Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Створення email-розсилки

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Марина Швець

email-розсилка

У цій статті ми розповімо про те, як змусити одержувача відкрити лист, які елементи є must-have email-розсилку й що визначає її успіх.

Ну чому мої листи ніхто не відкриває? ;(

Хороше питання, яким напевно задавався кожен другий керівник відділу маркетингу. І на нього можна дати не менше п'яти відповідей:

1. Вибираєте не той час або адресу для надсилання

Розсилка ввечері або вночі не принесе очікуваних результатів – лист просто не помітять за потоком email, які приходять вдень у будні. Поставте себе на місце клієнта, згадайте, коли ви переглядаєте самі листи. Зазвичай це рано вранці, перед початком робочого дня або в обід. Розсилайте клієнтам листи в цей час (краще всього в середині тижня).

Слідкуйте за тим, щоб листи йшли з корпоративного (а ще краще – іменного) адреси. Пошта формату jugly055@ gmail.com сильно схожа на спам.

2. Розсилаєте занадто багато листів

Тут ми не відкриємо Америку, цю причину знають до скреготу в зубах, але чомусь мало хто згадує про це при відправці листів. Оптимальною частотою відправки продає email вважається 1 раз на тиждень, інформаційного – трохи частіше, 1-2 рази в тиждень. Решта починає муляти очі і швидко потрапляє в спам.

3. Використовуєте не той інструмент

Використання безкоштовних CRM-програм або відправка вручну знижують ефективність розсилки. В подібних сервісах часто обмежений вибір дизайну, шаблону, форми і т. д. А деколи взагалі є ймовірність, що листи не дійдуть до адресатів.

Вибрати зручний для себе сервіс відправки листів не так важко: Unisender, GetResponder, Mailchimp і т. д. Коштують вони не дуже дорого (сума залежить від розміру бази), зате завжди можна зв'язатися в техпідтримкою, якщо виникнуть позапланові труднощі.

4. Заголовок не спонукає по ньому клікнути

Це одна з найбільш частих причин поганого відкриттям листів. Заголовок – це перше, що бачать, коли відкривають пошту, тому заголовки формату «Пошукова реклама – запорука успіху вашого бізнесу» (як раз сьогодні потрапило в мій спам) не привертають уваги, та й виглядають занадто шаблонно.

Відмінно цю проблему у своїх лаконічних листах вирішили Amazon. В їх заголовках вказано чіткий заклик до дії – «Відстежте свою посилку». Лист вирішує конкретну проблему і не забирає багато часу.

Обов'язково тестуйте заголовки – так можна отримати інформацію, про яку ви навіть не підозрювали. Наприклад, в CoMagic ми проводили А/В тестування заголовків для однієї досить важкою інформаційної розсилки. Варіанти були наступними:

 • Налаштуйтеся: легкі кроки до ефективної реклами.
 • Реклама, яка працює – легка настройка динамічного колл-трекінгу.
 • Налаштуйте свій прибуток: кроки до ефективної реклами.
 • Налаштування для ефективної реклами: динамічний колл-трекінг.
 • Практика ефективної реклами: налаштування динамічного колл-трекінгу.

Вгадайте, який варіант переміг? Відповідь ви дізнаєтеся в кінці статті. Думаю, ви, як і ми, будете здивовані.

5. Контент листа

Ох, скільки по цій темі було написано книг, скільки гуру копірайтингу виступали на профільних заходах, а віз і нині там. Ні, ми не будемо вчити вас, про що писати. Для цього є спеціальні блоги та книги. І кожна компанія вирішує подібні питання сама. Скажемо лише, що чим коротше і інформативніше лист, тим краще. Оптимально буде, якщо ви укладетеся в половину аркуша А4 і коротко зможете описати переваги комерційної пропозиції.

Якщо стаття або продає пропозицію занадто велика, залиште в листі 1-2 перше абзацу (буквально кілька рядків, але найбільш «ядерних»!), а на решту дайте посилання.

Анатомія розсилки

На думку Ігоря Тарасенко, генерального директора Молоток.ру, email не продає. В принципі, це логічно. За це відповідає ваш сайт, на який приходять клієнти з розсилки. А це означає, що до листа треба ставитися, як до лендингу, і створювати його, вдаючись до напрацювань у дизайні посадкових сторінок.

Наступна картинка добре ілюструє елементи електронного листа, які добре привертають читачів:

Про заголовки (1) ми вже трохи поговорили. Вони повинні бути яскравими, зрозумілими і змушувати читати далі; то ж відноситься і до підзаголовків (2) — вони повинні чіпляти. На конференції «Копірайтинг 2014» досить переконливо розповідали, що для деяких листів відмінно працювали навіть заголовки формату «Ні в якому разі не відкривайте цей лист!».

Найчастіше email розсилках забувають про блок відгуків (4). А дарма, адже для потенційного клієнта, особливо якщо назва компанії йому ні про що не говорить, це плюс до довіри.

Заклик до дії (5) і кнопки призову (6) повинні виділятися в тексті і розташовуватися відразу перед очима. Не варто перевантажувати текст посиланнями - це відволікає читача.

Посилання (7) можуть бути у листі:

 • Посилання на відписку. Краще грати з читачем чесно і не ховати цю пропозицію за ледь помітними літерами
 • Кнопки соцмереж. Якщо у компанії є соцгрупи, посилання, оформлені у вигляді кнопок, будуть до речі. Якщо передплатників багато, завжди знайдеться невеликий відсоток тих, хто клікає по ним і вступає в співтовариство.
 • Додаткові посилання. Наприклад, посилання для швидкого зворотного зв'язку, акції, бонуси і т. д.
 • Посилання на сайт компанії в футері.

В тексті майже обов'язково повинна бути картинка (8). Користувачі можуть не прочитати текст, але картинку обов'язково подивляться. Іноді саме вона мотивує продовжити читати матеріал розсилки.

І найголовніше, всі ці елементи повинні бути в першому екрані прокручуваного листи (9)!

А судді хто?

Однією зі складових успіху розсилки є правильна сегментація аудиторії. Немає сенсу відправляти її за всієї клієнтської бази. Навпаки, більшу ефективність покаже звернення до зацікавленої аудиторії з конкретною пропозицією.

Як показує практика, розподіл за статтю та віком не працює. Найпростіший спосіб сегментації – поділ на постійних клієнтів і потенційних. Але чим глибше це поділ, тим краще. Можна ділити клієнтів з середнім чеком або на тих, хто вказав в анкеті, що саме йому цікаво. Якщо ви добре знаєте свою аудиторію, спробуйте поставити себе на місце пересічного клієнта. Ваші клієнти домогосподарки? Навряд чи ви будете пропонувати їм розробку сайту з нуля. Подумайте, про що б їм було цікаво читати і яку пропозицію (або акція) їх максимально зацікавить.

Геть з спаму!

Повідомлення спамного характеру – причина №1 для відмови від розсилки. Якщо ви все-таки вирішили зробити розсилку самостійно, пропонуємо кілька порад, щоб уникнути попадання в спам:

 • Не провокуйте людей переносити листи в спам – не пишіть часто, одноманітно і всім підряд.
 • Будьте обережніше зі спам-фільтрами. Листи з великими літерами у заголовках і червоним шрифтом у тексті так і просяться геть з пошти.
 • Зареєструйтеся на великих поштових сервісах і відстежуйте проходження листів.
 • Обов'язково подбайте про те, щоб отримати згоду на розсилку і дозволити читачам відписуватися від неї.

Якщо подивитися на найбільш популярні розсилки великих компаній, то можна побачити, що ефективність кожного листа залежить в першу чергу від того, наскільки воно сконцентровано на потреби своєї аудиторії. Тому будь-яка email-розсилка повинна починатися не з написання тексту, а з аналітики. Для початку визначте для себе, кому буде призначено це лист, про що слід написати, щоб зацікавити аудиторію, що ви хочете отримати від даного листа (розповісти про що-небудь, попросити проголосувати і т. д.).

«Так» місцем для експерименту!

Ми нікого не здивуємо, якщо скажемо, що пошук ідеальної email-розсилки складається з тестування і порівняння.

Тільки так можна дізнатися, яку пропозицію найбільше привертає увагу, який заклик до дії краще працює, який дизайн найбільше подобається передплатникам і на який заголовок так і хочеться клікнути.

До речі, саме так ми і дізналися, що найбільший відсоток відкриттів листів був у четвертого варіанту «Налаштування для ефективної реклами: динамічний колл-трекінг».

Матеріал наданий компанією CoMagic.

Сервіс CoMagic дозволяє відстежувати всі продажу з Вашого сайту незалежно від каналів комунікацій. Сервіс об'єднує всі канали отримання інформації: онлайн-консультант, зворотний дзвінок з сайту, колл-трекінг, заявка з сайту, телефонні дзвінки на базі віртуальної АТС.

Відео

Читайте також - Ефективна реклама: на які інструменти не шкода грошей.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити