Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як назвати компанію: 12 способів придумати назву

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Марина Швець

Як назвати компанію

 У цьому докладному і деталізованому матеріалі я докладно опишу, як назвати компанію, придумавши для неї ємне, запам'ятовуюче ім'я. Здавалося, нерозв'язних задач не має. Але підприємці стикаються з такою, як їм здається, проблемою ще на початку свого «творчого шляху». А все тому, що створити ім'я для свого дітища – завдання досить складне. Адже сьогодні вже існує незліченна кількість фірм, підприємств, організацій, торгових марок. Виділитися серед них – досить складно. Ознайомившись з моїм матеріалом, ви зрозумієте, що нічого складного в Неймінгу - придумуванні імені - не має. Існує кілька перевірених і ефективних способів, спираючись на які, ви зрозумієте, як можна назвати компанію.

Неймінг: що це таке і з чим його «їдять»

Нехтувати назвою не можна. Неймінг дозволяє не тільки створити «образ» компанії, але і допомагає в просуванні на ринку товарів і послуг. За допомогою правильно підібраного імені вдається створити дійсно конкурентоздатний бренд. Основні завдання, що вирішуються якісним, продуманим неймінгом, наступні:

 • створення позитивного образу;
 • формування позитивних асоціацій;
 • завоювання лояльності аудиторії;
 • формування інтересу з боку цільової аудиторії.

Зверніть увагу! Красива, вдало підібрана для компанії назва мотивує навіть її працівників працювати більш продуктивно.

Зазначу, що тема статті, як правильно назвати компанію актуальна і для початківців веб-майстрів, інтернет-підприємців, початківців своєї підприємницької діяльності з запуску особистого сайту. Адже назва сайту рівносильна назві компанії.

Особливо, якщо сайт створюється з перспективою активної діяльності нової компанії в звичайному житті. А не тільки в інтернеті.

Зверніть увагу! Кожна компанія або сайт повинні мати власний логотип. Його розробка в професійній студії-обійдеться в кілька сот або тисяч доларів. Але є простий варіант - перейдіть за посиланням на статтю - Як створити логотип компанії

Як назвати компанію варіанти: 12 робочих способів

Одразу ж зазначу, що наведені в цьому розділі способи підходять не тільки для компанії, сайту, але і для бренду, торгової марки. Проаналізувавши всю корисну літературу та інформацію по даній темі, мені вдалося відібрати для вас 12 робочих методів неймінгу.

Уважно вивчіть кожен з них. Так ви зрозумієте, який саме спосіб найбільш актуальний для вашої компанії або сайту.

1. Ім'я власника

Якщо ви не знаєте, як назвати компанію варіанти з особистим ім'ям власника виявляться чи не ідеальними. Такий метод один з найбільш очевидних, але і успішних одночасно. Досить вивчити світовий ринок товарів і послуг, щоб зрозуміти – особисті імена використовуються дуже часто:

 • McDonald’s;
 • Gillette;
 • Ford;
 • і багато інших.

Зверніть увагу! Важливо не доводити справу до абсурду. Наприклад, кафе «Анна» або майстерня з пошиття жіночого одягу «Тетяна» звучить не тільки примітивно, але і не приваблює.

Важливо, щоб ім'я було вільним. В іншому випадку можна отримати судовий позов із звинуваченнями в плагіаті.  До того ж, ваша нова компанія загубиться на тлі більш відомого і авторитетного гравця ринку.

Винятки можливі, але на те вони і винятки, щоб підтвердити правило. Наприклад, всім відома марка автомобілів «Форд». З таким самим прізвищем працює відомий дизайнер. Він вирішив також використовувати в Неймінгу своє прізвище, тільки додав до назви бренду ще й ім'я. Вийшла відома в світі дизайнерська компанія Том Форд.

2. Комбінація слів 

Якщо не знаєте, як назвати компанію варіанти підкажуть різні комбінації слів. Такий спосіб також користується особливою популярністю.

Суть його полягає в тому, щоб комбінувати різні частини слова і/або слів, різні слова. При творчому підході цілком реально створити дійсно круте ім'я. В якості наочного прикладу наведу одну з найбільш відомих марок спортивного одягу та інвентарю – Адідас. Неймінг компанії - це з'єднання імені та прізвища власника, творця бренду. Його звали Адольф Дайслер. Для друзів він був просто – Аді. Саме з цього зменшувального імені та частини прізвища виникла назва бренду - Аді Дас перетворився на Adidas.

У цю ж категорію комбінування слів або окремих частин слів можна віднести імена таких брендів і компаній:

 • 4you;
 • Pampers;
 • і багато інших.

Зверніть увагу! Назва популярного напою Pepsi теж побічно ставиться в цю категорію. Одним із складових інгредієнтів напою спочатку була речовина пепсин.

Так, бренд Pampers – похідне від трьох слів Procter, Gamble, Diapers. Перші два - назва компанії, що випускає продукцію для малюків. Третє – в перекладі означає пелюшка.

І таких прикладів в історії підприємництва та успішних компаній багато. Варто тільки пошукати. Звичайно, придумати відразу красиве поєднання не вийде, але якщо попрацювати, влаштувати мозковий штурм, в підсумку вдасться придумати навіть кілька варіантів.

3. Алітерація

Ось ще один оригінальний спосіб, як можна назвати компанію. Суть його – це ритм і рима. Адже, як доведено, найменування бренду набагато простіше запам'ятовується клієнтами (а потім і поширюється), якщо в ньому є рима, чіткий ритм, повторення слів. Ви самі зараз легко згадайте кілька таких брендів. Серед них напевно будуть:

 • Кока-Кола;
 • Чупа-Чупс;
 • M&M’s.

До співзвучних слід віднести і назву бренду Моторола. Воно походить від двох слів motor і ola. Що в перекладі означає автомобіль і звук. Таке поєднання слів і звуків легко произносимо для людей з різних частин земної кулі.

4. Аналогія

Якщо не знаєте, як можна назвати компанію, спробуйте метод, який передбачає:

 • аналогії;
 • асоціації;
 • стереотипи.

За допомогою яких і буде підібрано ім'я. Такий підхід дозволить створити круте ім'я. Адже у користувачів відразу в голові буде формуватися асоціативний ряд. Компанія швидко придбає впізнаваність серед аудиторії.

Для пошуку таких аналогій використовуйте будь-які канали, напрямки. Це можуть бути, як казкові герої, так і представники тваринного світу, як персонажі кіно або книг, так і космічні тіла. Ось приклад такого неймінга:

 • Пума – спортивний бренд;
 • Ягуар – марка автомобіля;
 • Ред Булл – енергетичні напої;
 • і т. д.

І кожна назва, так чи інакше, асоціюється з продуктом, що випускається компанією.

5. Урізання

Суть методу полягає в тому, щоб урізати слова або вирізати з них окремі склади. Наприклад, хороший варіант вийшов у компанії СiscoSystems, що спеціалізується на випуску мережевого обладнання. Назва була створена з урахуванням місця базування головного офісу - місто Сан-Франциско (San Francisco).

Таким методом створювалася і назва бренду Intel. Воно "виросло" з двох слів Integral Electronics.

6. Прихований сенс

Багато назв взагалі нічого не говорять людям. Вони думають, що це просто ... слово. Плід фантазії іншої людини і не більше того. Але якщо спробувати розгадати "загадку", виявиться, що вона дуже цікава.

Наприклад, відома косметична компанія NIVEA. Думаєте, це просто безглузде слово? А ось і ні – це латинське слово «білосніжний».

Корейська компанія Daewoo – це корейські слова «Великий Всесвіт». Тобто, зрозуміло, на що саме натякають власники корпорації.

7. Натяк, алюзія

Це може бути натяк на якогось літературного героя або історичну подію, просто вказувати на ту чи іншу особливість діяльності.

Наприклад, заснована в 1927 році мережа супермаркетів 7-Eleven. Її назва вказує на час роботи магазинів – з 7 ранку до 11 вечора. Що, до речі, зробило мережу вельми популярною, оскільки майже 100 років тому жоден магазин не був відкритий так довго.

8. Скорочення, акроніми

Якщо не знаєте, як правильно назвати компанію, щоб уникнути довгих слів, спробуйте варіант з абревіатурами, акронімами або скороченнями. Таких найменувань величезна кількість. І багато з них стали успішними. Серед них виділю кілька:

 • ГУМ – Головний універсальний магазин;
 • ЦУМ – Центральний універсальний магазин;
 • IKEA – Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd;
 • МТС – Мобільні телефоні сеті.

Перераховувати насправді можна багато. Варто навіть згадати великі державні компанії та корпорації, управління. Зокрема, відомий центр космонавтики США NASA — National Aeronautics and Space Administration.

Цікавий факт! Досить часто абревіатури використовують компанії, що працюють на міжнародному ринку.

9. Наслідування звуків

Дещо смішний, але незвичайний і ефектний метод назвати компанію - використовувати звуки, що характеризують той чи інший товар. Наприклад, Агуша – компанія виробляє дитяче харчування. Назва – похідна від дитячого звуку «агу».

Або бренд Schwepps, що випускає газовані напої - його назва походить від шиплячого звуку, що виривається з-під кришки пляшки.

10. Метонімія

Суть методу – перехід від приватного до загального. Його добре демонструє мережа Burger King. В своїй назві вона вказує, що це не просто бургери, а король всіх бургерів.

Або також добре працює зворотна послідовність, що передбачає перехід від загального до приватного. Наприклад, назва мережі японських ресторанів «Планета Суші».

Як це не дивно, але в цю категорію можна віднести і мережу кав'ярень Starbucks. Її назва виникла завдяки роману «Мобі Дік», який так любив засновник мережі. Один з героїв книжкового оповідання Старбек був шанувальником кави.

11. Оксюморон

Не найпопулярніший метод, як можна назвати компанію. Але все ж дозволяє досягти результату. Його особливість полягає в тому, щоб використовувати гумористичні або навіть суперечливі один одному слова?

 • Маленький дорослий;
 • Lowe Alpine (Низькі Альпи);
 • і так далі.

До слова! Lowe Alpine – спеціалізується на випуску спорядження для альпіністів. Своєю назвою вони кажуть, що завдяки їх продукції навіть найскладніше сходження виявиться простим.

12. Незв'язані слова

І останній метод, як назвати компанію, передбачає використання абсолютно не пов'язаних з її діяльністю слів. Хоча це, напевно, одночасно найскладніший і найпростіший спосіб. Загалом, проведіть мозковий штурм і спробуйте підібрати потрібні вам слова.

Читайте також: Бізнес ідеї в інтернеті: Топ 75 прибуткових ідей

Як правильно назвати компанію, бренд, сайт

При розробці, створенні імені для компанії, сайту, організації, бренду, необхідно пам'ятати про наявні та перевірені правила маркетингу. Дотримуючись їх, враховуючи всі особливості, легко розробити варіант, який стане успішним, принесе впізнаваність компанії, позитивно позначиться на результатах її фінансової діяльності.

Одразу ж зазначу кілька основних правил, які потрібно враховувати, якщо ви не знаєте, як можна назвати компанію:

 • простота вимови;
 • легкість запам'ятовування;
 • існуюче, справжнє слово або поняття;
 • відміну від існуючих назв брендів, компаній, незалежно від рівня популярності цих брендів;
 • відсутність заборонених, неприємних, брутальних термінів, слів, звуків;
 • інтернаціональність – простота вимови для людей в різних країнах, пристойний переклад.

Зверніть увагу! Якщо в цьому є необхідність, можна включати в назву юридичні терміни, слова, словосполучення.

Більш детально розглянемо найбільш важливі правила, які слід враховувати при створенні імені.

1. Схожість з іншими брендами

По-перше, це плагіат. Незалежно від того, наскільки відома компанія, імені якої ви наслідуєте. Будь то світова компанія, вітчизняна, або працює на вузькому ринку в невеликому місті. Тому власник бренду має повне право подати до суду, який вже і позбавить вас права володіти цим іменем.

По-друге, це негативно позначиться на репутації компанії. Не кажучи про те, що її можуть просто плутати.

Щоб виключити таку ситуацію, рекомендується звернутися за допомогою до фахівців, що займаються реєстрацією імен, брендів. Вони підкажуть, які назви вже зайняті і офіційно зареєстровані, закріплені за іншими організаціями, компаніями.

2. Юридична термінологія

Зазначу відразу найбільш часто зустрічаються юридичні терміни, слова в іменах компаній - перш за все це скорочення:

 • Ltd.;
 • Corp.;
 • та Inс.

У переважній більшості випадків їх прийнято ставити після основного слова. Вони додають певну солідність, важливість. Однак тут необхідно відчувати міру – якщо у вас невелика майстерня з пошиття легких сарафанів, навряд чи доречно робити добавку Corp. або подібну.

3. Заборонені слова, терміни, вирази

Ні в якому разі не можна використовувати слова і терміни. В тому числі, не можна вказувати, що організація, підприємство має відношення до урядової або державної діяльності.

Зокрема, заборонені до використання наступні слова:

 • державний;
 • урядовий;
 • законодавчий;
 • і так далі.

По-перше, такі назви точно не зареєструють, оскільки використання таких слів – прерогатива державних органів влади.

Запам'ятайте! Слова, які змінюють істинний сенс організації, не відповідають суті діяльності компанії, використовувати категорично забороняється.

У назві строго заборонено використовувати:

 • ненормативну лексику;
 • скандальну;
 • непристойну;
 • і інші подібні терміни і слова.

Їх присутність не тільки призведе до відмови в реєстрації. Про вас ніхто не буде думати, як про серйозного підприємця. Здатне відповідально надавати послуги або продавати товари.

4. Інтернаціоналізм

Такі слова гарні в тому випадку, якщо ви плануєте в майбутньому працювати на міжнародному ринку. Прагніть охопити якомога більшу аудиторію.

Але навіть якщо ви не замислювалися про те, щоб вийти на міжнародний ринок, все одно не забувайте про те, як ім'я може звучати в різних:

 • ситуаціях;
 • мовах;
 • регіонах планети.

Тому, вибираючи назву, подумайте про те, як воно буде звучати в різних країнах. Хоча б на найпопулярніших мовах:

 • англійській;
 • іспанській;
 • та інших.

При дослідженні даного питання потрібно переконатися, що найменування не буде звучати вороже, образливо або смішно. Оскільки кожен з таких варіантів здатний спровокувати відторгнення потенційної аудиторії.

Не вірите? Ось вам реальний приклад. Одна з автомобільних компаній випустила нову модель, назвавши її Nova. У багатьох країнах з продажами не було проблем. Однак на іспанському ринку автомобіль взагалі не котирувався. А все тому, що назва точно співзвучна з іспанським словосполученням No va, в перекладі означає – "Не рухається". Погодьтеся, то ще ім'я для автомобіля. Хто ж захоче на ньому їздити?

А все тому, що попередньо не були проведені дослідження. В результаті чого довелося вкладати додаткові гроші в ребрендинг під іспанський ринок і нову рекламу.

Креативу має бути в міру! Замислюючись про те, як назвати компанію, пам'ятайте ще одне важливе правило – креативу має бути в міру. Зайве прагнення виділитися призводить до казусів. Звичайно, в деяких випадках це спрацьовує, але в більшості ситуація виглядає смішно і безглуздо.

Як можна назвати компанію: 7 додаткових порад

1. Бути на одній хвилі з потенційною аудиторією.

Враховуйте, для кого ви плануєте працювати, які пріоритети і цілі у вашої аудиторії. Умовно кажучи – це «Агуша» або «Puma».

2. Збільшуйте словниковий запас.

Підібрати незвичайну назву допоможе словник. Не тільки тлумачний, але і словник синонімів. У таких книгах багато цікавої та корисної інформації.

3. Аналітичні дослідження.

Проаналізуйте своїх прямих і непрямих конкурентів. Ви зможете зрозуміти, хто які помилки допустив, а хто досяг хорошого результату при неймінгу.

4. Не поспішайте.

Список з потенційними назвами не поспішайте переглянути в один день. Вибравши кілька варіантів, відкладіть список в сторону на кілька днів. Потім перегляньте його. Ви, напевно, поглянете на варіанти по-іншому.

5. Опитування аудиторії.

Не обмежуйтеся тільки знайомими, друзями, родичами. Постарайтеся влаштувати опитування цільової аудиторії. Його результати вас здивують!

6. Озирніться навколо.

Щоб вибрати гарну назву, досить уважно подивитися навколо. Наприклад, відома компанія Adobe, про яку чули майже всі сучасні люди, названа на честь річки, що протікає недалеко від місця проживання засновника корпорації.

7. Психолінгвістика.

Виявляється, деякі букви здатні надавати безпосередній вплив на людей. Зокрема, Д і Л провокують радісні емоції – тому слова з ними допоможуть розташувати аудиторію, викликати у неї позитив. А ось буква К якимось дивним чином передає клієнтам інформацію про старіння. Велика кількість шиплячих, глухих букв налаштовують на негатив.

Як назвати компанію: підводячи підсумок + відео

Я докладно розповів вам, як можна назвати компанію, привівши кращі способи і поділившись дієвими порадами.

На завершення нагадаю, що рекомендації допоможуть вибрати назву не тільки для компанії, але і для сайту.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити