Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Скільки грошей потрібно для щастя — цифри і факти

Більшість свідомих людей задається питанням: скільки грошей потрібно людині для щастя і скільки треба, щоб стати щасливим в Україні? Насправді, намагаючись знайти на нього відповідь, фінансово грамотні люди вчаться постановці цілей і досягнення їх.

❕ Однак важливо пам'ятати: зайва жага багатства може зробити так, що людина стане нещасним. Тому важливо усвідомлювати, в чому вимірюється щастя і, скільки грошей достатньо, щоб бути задоволеним своїм життям.

Багатство заради багатства 💰

На жаль, для багатьох сучасних людей гроші є основною життєвою цінністю. Вони докладають максимум зусиль, щоб накопичити їх якомога більше. При цьому такі люди не замислюються, чи стануть вони від цього щасливими.

Якщо метою людини є багатство заради багатства, абсолютно точно, жодних грошей йому не вистачить, щоб стати щасливим. Не можна розцінювати фінанси, як справжнє щастя. Насправді гроші є тільки інструментом, який допомагає отримати бажане. Якщо людина ставить певну мету, йому легше зрозуміти, скільки грошей йому потрібно, щоб стати щасливим.

Щоб отримати від фінансів задоволення, в першу чергу необхідно виключити накопичувальну поведінку. Накопичувати просто заради багатства практично завжди є безглуздим.

💡Щастя гроші будуть приносити тільки в тому випадку, коли вони вкладаються і використовуються для здійснення бажань. Рекомендуємо також прочитати нашу статтю — «Як економити і збирати гроші».

Зрештою саме від того, як будуть гроші використані, залежить, чи вдасться стати людині щасливою.

Жага споживання 💳

Сьогодні далеко не всі покупки людини здатні принести йому практичну користь. Не все, що купується, використовується в житті. Більшість речей просто захаращують незліченні шафи. Так виглядає бездумна спрага споживання. Багато людей безглуздо виконують всі свої бажання. При цьому вони навіть не намагаються зрозуміти, наскільки їм це необхідно.

Водночас лише кілька десятків років тому ставлення до грошей було абсолютно іншим. Вони не були тим, без чого неможливо було досягти щастя. Люди цілком комфортно себе почували, навіть якщо одержуваної заробітної плати їм вистачало лише на найнеобхідніше.

У сучасному суспільстві світогляд повністю змінився. Виробники і продавці різних товарів всіма способами намагаються підігрівати інтерес покупців до безперервного споживання. Вони заманюють клієнтів рекламою, красивою упаковкою, а також всілякими маркетинговими акціями.

Чи впливає кількість наявних грошей на відчуття щастя?

Питанням, наскільки щастя людини залежить від кількості наявних у нього грошей, задаються не тільки пересічні громадяни, але й вчені.

Дослідником, якого звуть Танг, було проведено опитування. Його метою було зрозуміти, як люди ставляться до грошей.

У підсумку він з'ясував, що багаті люди щасливі не тому, що у них багато грошей. Моральне задоволення вони отримують від процесу досягнення фінансового благополуччя. При цьому ті, кому грошових коштів вистачає на мінімальне забезпечення своїх потреб, бажають розбагатіти виключно для досягнення комфорту і безпеки. 

Танг зрозумів, що прямий зв'язок між щастям і кількістю фінансових коштів відсутній. Коли було проведено опитування, стало зрозуміло, що щастя людей залежить від великої кількості факторів. Основні з них представлені в таблиці нижче.

Таблиця: «Процентне співвідношення різних складових людського щастя»

Фактор Частка опитаних, яка вважає його важливим для досягнення щастя
Дозвілля, заняття хобі та творчістю 44 %
Рідні та близькі 41 %
Висока якість життя 39 %
Робота пов'язана з улюбленим заняттям 37 %
Друзі 35 %
Взаємна любов 34 %
Здоров'я 25 %

Але не варто думати, що відсутність прямої залежності між грошима і щастям означає, що настрій людини не залежить від фінансового благополуччя.

Чому людина високо цінує фінансове благополуччя?

У більшості випадків люди прагнуть заробити грошей якомога більше, так як у них є інші потреби, що залишаються незадоволеними. Насправді ставлення до фінансового багатства складається вже в ранньому віці. Ті, хто в дитинстві змушені жити в бідності, коли виростають, виявляються більш залежними від грошей.

В першу чергу на думку людей про фінансове благополуччя впливають:

 • думка батьків;
 • прагнення бути краще за інших, яке виникає з суперництва між забезпеченими і бідними людьми;
 • етичні, а також релігійні світогляди.

Існує певна закономірність: чим вище↑ рівень власної незадоволеності, тим більше↑ уваги людина приділяє грошам. Однак діставши бажану суму, часто такі люди відчувають розчарування.

Прагнення володіти фінансовими коштами без певної мети є ознакою існування ряду проблем. Саме тому для досягнення відчуття щастя доведеться в першу чергу розбиратися в собі і вирішувати наявні проблеми.

У більшості випадків зайва тяга до багатства пояснюється такими бажаннями:

 • здобуття незалежності і впевненості в собі;
 • досягнення любові і турботи;
 • почуття захищеності;
 • доступ до влади.

Як досягти щастя, змінивши ставлення до грошей

Зациклюючись на грошах, людина ніколи не зможе стати щасливою. Саме тому, щоб відчути себе задоволеним, в першу чергу слід змінити власне мислення. Це допоможе досягти гармонії як з самим собою, так і з зовнішнім світом.

Але важливо уважно поставитися до соціального фактору. Іншими словами, не можна повністю копіювати поведінку інших людей, і тим більше, думати, як вони. Кожен по-своєму бачить власне щастя. У процесі прагнення до багатства існує ймовірність і не помітити дійсно важливі речі.

Звичайно, багато хто посперечається, стверджуючи: не маючи грошей, жити неможливо. Звичайно, це правда, але слід пам'ятати, що фінансові кошти не є щастям, вони – лише спосіб досягти його.

Що говорять дослідження про кількість грошей, необхідних для щастя

Людина постійно намагається виміряти рівень свого щастя, співвідносячи його з кількістю фінансових коштів. Вчені теж цікавляться цим питанням. Однак вони не міркують на порожньому місці, а намагаються оперувати фактами. Саме тому величезна кількість сучасних досліджень присвячена питанню: скільки потрібно грошей людині, щоб стати щасливим.

Серед останніх досліджень можна виділити те, яке проводилося сайтом Superjob. Цей ресурс призначений для пошуку роботи. Мета опитування зводилася до того, щоб зрозуміти, як самі люди вважають, скільки коштів їм необхідно.

У дослідженні брали участь 2 500 осіб, які проживають в різних регіонах України В результаті середня сума доходу, що громадяни вважають достатнім, склала 70 000 грн. Причому за останні 2 роки показник виріс↑ на 3 500 грн.

При цьому кількість грошей, необхідних для щастя в різних регіонах, істотно відрізняється. Так, у Києві сума майже на 10, а в Харкові – майже на 15 тисяч вище↑ середньої.

Дослідження показало, що жителям мегаполісів для морального задоволення потрібно більше коштів. Пов'язано це в першу чергу з тим, що у великих містах вартість житла вище↑, а можливості ширше.

 • Що стосується бідності, її межі учасники опитування визначили на рівні 8 000 грн на місяць.
 • Багатими ж людьми більшість вважає тих, хто отримує більше 150 000 грн щомісяця.

В процесі опитування також стало зрозуміло, що на кількість грошей, необхідних для щастя, крім місця проживання впливають і інші фактори:

 1. Стать. Чоловікові зазвичай потрібно більше↑ грошей, ніж жінкам. Різниця може бути досить великою і досягати 15 000 грн.
 2. Вік. Молодим людям для щастя зазвичай достатньо суми в межах 60 000 грн на місяць. Старшому поколінню потрібно набагато більше грошей. Тим, чий вік більше 45 років, необхідно не менше 75 000 грн.
 3. Розмір заробітної плати. Дивно, але чим менше↓ щомісячний дохід людини, тим менше↓ йому потрібно грошей, щоб відчувати себе щасливим.

Логічним є те, що при збільшенні рівня щомісячного доходу зростають потреби людини. При цьому виникає питання: чи можна назвати якусь максимальну суму, яка необхідна людині для щастя.

Кількість грошей = розміром щастя?

Серед найбагатших і найвпливовіших людей у світі можна виділити Нельсона Рокфеллера. Цікаво, що, коли його статки становили близько 3 мільярдів доларів, він брав участь в інтерв'ю. На питання, скільки йому необхідно грошей, щоб бути повністю щасливим, Рокфеллер відповів, що досить ще 4 мільярдів.

Подані вище факти з біографії мільярдера дозволяють зрозуміти: чим більше↑ фінансовий стан, тим більше↑ грошей ще хочеться.

Однак не варто забувати, що при зростанні доходу скорочується↓ кількість вільного часу, і істотно збільшується↑ рівень відповідальності. Найчастіше наслідками цього стає стрес і депресія.

У підсумку далеко не всіх може зробити щасливим багатство. Тому фахівці рекомендують займатися постановкою цілей. Важливо, щоб вони відповідали конкретним можливостям.

Однак постійно зростає сума бажаного доходу не тільки через жадібність. Ряд факторів здатні знизити вартість капіталу або привести до його повної втрати. Основними серед них є інфляція та економічні кризи. Всі названі причини призводять до того, що багато людей відмовляються від накопичень і прагнуть витрачати якомога більше.

Золотий трикутник досягнення щастя

На сьогоднішній день створено величезну кількість теорій, як досягти щастя. Одну з найпопулярніших створив Роберт Каммінс, який проживає в Австралії. Свою формулу щастя він назвав золотим трикутником.

Сторони фігури – це:

 1. любов;
 2. участь у соціальному житті;
 3. величина доходу.

Каммінс вважає, що людина стає щасливою вже тоді,коли зуміє досягти суми, що цікавить його. Теорія не ставить гроші на чільне місце. Вони є лише надійним прикриттям. Щастя ж базується на любові і соціальній активності.

Однак при відсутності 2-ух факторів, що лежать в основі щастя, на перше місце можуть вийти фінансові кошти. В результаті, отримавши бажаний рівень доходу, людина робить вигляд, що він повністю щасливий.

Як зрозуміти, скільки грошей потрібно для щастя людині

Якщо у людини виникає бажання досягти певної суми, яка дозволить йому стати щасливим, в першу чергу необхідно проаналізувати власні потреби. При цьому може бути поставлена одна з двох завдань:

 1. Домогтися певного рівня щомісячного доходу. Така задача підходить для тих, кому необхідно забезпечити гідне існування в сьогоденні. Розраховуючи рівень необхідного доходу, слід враховувати обов'язкові витрати на їжу, комунальні послуги, одяг і відпустку. Хтось може додатково включити в цю суму розваги або заняття спортом. У будь-якому випадку слід детально описати всі свої бажання і вказати суму, необхідну для їх реалізації.
 2. Накопичити конкретну суму. Тут слід виходити з того, навіщо потрібні накопичення. Якщо гроші потрібні на велику покупку, то і сума буде визначатися її вартістю.

Таким чином, стати щасливим можна і при наявності мінімальних грошових сум. Головним джерелом щастя виступають улюблені люди, а також гармонія з самим собою.

Ми сподіваємося, що змогли відповісти на питання — скільки необхідно грошей людині для повного щастя.

Якщо ж у вас залишилися ще які-небудь питання, задавайте їх в коментарях нижче. До нових зустрічей на сторінках журналу ІТстатті!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити