Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Де можна взяти гроші на освіту дитини?

Привіт, мене звуть Ірина. У мене двоє дітей. Старша дочка скоро закінчує школу, І я стала замислюватися, де можна буде взяти гроші на навчання дитини у вузі. Які варіанти існують?

Освіта є важливим аспектом в житті кожної людини. Батьки, які розуміють цінність освіти, намагаються прищепити дітям тягу до знань ще зі школи.

В Україні отримати диплом вузу має право кожен українець, причому на безкоштовній основі. Право на освіту є конституційним.

Згідно з положеннями закону, державні і недержавні освітні установи мають право навчати студентів на платній основі.

Ціна на освітні послуги різна. Вартість навчання залежить від:

 • репутації навчального закладу;
 • факультету;
 • обраної спеціальності.

Батькам доводиться думати про те, де взяти гроші на освіту дитини. Розглянемо популярні способи.

Спосіб 1. Освітній кредит

Ця позика є різновидом споживчого, але видається строго на певні цілі. Кредит спрямований на оплату освітніх послуг, що надаються освітнім закладом (коледжем, ВУЗом і т. д.).

Ряд кредитних установ готове надати кредит на освіту не тільки в Україні, але і за кордоном.

Особливості кредитування:

 1. Пільговий період, протягом якого позичальник виплачує тільки % по кредиту. Цей період може становити від 1 до 5 років, збігається за часом з періодом навчання.
 2. Невеликі ставки по кредиту (в районі 10-20%).
 3. Тривалий термін кредитування (до 11 років).
 4. Для одержання коштів на оплату навчання в банк мають право звернутися підлітки від 14 років. На руках у них має бути згода батьків, завірена нотаріально.

Спосіб 2. Материнський капітал

Незважаючи на те що держава не обмежує батьків у виборі навчального закладу для своєї дитини, тим не менш, вона пред'являє до ВНЗ певні вимоги:

 1. ВУЗ повинен знаходитися в Україні (деякі банки роблять винятки і видають кредити на освіту за кордоном).
 2. ВНЗ має бути ліцензований на освітню діяльність.

Важливим моментом виступає те, що батько може сплатити частину навчання одній дитині, а також залишившіся гроші витратити на аналогічні послуги вже на іншу дитину.

Зверніть увагу! Якщо дитина досягла віку 25 років, оплатити навчання з коштів материнського капіталу вже не можна.

Сума за освіту виплачується одноразово, а також частинами. Все залежить від умов договору з ВУЗом.

Для того щоб скористатися освітньою послугою, потрібно надати комплект документів:

 • сертифікат на материнський капітал;
 • паспорт заявника;
 • заява, в якій прописана мета використання грошових коштів з материнського капіталу;
 • договір з ВУЗом;
 • акредитація ВНЗ.

Спосіб 3. Вклади на дитину до 18 років

Нерідко батьки планують майбутнє своїх дітей. У всіх це виходить по-різному. З метою фінансового планування батьки відкривають в банках депозити до досягнення дитиною віку 18 років.

Депозити вигідні на великі терміни. Батьки поповнюють внесок з визначеною в договорі періодичністю, а зняти гроші з нього не можуть. Виходить своєрідний гаманець, що знаходиться в банку.

Таким чином до 18 років у дитини накопичуються на рахунку кошти. Не можна сказати, що депозит виступає високоприбутковою інвестицією, так як відсотки, пропоновані банками з цього виду вкладів, невеликі.

Проте відкриття вкладу, його поповнення вберігає в майбутньому мам і тат від витрат на освіту своїх дітей. Краще вибирати довгостроковий вклад. В цьому випадку його вийде оформити під високу процентну ставку.

Існує кілька правил, якими слід керуватися при виборі депозитів в банках:

 • можливість капіталізації %;
 • поповнення вкладу необмеженою сумою;
 • можливість відкриття депозиту в різній валюті: євро, долар, франк;
 • пролонгація депозиту в автоматичному режимі.

Банки пропонують різні програми по депозитах. За оцінкою експертів, найбільш вигідні програми – це депозити, пропоновані від великих банків.

Вклади в таких кредитних установах дозволяють батькам отримати пристойну суму грошей на освіту дитини і не думати про те, де взяти кошти для оплати послуг Вузу.

Сподіваємося, команда «ITstatti.in.ua» змогла відповісти на ваше запитання. Бажаємо вам удачі і успіхів! До нових зустрічей на сторінках нашого журналу!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити