсь фірми, то її основна функція – продавати цей товар, і за рахунок прибутку розробка і функціонування цього додатка окупається.

Однак існує величезна кількість програм для мобільних пристроїв, які просто пропонують користувачам різноманітні розваги або інформаційні послуги. При цьому користувач викачує і користується цими додатками абсолютно безкоштовно.

Не дивно, що розробники багатьох програм для мобільних пристроїв охоче продають рекламні місця в своїх додатках. А для користувачів перегляд цієї реклами є свого роду оплатою за використання програми.

Як правило, змусити потенційного клієнта подивитися рекламне оголошення можна двома способами:

 • зробити неможливим відключення або блокування показуємої реклами;
 • пропонувати користувачеві якісь вигоди за перегляд.

Останній варіант особливо часто використовується в онлайн-іграх, де гравець може отримати який-небудь ресурс за перегляд реклами.

Види розміщуємої в мобільних додатках реклами досить різноманітні. Це може бути текстове оголошення, вспливаюче з краю додатка, або ж вспливає при запуску картинка.

Нерідко можна зустріти дорогий гарний ролик, але в цьому випадку бюджет рекламної компанії виявиться дуже високим – крім великої вартості показу необхідно вкласти чималі гроші і створення самого ролика.

Можливості таргетування користувачів безпосередньо залежить від того, які дані збирає конкретний додаток при завантаженні і реєстрації.

7. Реклама на YouTube у відеороликах

Реклама на YouTube у відеороликах

В чомусь схожою з соціальними мережами структурою володіє вкрай популярний ресурс YouTube, де викладається велике число відеороликів користувачів зі всього світу.

Перегляди окремих роликів можуть зашкалювати за мільйони! Можна уявити, яку величезну кількість потенційних клієнтів можна залучити таким способом.

На Youtube існує кілька видів розміщення реклами:

 • сам викладений відеоролик на якому-небудь каналі – як на власному, так і за плату на чужому, користується популярністю;
 • невеликий рекламний ролик, який демонструється перед показом основного;
 • текстова реклама, що розміщується на показуємому ролику;
 • спосилання на відео, що розміщується над результатами пошуків якогось ролика.

Так само, як і попередні способи реклами, цей вид просування дає можливість вибірки показів тільки цільової аудиторії. Головним достоїнством такого способу просування є дієвість відео-реклами, а також дуже широка аудиторія. Але не варто забувати і про недоліки:

 • Щоб рекламу побачили якомога більше потенційних клієнтів, її слід розміщувати на дуже популярних каналах, а це коштує дуже недешево.
 • Користувачі мають можливість відключати рекламу, а також використовувати спеціальні програмні засоби для її блокування. Крім того, у платних акаунтів реклама не демонструється.
 • Настирлива реклама, яка заважає перегляду цікавого фільму чи музичного кліпу, часто викликає роздратування у користувачів.

8. Вспливаючі вікна (Pop-Up і Pop-Under)

Вспливаючі вікна

Один з найбільш агресивних і нелюбимих користувачами способів просування будь-якого продукту — вспливаючі Popup-вікна, тим не менш, продовжує залишатися досить популярним.

Принцип дії такої реклами наступний: користувач заходить на сайт, починає читати яку-небудь інформацію, і в цей момент вискакує спливаюче вікно. Щоб закрити його і повернутися до нормального перегляду сайту, необхідно натиснути на хрест в кутку Pop-up-вікна.

Погану славу таким повідомленням забезпечили недобросовісні рекламодавці, які вдаються до різних хитрощів, щоб заманити користувача на свій сайт. Наприклад, хрест, який забезпечує закриття вікна, розташований так, що його фактично неможливо знайти. Або ж він є хибним – натискання на нього призводить до переходу на ресурс рекламодавця.

Подібна надмірно агресивна реклама рідко призводить до позитивних результатів. Як правило, користувач іде не тільки з сайту, на який він був перенаправлений, але і з того ресурсу, на який він прийшов спочатку.

Проте при акуратному і коректному використанні така реклама також може принести користь. Важливо лише, щоб її легко можна було відключити, і щоб рекламне повідомлення знаходилося в кореляції з тематикою самої сторінки.

Також можуть дати певний результат Pop-up-вікно, що повідомляють про знижки на товари чи про проведення будь-яких акцій.

9. Реклама по E-mail розсиланню (по електронній пошті)

Реклама по E-mail розсиланню

Більшість користувачів Інтернету є власниками різних електронних поштових скриньок, з допомогою яких обмінюються робочою або особистою інформацією. І тому реклама з допомогою розсилок листів для своїх підписниців досі користується певною популярністю.

Зазвичай такий вид просування використовують два види рекламодавців:

 1. магазини або продавці послуг, у яких користувач придбав коли-небудь товар;
 2. інфобізнесмени, які за допомогою цього каналу продають свої продукти.

1) У першому випадку розсилка на e-mail має більшою мірою іміджеве значення. Багато магазинів практикують бонусні та дисконтні картки. І для їх одержання зазвичай потрібно вказати певну інформацію, включаючи електронну адресу. Згодом, цей покупець отримує листи з інформацією про акції, оновлення асортименту, знижки і персональних пропозиціях.

2) Для інфобізнесу, який розвивається не так давно, розсилка по електронній пошті є одним з основних способів просування своїх послуг.

Розсилка вручну великого числа листів, само собою, є справою вкрай нераціональною. Існують спеціалізовані ресурси, наприклад, «Smartresponder», на яких можна налаштувати автоматичну розсилку листів всім своїм підписникам. При цьому, для створення атмосфери особистого звернення до кожного з підписувачів, можна налаштувати проставлення їх імен в листах.

10. Реклама на тематичних сайтах і онлайн-майданчиках (форумах і блогах, дошках оголошень, групах соц. мереж, великих порталах тощо)

Реклама на тематичних сайтах

Останнім способом проведення рекламної компанії в Інтернеті, який розглядається в даній статті, є розміщення оголошень на різних тематичних ресурсах. Існує велике число сторінок, де збираються люди зі схожими інтересами, при цьому у них є можливість не тільки читати викладену інформацію, але і писати повідомлення самим.

Оскільки на таких ресурсах часто спілкуються люди з чітко окресленим колом інтересів, то розміщення реклами тут буде максимально точковим.

Наприклад, на форумі, присвяченому ремонту, можна пропонувати свої послуги як продавця будматеріалів або як підрядника на виконання тих чи інших робіт. При цьому за розміщення такої реклами не доведеться нічого платити.

Однак у цього способу просування є ряд мінусів:

 • велика трудозатрата – адже необхідно не тільки знайти відповідний ресурс і зареєструватися на ньому, але й написати повідомлення, а потім відстежувати його долю і коментарі до нього;
 • власники і адміністратори багатьох ресурсів не люблять відверту рекламу і відразу відправляють в бан тих, хто її розміщує;
 • на багатьох ресурсах, де розміщення рекламних постів не забороняється, існують обмеження на їх кількість за певний проміжок часу;
 • якщо реклама здасться іншим співрозмовникам нав'язливою і виникла з «нізвідки», на неї ніхто не відгукнеться – тобто для того, щоб заслужити довіру, на багатьох форумах вимагається спочатку неабияк поспілкуватися просто так.

 11. Ремаркетинг / ретаргетинг

Даний вид реклами використовується для повернення користувачів, які вже переходили на ваш сайт раніше. Данний інструмент надає Google і оголошення демонструються на сайтах КМС (Контекстно-Медійної мережі).

Цей інструмент служить додатковим способом контакту із зацікавленою аудиторією, а його головне завдання-підвищення показника конверсії. Наприклад, якщо конверсія вашого сайту дорівнює 3%, то тільки 3 відвідувача з 100 здійснюють замовлення, а решта йдуть. Деякі з минулих користувачів були готові зробити замовлення або покупку, тому ремаркетинг служить їм нагадуванням.

Існує окремий вид ремаркетингу - динамічний. Він дозволяє демонструвати кожному користувачеві індивідуальний формат оголошення, в залежності від дій, які він зробив на сайті. Такі дії, а також типи оголошень під кожне з них ви задаєте самостійно. Це може бути:

 • певний час на сайті;
 • перегляд товарів або послуг;
 • додавання товарів в кошик;
 • кліки за формами захоплення та ін.

Динамічний ремаркетинг дозволяє вирішити одну з ключових проблем даного виду реклами-повторні покази оголошень не зацікавленим користувачам. Таким чином ви можете уникнути зайвих витрат бюджету. Крім того, повторні покази часто негативно впливають на імідж бренду, так як з часом викликають у користувачів негатив.

12. Реклама в CPA-мережах

Рекламні оголошення розміщуються на сайтах партнерських мереж у форматі банерів. Характерна особливість даного методу-оплата за дію. Таким чином рекламодавець отримує гарантію повернення вкладень, так як оплата передбачається тільки в тому випадку, якщо Користувач здійснив цільову дію, але і вартість буде набагато вище ціни за клік або перегляд.

Рентабельність даного інструменту залежить від прибутку, отриманого із залученого клієнта. При фіксованій ставці за дію на сайтах CPA-мережі важливо орієнтуватися на середній чек. Самі ресурси, що публікують рекламу, також зацікавлені у високому показнику конверсій, так як від цього залежить їх прибуток.

Ще один сценарій співпраці-реферальні виплати відсотка прибутку, отриманого із залученого клієнта. У цьому випадку оплата залежить від чека отриманого клієнта.

13. Браузерні push-повідомлення

Push-повідомлення демонструються користувачеві в браузері, після того, як він підтвердив згоду на відправку. Від вікон pop-up вони відрізняються тим, що такі повідомлення видно незалежно від того, на якому сайті зараз знаходиться користувач, вони доступні для перегляду відразу після відкриття браузера.

Спочатку push-повідомлення використовувалися в Мобільних додатках, а їх метою було виключно інформування про зміни в роботі програмного продукту: оновлення, зміни умов користування, виведення повідомлень та ін.Але такі спливаючі повідомлення користувалися досить високою залученістю і охопленням, а тому незабаром перейшли на озброєння до маркетологів.

Для налаштування push-повідомлень існує безліч сервісів: Sendpulse, Letreach, Pushcrew, Push Expert і ін. вартість буде залежати від розміру бази користувачів, на яких розрахована відправка і додаткових можливостей, які надає сервіс, наприклад A/B-тести.

Основний недолік даного виду реклами в тому, що з його допомогою ви можете працювати тільки з користувачами, які вже побували на сайті і дали дозвіл на відправку повідомлень. Тому push-формат найкраще підходить для прогріву аудиторії і конвертації в Ліди.

14. Пошукове просування сайту

Пошукове просування також можна віднести до Інтернет-реклами, так як завдання цього інструменту – залучати зацікавлену аудиторію на сайт. SEO - найбільш масштабне джерело трафіку в інтернет-маркетингу, він призводить на середньостатистичний багатосторінковий інтернет-ресурс не менше половини всіх відвідувачів.

За допомогою SEO ваш сайт отримує відвідувачів з органічної пошукової видачі. Це відбувається наступним чином: користувачі вводять запит в Google і чим ближче ваш сайт до першої позиції в результатах видачі, тим більше відвідувачів він отримає. Без робіт з внутрішньої і зовнішньої оптимізації сайт також може потрапити на першу сторінку пошукової видачі, але число таких сторінок буде набагато нижче, а піднятися на перші позиції можливо тільки в умовах з дуже низькою конкуренцією.

SEO є довгостроковим джерелом трафіку. На відміну від контекстної реклами, ви не пошуковим системам за переходи, конверсії або продажу. Крім того, позиції зберігаються довгий час навіть після повного припинення робіт з внутрішньої оптимізації.

Якщо коротко, працює комплексне просування сайту наступним чином: спочатку фахівці розширюють число запитів, за якими сайт бере участь в пошуку, після чого працюють над підвищенням позицій кожної сторінки ресурсу. Це дозволяє отримати максимум цільових переходів на сайт.

З основних переваг пошукового просування варто виділити:

 • Масштабованість - дозволяє отримати найбільше відвідувачів;
 • Довгостроковий результат - після оптимізації показник трафіку залишається стабільним.
 • Високу окупність - основні витрати на оптимізацію потрібні в перші місяці просування, коли фахівці проводять масштабні внутрішні Доопрацювання сайту, далі ви платите тільки за регулярні роботи з нарощування посилань і створення контенту, що дозволяє поступово збільшувати позиції;

Головний недолік SEO в тому, що для нього потрібен час. Щоб підвищити сайт в ранжируванні потрібні місяці робіт. Тому не варто розглядати його як швидкий спосіб підвищити відвідуваність. Найкраще використовувати пошукове просування в комплексі з іншими рекламними інструментами, як контекст, таргетована реклама та ін.

15. Нативна реклама

Нативна інтернет реклама - це реклама, прихована в цікавому для читачів контенті. Для створення такої реклами потрібно написати інформативну статтю та вибрати відповідний майданчик. Остання має відповідати таким вимогам:

 • містити контент, який відповідає темі написаної статті;
 • мати читачів, які є представниками вашої цільової аудиторії.

Зведений аналіз описаних видів інтернет-реклами

Після розгляду всієї десятки найбільш цікавих і популярних видів реклами варто згадати про те, які з них є найбільш ефективними, і як співвідноситься вартість різних способів просування.

Найдорожчим способом просування в Інтернеті якихось послуг або товарів є банерна реклама, яка вимагає не тільки оплати за розміщення, але і коштів на створення якісного і привабливого рекламного оголошення. Також досить дорогим задоволенням стане розміщення інформації про свій продукт на Youtube, у мобільних додатках і соціальних мережах, а також за допомогою Push-повідомлень.

А ось контекстна реклама, при правильному налаштуванні, може обійтися зовсім недорого. Також невеликих вкладень вимагають розсилки по електронній пошті, створення і розміщення тізерів, а також спливаючі Pop-up-вікно.

Що стосується ефективності впливу на користувача і можливості залучення максимально великого числа покупців, то тут немає рівних контекстній рекламі. З урахуванням того, що вартість її можна зробити вкрай невисокою, цей вид просування є найбільш оптимальним.

А ось розміщення тізерів і банерів, на жаль, особливого результату не принесе. При цьому, якщо банерна реклама хоча б забезпечує іміджеву складову, то ось тизери, навпаки, здатні відлякати значну частину користувачів. Також не варто особливо сподіватися і на безкоштовне розміщення оголошень на тематичних сторінках.

4. Плюси (+) і мінуси (−) інтернет-реклами

Плюси (+) і мінуси (−) інтернет-реклами

Як і будь-який канал для просування будь-якого продукту, Інтернет володіє певними перевагами (+) перед іншими способами реклами.

До них можна віднести:

 • Відносна дешевизна і можливість оплачувати тільки результативні рекламні дії, наприклад, переходи по посиланнях.
 • Розміщена в Інтернеті реклама здатна працювати цілодобово протягом усього року, тут немає необхідності робити перерви і вихідні дні.
 • Багато з тих, хто користується Інтернетом, з легкістю приймають нові товари і послуги, згодом доносячи позитивну інформацію до консервативно налаштованих покупців.
 • Величезна база аналітичних інструментів дозволяє швидко і точно оцінювати дієвість тієї або іншої рекламної компанії, а також проводити важливі маркетингові вимірювання, які надалі слугуватимуть збільшенню продажів.
 • Можливість в будь-який момент оперативно поміняти рекламну стратегію з мінімальними витратами. Якщо рекламодавець бачить, що якийсь спосіб просування не діє, він може скорегувати його до того, як бюджет, виділений на здійснення даної стратегії, буде вичерпаний.

Головним же недоліком (-) організації рекламної компанії у всесвітній павутині є неймовірна конкуренція. З-за надмірної кількості вже існуючих сторінок, а також розміщених рекламних оголошень у багатьох користувачів формується так звана «сліпа зона», коли вони просто не помічають розміщену рекламу, звикнувши її ігнорувати.

Крім того, якщо рекламне оголошення закликає до вчинення негайної покупки через Інтернет, це може відлякати деяких покупців, не впевнених у збереження своїх даних у мережі.

5. Основні параметри вимірювання ефективності реклами в Інтернеті (CPM, CTR і CPC)

ефективності реклами в Інтернеті (CPM, CTR і CPC)

Як вже говорилося раніше, одним з безперечних достоїнств просування продуктів в Інтернеті є можливість точного вимірювання ефективності використання кожного окремого взятого майданчика або оголошення.

Головним показником того, наскільки ефективно діє той чи інший спосіб реклами, є коефіцієнт CTR. Він визначається співвідношенням показів оголошення до числа активних дій, зроблених користувачем. Як правило, такими діями вважається клік по рекламному оголошенню з подальшим переходом на сайт рекламодавця.

Цей коефіцієнт показує, яка кількість користувачів, яким була показана реклама, зацікавилися оголошенням, і перейшли за посиланням, щоб дізнатися подробиці. Ця величина дуже розрізняється для різних типів реклами, що пов'язано в першу чергу з різними можливостями таргетування користувачів.

Так, банерна реклама, розміщена на сайті, буде доступна всім користувачам без обліку того, наскільки вона їм цікава. Тому CTR такого виду реклами рідко перевищує 1%. А от у випадку контекстної реклами високим рівнем ефективності вважається той, при якому цей коефіцієнт перевищує 10-20%.

Однак важливо пам'ятати, що цей показник є лише способом виміряти ефективність залучення на свій сайт користувачів. Він жодним чином не визначає отримуваного або очікуваного прибутку. Адже людина, зацікавившись яким-небудь продуктом і перейшовши за посиланням, може виявити, що ціни на нього надмірно високі, або ж сам товар не відповідає тому образу, який був представлений у рекламі.

Тому для ефективного перетворення кліків по рекламі в реальні покупки необхідно робити максимально коректну і відповідну дійсності рекламу.

Також для кожного, хто планує рекламувати свої товари в Інтернеті, важливо знати параметри, які визначають спосіб визначення бюджету рекламної компанії. Це CPM і CPC. Під англомовною абревіатурою ховаються два варіанти формування оплати розміщення реклами.

У першому випадку, CPM, рекламодавець платить за кількість показів своєї реклами. Зазвичай розраховується на кожну тисячу переглядів.

Такий спосіб ціноутворення можна використовувати в наступних ситуаціях:

 • рекламна площадка має чітко виражену аудиторію, для якої буде цікавий пропонований продукт;
 • користувачі ресурсу досить часто змінюються – адже інакше одному і тому ж користувачу буде показана одна і та ж реклама кілька разів, бюджет буде витрачатися даремно;
 • рекламодавець впевнений, що число кліків буде досить великим, а тому цей спосіб більш вигідний порівняно з тим, де доводиться платити за переходи.

В інших випадках така оплата буде нераціональною, адже при великому числі переглядів реклами, кількість переходів, швидше за все, буде вкрай невисоким, і вартість просування виявиться завищеною.

Іншим, більш поширеним способом ціноутворення є стратегія CPC, тобто вартість за кожен клік. У цьому випадку рекламодавець платить тільки за реально діючі способи просування, які призводять до певних дій користувачів.

Хоча і тут є свої підводні камені – так, нерідко конкуренти клікають на рекламні оголошення схожої тематики.

Крім того, не самі чесні власники майданчиків, де розміщуються оголошення, нерідко наймають фрілансерів, які за копійки переходять за оголошенням, створюючи видимість ефективної роботи розміщеного рекламного ресурсу.

Правда, від таких дій багато рекламних систем намагаються захистити рекламодавця, просто не зараховуючи підозрілі переходи.

6. Як розмістити онлайн-рекламу та залучити клієнтів на сайт — 2 способи розміщення реклами в Інтернеті

2 способи розміщення реклами в Інтернеті

Щоб залучити відвідувачів на свій сайт, необхідно його якось рекламувати, для чого потрібно використовувати один з перерахованих видів просування. При цьому можна використовувати як власні сили, так і залучати фахівців, які знають всі тонкощі і нюанси цієї непростої справи.

Про те як створити свій сайт з нуля, ми вже розповідали в одній з наших статей.

Спосіб №1. Самостійно (безкоштовно)

Самостійне рішення проблеми реклами, як правило, досить трудомістка справа, що потребує, до того ж, чимало затрат часу. Зате таке просування можна зробити без грошових вливань, що особливо важливо для підприємців-початківців, обмежених у фінансах.

Розмістити самостійно рекламу можна як на власних ресурсах, наприклад, на сторінках у соціальних мережах, так на різних тематичних сторінках, форумах, дошках оголошень.

Головні правила, яких слід дотримуватися:

 • максимально достовірна інформація – у разі обману такого горе-рекламодавця можуть і забанити;
 • також багато ресурсів не пропускають агресивну і нав'язливу рекламу, просувати свій сайт потрібно вкрай тактовно і обережно;
 • перед просуванням сайту необхідно завоювати довіру того користувачів ресурсу, де планується його рекламувати, а для цього потрібне тривале спілкування;
 • вибираючи майданчики, треба орієнтуватися на ті, де можуть перебувати потенційні клієнти, яких може зацікавити тематика рекламованого сайту;
 • вибрані ресурси повинні відвідувати велику кількість користувачів, інакше вся робота буде проведена даремно.

Для самостійного просування свого сайту необхідно пам'ятати, що потрібна постійна і методична робота в цьому напрямку, що компенсує відсутність грошових витрат.

Спосіб №2. Найм фахівців (платно)

Ну а якщо немає проблем з фінансами, і є можливість сформувати певний бюджет, організацію реклами свого сайту можна довірити професіоналам.

Тут можна виділити кілька варіантів:

 1. Фрілансери, які займаються просуванням в Інтернеті. Як правило, цей спосіб досить дешевий, проте завжди є можливість нарватися на недбайливого SEO-фахівця, який серйозно перебільшив свої здібності. Тому дуже важливо читати відгуки інших клієнтів і не намагатися знайти як можна більш дешеву ціну. Остання, як правило, є гарантією недоброякісного виконання взятої задачі.
 2. Спеціалізовані рекламні агентства. Зараз їх існує величезна безліч. Ціни у таких компаній, як правило, значно вище, зате і результат може виявитися краще. Адже в таких агентствах фахівці володіють серйозним досвідом у конкретних способах просування сайтів, а також знають багато нюансів, недоступні звичайним фрілансерам. Але і тут слід підходити до вибору максимально обережно, щоб не нарватися на шахраїв.
 3. Також свій сайт можна рекламувати і за допомогою вже згадуваної рекламної мережі Google. Хоча тут більшу частину роботи доведеться зробити самому, в допомогу рекламодавцеві є велика кількість детальних інструкцій. Так що, уважно вивчивши їх, можна налаштувати платне розміщення своєї реклами досить ефективно. Ну а якщо рекламодавець не впевнений у своїх силах, він може звернутися за консультацією та допомогою до фахівців Google. При певній величині бюджету їх підтримка і деякі функції будуть безкоштовним доповненням.

7. Питання та відповіді по рекламі

Питання та відповіді по рекламі

Наостанок варто відповісти на часто виникаючі у рекламодавців питання.

Питання №1. Як і де розмістити безкоштовну рекламу в інтернеті?

Питання про те, як просувати свій продукт за відсутності будь-якого бюджету, завжди буде актуальним.

Існує кілька найбільш популярних способів безкоштовного розміщення реклами:

 • Розмістити оголошення на безкоштовних дошках. Найпопулярніший ресурс в цьому відношенні – OLX, але є й інші, подібні йому. Тут найголовніше – знайти зворушливу фразу або опис продукту, які виділять товар з безлічі інших.
 • Розмістити інформацію про свою продукті на тематичних ресурсах. Про цьому способі вже згадувалося раніше. Але знову ж таки, незайвим буде згадати про необхідність вкрай тактовного і ненав'язливого просування.
 • Створення груп і спільнот в соціальних мережах з подальшим залученням до них користувачів. Це досить трудомісткий процес, вимагає тривалої кропіткої роботи, але віддача тут може бути дуже високою.
 • Розміщення інформації про компанію або про себе в каталогах торговельних систем.

Питання №2. Як провести рекламну компанію інтернет-магазину?

Для реклами майданчики, що пропонують товари або послуги через Інтернет, можна використовувати будь-який з перелічених раніше способів. Проте найбільш ефективним і при цьому досить економним є контекстна реклама.

Для успішного просування свого інтернет-магазину необхідно виконання кількох умов:

 • правильний вибір цільової аудиторії, інакше бюджет буде витрачатися дарма;
 • створення рекламних матеріалів, максимально правдиво і коректно описуючи пропоновані товари або сам інтернет-магазин, адже в іншому випадку переходи по рекламі не буде закінчуватися оформлення замовлення;
 • правильний вибір стратегії реклами з урахуванням наявного бюджету, цілей і строків її проведення;
 • правильний підбір ключових слів, за допомогою яких потенційні клієнти будуть приходити на сайт магазину.

Питання №3. Замовити контекстну рекламу у професіонала або налаштувати її самому своїми силами?

Хоча контекстна реклама і вважається однією з найбільш результативних, її ефективність багато в чому залежить від правильної її установки. І для новачка на цьому терені ця задача може виявитися не по плечу.

Тому багато рекламодавців звертаються за допомогою до професіоналів – як до фахівців самих рекламних систем, так і до їх сертифікованих партнерів.

Однак тут є одна проблема. Справа в тому, що якщо завдання рекламодавця – отримати максимум клієнтів при мінімумі витрачених коштів, то у рекламної системи дещо інша мета – максимум клієнтів, щоб рекламодавець був задоволений, при максимумі витрачених ним коштів – адже це є прибутком самої системи.

Тому найкращим способом буде вивчення стратегій контекстної реклами і проведення її самостійно. Звичайно, це зажадає певного часу, але зате згодом забезпечить незалежність від будь-яких сторонніх осіб, а також дасть можливість найкращим способом витрачати свій бюджет.

Питання №4. Можна зробити ефективну рекламу в інтернеті постійною?

Будь-яка контекстна або інша реклама, оплачувана за кількість кліків або ж переглядів, має один істотний недолік – вона виробляє короткочасний ефект. Щоб залучити нових клієнтів, необхідно знову вкладатися в рекламу.

Але є спосіб, який створює постійний потік потенційних покупців на сайт. Це – SEO-оптимізація сайту.

Наповнений якісним і цікавим контентом ресурс, в якому весь матеріал дуже акуратно наповнений ключовими фразами і при цьому не перенасичений ними, тобто не має високої заспамленності, автоматично займає високі позиції в результатах пошукових систем.

Існують фахівці, які займаються такою оптимізацією. В результаті сайт отримує постійний приплив нових зацікавлених користувачів.

Питання №5. Де розмістити безкоштовну рекламу в Інтернеті?

При обмеженому бюджеті рекомендується не нехтувати безкоштовними методами просування:

 • дошки оголошень (наприклад, ОЛХ);
 • публікації на тематичних ресурсах (можна задіяти крауд, але не наймати для цього фахівця, а займатися самостійно - це займе більше часу, але заощадить бюджет);
 • створення груп в соцмережах-якщо займатися розробкою контенту, залученням аудиторії, то це може стати ефективним інструментом в продажах;
 • публікація інформації про компанію в каталогах.

8. Висновок + відео

Реклама

Реклама в Інтернеті – це один з найбільш актуальних і ефективних способів просування практично будь-яких товарів і послуг. Існує безліч видів реклами, що розрізняються по вартості і ефективності, які можуть забезпечити будь-якого продавця припливом клієнтів і збільшенням продажів.

Займатися просуванням в Інтернеті можна як своїми силами, так і за допомогою професіоналів, які допоможуть зробити рекламу більш ефективною та результативною.

Читайте також - ІНСТРУМЕНТИ ІНТЕРНЕТ МАРКЕТИНГУ: 12 АПОСТОЛІВ

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити