Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Ефективна реклама: на які інструменти не шкода грошей

Останнє оновлення: Середа, 07 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Ефективна реклама

Ви напевно чули про феномен несприйнятливості аудиторії до реклами. Вона існує. Більш того, вона виражена тим сильніше, чим більше комерційних повідомлень отримує людина. Але повністю відмовлятися від реклами не варто. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому цей маркетинговий інструмент залишається актуальним, а також на які види реклами варто звернути увагу.

 Чому реклама корисна навіть в умовах глухоти аудиторії

За інформацією інвестиційної компанії GroupM, в 2023 році оборот глобального ринку реклами склав $745 млрд США. Витрати на рекламу будуть зростати як мінімум до 2025 року. Тут з'являється суперечність: власники і керівники великих корпорацій, великих компаній і невеликого бізнесу витрачають сотні мільярдів на маркетинговий інструмент, ефективність якого залишається під питанням. Чому так відбувається?

Наївно думати, що бізнес не знає про рекламної глухоті. Про це феномен говорять відомі компанії. Вони підтверджують його серйозними дослідженнями. Ось кілька прикладів:

 • Центр маркетингових досліджень Массачусетського університету Дармут встановив, що мілленіали несвідомо фільтрують рекламу. Це перше покоління, буквально не випускає з рук технологічні девайси. Наступні покоління зростають зі смартфонами в руках. Ймовірно, вони будуть фільтрувати рекламу ще активніше.
 • Дослідницька компанія Nielsen Norman Group стверджує, що з 100 реальних онлайн-покупців тільки 12 потрапляють на сайт продавця завдяки рекламі. Решта 88 клієнтів користуються пошуковими системами і рекомендаціями знайомих у соціальних мережах.
 • Інститут Геллапа в ході опитування встановив, що реклама в соціальних мережах практично не впливає на споживчу поведінку аудиторії.

Є дві причини, що підтримують рекламний ринок на плаву. По-перше, в реальному світі для реального бізнесу альтернативи рекламі не існує. Якщо продавець перестане говорити про себе і свій продукт, його місце у свідомості покупця займуть конкуренти. Це буквально втягує компанії в рекламну гонку: кожен намагається кричати голосніше і охопити аудиторію більше.

По-друге, реклама забезпечує результат. Повірте, якби це було не так, жоден керівник не підписав би рахунок на оплату ефіру на ТБ або банера в інтернеті. Хочете доказів? Ось вони:

 • За даними маркетингової компанії Arbitron Inc, яка сьогодні входить до групи компаній Nielsen, середньостатистичний житель США проводить 20 годин на тиждень за кермом або на пасажирському сидінні авто. Ймовірно, ця цифра відрізняється від країни до країни. Але факт залишається: люди проводять багато часу в транспорті. Дослідники Arbitron встановили, що 68 % споживачів обмірковують покупки під час поїздки. 72 % респондентів, які помітили протягом дня якоїсь білборд, заходять в магазин по дорозі з роботи додому. Кожен четвертий споживач купує той чи інший продукт, тому що бачив його рекламу на білбордах, сітілайтах або іншої зовнішньої реклами. Давайте ще раз: 25% споживачів вибирають той чи інший продукт, так як бачили його рекламу на білбордах.
 • За інформацією маркетингових компаній Horizon Media і MarketShare, ТБ залишається самим ефективним каналом трансляції реклами. Воно перевершує радіо, платний пошук і рекламу в друкованих виданнях по KPI, включаючи продаж і реєстрацію нових акаунтів.
 • Дослідники маркетингової компанії IZEA встановили, що 52% американських компаній виділяють кошти на рекламу в соціальних мережах. Бізнес включає цей інструмент у трійку найбільш ефективних маркетингових засобів. Мова йде про платні публікаціях на мережевих майданчиках.
 • Найбільша в світі рекламне агентство WPP стверджує, що давати рекламу в друкованих виданнях в 2,5 рази ефективніше, ніж інвестувати в онлайн-рекламу. Для деяких галузей співвідношення на користь друкованих видань ще вище. WPP провело дослідження для Microsoft. Воно показало, що на кожен інвестований в онлайн-рекламу фунт стерлінгів рекламодавець отримує 2,84 фунта прибутку. Фунт стерлінгів, інвестований у рекламу в друкованих виданнях, приносить 6,41 фунтів прибутку.

Отримуємо протиріччя: є дослідження, що підтверджують і спростовують ефективність реклами. Щоб її вирішити, потрібно прийняти дві тези. Перший: ефективність відносна. Один і той же інструмент може забезпечити різні результати на різних ринках, у різних галузях і для різних масштабів бізнесу. Ваш особистий досвід може спростувати дослідження всіх шанованих агентств і університетів.
І другий: реклама — це один з маркетингових інструментів. Ви можете використовувати його одночасно з контент-маркетингом, SMM та іншими способами просування проектів. Наприклад, у комплексному інтернет-маркетингу можна отримати синергію завдяки використанню контекстної реклами і контент-маркетингу. Перший інструмент швидко призведе до вас відвідувачів і забезпечить угоди в день запуску кампанії. Другий гарантує довгостроковий результат і капіталізацію маркетингових зусиль.
Нижче ви знайдете інформацію про різних типах реклами, які можуть бути корисні як онлайн, так і офлайн-бізнесу. Дані про кожному типі викладаються за такою схемою:

 • Загальні відомості про інструменті.
 • З якими завданнями найкраще справляється обговорюваний тип.
 • Приблизна вартість.
 • Куди звернутися, щоб дати рекламу.

На які види інтернет-реклами варто звернути увагу

Ви напевно чули тезис про перетікання рекламних бюджетів в онлайн. Ця тенденція існує багато років. А за підсумками першої половини минулого року онлайн залишився єдиним зростаючим сегментом ринку реклами. Є цілий ряд причин, що примушують рекламодавців в першу чергу інвестувати в інтернет-маркетинг:

 • За даними GfK, рівень проникнення інтернету серед населення за 2023 рік виріс з 67,5 % до 70,4 %. В абсолютних числах приріст склав 4 млн осіб. В кінці 2023 інтернетом користувалися 84 млн жителів країни старше 16 років.
 • За даними ФОМ, 20 млн жителів старше 16 років активно використовують мобільний інтернет. За інформацією TNS Web Index, в кінці 2023 року мобільний трафік в Україні досяг позначки 42%.
 • Експерти маркетингової компанії Criteo вважають, що вже в 2024 році українці будуть здійснювати більше половини інтернет-покупок з допомогою планшетів і смартфонів, а не десктопів.

Зверніть увагу на наступні типи інтернет-реклами: контекстну рекламу в пошукових системах, реклама в соціальних мережах, відеорекламу на YouTube та інших відеохостингах, банери, спливаючі вікна та інші формати об'яв на популярних сайтах, рекламу в мобільних додатках.

Контекстна реклама в пошукових системах

Назва цього типу реклами пояснює його суть: комерційна інформація відповідає контексту інтернет-сторінки. Якщо дивитися глибше, реклама відповідає контексту намірів користувача. Завдяки цьому долається рекламна глухота. Дивіться самі: користувач шукає інформацію про гірських велосипедах. Пошукова система пропонує йому оголошення поточному запитом.

За даними www.similarweb.com у травні 2023 року на частку Google довелося 93,67% пошукового ринку, а Bing обслужив 0,66% запитів. Ще 0,48% запитів дісталося Яндекс. Частка решти «пошукачів» в інеті не перевищує 6%. Враховуйте ці дані при плануванні рекламних кампаній.

Які завдання вирішує контекстна реклама

Вище сказано, що контекстна реклама допомагає долати рекламну глухоту. До речі, одним з пояснень цього можна вважати прагнення «пошукачів» зробити рекламу схожою на природні результати видачі. Інструмент вирішує й інші завдання:

 • Контекстна реклама допомагає ефективно контролювати витрати. Рекламодавець має можливість самостійно визначати вартість переходів, розподіляти кошти між кампаніями і пошуковими фразами.
 • За допомогою контекстної реклами ви можете тонко зорієнтувати аудиторію. Системи контекстної реклами дозволяють вибирати регіони показів, визначати демографічні і поведінкові інтереси користувачів. А з допомогою ретаргетинга можна повертати людей, які знайомі з вашими пропозиціями.
 • Швидко привертає увагу аудиторії до сайту, конкретного продукту, акціях. Системи контекстної реклами автоматизовані, тому вам не доведеться домовлятися про розміщення оголошень з майданчиками.
 • За допомогою контекстної реклами можна охопити мобільний аудиторію.

Скільки коштує контекстна реклама

Вартість переходу на сайт з систем контекстної реклами залежить від популярності і рівня конкуренції в тематиці, завдань та інших факторів. CPC може варіюватися від декількох гривен до декількох сотень гривень і вище.
Щоб приблизно оцінити витрати, ознайомтеся зі статтею «Агентства vs. агрегатори». З 2013 року цифри помінялися, але порядок залишається тим же. Також ви можете прогнозувати вартість переходів і трафік за допомогою інструментів «Прогноз бюджету» Google Adwords.
Щоб попередньо оцінити бюджет в «Adwords», вкажіть регіони показу, виберіть параметри розрахунку, додайте ключові слова і натисніть кнопку «розрахувати».

Де дати контекстну рекламу

Ви можете реалізувати рекламні кампанії самостійно. Щоб почати роботу, перейдіть за посиланнями:

 • Google AdWords (https://www.google.com.ua/adwords/).

Запустити рекламну кампанію вам допоможуть керівництва по Ефективності інтернет-реклами Гугл Adwords.

Реклама в соціальних мережах

Вище відзначені два дослідження з взаємовиключними результатами. За даними Gallup, реклама в соцмережах не впливає на поведінку споживачів, а за інформацією IZEA бізнес включає цей інструмент в трійку кращих. Варто інвестувати в цей вид реклами? Відповідь залежить від безлічі факторів, включаючи сферу діяльності вашої організації.

Приймаючи рішення, зверніть увагу на переваги реклами в популярних мережах перед платним пошуком:

 • Зазвичай вартість переходу в соцмережах нижче, ніж в «Директ» або AdWords.
 • Ви можете тонко зорієнтувати аудиторію соцмереж за допомогою штатних та зовнішніх сервісів.
 • Ефективність реклами на мережевих майданчиках збільшується завдяки природним розповсюдженню.
 • Репости карток товарів або оголошень часто рівнозначні наміру придбати продукт.

Головний недолік реклами в соцмережах можна описати так: її складніше вбудувати в контекст намірів користувача. У платному оголошення пошуку відображається в відповідь на конкретний запит людини. У Facebook і «Інстаграм» люди приходять, щоб спілкуватися і дивитися на котиків. Рекламне оголошення може в принципі відповідати інтересам людини. Але воно не потрапляє в актуальний контекст.

Користувач осягає індійську мудрість, тому реклама не потрапляє в контекст його намірів

Які завдання вирішує реклама в соціальних мережах

Рекламу в соцмережах специфічні наступні завдання:

 • Тонкий таргетинг цільової аудиторії. Зверніть увагу на ефективні зовнішні сервіси, наприклад, «Церебро Таргет»
 • Розкрутка груп та публічних сторінок. Якщо ви будуєте паблік компанії або продукту в соціальній мережі, логічно рекламувати його на відповідній майданчику.
 • Реклама додатків, сайтів, сервісів.
 • Максимальне охоплення аудиторії з мінімальними витратами.

Скільки коштує реклама в соцмережах

Ви можете оплачувати покази оголошень або переходи. Ціна залежить від тематики, рівня конкуренції, охоплення аудиторії та інших факторів. Вона може складати від декількох гривен до декількох сотень і навіть тисяч гривен за перехід або тисячу показів.
Ви можете прогнозувати витрати на етапі створення рекламних кампаній. Наприклад, у кабінеті рекламодавця «Facebook» в якості орієнтира можна використовувати рекомендовану ціну за перехід. Цей показник змінюється в залежності від обраних налаштувань таргетингу.

Де купити рекламу

Вам допоможуть посилання:

 • Facebook (https://www.facebook.com/business/).
 • Instagram.
 • TikTok.

Відеореклама на YouTube

Щомісячна аудиторія YouTube перевищує 1 млрд осіб. Ви можете знайти серед цих людей свою цільову аудиторію за допомогою інструменту таргетування Google AdWords. Реклама на YouTube відноситься до контекстної, тому даний інструмент забезпечує високий ROI.
Як і традиційні контекстні оголошення, відеореклама демонструється не тільки на сайті YouTube. Аудиторія може побачити ваше повідомлення під час перегляду роликів, вбудованих на сторонніх сайтах.

Унікальне поєднання: відеореклама може бути контекстної

Які завдання вирішує відеореклама на YouTube

Відеорекламу зручно використовувати для вирішення наступних завдань:

 • Таргетування цільових сегментів аудиторії. Ви можете вибирати ЦА за демографічними ознаками та інтересам. Також ви можете використовувати ремаркетинг.
 • Охоплення мобільного аудиторії. Ще в 2021 році співвідношення переглядів відео на YouTube на мобільних пристроях і десктопах досягла паритету. Власники смартфонів і планшетів можуть дивитися вашу рекламу практично будь-який час і в будь-якому місці.
 • Ефективний контроль витрат. Ви платите тільки за перегляди або активний вибір вашого відео. Для цього необхідно вибрати формат реклами TruView.

Скільки коштує відеореклама на YouTube

Як і у випадках з іншими видами контекстної реклами, вартість реклами на YouTube залежить від тематики, рівня конкуренції, географії показів, охоплення аудиторії та інших факторів. Вартість показу може скласти від декількох гривень до декількох сотень гривень.
Приблизно оцінити вартість показів можна в кабінеті рекламодавця на YouTube. Система дозволяє вказати денний бюджет і максимальну вартість одного перегляду. При цьому автоматично розраховується приблизна кількість показів. Зверніть увагу, прогноз показів може змінитися при налаштуваннях таргетингу.

Де купити рекламу на YouTube

Ви можете запустити рекламну кампанію самостійно - https://www.youtube.com/ads/.

Реклама на популярних сайтах: банери, спливаючі вікна та інші форми

Ви вже чули про банерну сліпоту: несвідоме ігнорування користувачем банерів і навіть контенту, схожого на банери. Додайте свідоме прагнення деяких інтернет-серферів уникати реклами, що виражається у використанні AdBlock і аналогічних програм. Тепер зрозуміло, звідки йдуть розмови про неефективність класичної реклами в інтернеті?

Мабуть, рекламодавці щось знають

Чому рекламодавці платять за банери на популярних сайтах, незважаючи на дані про неефективність цього інструменту? По-перше, великі компанії обов'язково оцінюють ROI інвестицій у рекламу. Повірте, бізнес не буде постійно платити за непрацюючий інструмент. По-друге, є багато досліджень, які підтверджують ефективність реклами.

Аргументи проти банерної реклами:

 • Середній CTR банерів становить лише 0,1 %.
 • 86 % інтернет-серферів не пам'ятає, що рекламував останній банер, який вони бачили.
 • більше половини мобільних кліків  по банерах відбувається випадково.

Аргументи на користь банерної реклами:

 • Банери забезпечують більш високий CTR, ніж всі формати інтернет-реклами в середньому. Загальний показник CTR для інтернет-реклами, незалежно від форматів становить 0,06 %.
 • Банери приносять користь бізнесу, навіть якщо користувачі не переходять по них на сайт.

Які завдання вирішує банерна реклама

Використовуйте цей інструмент для:

 • Підвищення обізнаності аудиторії про ваш продукт і бізнес. Навіть якщо користувач не переходить за посиланням, він отримує інформацію.
 • Управління репутацією. Умовно цей пункт можна описати так: користувач думає, що якщо у вас є кошти на купівлю банера на сайті «Ведомостей» або Bloomberg, то його скромний депозит ви віддасте.
 • Залучення трафіку.

Скільки коштують банери

На вартість банерної реклами впливає ряд факторів, включаючи наступні:

 • Популярність і тематика обраного майданчика.
 • Розмір банера.
 • Розташування реклами на сторінці.
 • Вибір між наскрізним розміщенням або публікацією реклами на одній або декількох сторінках.
 • Вибір між динамічним і статичним розміщенням.

Щоб дізнатися вартість реклами на конкретному ресурсі, зв'яжіться з адміністраторами або знайдіть відповідну інформацію самостійно. Приблизно оцінити витрати можна за допомогою посилань:

 • «finance.ua» https://finance.ua/ua/price/advertising.
 • «tsn.ua» https://tsn.ua/special-projects/adv/.
 • «Мінфін» https://minfin.com.ua/ua/forum/economics/marketing/.

Куди звертатися

Звернутися можна до адміністраторам вакансій, що вас ресурсів. Також ви можете звернутися в рекламні агентства, які виступають посередниками між рекламодавцями і майданчиками. Також ви можете використовувати можливості банерних мереж, таких, як Tbn, Rotaban, «Інтерреклама» та інших.

Реклама в мобільних додатках

Вище сказано, що половина мобільних кліків " по банерах відбувається випадково. Незважаючи на це, мобільна реклама працює. У першу чергу це стосується реклами в додатках. Зверніть увагу на деякі факти про цьому інструменті:

 • За даними маркетингового агентства Medialets, CTR реклами в додатках в два рази перевищує цей показник для мобільних сайтів.
 • Ви можете опублікувати оголошення в додатках за допомогою систем контекстної реклами і спеціалізованих бірж. Також ви можете домовитися безпосередньо з розробником або власником програми.
 • За даними видання Apps Savvy, CTR реклами в додатках в 11,4 рази перевершує CTR банерів на сайтах незалежно від їх типу. Тут варто враховувати можливу необ'єктивність дослідника: видання присвячене додатками.
 • За даними рекламного агентства Nanigans, середній CTR реклами в Instagram становить 0,8 %. Це вище аналогічного показника Facebook.

Реклама в додатках не входить в число універсальних маркетингових інструментів. Використовуйте інструмент для вирішення специфічних йому завдань, про які нижче.

Завдання, специфічні реклами в мобільних додатках

У мобільних додатках можна рекламувати:

 • Інші мобільні додатки. Це практично ідеальний інструмент для стимуляції установок.
 • Ігрові артефакти.
 • Сайти. In-app і in-game реклама — джерело недорого трафіку на сайт рекламодавця.
 • Конкретні продукти.

Скільки коштує реклама в додатках

Вартість залежить від способу розміщення, обраних майданчиків і додатків, аудиторії показів та інших факторів. Якщо ви публікуєте рекламу в додатках в рамках кампанії в Google AdWords, вартість переходу складе від декількох грн до декількох десятків грн і вище залежно від обраних налаштувань націлювання, тематики та рівня конкуренції.

Куди звернутися, щоб дати оголошення в додатку

 Ви можете розміщувати оголошення в додатках за допомогою Google AdWords. Також у вас є можливість домовитися з розробниками конкретних програм. Нарешті, ви можете скористатися біржами мобільної реклами. Ось кілька прикладів:

 • Admoda https://admoda.com/.
 • Yahoo App Marketing https://developer.yahoo.com/advertise/.
 • inMobi http://www.inmobi.com/.

Ви можете використовувати і інші види онлайн-реклами. Але перерахованих достатньо для представників більшості галузей, щоб підтримати комплексну інтернет-маркетингову стратегію.

Які типи офлайн-реклами заслуговують уваги

Офлайн-реклама залишається актуальною для будь-якого бізнесу. Навіть інтернет-гіганти намагаються залучати аудиторію поза Мережі. Потрібна вашому бізнесу реклама в офлайні? Відповідь залежить від сфери діяльності, особливостей продукту, цільової аудиторії, географії роботи і багатьох інших факторів. Тому шукати його доведеться самостійно. Почати емпіричне дослідження можна з типів реклами, перерахованих нижче.

Реклама на ТБ

За даними Nielsen, 62 % споживачів довіряє рекламі на ТБ. Цей інструмент впливає на дії 68 % глядачів. Той же Nielsen стверджує, що при купівлі реклами на ТБ рекламодавець витрачає 75 % коштів даремно. Це відбувається з-за ефекту стрілянини по горобцях з гармати: ви платите за покази всім телеглядачам, а не своєю ЦА.
І все ж, телевізійна реклама — основний засіб залучення споживачів, які не користуються або рідко користуються інтернетом. Навскидку, це літні люди і люди середніх років, жителі провінційних міст та сільської місцевості.

Які завдання вирішує реклама на ТБ

Реклама на ТБ забезпечує впізнаваність продукту і бізнесу. Наприклад, саме завдяки багаторазовому повторенню телереклами всі знають, якого бренду належить слоган «краще для чоловіка немає». Також за допомогою інструменту можна вирішувати такі завдання:

 • Управління репутацією. Як ви пам'ятаєте, дві третіх споживачів довіряють ТБ-рекламі. Напевно люди в першу чергу довіряють оголошенням на «Першому каналі» або Bloomberg TV.
 • Максимальне охоплення аудиторії. За інформацією pravda.com.ua, 86% українців дивляться ТБ регулярно, а 99% вмикають телевізор хоча б раз на місяць.
 • Використання переваг відеореклами. Цей формат дозволяє рекламодавцям показувати глядачам міні-фільми тривалістю кілька десятків секунд.

Скільки коштує реклама на телебаченні і де її придбати

Ціна залежить від популярності каналу, часу показів, сезону, регіону, на який транслюється ролик. Пам'ятайте, вам доведеться купувати не тільки ефірний час. Включіть в бюджет витрати на створення хорошого рекламного відео.
Щоб дізнатися вартість реклами і купити ефірний час, звертайтеся до рекламним агентствам-посередникам або адміністрації конкретного телеканалу.

Реклама на радіо

Дослідники Nielsen встановили, що на кожен витрачений на рекламу на радіо долар рекламодавець отримує 6 доларів прибутку. Більш того, це відбувається не пізніше 28 днів після трансляції реклами.
Радіо забезпечує широке охоплення аудиторії при відносно невисоких витратах. При цьому рекламодавці мають можливість зорієнтувати аудиторію за географічною ознакою, віком, інтересам. Таргетинг здійснюється при виборі каналу, часу і географії трансляції оголошення.

Які завдання вирішує реклама на радіо

З допомогою радіореклами ви можете:

 • Збільшувати охоплення аудиторії.
 • Забезпечувати впізнаваність бренду.
 • Стимулювати продажу. За даними Nielsen, реклама на радіо забезпечує 5,8 % від загального числа угод для брендів, які взяли участь у дослідженні. Рітейлери з допомогою радіореклами забезпечують 15,1 % продажів.

Скільки коштує реклама на радіо і куди звертатися

Вартість залежить від популярності радіостанції, географії мовлення, часу і тривалості трансляцій. Ви можете звернутися до адміністрації цікавить вас каналу або рекламні агентства.

Реклама в друкованих виданнях

Так, друковані ЗМІ відступають під натиском інтернет-видань. За інформацією Асоціації розповсюджувачів друкованої продукції, тільки за 2023 рік тиражі українських видань, що розповсюджуються за передплатою, скоротилися на 16 %. Але друковані медіа користуються попитом. За інформацією дослідницької компанії Synovate Comcon, в 2023 році 7% жителів регулярно читали пресу.
Тут потрібно підкреслити важливий момент: для жителів невеликих провінційних міст та сільської місцевості газети і журнали залишаються чи не єдиною альтернативою телебаченню. А сукупний тираж друкованих видань вимірюється мільярдами одиниць.

Які завдання вирішує реклама в пресі

Друковані ЗМІ — універсальний канал розповсюдження інформації. Відповідно, рекламу в пресі можна віднести до універсальних маркетингових інструментів. З специфічних для нього завдань можна виділити наступні:

 • Охоплення окремих сегментів аудиторії: людей середнього і старшого віку, жителів провінції та сільській місцевості. З допомогою реклами в спеціальних виданнях можна донести інформацію до вузьких груп споживачів.
 • Управління репутацією. Мова йде не тільки про публікації іміджевої реклами в солідних галузевих виданнях. Багато людей за звичкою вважають друковані ЗМІ чи не істиною в останній інстанції. Серед ваших родичів і знайомих напевно є люди, які купують диво-крем від усіх хвороб тільки тому, що про нього написали в районній газеті.
 • Проведення інформаційних кампаній на локальних ринках. Співробітництво з місцевою пресою значно зменшує витрати на рекламу, коли вам необхідно інформувати жителів певного регіону.

Скільки коштує реклама в друкованих ЗМІ і де її придбати

Звертатися доведеться в редакцію обраного видання або посередників з рекламних агентств. Вартість реклами залежить від тиражу і популярності газети або журналу, місця розташування та розміру рекламного блоку.

Зовнішня реклама

Це чи не єдиний інструмент, за допомогою якого можна передати рекламну інформацію без активних зусиль з боку споживача. Щоб побачити повідомлення, людині не потрібно включати ТБ або радіо, запускати браузер або читати лист. Йому досить їхати по дорозі, йти по вулиці, купувати щось в магазині, — реклама «дістає» скрізь.
Рекламодавцям доступні форми зовнішньої реклами на будь-який смак і гаманець: від білбордів на центральних вулицях до плакатів на дошках оголошень. Сітілайти, банерні розтяжки, рекламні відеоекрани, вивіски стали для жителів більш або менш великих населених пунктів частиною фону. Можливо, ефективність зовнішньої реклами визначається саме передачею інформації у фоновому режимі.

Які завдання вирішує зовнішня реклама

Цей інструмент також входить до числа універсальних, тому він вирішує спільні для всіх типів реклами задачі. З специфіки варто відзначити можливість охоплення людей, що живуть у певному місті чи районі.

Скільки коштує зовнішня реклама і де її можна купити

Ціна залежить від формату реклами та місця її розташування. Рекламодавцеві необхідно закладати у бюджет не тільки оренду рекламного носія, але і виготовлення зовнішньої реклами.
Купувати рекламу краще у власників рекламних носіїв. Це вирішує проблему погоджень та економить час рекламодавця.

Реклама працює, якщо ви знаєте головний секрет

Він дуже простий: ефективність інструменту залежить від способу його використання. Ви можете витратити на рекламу весь маркетинговий бюджет і не отримати запланованого результату. А можете значно збільшити охоплення і отримати багато нових клієнтів з невеликими витратами.
Щоб ефективно використовувати рекламу, розглядайте її як одного з інструментів комплексної маркетингової стратегії. Аналізуйте ефективність різних типів реклами і знаходите формати, на які відгукується ваша аудиторія. У коментарях можна поділитися думкою про ефективність рекламних інструментів, які ви використовували.

Елементи ефективної реклами

З видами найуспішнішої реклами ми розібралися. Тепер необхідно зрозуміти, які якості хорошої реклами говорять про її ефективність:

 • Посил. Дуже багато компаній зливають половину бюджету саме на даному етапі. Відсутність посилу робить рекламу іміджевою, а не продає.
 • УТП - унікальна торгова пропозиція. Простими словами це те, що відрізняє пропонований продукт від конкурентів. Це унікальні якості, до яких не відноситься індивідуальний підхід і наявність доставки. Приклад чіпляюче УТП для автомобільної стоянки: "викрадуть автомобіль? Купимо новий". Важливо врахувати, що УТП має відрізнятися від конкурентів в регіоні продажів, а не у всьому світі.
 • Багатокроковий продаж. Або по-іншому ланцюжок взаємодії з клієнтом. Будь-яка реклама потребує попереднього торкання перед здійсненням угоди. Наприклад, в автомобільних центрах клієнту дозволяється випробувати машини за допомогою тест-драйву. Попередній дотик буде ефективним навіть у малому бізнесі.
 • Особливі умови або акції. Будь-яку людину приваблюють більш вигідні пропозиції, тому найефективнішою рекламою вважається та, в якій є спеціальна пропозиція. Головне використовувати цей елемент в міру.

Де розміщувати рекламу, щоб вона була ефективною

За допомогою рекламних каналів компанія передає рекламне повідомлення об'єкту - цільовій аудиторії. Якщо канал комунікації обраний невірно, рекламне повідомлення швидше за все не досягне тієї аудиторії, для якої воно було призначене.

Рекламні канали оцінюються за двома параметрами: чи здатний канал вирішити стоять перед компанією завдання і наскільки вигідно його використання з точки зору окупності інвестицій. Весь процес вибору каналів комунікації можна умовно розділити на два послідовних етапи.

Номер етапу Опис етапу
1 Необхідно скласти повний перелік всіх можливих каналів комунікації, грунтуючись на даних про поведінку та інтереси цільової аудиторії. Демографічні характеристики аудиторії в даному випадку мають мінімальну цінність.
2 Залежно від мети рекламної кампанії треба розділити всі Вибрані канали на основні і другорядні. Наприклад, якщо метою рекламної кампанії вибрано підвищення лояльності до бренду, варто зосередитися на рекламі в інтернеті або мобільному маркетингу, тобто каналах, що дозволяють отримати швидкий зворотний зв'язок.

Найефективнішими місцями для зовнішньої реклами є:

 • Вивіски.
 • Банери.
 • Білборди.
 • Розтяжка.
 • Штендери.
 • Покажчик.
 • Офісні вивіски.
 • Маркізи та інші конструкції на навісах.
 • Виставкові конструкції.
 • Вітрини.
 • Світлодіодні дисплеї.
 • Реклама на автомобілях, в ліфтах і т. д.

Для друкованої реклами:

 • Газети, Журнали.
 • Брошури, флаєри.
 • Візитні картки.
 • Календарі.
 • Плакати.
 • Листівка.
 • Довідники, каталоги.

Для телебачення або радіо:

 • Звичайна звукова або відеореклама.
 • Інтеграція у фільм, передачу або пісню.

Для Інтернету:

 • Контекстна реклама.
 • Таргетинг.
 • Реклама в соціальних мережах (у блогерів і лідерів думок).
 • Пошукове просування.

Інші види:

 • Квитанції оплати, чеки.
 • Сувенірна продукція, іграшки.
 • Канцтовари, товари повсякденного попиту.
 • Друк або вишивка на одязі.
 • Дегустація або тест-драйв продукції.
 • Спонсорування різних компаній, команд, заходів та акцій.
 • Проведення опитувань та анкетування.
 • Заходи та конкурси.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити