Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Друкована реклама: різновиди, плюси і мінуси, принципи роботи

Останнє оновлення: Понеділок, 12 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Друкована реклама

Існує велика кількість різновидів друкованої реклами. Найпростіші з них представлені рекламними оголошеннями в газетах або журналах, складні мають на увазі виконання у формі каталогів, брошур або проспектів. Правильно оформлена реклама - прямий шлях до підвищення продажів товарів або послуг.

Поняття про продукт

Під друкованою рекламою мається на увазі одна зі старих форм рекламних акцій, що охоплюють велику цільову аудиторію.

При виготовленні використовується папір або її замінники, клієнт сприймає суть оголошення шляхом читання. Такий тип просування орієнтований на певне СПОЖИВЧЕ коло, якому потрібні окремі товари або послуги.

Доцільності друкованої реклами

Для того щоб провести оцінку доцільності друкованої реклами, необхідно проводити облік особливостей всієї аудиторії читачів, а також групи цільового впливу. Також потрібно знати основні цілі рекламної компанії, її предмети, трудомісткість, фінансові можливості самого рекламодавця і область переважного застосування.

Вивчення рекламної справи дозволить визначитися із загальними рекомендаціями для вирішення поставлених завдань. Під час самого дослідження необхідно ознайомитися з головним змістом друкованої продукції конкурентів, оцінити всі наявні переваги і недоліки, сформувати творчі ідеї, які допоможуть створити власні оригінальні рішення.

Необхідно знати і пам'ятати, що для кожного виду і форми реклами, копіювання конкурентної рекламної продукції дуже часто грає на руку саме конкурентам, а не вам. А повторення чужих помилок вважається ще більш непростим.

На наступному етапі після вибору певного типу реклами і створення ідеї необхідно приступити до створення зразкового, але досить докладного плану. У ньому необхідно максимально точно сформувати всі рекламовані вами вигоди (покупки, укладення угод, співпраця) в стриманому і доступному форматі.

Перш ніж приступити до роботи над документами, рекомендовано спробувати комплекс малюнків, графіків, важливих технічних особливостей і схем, які здатні підкреслити користь вашого рекламного продукту або послуги.

Різновиди

Існує велика кількість різновидів друкованої реклами. Від складності виконання залежить її кінцева вартість.

Листівки

Відносяться до поширених видів, представлені малоформатним виданням. У листівках міститься інформація про конкретний товар, послугу. Текст носить рекламний характер, оформлення допускається будь-яке, але частіше зустрічається яскраве і барвисте.

Ключова мета, яку переслідує друкована реклама - прискорене поширення новин серед цільової аудиторії про новий продукт, що проводяться акції.

Листівки виготовляються великими тиражами. Зовнішній вигляд листка повинен кидатися здалеку, викликати бажання ознайомитися з вмістом. У них може міститися фотознімок товару і його основними характеристиками.

Каталоги

Представлені брошурою з великою кількістю сторінок і невеликим тиражем. В каталозі розміщують:

 • всі товарні позиції або окрему їх підгрупу;
 • опис;
 • вартість;
 • зображення продукту.

Інформація про продукцію не завжди складається тільки з тексту, в тілі каталогу можна розміщувати таблиці, технічні креслення, фотографії деталей.

Журнали

Оголошення в журналах зустрічаються повсюдно. Такий тип реклами виграє за рахунок барвистого оформлення.

Ненав'язлива інформація краще сприймається клієнтами-рекламні листівки частіше потрапляють у сміття, ніж улюблені журнали.

Календарі

Відносяться до носіїв рекламної інформації, поширеної по всьому світу. Тривале перебування на одному і тому ж місці, перегляд надрукованого імені бренду, відомостей про бізнес або товарних позиціях призводять до мимовільного запам'ятовування потрібних рекламщику даних.

Поширеною формою випуску вважають художній календар, що складається з 1-6-12 аркушів і нанесених на них ілюстрацій. Поширені картинки виконуються у вигляді:

 • красивих місць;
 • персонажів художніх або мультиплікаційних фільмів;
 • живопису, автомобілів та ін.

Існує кілька поширених форматів календарів: для постійного носіння з собою, закріплення на стінах або установки на робочому столі. У них виділяють спеціальні смуги, на яких надруковані відомості про рекламовані послуги або товари.

На кишенькових варіантах інформація може наноситися на обкладинку.

Буклети

Представлені невеликими за розміром рекламними виробами, виготовленими на папері хорошої якості, з нанесеним малюнком або фотознімком.

У буклетах розміщується дані про компанію, певної продукції або послуги. Ця друкована реклама зовні виглядає як складений в гармошку листок, без зшивання або надання йому форми брошури. У кожного буклету власний розмір і обсяг, але при повному розвороті він не перевищує площі звичайного друкарського листа.

Специфіка рекламних матеріалів заснована на яскравих малюнках, знімках, доповнюваних невеликим текстом. Буклети частіше замовляють відомі, брендові компанії, для підняття власного престижу. Їх виробництво обходиться дорожче звичайної листівки, ними користуються нетривалий час, тому матеріали друкуються великими тиражами.

Плакати

Мають великий формат, відрізняються барвистим оформленням. Призначені для освітлення продукції, фірми-виробника, за допомогою фотознімка, картинки або короткого тексту. Друковану рекламу на плакатах використовують для оформлення:

 1. Зали для торгівлі або демонстрації продукції;
 2. Стендів для показів і виставок;
 3. Обстановки службових, офісних приміщень, місць для переговорів;
 4. Рекламних щитів або спеціалізованих тумб.

До особливостей плаката відноситься лаконічність текстової частини. Над малюнком, фотознімком або їх комбінацією розташовується великий заголовок або слоган.

Він призначений для ознайомлення кінцевих користувачів з продукцією або послугою. Збільшення функціональних якостей виробу досягається за допомогою доповнення плаката календарем, в окремих випадках він робиться відривним.

Проспект

Представлений виданням з картинками, повним описом пропонованого товару, послуг. Рекламні проспекти вимагають більше витрат, вони виготовляються більш складними способами, ніж стандартні листівки.

Цей тип друкованої реклами частіше випускається в якості ювілейного варіанту, що підкреслює престиж підприємства. На його сторінках детально розписують:

 • історію фірми і займану нею нішу на регіональному або державному рівні;
 • продукцію, що випускається або нюанси послуг;
 • відомості про працівників.

В іншому випадку рекламні проспекти замовляються для поширення відомостей про нові варіації дорогих товарів. Прикладом може служити випуск автомобіля. У виданні перераховуються:

 1. Старі автомобілі з тієї ж лінійки з фотознімками і короткими характеристиками;
 2. Переваги останньої моделі з перерахуванням достоїнств;
 3. Знімки нових виробів в різному колірному виконанні або в моменти експлуатації.

У рекламних проспектах міститься різна кількість сторінок, вони виготовляються в чорно-білому або кольоровому оформленні. Друкуються на папері стандартної або підвищеної якості. Ефективність видання залежить від інформативності та достовірності новин про продукцію.

Поштівка

Носять вітальний характер, друкуються в малому форматі з картинками.

Більшість громадян звикло використовувати листівки для привітання близьких і рідних, але при правильному підході з їх допомогою можна домогтися популярності у цільової аудиторії. Невелику листівку можна відправляти як засіб привітання з наступаючими святами постійній і потенційній клієнтурі, бізнес-партнерам.

Як це працює

Показники ефективності друкованої реклами безпосередньо залежать від певних факторів, які потрібно враховувати перед її замовленням. Фахівці радять брати до уваги наступні нюанси:

 • на розміри - рекламні повідомлення середнього і великого формату показують більший результат;
 • область розташування оголошення - розміщення на розвороті завжди ефективніше, ніж друк на рекламних смугах практично в два рази;
 • вибір колірної гами - оптимальні кольори для потенційних покупців підбираються по країні проживання, вони повинні викликати у клієнтів позитивні емоції;
 • на стислість – лаконічні тексти з мінімальною кількістю непотрібних відомостей краще сприймаються людьми;
 • ілюстрації - вірно підібране візуальне оформлення дозволить збільшити успішність друкованої реклами.

Підвищення інтересу у аудиторії досягається розробкою цікавих заголовків.

Вони повинні коротко розповідати про пропонований продукт – клієнт з першого погляду повинен розуміти, про що йде мова.

Плюси і мінуси

Переваги у використанні друкованої реклами представлені:

 • короткими термінами виготовлення;
 • недорогий вартістю в порівнянні з іншими видами рекламних посібників.

Негативні сторони листівок, каталогів пов'язані зі слабкою вибірковістю, вузьким колом потенційних покупців. Багато людей негативно ставляться до нав'язування їм непотрібної друкованою продукцією.

Висновок + відео

Поліграфічна реклама використовується при будь-яких торгових заходах:

 • безпосередній роботі з клієнтами;
 • під час партнерських і ділових переговорів;
 • на виставках в торгових центрах.

Не можна сказати, який з видів допоможе новій компанії заявити про себе на регіональному ринку збуту. Деяким вдається вирішити проблему і вийти з тіні за допомогою листівок, інші змушені постійно друкувати календарі і плакати, нагадувати про своє існування.

Чи ефективна друкована реклама? Пишіть вашу думку в коментарях!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити