Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Що таке інтернет-маркетинг — повний огляд для новачків + основні інструменти і стратегії просування

Останнє оновлення: Понеділок, 08 січня 2024 Автор: Марина Швець
Зміст[Сховати]

Здрастуйте, шановні читачі блогу ITstatti.in.ua! 

Сьогодні ми розглянемо таку цікаву тему, як інтернет-маркетинг.

Я думаю, кожен з вас стикався з рекламою в Інтернеті, і до речі, дуже важливо розуміти, якими інструментами потрібно користуватися для правильного налаштування своєї реклами.

Якщо ви працюєте в сфері Інтернету, знання основних інструментів інтернет-маркетингу вам буде просто необхідно. Особисто ми користуємося ними на своєму сайті, і це дає нам відмінні результати.

Завдяки знанню основних інструментів інтернет-маркетингу, описаних у статті, і правильному їх впровадження у свій бізнес, ви зможете збільшити прибутки від своїх інтернет-проектів в рази.

Інтернет маркетинг

 Інтернет-маркетинг: визначення, особливості та переваги

Практично всі сучасні комерційні компанії мають представництво в Інтернеті у вигляді повноцінного ресурсу, блогу, сторінки. Однак просто створивши мережевий ресурс і навіть заповнивши його інформаційним контентом, ви не забезпечите автоматичне збільшення продажів і зростання популярності компанії (сайту).

Необхідна більш цілеспрямована робота з сайтом, передбачає його розкрутку, SEO просування і збільшення конверсії. Цим і займаються фахівці з онлайн-маркетингу.

Давайте дамо йому визначення.

Інтернет-маркетинг (internet marketing) — це сукупність прийомів в Інтернеті, спрямованих на привернення уваги до товару чи послуги, популяризацію цього товару (сайту) в мережі і його ефективного просування з метою продажу.

Сучасні словники визначають онлайн маркетинг як практику використання всіх аспектів і елементів традиційного маркетингу в мережевому просторі. Основне завдання заходів такого роду – отримати максимальний ефект від потенційних користувачів сайту і збільшити їх потік.

Комплексний інтернет-маркетинг застосовує всі можливі канали реклами і просування ресурсів в інтернеті для збільшення відвідуваності сайту і зростання продажів.

Основні інструменти інтернет-маркетингу:

Більш детально про інструменти web-маркетингу буде розказано нижче.

Поки ж з'ясуємо особливості та переваги професійної розкрутки сайтів в мережевому просторі.

Основи інтернет-маркетингу ті ж, що і в звичайному маркетингу.

Класичний (традиційний) маркетинг – це процес визначення та ефективного задоволення потреб окремих споживачів і споживчої аудиторії в цілому.

Основне завдання – надання і просування товарів і послуг споживачам та встановлення прямих взаємин з клієнтом з вигодою для компанії.

Правила веб-маркетингу досить прості: розібратися в них можна за кілька годин, але знання основ ще не означає, що вам вдасться продуктивно застосувати їх практично (так само як знання правил шахової гри ще не робить з вас гросмейстера).

В ідеалі справою просування і розкручування товарів в інеті повинні займатися професіонали. Сьогодні послуги інтернет-маркетингу надають власникам сайтів спеціальні агентства і студії, яких у мережевому просторі стає з кожним днем все більше.

Ефективний маркетинг в Інтернеті (e-marketing) складається з наступних компонентів:

 1. Продукт (товар). Обов'язкова умова: те, що реалізується через мережеві ресурси, повинне відрізнятися якістю або якимись унікальними властивостями, щоб конкурувати з іншими сайтами і звичайними магазинами.
 2. Ціна. Вважається, що в інтернеті ціни дещо нижчі, ніж в «реалі».
 3. Просування – багаторівнева розкрутка як самого сайту, так і окремих товарів. Цей елемент включає цілий арсенал інструментів SEO, контекстну, інтерактивну і банерну рекламу, роботу з громадами в соцмережах і блогами.
 4. Точка продажу – власне сайт. Функціональний ресурс повинен мати оригінальний дизайн, якісну навігацію, юзабіліті вищого рівня.

Важливу роль відіграють і інші складові частини: цільова аудиторія, контент (вміст), залучення відвідувачів на маркетингові процеси.

Стратегія інтернет-маркетингу передбачає поетапну роботу над визначенням потреб аудиторії, створенням і просуванням контенту, залученням відвідувачів в активні процеси придбання.

Залучення – ключовий показник ефективності сучасного web-маркетингу. Цей елемент показує ступінь зацікавленості користувачів вашим сайтом і, в кінцевому рахунку, визначає успіх комерційного підприємства.

Перш ніж починати просування ресурсу, слід визначити його цільову аудиторію і потреби кожного клієнта, який прийшов на ваш інтернет-сайт. Тільки в цьому випадку можливе збільшення конверсії ресурсу і отримання прибутку.

Переваги Інтернет-маркетингу

Нижче розглянемо 3 головні та очевидні переваги сучасного інтернет-маркетингу:

 1. Інформативність. Споживач отримує максимум необхідної інформації про послуги і продукти: щоб зацікавити клієнта, відомості про товар повинні бути не тільки абсолютними, але і оригінальними (унікальними).
 2. Висока результативність у порівнянні з традиційною рекламою. Звичайна реклама в ЗМІ та на білбордах коштує дорого і часто не окупає себе: охоплення аудиторії широкий, але не продуктивний. Така реклама «на широку ногу» використовується скоріше як іміджева, тобто служить для підтримки інтересу (упізнавання) будь-якого бренду або компанії. Просування товарів і послуг в інтернеті працює за іншим принципом: відвідувач сам знаходить таку рекламу, втягуючись у процес у той момент, коли набирає в рядку пошуку певні слова та словосполучення.
 3. Велике охоплення цільової аудиторії. Кількість споживачів конкретного продукту в Інтернеті нічим не обмежена: в теорії – це всі користувачі Інтернету, оскільки зробити замовлення на придбання товарів і послуг можна з будь-якої точки планети.

Інструменти онлайн-маркетингу, які довели свою ефективність для залучення клієнтів в інтернет-бізнес

Основні цілі web-маркетингу:

 • збільшення трафіку (відвідуваності) сайту;
 • запуск, просування і реалізація нових послуг і товарів;
 • підвищення впізнаваності бренду;
 • поліпшення іміджу компанії.

В глобальному сенсі метою даного маркетингу є заробіток на своєму сайті (блозі), монетизація* бази фоловерів.

Монетизація — процес перетворення відвідувачів у гроші.

Так, наприклад, коли сайт відвідує велика аудиторія, яка приносить гроші, клікаючи на оголошення контекстної реклами, кажуть «я монетизирую свій сайт контекстною рекламою». Або «я замонетизировал сайт партнерками», маючи на увазі заробіток на партнерських програмах.

Мережеві комерційні проекти не можуть розкрутитися і стати популярними самі по собі: потрібна грамотна робота по їх просуванню. Для цієї мети створені інструменти інтернет-маркетингу.

Давайте тепер розглянемо конкретні інструменти.

Інструмент 1. Контекстна реклама

Контекстна реклама – різновид мережевої реклами, при якій рекламне оголошення з'являється у відповідності з змістом (контентом) сторінки. Контент-маркетинг – комплекс заходів щодо оптимізації вмісту сайту та підбір відповідної реклами.

Контекстна реклама працює вибірково: її бачать відвідувачі сторінок, яким потенційно цікаві рекламовані товари.

Наприклад, юзер (користувач) читає статтю на тему силового спорту і попутно переглядає рекламні пропозиції про продаж сучасних добавок для харчування спортсменів. Таким чином, реклама охоплює цільову аудиторію, а не діє наосліп.

Для визначення відповідності реклами сторінках сайту використовується принцип ключових слів.

Ці ж слова є орієнтиром для пошукових роботів. Таким чином, контекстна реклама з великою часткою ймовірності буде показана споживачу, котрий використовує Інтернет для пошуку конкретних послуг і товарів.

Інтернет-реклама дозволяє точно співвідносити витрати з результативністю: оплачуються тільки ті користувачі, які перейшли по відповідним оголошенням і перейшли на сайт.

Інструмент 2. Банерна та медійна реклама

Банери – це графічні зображення на сайтах, які рекламують товари і послуги. Вони можуть бути як статичними (просто картинка), так і анімованими (рухомими) в форматі gif і flash.

Існують також інтерактивні банери: користувачам пропонують виконати за допомогою картинки конкретна дія – розв'язати арифметичну задачу, клікнути в певній точці зображення.

Банерна (або медійна) реклама передбачає формування стійкої асоціації конкретного бренду (символу) з певними товарами або послугами. Підвищення впізнаваності бренду – одна з цілей інтернет-маркетингу. Чим більш впізнаваною символіка компанії, тим краще її імідж.

Банер може рекламувати як конкретна пропозиція, будучи так званої товарної рекламою, так і просто який-небудь бренд або компанію (іміджева реклама).

Медійна реклама починає працювати, коли кількість показів рекламного зображення досягає певного обсягу. Це означає, що банери, брендовані фони і тому подібну рекламу має сенс розміщувати на сайтах з високою відвідуваністю (від 1000 чоловік в добу і більше).

Для меншої відвідуваності сайту медійна реклама не дуже підходить внаслідок її специфіки. Адже вона «продає» всім і конверсія банерів не так висока, як наприклад, контекстної реклами, так як остання б'є точно в ціль, будучи «снайперською гвинтівкою», на відміну від банера, який є швидше «дробовою рушницею».

Інструмент 3. E-mail розсилка

Поштова e-mail розсилка – перевірений і ефективний метод інтернет-маркетингу. Така розсилка дозволяє встановити довірчі відносини між замовниками і клієнтами.

На своєму сайті ви можете встановити так звану «форму захоплення контактів», пропонуючи підписатися на оновлення сайту або даючи безкоштовну корисну інформацію натомість на ім'я та e-mail відвідувача.

Далі ви просто робите розсилку вашої абонентської бази.

Листи повинні містити не тільки рекламну, але й актуальну для споживачів інформацію, інакше вони будуть регулярно вирушати в папку «спам».

Підписка на розсилку – найбільш стабільний і продуктивний метод онлайн-маркетингу.

Деякі інтернет-маркетологи вже скинули e-mail-маркетинг з рахунків, повністю зосередившись на «твіти», «лайки» і кнопках «+1» в Google.

Модні інструменти – це, безумовно, правильно, але не варто добровільно відмовлятися від цілком працездатного і функціонального методу просування.

Навіть маючи облікові записи в Facebook, Twitter, ВКонтакті, люди продовжують користуватися електронною поштою.

Важливий момент

За статистикою на свою електронну пошту хоча б раз в тиждень заходять більше 90% користувачів, що гарантує вам високу віддачу від цього маркетингового інструменту.

Інструмент 4. SEO-оптимізація

Професійна СЕО-оптимізація – комплекс дій над сайтом, спрямований на поліпшення позицій видачі сайту в популярних пошукових системах (Google). Ця стадія розкрутки є обов'язковою для просування більшості комерційних проектів в Інтернеті.

Неважливо, які товари і послуги пропонує сайт: головна мета – залучити цільових клієнтів на сторінки свого сайту. Зазвичай це роблять за допомогою платної реклами (контекстної, банерної, тизерної і так далі), але також можна залучати відвідувачів безпосередньо з пошукових систем.

Оптимізацією займається безліч компаній та студій інтернет-маркетингу, але не всі вони дають стабільний результат.

Якісне просування мережевих ресурсів – захід тривалий і поетапний. Важливо не просто збільшити число відвідувачів сайту, а залучити цільових (потенційних) клієнтів.

SEO-просування обов'язково включає технічну оптимізацію сайту, аудит і збільшення рівня релевантності — відповідності пропонованих статей вашому платного пропозицією на сайті.

Сучасна пошукова оптимізація – реальний технологічний інструмент, який підвищує продажі набагато ефективніше, ніж традиційна реклама.

В ідеалі починати оптимізацію слід вже на етапі розробки сайту: слід відразу продумати і визначити функціональне семантичне ядро – список ключових слів (тем), які найбільш точно визначають загальний напрямок діяльності конкретного ресурсу.

Перевірити частотність (популярність) ключового слова можна з допомогою сервісу Гугл Планувальник (https://ads.google.com/intl/uk_ua/home/tools/keyword-planner/)

SEO-оптимізація системи під пошуку строго орієнтована на цілі бізнесу в XXI столітті. Пошукові системи Google та інші давно стали невід'ємною частиною мережевого простору. Якщо ваш сайт не буде відвідуваним, в тому числі і SEO не оптимізованим, він буде для вас неприйнятний, так як про нього ніхто не дізнається через відсутність відвідувачів.

У всьому світі бізнес поступово переміщується в інтернет-простір. Все більша кількість людей замовляє покупки через сайти комерційних компаній і онлайн-магазини.

Розкрутка фірми в інтернеті – найдієвіший на сьогодні метод збільшення популярності.

Інструмент 5. Соціальні мережі

Переваги і особливості інтернет-маркетингу в соціальних мережах зумовлені специфічним статусом останніх. Соцмережах користується переважна більшість, що збільшує потенційну споживчу аудиторію практично до безкінечності.

Переваги соціальних мереж як інструментів електронного маркетингу:

 • паблік (офіційне представництво компанії) створюється безкоштовно;
 • клієнти користуються звичним інтерфейсом, а представники компанії діють на безпечною і комфортною для користувачів території;
 • широкі можливості для спілкування, обговорення, консультацій безпосередньо з клієнтами;
 • можливість швидко продемонструвати всі достоїнства товару, завантаживши фото або відео;
 • ніякої додаткової реєстрації для участі в співтоваристві клієнтам не потрібно: лише згоду вступити в групу.

Представники компанії можуть з допомогою соцмереж проводити маркетингові дослідження, шукати цільову аудиторію, з'ясовувати, який тип контенту найбільш цікавий користувачам.

Нових клієнтів (учасників товариства) можна залучати з допомогою конкурсів, призів, заохочувальних акцій.

Визначальну роль грає грамотне адміністрування співтовариства. Довгострокова мета такої групи – не лише збільшення прибутків, але й створення позитивного образу компанії.

Спілкуючись з представниками фірми безпосередньо, клієнти бачать, що мають справу з живими емоційними людьми, а не з ботами і програмами.

Схожий вигляд веб-маркетингу – створення форумів і чат-румів (інтернет-кімнат для спілкування необмеженої кількості користувачів у режимі реального часу). Дані сервіси набувають все більшої актуальності як засіб збільшення продажів.

Інструмент 6. Відеоролики

Ще один вид інтернет-маркетингу – відеоролики.

Аудиторія перегляду каналів YouTube та інших ресурсів з відеоконтентом обчислюється мільйонами. Оригінальна відео-реклама в інтернеті давно довела свою ефективність і рентабельність.

Сьогодні виробляти якісні відеоролики можна без особливих фінансових витрат. На відміну від телереклами, онлайн відео-реклама коштує копійки і діє більш цілеспрямовано.

На такій рекламі можна заробити як з позиції рекламодавця — ви розміщуєте рекламу у відео і клієнти купують ваші товари та послуги. Можна отримати дохід і в якості автора відеороликів: якщо ви створите свій популярний канал на відеохостингу і розкрутіть його, то без праці зможете заробити на ютубі перші гроші.

Інструмент 7. Арбітраж трафіку

Арбітражем трафіку називають скуповування і продаж трафіку (потоку відвідувачів конкретного ресурсу) за більш вигідною вартістю.

Це навіть не інструмент, а скоріше підхід або прийом, з допомогою якого можна заробляти в мережі.

Наочний приклад

У когось є Інтернет-магазин пристроїв Apple. Ще є посередник або як кажуть на мережевому сленгу «арбитражник», який з допомогою тизерної, контекстної та іншої реклами жене трафік на даний сайт Apple, отримуючи свій відсоток з продажів в автоматичному режимі.

Арбітражник дуже просто розраховує свою рентабельність: на кожну вкладену гривню він повинен отримувати більше, ніж вклав.

В ідеалі одна гривня, вкладена в рекламу, повинна приносити такому фахівцю три і більше.

По-іншому ця професія називається інтернет-маркетолог. Це фахівець з управління рекламою, конверсіями і статистикою в мережі з метою отримання прибутку. Про особливості цієї професії ви дізнаєтеся нижче.

Арбітраж трафіку — метод досить прибутковий, але пов'язаний з певним ризиком, так як можна витратити рекламний бюджет даремно і не виправдати ці витрати від проданих товарів і послуг.

Стратегії інтернет-маркетингу – повний огляд для новачків і початківців інтернет-маркетологів

Про інтернет-маркетингу написані книги, навчальні посібники та наукові статті. Щоб детально вивчити цю тему, необхідно витратити чимало часу і сил, але справжні знання приходять тільки з досвідом. Розглянемо найбільш дієві стратегії цього виду маркетингу.

Стратегія 1. Комплексний інтернет-маркетинг

Дана послуга дозволяє найбільш повноцінно та продуктивно використовувати всі можливості web-маркетингу і застосовувати їх у відповідності з загальними стратегіями розвитку бізнесу в мережі.

Результативність комплексного підходу вище, ніж віддача від окремо взятого інструменту. Це називається синергетичним ефектом, коли окремі компоненти підсилюють взаємну дію.

Важливо і те, щоб кожен інструмент веб-маркетингу використовувався виключно професійно. Найкращого результату комплексний підхід досягає, якщо за справу беруться співробітники з універсальними знаннями маркетингу. Завжди можна перекинути фокус просування з одного напрямку на інший.

Розглянемо приклад.

Ви надаєте послуги з навчання англійської мови по Skype.

Для цього ви можете використовувати наступні інструменти Інтернет-маркетингу:

 • власний сайт (блог) з SEO-оптимізованими текстами;
 • контекстну рекламу;
 • створення групи в соціальних мережах і її просування.

Такий підхід буде набагато результативніше, ніж використання окремого інструменту реклами, хоча і ваші витрати в цьому випадку будуть вище.

Стратегія 2. Інтернет-PR

Мережевий Pablic Relation (PR) виконує ті ж завдання, що і традиційний «піар» – працює на підвищення впізнаваності бренду і забезпечує «ефект присутності» компанії в інформаційному просторі.

Найкращий PR-метод – публікації матеріалів про вашу компанію в авторитетних ЗМІ (і звичайних, і мережевих).

Популярні та цікаві статті багаторазово цитуються в Інтернеті: якщо в виданні з багатомільйонною аудиторією читачів мова йде про ваш бренд, його впізнаваність і актуальність підвищується в мережевому просторі в рази.

Використання PR-інструментів в мережі принципово нічим не відрізняється від «офлайнового» піару.

Давайте перерахуємо, що саме можна зробити, щоб ваша PR-кампанія в Інтернеті була успішною:

 1. Ведення на своєму сайті колонки новин з їх репостом в соцмережі. Нехай ваші читачі та клієнти знають, ваша діяльність не стоїть на місці, а компанія розвивається. Публікуйте новини на своєму сайті і розміщуйте ці записи в соцмережах, так ви привернете до себе увагу широкої аудиторії та отримайте ефект снігової кулі у вигляді подальших перепостів, якщо новина цікава.
 2. Розміщення ваших експертних статей на сторонніх сайтах схожої тематики. Розміщення статей та оглядів про ваші продукти, послуги, проекти або компанії позитивно позначиться на репутації. Тільки тут варто пам'ятати, що краще переплатити за розміщення на якісному ресурсі, ніж заощадити і отримати зворотний ефект.
 3. Організація спільних проектів з великими брендами. Конкурси, тематичні форуми, семінари і тренінги — все це допоможе «підмазатися» до вже розкрученим хлопцям та принесе вам популярність.

Стратегія 3. Вірусний або партизанський маркетинг

Незважаючи на насторожує назву, даний вид просування продуктів не передбачає нічого протиправного. Такий спосіб розкрутки передбачає створення медиавируса та його поширення в мережі. Це може бути цікавий відеоролик, Flash-додаток, або інший оригінальний контент.

Даний вид рекламного продукту має високу швидкість поширення (звідси порівняння з вірусом): це самий швидкодіючий канал передачі по мережі потрібної інформації.

Розмістити медіавірус можна де завгодно – в соцмережах, на форумах, на сайтах компанії: єдина умова – можливість подальшого самостійного поширення.

Крім прямої реклами, партизанський маркетинг переслідує й іншу мету: збільшення посилальної маси вашого ресурсу.

Посилання, які розміщуються на інтернет-майданчиках з відповідним контентом, будуть проіндексовані пошуковими системами, що обов'язково спричинить за собою просування вашого сайту або продукту в списках пошукової видачі.

Як займатися інтернет-маркетингом?

Компанії, які працюють в Інтернеті, повинні знати, як достукатися до своїх потенційних клієнтів і поширити свій бізнес на ідеальну аудиторію. Інтернет-маркетинг не вимагає величезних інвестицій, але вимагає хороших стратегій, щоб зробити ваш бізнес хітом в Інтернеті. Нижче наведено кілька способів, за допомогою яких ви можете забезпечити свою присутність в Інтернеті та досягти успіху в інтернет-маркетингу:

Крок 1: Перепрофілюйте свій високоякісний контент для різних каналів

Перепрофілювання контенту - це повторне використання вашого поточного контенту і представлення його в новий спосіб, щоб збільшити його корисність і охоплення аудиторії. Перепрофілюючи контент, ви можете розширити свою аудиторію та обсяг контенту. Ви можете встановити свою присутність, просто написавши пост у блозі, але написавши пост, який також можна перетворити на розсилку електронною поштою або відео з інструкціями на YouTube, ви отримаєте три різні типи контенту в одному, а також присутність на трьох різних платформах з трьома різними групами аудиторії.

Крок 2: Налягайте на постійний контент у соціальних мережах, який не має часових обмежень

Активність у соціальних мережах важлива, оскільки це дозволить вам залучити нових клієнтів і зміцнити зв'язки з існуючими. Крім того, постійно публікуючи інформацію, яка є корисною та актуальною для вашої цільової аудиторії, ви зможете підтримувати постійну присутність на всіх обраних вами платформах соціальних мереж. На відміну від фотографій і відео в Instagram Stories чи Snapchat, постійний контент у соціальних мережах не зникає через певний період часу.

Крок 3: Виберіть правильні ключові слова та оптимізуйте свій сайт для пошуку

Покращення пошукової оптимізації сторінок допоможе вам залучити потрібних клієнтів на ваш сайт, що значно допоможе вашим зусиллям у сфері вхідного маркетингу. Щоб пошукові системи могли зрозуміти, хто ви, чим займаєтеся і про що пишете, вам потрібно оптимізувати свої сторінки для них. Переконайтеся, що ключові слова вашого сайту - це ті, за якими ви хочете ранжуватися. Якщо це не так, то показник відмов буде вищим, ви отримаєте менше конверсій і постраждає ваше пошукове ранжування.

Крок 4: Створіть сайт, оптимізований для мобільних пристроїв

Клієнти можуть дізнатися більше про вашу компанію і про те, що ви можете запропонувати, відвідавши ваш веб-сайт. Ви також можете поділитися історією, місією та цінностями вашого бренду. Макет вашого сайту відображатиме суть вашого бізнесу і виділятиме вас серед інших онлайн-продавців. Чистіша, краще структурована структура сайту може вплинути на ваш рейтинг у пошуковій видачі, тому справа не лише в тому, як він виглядає. Простота стане вашим найкращим другом, коли справа доходить до юзабіліті та користувацького досвіду.

Крок 5: Регулярно публікуйте пости в блозі

Чудовий спосіб залучити й утримати клієнтів - це ведення блогу. Це також потужна стратегія для залучення трафіку на ваш сайт і залучення нових клієнтів до вашого бізнесу. Блог може допомогти вам презентувати себе як експерта у вашій галузі та запропонувати вичерпну інформацію про товари та послуги, які ви надаєте. Ваш бізнес-блог може охопити лише певну кількість людей; збільште цю кількість, публікуючи гостьові пости в інших, більш відомих блогах, які відповідають вашому ринку.

Крок 6: Проведіть email-маркетингові кампанії

Незважаючи на всі різноманітні маркетингові методи, електронні листи все ще залишаються потужним способом зв'язатися з клієнтами та заохотити їх до здійснення покупки. Крім того, ці повідомлення є більш ефективними для залучення трафіку на ваш сайт, коли вони більш точно таргетовані. Отримайте адреси електронної пошти ваших клієнтів за допомогою блогу та веб-сайту. Потім розробіть план email-маркетингу, щоб використовувати цей канал для збільшення продажів і конверсій.

Крок 7: Заохочуйте спілкування в акаунтах соціальних мереж

Бренди не повинні соромитися говорити, ділитися інформацією, навчати та відповідати на запитання. Розглядайте соціальні мережі як спосіб персоналізувати свій бренд, викликати довіру та створювати постійні зв'язки з аудиторією. Клієнтам більше сподобається бренд, якщо їм подобаються люди, які його створили. Пошук особливих способів безпосередньої взаємодії з вашими клієнтами має вирішальне значення, оскільки наявність сильної спільноти може допомогти вам підвищити лояльність до бренду.

Крок 8: Опублікуйте онлайн прес-релізи

Онлайн-прес-реліз має на меті підвищити впізнаваність компанії чи бренду серед широкої онлайн-аудиторії та викликати інтерес, використовуючи потенціал вірусного маркетингу в соціальних мережах. Це стратегія охоплення якомога більшої кількості глядачів важливими, вартими уваги статтями про послугу, бізнес або бренд. Ще одна стратегія для збільшення онлайн-проявів вашого бізнесу з різних джерел - це написання прес-релізів в Інтернеті. Це допоможе вашому рейтингу в пошуковій видачі.

Крок 9: Проводьте платні кампанії в соціальних мережах

Платна кампанія в соціальних мережах - це група оголошень, які можуть працювати разом, щоб допомогти вам використовувати соціальні мережі для досягнення мети або завдання. Клієнти можуть взаємодіяти з соціальною рекламою, що дозволяє здійснювати гіпертаргетовану рекламу, а ви можете просто змінювати та адаптувати соціальну рекламу на основі даних, щоб підвищити її ефективність. Більше того, соціальні мережі платитимуть вам за взаємодію користувачів з вашою рекламою за зниженими цінами та з більшим охопленням.

Крок 10: Використовуйте рекламу з оплатою за клік для конкурентних ключових слів

Контекстна реклама найчастіше використовується в пошукових системах і може допомогти вашому бізнесу з'явитися в результатах пошуку за запитами, пов'язаними з вашими товарами або послугами. Це має вирішальне значення для висококонкурентних ключових слів, оскільки може бути складно посісти першу сторінку в конкурентній боротьбі з веб-сайтами з вищим рейтингом. Коли користувач натискає на пошукове або медійне оголошення, бренд платить за це розміщення в рамках платної онлайн-реклами. Маркетинг з оплатою за клік підвищує ваш рейтинг у пошукових системах і допомагає залучити більше відвідувачів на ваш сайт за дуже низьку ціну.

Крок 11: Опублікуйте відео на YouTube або інших соціальних каналах

Безсумнівно, відеомаркетинг - це потужний спосіб охопити нову аудиторію та перетворити потенційних клієнтів на платоспроможних. Перегляд відео - це цікавий спосіб дізнатися щось нове. Вони практичні, не потребують значних витрат часу від глядачів і їх легко поширювати серед людей. Деякі творці контенту роблять відео як спосіб ведення бізнесу.

Крок 12: Працюйте з мікроінфлюенсерами, щоб охопити нові аудиторії

Інфлюенсери в соціальних мережах розвинули глибокі зв'язки зі своїми підписниками. Більшість їхніх підписників вірять у те, що вони дають точні та надійні поради щодо різних питань, які стосуються їхніх сфер діяльності. Тому маркетинг інфлюенсерів може бути корисним способом представити бізнес новим споживачам.

Інтернет-маркетолог – престижна і прибуткова професія

Сучасний бізнес вимагає нових фахівців. Ще 5-10 років тому маркетингом в мережі займалися всі, окрім професійних маркетологів.

Сьогодні інтернет-маркетингом все частіше займаються люди, спеціально навчені цієї професії.

Зараз інтернет-маркетолог — це затребуваний і високооплачуваний фахівець, який може працювати як фрілансер або штатний співробітник компанії.

Інтернет маркетолог

Створені десятки агентств і студій, які займаються розкручуванням, оптимізацією та просуванням інтернет-магазинів, інформаційних порталів, лендингов, окремих категорій товарів в мережі, де і працюють ці специ.

Інтернет досяг масового клієнтського ринку: майже не залишилося комерційних організацій, які не мали свого представництва в мережі.

Так що досвідчені фахівці з web-розкрутці сайтів в найближчі десятиліття навряд чи залишаться без роботи.

Які функції інтернет-маркетолога – запрошеного чи внутрішнього фахівця будь-якої комерційної компанії?

Завдання такого співробітника досить численні:

 • просування послуг і продуктів;
 • опрацювання воронки продажів для мережевих ресурсів;
 • підтримка репутації та іміджу фірми в мережі;
 • координація роботи ресурсу і його модернізація;
 • збір і аналіз інформації;
 • підбір спеціалістів вузького профілю для виконання різних завдань з маркетингу в рамках проекту;
 • створення продаваємого контенту.

Довгострокова мета роботи – залучення та утримання споживачів на сайті.

Оскільки 90% клієнтів середньостатистичної фірми користуються інтернетом, присутність професійного маркетолога в компанії життєво необхідно.

Інтернет-маркетолог повинен чудово знати теорію веб-маркетингу, але ще краще він повинен орієнтуватися в способах практичного втілення наявних знань.

Яких результатів можна добитися?

Інтернет відкриває фантастичні можливості для аналітики та просування бізнесу. 10-20 років тому важко було уявити, що можна вивчити характеристики та поведінку тисяч покупців, навіть не виходячи з кабінету. Що можна за кілька днів протестувати десяток рекламних креативів на багатотисячній аудиторії?

Інтернет-маркетинг допомагає збудувати ефективну бізнес-модель.

 • Моніторинг даних та веб-аналітика дозволяють отримати максимум інформації про ринок, конкурентів, споживачів, їхнє ставлення до товару.
 • Вибір каналів просування залежить від типу бізнесу, конкуренції, бюджету, завдань. Необов'язково використовувати всі канали: SEO, SMM, E-mail розсилки та інші. Достатньо вибрати найефективніші. Орієнтуйтесь на успішних конкурентів та результати маркетингових досліджень.
 • Рекламу в інтернеті можна швидко налаштувати та протестувати. Можна перевіряти креативи, змінювати ставки, аудиторії, ключові та стоп-слова, одразу бачити результат та вибирати найефективніші моделі. Правильно налаштована реклама дає максимальну конверсію за мінімальну платню.
 • Інтернет-маркетинг дає змогу отримати чітку статистику ефективності просування. Наприклад, до маркетингових KPI відносяться трафік, охоплення, CTR, вартість ліда, ROI, середній чек.
 • Інтернет-маркетинг допомагає знайти та освоїти нові ринки та розширити існуючі, працює на впізнаваність, імідж, просування бренду, збільшує продаж товарів та послуг.

Додамо, що немає сенсу жорстко протиставляти класичний та інтернет-маркетинг. Основні засади традиційного маркетингу діють і в Інтернеті. Наприклад, орієнтація на споживача, сегментація аудиторії, модель 4P (Product – продукт, Price – ціна, Promotion – просування, Place – місце продажу).

Будь-який маркетолог — в офлайні чи онлайн — прагне отримати максимум інформації про споживачів та ефективно просунути свій продукт. Різниця — у каналах та інструментах аналітики та просування. Але навіть ця відмінність поступово згладжується: тенденція останніх років — об'єднання онлайн- та офлайн-каналів у єдину систему просування.

Чи потрібен інтернет-маркетинг для мого бізнесу?

Найкращий спосіб вирішити, чи підходить інтернет-маркетинг для вашого бізнесу, це проаналізувати ваші цілі та завдання. Інтернет-маркетинг - чудовий вибір, якщо ви хочете підвищити впізнаваність бренду, охопити більше людей або продати більше товарів чи послуг.

Інтернет-маркетинг стає все більш важливим для всіх видів бізнесу. Щодня клієнти проводять значну кількість часу в Інтернеті, перевіряючи свою електронну пошту, отримуючи доступ до соціальних мереж, користуючись пошуковими системами та відвідуючи веб-сайти.

Споживачі отримують інформацію, проводять дослідження і, зрештою, здійснюють покупки за допомогою низки онлайн-методів. Якщо ви хочете залишатися конкурентоспроможними та залучати клієнтів у нинішню цифрову епоху, вкрай важливо мати надійну стратегію онлайн-маркетингу.

Часті питання (F.A.Q.)

Що таке інтернет-маркетингом?

Інтернет-маркетинг - це маркетинг, який відбувається виключно в Інтернеті. Простіше кажучи, це маркетингові ініціативи, які компанії здійснюють лише в Інтернеті. В інтернет-маркетингу використовується кілька стратегій для збільшення кількості відвідувачів на сайті рекламодавця.

Що є прикладом інтернет-маркетингу?

Електронні листи, банерна реклама, блоги, контекстна реклама та маркетинг у соціальних мережах - ось деякі з прикладів інтернет-маркетингу.

Які існують види інтернет-маркетингу?

Існують такі види інтернет-маркетингу: Пошукова оптимізація, електронний маркетинг, реклама з оплатою за клік, партнерський маркетинг, контент-маркетинг, мобільний маркетинг, маркетингова аналітика та маркетинг у соціальних мережах.

Для чого потрібен інтернет-маркетинг?

Єдиною метою інтернет-маркетингу є забезпечення присутності бізнесу в найпоширенішій технології, якою є Інтернет. Інтернет-маркетинг допомагає бізнесу досягти своїх потенційних клієнтів у будь-якій точці світу.

Як працює Інтернет-маркетинг?

Цілі цього напрямку - налагодити комунікацію з конкретним клієнтом онлайн, привернути увагу більшої кількості користувачів і підвищити впізнаваність бренду. Інструменти інтернет-маркетингу дозволяють вивчити шлях споживача від першого знайомства з компанією до замовлення послуги, здійснення покупки.

Які переваги є у інтернет-маркетингу?

Серед його головних переваг-інтерактивність (дозволяє налагодити прямий контакт з клієнтом, періодично нагадувати про себе) і цілеспрямованість (спосіб взаємодії з конкретною аудиторією). Важливими є можливості аналізувати свої дії і коригувати їх в процесі роботи.

І на завершення + відео

Значна частина користувачів всесвітньої мережі поступово відмовляється від інших джерел інформації: є люди, які вже багато років не дивляться ТЕЛЕВІЗОР, не читають паперову пресу, а отримують всі необхідні відомості з всесвіту Інтернету. Це швидше, простіше і ефективніше.

Близький момент, коли більша частина покупок буде здійснюватися користувачами через мережу: відсоток таких угод від загального числа продажів зростає щомісяця. Цій тенденції і сприяє розвиток Інтернет-маркетингу.

Мережеві комунікації характеризуються своїм швидкодією та ефективністю: зробити замовлення через онлайн-маркет можна протягом пари секунд, а способи доставки товару з кожним роком удосконалюються і прискорюються.

Бажаю всім удачі і високих конверсій! :)


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити