Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Контент стратегія: 12 кроків до її створення

Останнє оновлення: Понеділок, 20 січня 2020 Автор: Марина Швець
Зміст[Сховати]

Контент стратегія

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Вже кілька років при просуванні товарів і послуг панує контент-маркетинг.

Він дозволяє компаніям заявити про себе навіть в умовах оптимізації бюджету. Тому сьогодні я хочу поговорити про те, що таке контент стратегія, як її створити і зробити ефективною. Слід зазначити, що маркетинг починає працювати, коли на профільному ринку з'являються схожі за своїми характеристиками та особливостями застосування товари. Тобто, коли спостерігається конкуренція і необхідно заявити про себе, довести, що саме ваш товар є кращим і володіє певними перевагами.

Кожен рід діяльності має свою воронку продажів. Навіть якщо ви не замислюєтеся про неї або не оперуєте таким поняттям. За допомогою контент-маркетингу вдається істотно розширити верхню зону цієї воронки. Тому так важлива правильно обрана і ефективна стратегія контент маркетингу. Вона являє собою покрокове керівництво, в якому детально описані наступні етапи:

 • створення та формування контенту;
 • поширення підготовленої інформації;
 • визначення ефективності.

Звичайно, це спрощене пояснення. Насправді добре продумана, ефективна стратегія має набагато більше етапів. Але про все по порядку.

Контент стратегія: що це таке і навіщо вона потрібна

Вона переслідує дві головні цілі:

 • збільшення обсягу продажів;
 • продукування лояльності з боку аудиторії.

Зрозуміло, що обидві названі цілі доповнюють один одного. І збільшення показників однієї неможливо без збільшення показників іншої.

Зверніть увагу! Якщо збільшення обсягу продажів в цілому відносно легко оцінити і помітити, то лояльність вашої цільової аудиторії не піддається простій оцінці, але без цього показника неможливе зростання продажів. Та й стійких показників компанії на ринку домогтися не вийде.

Просування за допомогою контенту (інформації) дозволяє вирішувати поставлені завдання і досягати зазначених вище цілей. Але щоб краще розуміти, як саме створюється стратегія, поговоримо про основи.

Які типи контенту існують

Їх дуже багато! Перераховувати все навряд чи є сенс. Однак зазначу основні і найбільш часто використовувані:

 • відповіді на питання (наприклад, популярний розділ сайтів «часті питання»);
 • огляди товару/послуги;
 • інтерв'ю з експертами;
 • кейси та дослідження;
 • опис експериментів;
 • статистичні дані;
 • поради та рекомендації;
 • факти, чек-листи;
 • і т. д.

Які формати контенту бувають

Буду чесним – розділити типи і формати досить складно. До того ж, поділ умовний. Типи являють собою різноманітні способи утримання матеріалу.

Формати – це різні форми, способи донесення матеріалу однієї і тієї ж тематики користувачам. Наприклад, це можуть:

 • стаття;
 • відео-ролики;
 • інфографіки;
 • презентація;
 • прес-релізи;
 • і т. д.

Як поширюється контент: ефективні напрямки

Щоб домогтися найбільшої ефективності від підготовленої вами інформації, слід вибрати оптимальний метод її поширення. Залежно від особливостей вашої цільової аудиторії.

Ось найбільш ефективні і доступні канали для «доставки» інформації до користувачів:

 • сайт компанії;
 • розсилка по електронній пошті;
 • блог компанії (або особистий блог);
 • форуми;
 • соцмережі;
 • офф-лайн ЗМІ.

Стратегія контент маркетингу: створюємо команду, хто повинен в ній бути

Розробка контент стратегії – відносно складний, але, безумовно, відповідальний процес. Його ефективність безпосередньо залежить від професіоналізму вашої команди. Всі учасники команди повинні володіти не тільки професійними якостями, але і відрізнятися гнучкістю, здатністю домовлятися з іншими членами команди.

Про такі особливості, навички та «вміння», як креативність, здатність швидко орієнтуватися в ситуації, фантазія, професіоналізм і т. п. характеристики навіть згадувати не буду.

Команда для створення та реалізації контент-стратегії

Зрозуміло, що я описую так звану «ідеальну» команду. Тобто, ту, яку може собі дозволити компанія з відповідним бюджетом. Цілком ймовірно, що у вас такої можливості немає. У такому випадку деякі посади / обов'язки поєднуватиме одна людина.

 1. Керуючий редактор — в його зоні відповідальності знаходиться загальна концепція, розподіл вмісту в залежності від його релевантності. Крім того, він координує роботу всіх членів команди, перевіряє реалізацію кожного окремого етапу, стежить за виконанням завдань.
 2. Маркетолог – в його зоні відповідальності знаходиться контроль координації всього виробничого процесу в цілому. Звісно, в межах розробленого і затвердженого плану.
 3. Фахівець з поширення контенту – він відповідає за поширення інформації в соціальних мережах, на сайті.
 4. Дизайнер – готує візуальне оформлення контенту (малюнки, картинки, інфографіки, відео-ролики).
 5. Спеціаліст ЅЕО. Він відповідає за поширення платної реклами, а також проводить ЅЕО-оптимізацію підготовленої інформації під вимоги пошукових систем.
 6. Автори – вони можуть бути як штатними, так і позаштатними, в залежності від особливостей вашої компанії. В обов'язках авторів-написання статей, підготовка фотографій і т. д.

Всі ці люди працюють над тим, щоб контент стратегія була максимально ефективною і дозволила привернути увагу максимальної кількості потенційної цільової аудиторії. Звісно, спочатку необхідно розробити повноцінну стратегію, за якої ви будете здійснювати просування своїх товарів/послуг компанії сайту. Як це зробити – читайте нижче!

Розробка контент стратегії: 12-ь кроків, що дозволяють створити ефективний план

Унікальна стратегія контент маркетингу буде корисна в різних ситуаціях. Незалежно від того, на кого саме орієнтований ваш продукт/послуги. Наприклад, він може бути орієнтований безпосередньо на приватного споживача, а може – і на корпоративних клієнтів. Це може бути навіть некомерційний проект. У будь-якому випадку, вам необхідно домогтися максимально можливого інтересу до вашого проекту з боку «публіки» і, при цьому, цей інтерес повинен бути постійним, невгасаючим.

Досягти такого результату можливо в тому випадку, якщо ви розробите оригінальну і дійсно ефективну стратегію контент-маркетингу!

Слід враховувати і той факт, що в інтернеті постійно з'являється нова інформація. Її дуже багато. Вона буквально виливається на користувачів, як вода з різко перевернутого відра. Пробитися крізь потужний потік не так вже й просто. І допомогти в цьому здатна розробка контент стратегії. Це буде ваш покроковий план, дотримуючись якого ви досягнете задуманих результатів, але, при цьому, раціонально витрачаючи фінанси. Для написання плану вам потрібно зробити лише 12-ть кроків.

1. Визначте мету

Відзначимо, що стратегія контент маркетингу буде ефективною тільки в тому випадку, якщо у неї - правильна певна мета, повністю відповідає напрямку вашої діяльності, вашому продукту / послузі або особливостям торгової марки.

Отже, які цілі може переслідувати контент-стратегія? Ось кілька можливих і цілком реальних, обґрунтованих варіанти:

 • збереження лояльності вашої аудиторії до вашого бренду/сайту/компанії;
 • залучення нової аудиторії, більш солідної, авторитетної, платоспроможної і т. д.;
 • надання цільового контенту споживачам, що дозволяє збільшити обсяги продажів, здійснити продаж акційних товарів і т. д.;
 • збереження контакту і вихід на новий рівень контактування з цільовою аудиторією.

Визначившись з метою, ви вже будете розуміти, в якому напрямку рухатися далі. Ви зробили перший і важливий крок на шляху до успіху.

2. Визначення аудиторії

Ваш контент не буде ефективно працювати, якщо ви почнете за допомогою нього залучати аудиторію, яка не є вашою цільовою. Тому знання своєї аудиторії – дуже важливий момент.

 1. Поставте себе на місце потенційного клієнта/представника вашої цільової аудиторії. Подивіться на надану інформацію з точки зору клієнта, інших людей, на яких ви будете впливати. Подумайте, чим корисна така інформація, яку цінність вона несе, до яких дій спонукає?
 2. Створіть портрет свого клієнта, подумайте, як саме поводиться він в соціальних мережах. Такий портрет необхідно формувати для кожного сегмента своєї аудиторії.

3. Використання бренду в контент-стратегії

Щоб ваша стратегія була максимально персоналізованою, зв'яжіть її з брендом вашої компанії / сайту. Як це зробити? Ось кілька етапів персоніфікації та зв'язку з брендом:

 • впроваджуйте кольори бренду – подумайте, який кольор вашого бренду впливають на потенційну аудиторію, як вони будуть виглядати в мережі;
 • підберіть зручний, читабельний, легкий до сприйняття шрифт, перевірте, щоб шрифт був доступний для використання в мережі;
 • подумайте, як асоційовані з брендом звуки можна використовувати – наприклад, для озвучування бренду. Наприклад, великі компанії роблять так, щоб у клієнтів з їх брендів асоціювалася певна мелодія;
 • використовуйте на сайті будь-які візуальні підказки – наприклад, це може бути логотип. Також логотип – хороший варіант супроводу контенту навіть в офф-лайн ЗМІ.

Ваш бренд - ваш дороговказ. Обов'язково використовуйте його при створенні контент-стратегії.

4. Проаналізуйте, яку саме інформацію шукає ваш потенційний або реальний клієнт

Раціональна розробка контент стратегії передбачає проведення певного аналізу, який дасть можливість зрозуміти, що саме буде цікаво вашій аудиторії. Важливо, щоб інформація була цінною, корисною, несла певне смислове навантаження для клієнта.

 1. Інформація про товар/послугу. Тут навіть не може бути сумнівів - розповідайте якомога докладніше про особливості ваших товарів, послуг. Щоб у клієнта не залишалося питань. Вкажіть, яку саме користь отримає клієнт від використання товару.
 2. Подумайте, як саме будуть розвиватися ваші відносини з клієнтами. Що потрібно для більш гармонійного розвитку і зближення? Для цього попросіть співробітників служби техпідтримки надати інформацію, з якими саме питаннями до них найчастіше звертаються і які відповіді бажають отримати.
 3. Продемонструйте, в чому саме особливість пропонованої продукції. Для цього створюйте профільний контент, який дає можливість користувачеві дізнатися про продукт/послугу / сайт максимум корисної інформації. Вкажіть, як саме слід користуватися наданим продуктом.

5. Розкажіть про компанію

Не важливо, що у вас – компанія або інформаційний сайт – обов'язково надайте про себе якомога більше корисної інформації. Оскільки вашій аудиторії в будь-якому випадку буде цікаво дізнатися, що саме Ви собою уявляєте, в чому ваш секрет успіху, з чого все починалося. Ось приблизний список, що саме я рекомендую повідомити про себе:

 • історію компанії/сайту;
 • унікальність сайту/продуктів, показавши, яку саме користь отримує споживач;
 • повідомляйте не тільки історію компанії, а й розкажіть про своїх співробітників. Можливо, про кращих клієнтів, надавши в інформації не тільки текст, але і візуальні «складові» — фото, відео.

Так ви стаєте ближче до клієнта, показуєте свою лояльність. Клієнт, в свою чергу, відчуває ваше розташування до нього, відчуває, що він знаходиться на одному щаблі з вами.

6. Застосовуйте різні типи контенту

Варто визнати, що різні складові вашої аудиторії люблять різні варіанти контенту. Тому орієнтуйтеся на різних «споживачів інформації», надаючи контент в різних форматах. Коли створюється контент стратегія, відразу заплануйте, як саме ви будете надавати інформацію аудиторії:

 • звичайні текстові статті;
 • привертаючі увагу картинки, фотографії продукції, товарів;
 • створіть цікаві відео про товари/послуги;
 • створюйте презентації.

Різні варіанти контенту для різних «частин» аудиторії. Таким чином, ви зможете збільшити охоплення.

7. Користуйтеся календарем

Сформуйте календарем, в якому буде чітко розплановані етапи створення та публікації інформації. Ось що саме і як потрібно вносити в календар.

 1. Враховуйте, під які дати необхідно створювати спеціальну інформацію – наприклад, під професійні, релігійні свята, презентації товарів і т. д..
 2. Вносьте в календар так званий повторюваний контент – наприклад, щотижня готуйте статті-огляди нових продуктів.
 3. Створіть план повторного застосування інформації. Бувають такі ситуації і моменти, коли інформацію слід повторювати.
 4. Подумайте, як саме ви можете мотивувати своїх співробітників брати участь у створенні контенту.

8. Працюйте над тим, щоб ваша інформація була максимально цікавою для потенційної аудиторії

Коли проводиться розробка контент стратегії, обов'язково потрібно пам'ятати про те, щоб зробити інформацію максимально цікавою, пізнавальною і привабливою для потенційних читачів. Як це зробити? Насправді дуже просто:

 • перед публікацією обов'язково перевіряйте статті, щоб прибрати граматичні та орфографічні помилки, оскільки такі «недоліки» негативно позначаються на авторитеті;
 • працюйте над формуванням привертаючих увагу заголовків – саме вони мотивують користувачів відкрити статтю і прочитати її;
 • використовуйте в контенті «магніти» — спеціальні образи, які легко врізаються в пам'ять людей, що привертають їх увагу;
 • подаючи інформацію, вміло ділите її на окремі прості частини – довгі полотна статей важко сприймаються читачами, а тому ділите статтю на окремі частини, використовуйте підзаголовки, номерні списки. Все це спрощує сприйняття інформації, підвищує читабельність тексту.

9. Прикладайте зусилля, роблячи інформацію доступною для пошуку

Навіть якщо розробка контент стратегії пройде успішно, ви створите кращу в світі інформацію, але її не зможе знайти користувач, який в цьому сенс? Обов'язково оптимізуйте статті, тексти, щоб вони легко шукалися:

 • використовуйте відповідні ключові слова;
 • зробіть перелінковку матеріалів;
 • гармонійно зв'яжіть текстовий матеріал і не текстові частини вмісту.

10. Виділяйте необхідні ресурси

Щоб зробити контент, в нього потрібно вкластися. Наприклад, це можуть бути і вміння, але якщо у вас недостатньо часу, доведеться вкладати гроші, щоб оплатити роботу фахівців.

11. Правильно поширюйте контент

Для цього вам необхідно помістити статті там, де їх точно побачить ваша аудиторія:

 • на сайті;
 • в соціальних мережах;
 • у поштовій розсилці.

Порада! Не зайвим буде зв'язатися із засобами масової інформації, щоб заявити про себе. Також розгляньте можливість написання гостьових постів.

12. Контролюйте результати

Щоб зрозуміти, чи правильна ваша контент стратегія, чи не вимагає вона змін, обов'язково відстежуйте результати. Тільки реальні показники дозволять оцінити справжню ефективність виконаної роботи.

Займаючись аналітикою, ви зрозумієте, який саме контент забезпечив залученість аудиторії, зростання показників. Відповідно, більше надавайте користувачам саме такого контенту.

Розробка контент-стратегії: ще кілька порад для початківців

Щоб ваша стратегія була якомога ефективнішою, раціонально витрачала бюджет і залучала максимум користувачів, ознайомтеся з додатковими порадами і рекомендаціями. Дотримуйтеся їх, тоді успіх не змусить себе чекати.

 1. Не робіть мімішні пости з котиками. Вони вистрілять максимум один раз. У кращому випадку. Звичайно, якщо ви просуваєте корм для кішок, тоді без такого контенту не обійтися, але ви впевнені, що ви просуваєте корм для кішок?
 2. Чітко визначте місію свого бренду. Впевнені, що вона вже визначена? Подумайте ще раз! Ймовірно, ви знайдете ще щось цікаве і корисне.
 3. Шукайте якомога більше платформ, за допомогою яких ви зможете залучити і зацікавити свою аудиторію. Не обмежуйтеся тільки ВК і ОК.
 4. Не намагайтеся робити все самостійно. Навчіться делегувати і розподіляти. Якою має бути команда, я писав вище.
 5. Правильно організовуйте робочі процеси всередині команди, щоб виключити затримки, зволікання і просто неефективну витрату часу і зусиль.
 6. Не хвилюйтеся! Працюйте спокійно і впевнено. Занепокоєння не допоможе вам.
 7. Не намагайтеся охопити всі інформаційні приводи – це нереально! Готуйте контент тільки з тих приводів, які дійсно важливі для Вас і вашої аудиторії.
 8. Аналізувати. Аналізувати. Аналізувати. Оцініть, який саме варіант подачі зацікавив публіку найбільше. Подумайте, чому так сталося? Як ще ви можете використовувати такий варіант подачі?
 9. Вчіться, вчіться, вчіться. Не стійте на місці, а постійно розвивайтеся. Повірте, ваша аудиторія розвивається і зростає, відповідно - Вам також необхідно обов'язково розвиватися. І рости професійно, ментально і морально.
 10. Працюйте, а не витайте в хмарах!

Контент-стратегія: підводячи підсумок

Загалом, не дарма сказали – хто володіє інформацією, той володіє світом. Правильна контент-стратегія допоможе вам використовувати силу інформації для залучення клієнтів.

Читайте також - Реклама в інтернеті — ТОП-10 найефективніших видів

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити