Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Від чого залежить прибутковість майнінгу біткоіна і альткоінів — як розрахувати і збільшити дохід

Привіт, я тільки починаю відкривати для себе "світ" криптовалют, а саме сферу майнінгу. Скажіть, від чого залежить дохід майнінгу і як можна збільшити його ефективність? Руслан Галіуллін, м. Харків

Людина, вперше знайомиться з поняттям «Майнінг» і вникає в суть цієї діяльності, справедливо цікавиться доцільністю такого заняття. Йому цікаво, як працює технологія блокчейн, в чому суть заробітку, який профіт можна отримати з видобутку криптовалют, а також які нюанси визначають дохід і варто організовувати таку справу.

Незважаючи на простоту таких питань, однозначної відповіді дати на них неможливо. Щоб максимально точно визначити цифри можливого заробітку через Інтернет, необхідно враховувати безліч параметрів і грамотно трактувати їх вплив на кінцевий результат.

Деяка частина факторів обумовлена потужністю обладнання і наявністю спеціального софта, потрібного для роботи, певна частка - від варіанту криптовалюти, обраної для майнінгу. Про майнінг біткоіна можна прочитати в статті за посиланням, де детально розповідається як майнити біткоіни і яке обладнання і програмне забезпечення для цього буде потрібно.

Частина обставин, що залишилася, залежить від нюансів, пов'язаних з іншими користувачами.

Розглянемо детальніше основні аспекти, що передбачають прибутковість видобутку електронних валют, формулу, за допомогою якої обчислюється ця прибутковість, а також можливості її збільшення.

Від чого залежить дохід майнера — основні моменти

Перш за все при майнінгу, потрібно взяти до уваги такі моменти:

хешрэйт (hashrate) – обчислювальна потужність використовуваного ПК і можливості, які він здатний реально показувати. Сюди ж відносяться спеціальні програми, призначені для майнінгу. Коли ці показники не зовсім відповідають сучасності, то навіть невелике поліпшення (більш досконала відеокарта або процесор) здатні збільшити ефективність продуктивності на 22-38%. Це істотний відсоток приросту видобутку;

Увага! Повністю ідентичне обладнання може по-різному видобувати криптовалюту. Велике значення має алгоритм Майнінгу!

складність мережі – це частково абстрактне поняття, що припускає сумарну потужність всіх пристроїв, які зараз здобувають певну криптовалюту. Якщо network hashrate невелика, то шанси на швидкий, ефективний видобуток кріптовалюти збільшуються;

нагорода (винагорода за блок). Тут мається на увазі кількість монет, яке отримує майнер, коли його програма виявляє і обробляє блок якої-небудь кріптовалюти. У електронних грошей принцип функціонування схожий - за повірку правильності кодового ланцюжка в блоці покладено деякий відсоток валідатору (перевіряючий). Однак, з плином часу, такий гонорар завжди зменшується. Наприклад, за контроль блоку одного біткоіни винагороду вдвічі зменшується через 4 роки;

— біржова вартість (bid, пропозиція) - це ціна кріптовалютних монет на біржових майданчиках. Найчастіше альткоіни (альтернативна віртуальна валюта) на торгових платформах продаються/купуються за BTC. Потім, отримані біткоіни нескладно перевести в євро, гривні або долари через гаманець. Про те, як створити біткоіни гаманець ми також писали в окремій статті.

Існує ще величезна безліч факторів, однак, до уваги брати слід в першу чергу нюанси, представлені вище.

Як розраховується дохід від майнінг – універсальна формула

Кожен, хто зайнявся майнінгом або розглядає можливість заробітку біткоіна, може досить точно спрогнозувати, вірніше, розрахувати свій прибуток. Існує формула, що дозволяє визначити середню винагороду користувача. Тут все визначається монетою видобутої віртуальної валюти і обчислювальної потужності обладнання.

Формула виглядає так:

Нагорода (один MH/s за добу) = винагороду за оброблений блок x 20.1166 (коригуюча константа) / ціна (bid) x складність.

Такий принцип розрахунку справедливий для всіх алгоритмів видобутку кріптовалюти. Специфічність певного альткоіна обумовлена тут виключно розміром винагороди за блок, а також актуальною проблемою його видобутку.

Враховувати також потрібно різний показник хешрейта для різного устаткування. Він залежить від використовуваного алгоритму.

Винагорода за блок зазвичай змінюється нечасто і довгий час є постійною величиною. Поточна складність і біржова вартість можуть досить швидко змінюватися протягом доби.

Майнінгові сучасні програми здатні відслідковувати в режимі онлайн ціну кріптовалюти і складність видобутку її монет. Деякі програми здатні автоматично перемикатися. Вони вибирають видобуток найбільш прибуткового альткоіна, який внесений до спеціального переліку користувачем, що видобуває криптовалюту.

Як можна збільшити ефективність майнінг — основні способи

Ефективність видобутку кріптовалюти (не прибутковість!) користувач може збільшити кількома шляхами:

  1. максимально вдосконалити обладнання / власний комп'ютер, замінивши в ньому процесор і відеокарту на найостанніші, високопродуктивні моделі;
  2. підібрати монету, яка демонструє стабільне цінове зростання;
  3. використовувати тільки останні версії програмного забезпечення.

Крім цього, можна сформувати додаткові модулі з відеокарт, але це вже відноситься до теми створення криптовалютних ферм.

Висновок + відео

Майнінг кріптовалюти користувачами зараз дуже актуальний. Будь-яка людина, може заробляти непогані суми, завдяки грамотно організованому майнінгу. Особливих труднощів тут немає, тим більше що ринок віртуальний ринок насичений різною цифровою валютою. Потрібно тільки грамотно почати цю діяльність, а прибуток обов'язково буде.

Істотний мінус такого заробітку є чималі інвестиції, але як відомо, чим більше вкладень, тим більше прибутковість. Тому, наприклад, заробіток через біткоіни крани не порівняємо з майнінгом криптовалюти.

Сподіваємося, журнал «ITstatti.in.ua» зміг дати вам всі відповіді на питання. Бажаємо вдачі і успіхів у всіх починаннях!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити