Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

IT-технології - що це таке? Для чого потрібні IT-технології?

Останнє оновлення: Понеділок, 20 січня 2020 Автор: Марина Швець

IT-технології

Обсяг нових знань в останнє століття зростає в геометричній прогресії. Щоб не захлинутися в потоці інформації, швидко знаходити її і грамотно використовувати, існує ціла галузь діяльності – IT-технології. Що це означає, можна здогадатися, розгорнувши абревіатуру IT – Information Technology. Все що пов'язано з інформацією – пошук, зберігання, передача - відноситься до IT-технологій.

 

В давнину теж існували IT-технології. Знання записувалися на пергаменті, папірусі, папері. Передача даних здійснювалася гінцями, голубиною поштою, в 19-му столітті людство освоїло радіо та телеграф. Зберігання інформації здійснювалося у бібліотеках і архівах.

Але, звичайно, бум інформаційних технологій стався в 20-му столітті, коли з'явилася обчислювальна техніка. Комп'ютерні системи показали найбільшу ефективність при роботі з інформацією, тому, говорячи про IT, часто маються на увазі саме комп'ютерні технології.

Передача даних

Обмін інформацією вийшов на новий рівень після відкриття електрики. Можливість передавати дані за допомогою електричних сигналів стала найважливішим досягненням IT - технології. Що це дало простим людям?

Наші сучасники тепер можуть спілкуватися один з одним з будь-якої точки земної кулі. З'явилася можливість отримати освіту, не виходячи з дому. Мережа інтернет в чому замінила традиційні джерела знань. Оцифрування паперових книг, літописів, документів йде повним ходом. Цифрові копії безцінних творів стають доступними всім бажаючим.

На зорі інтернету обсяги переданої інформації були сильно обмежені. Наприклад, для того щоб завантажити собі на комп'ютер музичну запис, потрібно 15 хвилин. Вдосконалення методів передачі даних дозволило збільшити швидкість обміну даними в сотні разів. Це відкрило нові можливості - такі, як проведення відеоконференцій, вебінарів, онлайн-перегляд ТБ-передач, IP-телефонію.

Зберігання даних

Передача та зберігання даних тісно взаємопов'язані. Якщо не буде можливості зберігати великі обсяги інформації, потужні канали зв'язку теж не будуть затребувані. І в цій області інформаційних технологій досягнутий великий прогрес. Вартість жорсткого диска змінюється слабо, але обсяг інформації, яку можна на нього записати, за десятиліття збільшився в десятки разів.

Для порівняння, обсяг пам'яті вінчестера в 1995 році становив близько 500 Мб, в 2005 вже 80 Гб, а в 2015-му більшість перевалила рубіж в 1 терабайт. В мережі інтернет для зберігання даних використовуються сервери. По суті, це звичайні персональні комп'ютери, заточені на зберігання даних. Для більшої економічності їх об'єднують в дата-центри – дітища IT-технології. Що це як не один з символів постиндустрионального суспільства? В одному приміщенні можуть знаходитися сотні серверів. Кількість електроенергії при цьому спожите ними, може досягати вироблення невеликої електростанції.

Бази даних

Зберігання і передача даних, звичайно, дуже важливі, але лише за умови швидкого пошуку та обробки потрібної інформації. Тут теж досягнутий великий прогрес. Для зберігання інформації розроблено бази даних, які дозволяють обробляти та отримувати інформацію оптимальним чином. Комп'ютерні бази даних увійшли у всі сфери людської діяльності. Вони стоять і в квитковій касі, і в медрегистратуре, з їх допомогою складається розклад уроків у школі.

Існують безкоштовні і комерційні бази, як для окремого користувача, так і дозволяють звертатися до них безлічі людей одночасно. Відповідно, створені та мови програмування, що дозволяють створювати бази даних для різних ситуацій.

Пошук даних

Не заблукати в бурхливому океані інформації нам теж допомагають IT-технології. Що це за назви - Google, Yandex, Rambler - знають, напевно, всі користувачі інтернету. Величезна кількість інформації, накопиченої у всесвітній павутині, робить пошук потрібних відомостей нетривіальним завданням.

пошук даних

Неможливо перевіряти кожен документ від початку до кінця, інакше кожен запит оброблявся б тижнями. Тому розробники пошукових систем вдаються до різних хитрощів. Так, наприклад, кожен сайт має ключові слова, пошук по яким відбувається в першу чергу. Крім того, знайдені сторінки потрібно відсортувати за ступенем важливості, щоб користувач зміг би з перших знайдених сайтів витягти максимум корисних відомостей.

Також пошукова система повинна відсікати ресурси, які штучно накручують собі рейтинг. Пошукові системи розробляють великі команди програмістів. Їх засновники стають мільярдерами, а вартість реклами на головній сторінці пошуковика коштує астрономічні суми - все тому що щодня її відвідують мільйони користувачів.

Нехай мене навчать

Як можна отримати професію в області IT-технології? Це перш за все вузи. Професії, пов'язані з комп'ютерною технікою, програмуванням, інформаційними технологіями, дуже затребувані зараз. В інститутах та університетах з'явилися нові кафедри, щоб забезпечити ринок праці фахівцями в області IT-технології. Навчання традиційно йде з упором на теорію. З одного боку, ці знання досить абстрактні, і безпосередньо застосувати їх у практичній діяльності складно. З іншого - професія IT-спеціаліста передбачає навчання протягом усього життя, і фундамент, закладений у вузі, допоможе випускнику швидко освоїти новітні розробки.

Є й інший шлях стати професіоналом у цій галузі. В даний час випущена маса літератури, присвяченої IT-технології. "Для чайників" - так називається, напевно, найпопулярніша серія книг, присвячених основам програмування, проектування баз даних, веб-дизайну, мережевих технологій і так далі. Навчання за такого роду літературі теж має свої переваги. Практично завжди вона носить суто прикладний характер, написана легким зрозумілою мовою. Зробивши перші кроки, можна почати заробляти перші гроші на біржі фрілансерів, виконуючи нескладні завдання за смішні гроші, але здобуваючи безцінний досвід. При належному старанні можна за 5 років досягти помітних успіхів.

Обидва підходи мають право на існування, тим більше, іноді навчання у вузі стає недоступним фінасово міркувань. Розвиток IT-технології настільки стрімко, що вузівська освіта просто не упевает за нею. Воно дає певний фундамент, але багатьом речам доведеться вчитися заново. Та й взагалі, специфіка спеціаліста з інформаційних технологій така, що вчитися доведеться постійно, щоб залишатися затребуваним на ринку праці. 

Перспективні розробки

З новітніх розробок та напрямів IT-технологій можна відзначити хмарні технології. Якщо раніше для роботи встановлював на своєму комп'ютері потрібні додатки, то тепер все більше сервісів з'являється в інтернеті. Графічні і текстові редактори, обробка відео прямо в браузері вже нікого не дивують. З'являються бухгалтерські й управлінські програми, що дозволяють бути в курсі подій далеко від робочого місця.

Активно ведуться роботи з розпізнавання людського голосу та зображення. Якщо комп'ютер навчиться розпізнавати зображення, то це стане черговим проривом IT технології. Фото з документів можна буде перевіряти в автоматичному режимі. Це стане великою підмогою для правоохоронних органів та прикордонної служби. Впевнене розпізнавання людської мови в майбутньому дозволить управляти комп'ютером найбільш звичним людині способом.

Тисячі статей, сайтів, книг присвячено IT-технології. Що це таке? Неможливо повною мірою передати в рамках одного огляду. Але якщо вас зацікавив світ інформаційних технологій, то завдання статті можна вважати виконаною.

Також читайте - Seo — що це таке, Сео оптимізація і просування сайту для початківців. 

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити