Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як знайти клієнтів: 20 перевірених способів + корисні поради

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Марина Швець
Зміст[Сховати]

Як знайти клієнтів

 Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua!

Одна з основних проблем для кожного власника бізнесу – як знайти клієнтів. Оскільки саме від них залежить успішність підприємця. Якщо клієнтів не буде – навіть найуспішніший старт-ап (на думку його засновника) не досягне результату і зазнає краху. Тому вкрай важливо не тільки створювати якісний продукт/ послугу, але і розуміти, де знайти клієнтів. У цій статті я розповім, як і якими методами шукати клієнтів. Рекомендації та поради будуть корисні не тільки підприємцям-початківцям, а й тим, хто володіє бізнесом вже багато років. Хочете дізнатися, як збільшити клієнтську базу? Читайте мою нову статтю.

Як знайти нових клієнтів: вступна інформація

Мною були зібрані кращі способи, як рекламувати свій бізнес і залучати клієнтів. Впевнений, що деякі з них ви вже пробували. Можливо, навіть отримували вигоду від їх застосування.

Хоча потрібно розуміти і те, що ефективність обраної реклами безпосередньо залежить від виду діяльності. Наприклад, для компанії, що надає бухгалтерські послуги, хорошим методом залучення клієнтів є так званий "холодний обдзвін" підприємств, фірм, організацій.

Якщо ж ви займаєтеся продажем вживаних комп'ютерів з Європи, одним з кращих варіантів стане контекстна реклама. Тому, читаючи мою статтю, обов'язково враховуйте цей фактор і відразу ж (у себе в думках) приміряйте рекламу на свій бізнес.

І ще одне невелике уточнення. Сьогодні, щоб бізнес був по-справжньому успішним, необхідна присутність компанії в мережі. Ви ведете свою справу, але у вас немає особистого сайту? Це велике упущення. Навіть якщо підприємство невелике або ви взагалі єдиний його співробітник, потрібно заявляти про себе в Інтернеті.

У створення сайту не обов'язково вкладати величезні суми. Адже його можна створити самостійно, своїми руками, сплативши лише символічну вартість доменного імені (назви сайту) та хостингу (грубо кажучи, місця в Інтернеті, на якому він буде розміщуватися). Тобто, з мінімальними вкладеннями ви захопите величезну аудиторію.

Зверніть увагу! У вашого бізнесу є сторінки в соціальних мережах? Чудово! Це вже добре! Однак недостатньо. Довіра аудиторії до вашої діяльності багаторазово зросте, якщо ви створите сайт своєї компанії.

Як знайти клієнтів: 20 перевірених способів

Ну, а тепер переходимо до основної теми статті. Я відібрав для вас 20-ть перевірених способів, як знайти клієнтів підприємцю. На деяких з методів я зупинюся докладніше. Інші просто згадаю коротко.

1. Оголошення, купони в тематичних ЗМІ

Якщо ви займаєтеся реалізацією товарів, в яких зацікавлена масова аудиторія, даний спосіб буде досить ефективним. Адже при правильно обраному ЗМІ рекламу побачать десятки тисяч людей.

Зверніть увагу! Публікуйте купони, що пропонують знижки або невеликі подарунки. Вони мотивують користувачів здійснювати покупку якомога швидше.

2. Рекламні статті

Для їх публікації слід вибирати тематичні видання. Вони можуть бути, як звичайними, тобто, паперовими, так і віртуальними (он-лайн). Якщо торгуєте мобільними телефонами, вибирайте видання, що спеціалізуються на оглядах гаджетів.

Читайте також: Контент стратегія: 12 кроків до її створення

3. Радіо-реклама

Переваги – охоплення великої аудиторії. Тільки не робіть занадто довгий ролик. Він повинен бути коротким, але містким, мотивуючим зробити певну дію – прийти в магазин, купити товар, відвідати сайт і т. д.

4. Виставки

Беріть участь у виставках. Профільних. Немає можливості оплатити участь, замовити дорогий стенд? Прийдіть на виставку, як звичайний відвідувач і заводите корисні знайомства.

ДО РЕЧІ! А хто вам заважає найняти пару чоловік, які будуть роздавати листівки і візитки вашої компанії неподалік від місця проведення виставки?

5. Довідники

Існує безліч довідників – електронних і паперових. Наприклад, 2ГІС – ним користується багато людей. Вам потрібно виконати дві дії. Перше – обов'язково внести свою компанію в усі можливі довідники. Друге – зробити вибірку потенційних клієнтів, якщо ви надаєте послуги або продаєте товари не тільки для приватних осіб, але і для корпоративних клієнтів.

6. Флаєри

Наступний метод, як знайти нових клієнтів передбачає роздачу флаєрів. Він відмінно працює для залучення відвідувачів в магазини, торгові точки, кафе і точки громадського харчування.

В ідеалі флаєр повинен бути зроблений на кольоровому папері, красивий і яскравий, що привертає вже своїм зовнішнім виглядом. У вас немає можливості оплатити послуги дизайнера і друкарні? Існує простий і ефективний спосіб виготовлення флаєрів:

 • купуйте кольоровий папір;
 • у звичайному редакторі зробіть невелике оголошення із закликом;
 • надрукуйте його на звичайному принтері;
 • роздавайте неподалік від вашої точки.

Наприклад, в флаєрі може даватися невелика знижка. Якщо кафе – безкоштовний чай. Обов'язково вкажіть умови дії флаєра – наприклад, якщо він буде використаний «Сьогодні до 12:00». Як показують дослідження – це працює.

7. Рекомендація

Попросіть своїх клієнтів рекомендувати вас іншим. Такий метод працює, як ніякий інший. Він дуже ефективніше. Особливо, якщо рекомендуючий володіє певним авторитетом, повагою у своїй сфері.

Зверніть увагу! Обов'язково Дякуйте тим, хто рекомендує вас. Це може бути не тільки словесна вдячність, але і щось відчутне. Наприклад, % знижка на наступне замовлення або послугу.

8. Партнерство

Ще один хороший метод, як знайти клієнтів підприємцю полягає в пошуку партнерів. Наприклад, в суміжному бізнесі.

Подумайте, які супутні товари для вашої продукції існують. Подивіться, хто займається реалізацією такої продукції. Виберіть з них ті компанії, які не є вашими прямими конкурентами.

ДО РЕЧІ! Тут потрібно розуміти, що звертатися слід до тих, у кого розміри бізнесу порівнянні з вашою діяльністю. Гіганти і монстри навряд чи навіть розглянуть вашу пропозицію, і вже точно не дадуть відповіді на нього.

Перед пропозицією співпраці обов'язково перевірте, яка репутація у вашого потенційного партнера. Якщо все добре, домовляйтеся про співпрацю - наприклад, це може бути винагорода за кожного наведеного клієнта або просто взаємна реклама один одного.

9. Комерційна пропозиція

Наступний спосіб, як знайти нових клієнтів передбачає створення комерційної пропозиції. Можливо, воно у вас вже є і ви постійно його розсилаєте, як давнім, так і новим клієнтам. Або потенційним. У цьому документі ви надаєте людям багато інформації та даних:

 • про сферу діяльності вашої компанії;
 • про перевагу співпраці з вами;
 • про вартість товарів / послуг;
 • і т. д.

Найчастіше такі пропозиції зазвичай не читають. У кращому випадку - просто скептично переглядають. І тільки одиниці відгукуються на нього. Як бути?

Настала пора змінити підхід! Створіть пропозицію, що продає, найнявши для цієї роботи професійного копірайтера / маркетолога. Він зможе підготувати текст таким чином, що від вашої пропозиції буде дуже складно відмахнутися.

10. Розсилка комерційної пропозиції

Подумайте, хто може стати вашим кращим клієнтом? Визначте кілька десятків таких людей/компаній. Візьміть свою комерційну пропозицію, додайте до нього продає лист на фірмовому бланку і розішліть всім, кого обрали. Даний метод не такий вже і дорогий, але з його допомогою ви зможете знайти не просто нових клієнтів, а тих, хто забезпечить вам поліпшені фінансові показники.

11. Поштова скринька

У звичайних поштових скриньках часто сьогодні виявляються тільки квитанції на оплату комунальних послуг. Газети та журнали рідко хто виписує. Чому б вам не скористатися перевіреним методом, як знайти клієнтів підприємцю? Йдеться про те, щоб розкидати по поштових скриньках красиві рекламні листівки!

Зверніть увагу! Тут важлива сфера вашої діяльності. Якщо мова йде про заміну вікон або доставку продуктів – спосіб спрацює. Якщо про ремонт кар'єрної техніки – він буде марною тратою грошей.

12. E-mail розсилка

В даному випадку вам знадобиться база потенційних клієнтів. Розішліть мотивуюче зробити покупку/замовити послугу лист.

ДО РЕЧІ! Зібрати базу даних самостійно – дуже складно. Простіше її купити. Тільки переконайтеся, що продавець пропонує дійсно гідний продукт, а не застарілу базу, яку можна скачати безкоштовно.

13. Реклама в інтернеті

Ще один відмінний спосіб, як знайти нових клієнтів - дати рекламу в Інтернеті. У цьому допоможуть такі сервіси, як:

 • Facebook Ads Manager;
 • Гугл.АдВордс.

Вони призначені для контекстної реклами. Якщо правильно продумати і налаштувати рекламну кампанію – вона обов'язково дасть результат і потік клієнтів.

Що цікаво – контекстна реклама дає швидкий результат. Ваше оголошення зацікавило потенційного клієнта? Він тут же клікнув по ньому, потрапив на ваш сайт і зробив угоду. Якщо користувач робить клік - значить підсвідомо він вже готовий купити товар або замовити послугу.

Перевага контекстної реклами в інтернеті полягає в тому, що вона демонструється тим людям, які шукають в інтернеті схожі з вашими товари/послуги. Система підбирає показ реклами під пошукові запити користувачів.

Зверніть увагу! Далі подано ще кілька способів, як знайти нових клієнтів, але без їх розшифровки.

14. Сарафанне радіо

15. Обдзвін існуючих і потенційних клієнтів

16. Реклама в громадському транспорті

17. Підготовка поліграфічної рекламної продукції – наприклад, буклетів

18. Розміщення реклами на біг-бордах

19. Рекламні розтяжки

20. Дошки і сайти оголошень

Де знайти клієнтів: перевірені поради та рекомендації

Зараз скажу очевидний факт – чим більше клієнтів, тим краще для вашого бізнесу. Звичайно, ви і самі це прекрасно розумієте. Вище я вже розповів про кілька способів пошуку клієнтів. Тепер же хочу дати ще про те, де знайти клієнтів. Поради – перевірені, дієві, ефективні. Обов'язково прислухайтеся до них.

1. Участь у тематичних конференціях та семінарах

Чудові результати може дати просту участь в тематичних, профільних, галузевих конференціях, семінарах, виставках та інших подібних заходах. На них ви не тільки краще дізнаєтеся, чого чекати від конкурентів, але і зможете познайомитися з потенційними клієнтами.

ДО РЕЧІ! Інформацію про подібні заходи шукайте на профільних сайтах. Постарайтеся відшукати організацію, асоціацію, пов'язану з вашою діяльністю, що реалізують ваші товара. Підпишіться на розсилку новин від таких організацій. Так ви не пропустите захід.

2. Налагодьте контакт з підприємствами, установами, які можуть бути вашими потенційними клієнтами

Звичайно, ця рада актуальна для тих, хто пропонує конкретні товари/послуги, орієнтовані не на роздрібного клієнта, а на «корпоративного» — тобто, на організації, фірми, підприємства.

Наприклад, якщо ви займаєтесь реалізацією товарів для клінінгових послуг, то вашими клієнтами будуть компанії, які надають такі послуги. Або безпосередньо самі установи, адже в них часто є співробітник, що відповідає за порядок в офісі.

3. Повідомляйте про себе в місцях з великим потоком людей

Ця порада, де знайти клієнтів, підійде тільки тим, хто реалізує товари широкого вжитку. Або надає такі ж широкі послуги. Роздачу флаєрів, листівок, запрошень і знижкових талонів обмеженого часу дії потрібно проводити в місцях, де проходить багато людей. Наприклад, в переході метро, на жвавій вулиці або перехресті.

Також подібний метод дозволить вам донести до потенційних клієнтів масу корисної і цінної інформації:

 • про адресу вашого магазину;
 • про старт нової акції;
 • про відкриття нової точки;
 • і т. д.

Зверніть увагу! На листівках/флаєрах обов'язково публікуйте адресу вашого магазину і контактні дані зі схемою проїзду.

Для досягнення максимально ефекту, отримання максимально можливого результату, дотримуйтеся наступних правил:

 • скористайтеся послугами професійних промоутерів;
 • створіть якісні продаючі листівки;
 • не економте на папері;
 • вибирайте місця, де може знаходитися найбільше число людей з вашої потенційної аудиторії.

Таким чином, вкладення в організовану роздачу листівок будуть максимально ефективними.

Як знайти клієнтів підприємцю-початківцю: висновок + відео

Я навів вам 20-ть дієвих способів, як знайти нових клієнтів і поділився трьома порадами. Скориставшись моєю інформацією, ви гарантовано збільшите охоплення своєї цільової аудиторії, збільшите продажі і підвищите фінансові показники.

Однак, на мою думку, кращий спосіб пошуку клієнтів – створення власного сайту, на якому буде представлена вся важлива інформація про вашу компанію. Навіть якщо ви тільки початківець підприємець, у вас немає достатньо коштів для вкладень в онлайн-проект, ви все одно можете зробити сайт. Самостійно, без оплати праці програмістів і маркетологів.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити