Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Інтернет-маркетинг - з чого почати?

Останнє оновлення: Вівторок, 20 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Інтернет-маркетинг

Багато фахівців, що встають на шлях роботи з інтернет-маркетингом, відмовляються від його незабаром після проведення першої ж серйозної digital кампанії. Інтернет-маркетинг може здатися легким способом заробити гроші, але люди незабаром розуміють, що потрібно відповідальність і старанна робота.

Робота з інтернет-маркетингом виходить далеко за рамки створення сайту або написання статей. В арсеналі початківця інтернет-маркетолога розташовується широкий спектр маркетингових інструментів, правильне використання яких приведе до успіху. Ретельний аналіз методів та інструментів для просування - складне завдання. Тільки ретельно вивчаючи інструменти інтернет-маркетингу ви зможете створити прибутковий бізнес в інтернеті.

Ті, хто тільки знайомиться з інтернет-маркетингом, будуть чути таку фразу на кожному кроці знову і знову: тестуйте! Інтернет-маркетологи говорять про це весь час. Різноманітність засобів просування в інтернеті заманливо і змушує перемикатися між ними в спробі протестувати кожен.

Трапляється, маркетолог не отримує миттєвого успіху від використання будь-якого інструменту, відмовляється від нього і переходить до нової стратегії, потім вибирають іншу, і так далі. Проблема такого підходу полягає в тому, що постійно перемикаючись між стратегіями, ви не залишаєте ні однієї з обраних стратегій шансу процвітати і бути реалізованою. Тому перевіряйте, тестуйте і пробуйте всі можливі варіанти роботи з інструментом. Так ви виключите те, що не працює, і виберете те, що ефективно для вашого бізнесу.

На ранніх стадіях роботи з інтернет-маркетингом не можна «гребти всіх під одну гребінку». Одні й ті ж стратегії можуть не працювати для різних ніш однаково. Те, що працює для вас, може не працювати для когось іншого і навпаки. А зрозуміти, що працює добре саме для вас, можна тільки за допомогою безперервного методу проб і помилок.

Самостійна розробка стратегії інтернет-маркетингу займе час, але це того варто. Зосередьтеся на 1 або 2 маркетингових підходах. Вдосконалюйте їх і переконайтеся, що ви вичерпали всі свої можливості, перш ніж додати новий підхід в арсенал.

Дотримуйтесь цього принципу і ви отримаєте можливість відбирати найцінніший досвід кожної стратегії і побудуєте свою куленепробивну стратегію.

Мисліть довгостроково

Розумно інвестуйте в короткострокову перспективу, щоб заробити гроші в довгостроковій перспективі. Вкладайтеся в грамотно складені освітні програми, книги та поради, вдавайтеся до допомоги експертів, які допоможуть вам швидше навчитися. Інакше так і залишитеся тим, хто за все береться і нічого як слід робити не вміє.

Інтернет-маркетинг може мати негативний вплив. Особливо коли ви вклалися фінансово і витратили час і сили заради невеликого або взагалі ніякого прибутку. Але ця психологічна битва – критичний етап вашому розвитку і успіху. Терпіння і стійкість - необхідні в інтернет-маркетингу і на старті будь-якого бізнесу.

Ми склали перевірену послідовність кроків, щоб почати роботу в інтернет-маркетингу

 1. Визначте цільову аудиторію. Знайдіть потребу і заповніть її.
 2. Не продавайте, допомагайте купувати: сформулюйте УТП, опишіть вигоди клієнта від використання вашого продукту.
 3. Розташуйте покупців до себе. Будьте чесними, продемонструйте знання про продукт, розмовляйте покупцями однією мовою.
 4. Розробіть і створіть простий у використанні веб-сайт.
 5. Працюйте над пошуковим просуванням (SEO) і підключайте контекстну рекламу для залучення трафіку на ваш сайт.
 6. Сформуйте репутацію експерта.
 7. Налагодьте комунікацію з клієнтами за допомогою email маркетингу.
 8. Збільшуйте свій дохід за рахунок back-end продажів і Up-sell технологій (підняття суми продажу).
 9. Використовуйте інструменти SMM-маркетингу.
 10. Відстежуйте прогрес і вносите своєчасні зміни.

Розглянемо кожен крок більш докладно.

1. ВИЗНАЧТЕ ЦІЛЬОВУ АУДИТОРІЮ: ЗНАЙДІТЬ ПОТРЕБУ І ЗАПОВНІТЬ ЇЇ

Початківці інтернет-маркетологи помиляються, коли спочатку розробляють продукт, а потім вже все інше.

Не довіряйте цілком дослідженням ринку - Ви отримаєте великий обсяг інформації з низькою практичною значимістю. Формальні дослідження відображають тенденції, але ніяк не розкривають перспективу розвитку ринку. Вони відірвані від споживачів, які самі до кінця не усвідомлюють своїх потреб. Формальні дослідження не допоможуть обійти конкурентів. Ви починаєте слідувати за ринком і не будете нічим від них відрізнятися.

Будьте ближче до потенційних покупців, прислухайтеся до них:

 • Відвідайте форуми, відгуки про конкурентів, щоб зрозуміти, які проблеми ваша аудиторія намагається вирішити.
 • Досліджуйте ключові слова, за якими користувачі шукають інформацію. Але в той же час, за якими не багато сайтів конкурують.
 • Перевірте конкурентів. Зайдіть на їх сайти і зверніть увагу, що вони роблять, щоб задовольнити потреби користувачів.

Так ви зможете створити продукт для вже сформованого ринку і зробити це краще конкурентів.

2. НАПИШІТЬ СИЛЬНІ ТЕКСТИ

Покупець в Інтернеті - це скептично налаштована, озброєна негативним досвідом людина.

Мета тексту - зняти всі заперечення і побоювання покупця, відповісти на всі його питання. Продаючий текст - це замінник менеджера з продажу. Такі Тексти супроводжують користувача протягом всієї воронки продажів, з моменту відвідування вашого сайту до моменту здійснення покупки.

Щоб продаючий текст не зняв заперечення і користувач купив у вас виконуйте наступні дії:

 • Викличте інтерес користувачів привабливими заголовками.
 • Опишіть проблеми користувачів, які вирішує ваш продукт.
 • Сформуйте довіру до себе як до продавця, здатного вирішити проблеми користувача.
 • Додайте відгуки покупців, які вже використовують ваш продукт.
 • Опишіть докладно продукт і його переваги.
 • Складіть грамотну пропозицію.
 • Зробіть надійну гарантію.
 • Створіть терміновість.

У всіх текстах ви повинні сконцентрувати увагу користувача на унікальній можливості вирішувати їх проблеми або зробити їх життя краще. У процесі написання тексту (та взагалі в процесі маркетингової діяльності) виробіть звичку дивитися на все очима клієнта: "Що я насправді отримаю від покупки?". Зверніть увагу: дивитися на все очима клієнта, це не означає ставити себе на місце клієнта. У процесі маркетингової діяльності очей може "замилитися" і ви ризикуєте піти від клієнтоорієнтованого маркетингу в бік корпоративного формалізму.

Покажіть ваш продаючий текст рідним, друзям і знайомим. Подивіться, як вони реагують, запитайте, чи все їм зрозуміло і т. д.

3. ВИЗНАЧТЕ СВОЮ МІСІЮ

Дуже важливо визначитися з брендом і позиціонуванням на ринку, оскільки це допоможе вам виділитися на тлі однотипних пропозицій. Для цього необхідно відповісти на три питання:

 1. Яку місію ви хочете виконувати?
 2. Які головні цінності вашого бізнесу?
 3. Що відрізняє вас від інших компаній, що пропонують подібні товари?

Відповіді на питання про те, хто ви, що ви намагаєтеся зробити, і що відрізняє вас. Так Ви сформулюєте ваше УТП (унікальна товарна пропозиція), яка стане рушійною силою вашого бренду.

Продумайте логотип, слоган і місію, щоб зміцнити свій бренд. Пам'ятайте, що місія та цінності є не абстрактним приємним доповненням до вашого образу, це основний інструмент продажів і таргетування на аудиторію. Сформувавши певний образ, ви зможете працювати з тими людьми, які поділяють вашу позицію. Адже всім догодити неможливо.

4. РОЗРОБІТЬ І ЗАПУСТІТЬ ПРОСТИЙ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ САЙТ

Ви визначилися з ринком і продуктом, і закріпили процес продажу. Тепер ви готові до розробки веб-дизайну. Головне - не ускладнюйте. У вашому розпорядженні не більше 5 секунд, щоб захопити увагу користувача, інакше ви втратите їх безповоротно.

Як утримати користувачів на сайті і довести їх до покупки? Дотримуйтесь порад нижче:

 • Продумайте макет сайту: Використовуйте прості і популярні шрифти, зробіть навігацію простою і зрозумілою для клієнта, акуратно підходите до використання графіки, аудіо та відео роликів.
 • Регулярно тестуйте сайт: оптимізувати швидкість завантаження сторінок, переконайтеся, що сайт відображається на всіх популярних браузерах, переконайтеся, що у вас є мобільна версія сайту.
 • Збирайте базу підписників. Використовуйте технології Opt-In з різними пропозиціями. Таким чином, ви зможете збирати адреси електронної пошти для подальшої комунікації.
 • Спростіть покупку - не змушуйте користувача робити більше двох кліків від кошика до безпосереднього здійснення покупки.

5. ПРАЦЮЙТЕ НАД ПОШУКОВИМ ПРОСУВАННЯМ (SEO) І НАЛАШТУЙТЕ КОНТЕКСТНУ РЕКЛАМУ ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ ТРАФІКУ

Контекстна реклама (реклама, що показується в результатах пошуку) має як мінімум дві переваги в порівнянні з органічним трафіком:

 1. Контекстні оголошення з'являються на сторінках з результатами пошуку відразу
 2. Контекстна реклама дозволяє тестувати різні ключові слова, а також заголовки, ціни і варіанти продажу. Мало того, що ви отримуєте негайний трафік, ви також можете визначити конверсійні ключові слова.

Після цього ви можете розподілити ключові слова на своєму сайті, додавши їх у ваші тексти і код. Це дозволить поступово підвищити ваш рейтинг в результатах пошуку.

6. СФОРМУЙТЕ РЕПУТАЦІЮ ЕКСПЕРТА

Люди заходять в інтернет, перш за все, для пошуку інформації.

Надайте їм цю інформацію безкоштовно, поширивши її на інших сайтах з хорошою репутацією. Так ви отримаєте набагато більше трафіку і підвищите свій рейтинг в пошукових системах. Завжди залишайте посилання на свій сайт в будь-якому наданому вигляді контенту.

Як поширювати інформацію про себе:

 • Створюйте і поширюйте безкоштовний, якісний контент: статті, відео або будь-який інший контент, який буде корисний вашій аудиторії.
 • Додайте кнопки соц. мереж, такі як "поділитися" ,  "надіслати другу" та ін. розмістіть їх на сторінках з цінним контентом на вашому сайті.
 • Станьте активним експертом у своїй галузі, спілкуючись на форумах, в коментарях і в соціальних мережах – там «сидять» ваші потенційні покупці.

Таким чином, ви зможете залучити нових читачів. Головне – не забувайте додавати посилання на ваш сайт. Пошуковики люблять реферальні посилання з якісних сайтів і винагородять вас підвищенням у видачі.

7. НАЛАГОДЬТЕ КОМУНІКАЦІЮ З КЛІЄНТАМИ ЗА ДОПОМОГОЮ EMAIL МАРКЕТИНГУ

Створюючи пропозиції про підписку, ви формуєте цінний актив інтернет-бізнесу. Для цього можна використовувати на сайті технології opt-in.

Якщо клієнти дали вам дозвіл спілкуватися з ними по email, це означає:

 • Ви зацікавили користувачів. Тепер вам потрібно утримувати їх увагу.
 • У вас з'явилася можливість розвивати довгострокові відносини з користувачами при правильно побудованій стратегії.\
 • Результати розсилок на 100% вимірні.
 • E-mail маркетинг – це дешевий і один з найбільш ефективних інструментів інтернет-маркетингу.

Не забувайте, що кожен відвідувач вашого сайту – це потенційно гарячий лід. І немає кращого інструменту, ніж email маркетинг, для подальшої їх конвертації в покупців.

8. ЗБІЛЬШУЙТЕ ДОХІД ЗА РАХУНОК BACK-END ПРОДАЖІВ І UP-SELL ТЕХНОЛОГІЙ

36% людей, які вчинили у вас покупку, будуть купувати у вас знову, якщо ви будете продовжувати спілкування з ними.

Займіться розробкою довічної цінності кожного клієнта.

Не забувайте, що маркетинг, спрямований на здійснення клієнтом першої покупки, на сьогоднішній найскладніша частина, і більш того – найдорожча. Так що використовуйте наступні технології продажів, щоб змусити їх купити у вас ще раз:

 • Пропонуйте продукти, які доповнюють первісну покупку.
 • Використовуйте email маркетинг – наприклад, надсилайте електронні купони лояльності.
 • Не забудьте налаштувати сторінку подяки в здійсненні покупки. Тут ви можете розміщувати товари, які також можуть бути цікаві вашим покупцям.

Нагородіть ваших клієнтів за їх лояльність, і вони стануть ще більш лояльними.

9. ВИКОРИСТОВУЙТЕ SMM МАРКЕТИНГ

Після того, як ви переконалися, що сайт добре працює, всі сторінки налаштовані правильно, можна зайнятися профілями компанії в соціальних мережах. Сторінки в соціальних медіа необхідні для взаємодії з аудиторією. А не просто тому що вони у всіх є - будуть і у нас. Надзвичайно важливо розробити стратегію для соціальних медіа, яка буде зосереджена на конкретних результатах і буде постійно розвиватися.

Ось кілька питань, на які ви повинні відповісти, перш ніж починати активність в SMM:

 • Як ваша присутність в соціальних медіа допоможе вашим клієнтам купувати?
 • На яких платформах ви будете вести активність? ВКонтакте, Facebook, Однокласники, Instagram, або де-небудь ще? Дізнайтеся, яку з них (або виберіть кілька) ваша цільова аудиторія використовує найбільше, і зосередьтеся, перш за все, на них.
 • Які ваші цілі роботи з соціальними медіа? Допомогти своїм клієнтам отримати більше інформації про вас і Ваших товарах? Залучити аудиторію за допомогою рекламних кампаній або конкурсів? Дати можливість побачити ваш бізнес зсередини і завоювати лояльність клієнтів?
 • Які ресурси ви готові вкладати? Соціальні медіа потребують догляду, прихильності і великій кількості часу, щоб отримати реальні результати. Переконайтеся, що ваш бюджет дозволяє утримувати в хорошому стані ваші профілі в соцмережах і регулярно взаємодіяти з аудиторією.

10. ВІДСТЕЖУЙТЕ ПРОГРЕС І ВНОСІТЬ СВОЄЧАСНІ ЗМІНИ

Веб-аналітика потрібна, щоб побачити результати діяльності в Інтернеті і зрозуміти, звідки йде трафік на ваш сайт.

Інструменти аналітики Google Analytics і подібні легко налаштовуються і розкажуть, скільки людей відвідують ваш сайт, які сторінки вони переглядають, які дії вчиняють, звідки приходять і багато іншого. Всі ці показники виключно важливі для маркетолога: вони покажуть, що неправильно працює на вашому сайті.

Звіти веб-аналітики дозволяють маркетологам підвищувати продажі і знижувати вартість покупця.

Основні показники для відстеження:

 • Унікальні відвідувачі.
 • Відсоток конверсій (продажу, реєстрації, стрибка файлів і т. п.).
 • Популярні сторінки.
 • Тривалість перебування відвідувачів на сайті.
 • Повернення на сайт.
 • Глибина перегляду сайту (скільки сторінок переглянув користувач і в якій черговості).
 • Географія відвідувачів.
 • Показник відмов (скільки відвідувачів протягом перших секунд залишають сайт).

Якщо ви займаєтеся продажами через Інтернет, також бажано знати:

 • Дохід вашого сайту за добу.
 • Ключові слова, сайти, банери, з яких приходять відвідувачі, які роблять покупки.
 • Найбільш продавані товари.

Навіщо оцінювати ці фактори? Маючи їх у своєму озброєнні, ви зможете дізнатися:

 • Величину вартості покупця (витрати на одного покупця).
 • Важливість конкретних сторінок.
 • Коефіцієнт ROI (окупність інвестицій) для залучення нових і повернулися відвідувачів сайту.
 • Свої найбільш ефективні рекламні кампанії.
 • Яка сторінка призводить до найбільшої кількості відмов.
 • Які сторінки переглянув користувач до покупки.
 • Середній час прийняття рішення про покупку.

Зміни в Інтернеті відбуваються настільки швидко, що 1 рік онлайн становить близько 5 років в реальному світі. Але принципи для правильного старту успішного онлайн бізнесу не змінюються. Якщо ви тільки починаєте бізнес в інтернеті, дотримуйтесь наших порад.

Якщо ви вже почали роботу по електронній комерції, зробіть короткий огляд свого інтернет-маркетингу і подивіться, чи не пропустили ви важливий крок.

Поради щодо вивчення інтернет-маркетингу

Курси дають основні пізнання. Але Інтернет-маркетинг змінюється, з'являються нові методи і прийоми. Тому потрібно уважно слухати, постійно стежити за новинами індустрії.

Ось кілька порад, які допоможуть тримати себе в тонусі, ефективніше розвивати свої професійні навички як під час навчання, так і після:

 • читайте блоги з інтернет-маркетингу. Ресурсів з корисною інформацією багато, це як Особисті сайти маркетологів, так і блоги різних платформ і агентств;
 • створіть свій блог, якщо ще цього не зробили, відпрацьовуйте на ньому отримані знання. Зручно це зробити на WordPress, але можна через інші безкоштовні конструктори, типу Wix, Tilda, LPgenerator;
 • купіть собі домен і підключіть його, зараз це можна зробити буквально за пару баксів. Це допоможе зрозуміти вам механіку;
 • створіть блог на платформі мікроблогів типу Medium, тематичні або професійні пабліки в соцмережах. Як мінімум Instagram, Facebook. Якщо плануєте грати по великому, співпрацювати з транснаціональними брендами, публічними діячами-обов'язковий Twitter;
 • використовуйте відеохостинги. Як мінімум-YouTube і TikTok (для взаємодії з молодіжною аудиторією). Відеоконтент у просуванні бізнесу поступово зміщує традиційний текстовий контент;
 • генеруйте контент, багато контенту. Викладайте ролики, пишіть власні міркування і цікаві пости. Не обов'язково відразу домогтися високої якості, хоча до цього потрібно прагнути з першого дня;
 • відвідуйте онлайн-конференції з інтернет-маркетингу. На них ви дізнаєтеся про останні тренди, розширите свої пізнання і, можливо, зав'яжете корисні знайомства. Подивитися Майбутні події можна через пошук Google або на спеціалізованих порталах: Marketing Terms, Marketing.Online;
 • відвідуйте форуми і пабліки, коментуйте, задавайте питання і сперечайтеся. У таких суперечках ви дізнаєтеся багато нового, то, чого немає навіть на найдорожчих курсах;
 • регулярно відвідуйте блог Traffic Cardinal. Тут публікується актуальна інформація в світі інтернет-маркетингу, розбираються наші, кейси по роботі з партнерами, багато докладних гайдів.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити