Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

В якій валюті краще зберігати гроші в 2024 році в Україні — експертна думка

Добрий день! У мене є невеликі заощадження. Постало питання, в якій валюті найкраще зберігати гроші: в гривнях, доларах або євро?

Андрій, 32 роки, Україна, м. Дніпро

Для багатьох людей актуальне питання про зберігання заощаджень. У сучасному суспільстві часто люди хочуть зберегти накопичення саме в іноземній валюті. Як визначити, що валюта надійна?

Фахівці вважають, що найбільш безпечним буде тримати гроші в зарубіжних банках. Але цей варіант з різних причин доступний не всім. Як же тоді бути? І як не втратити накопичені кошти?

Що радить влада України?

Міністерство фінансів і Національний банк вважають, що немає приводів для тривоги в цьому році. Українська економіка показує своє зростання. Уряд вважає гривню найбезпечнішою валютою. Виходячи з усього сказаного можна зрозуміти, що кошти потрібно зберігати в гривнях. Краще в державних банках.

Візьміть на замітку!

Якщо власник коштів проживає на території України, то і кошти ці слід зберігати переважно в гривнях. Хоча б найбільшу частину збереженого. Адже всі розрахунки відбуваються в національній валюті.

При купівлі іноземної валюти треба звернути увагу на такі тенденції:

  • якщо валюта стала дешевше не через кризу, то незабаром вона подорожчає (в цей проміжок можна заробити);
  • найбільш вигідні курси мають місце в кінці і на початку року.

Які валюти є найбільш безпечними?

Повністю безпечних валют не існує. Безумовно найбільш глобальною валютою давно вже вважається Американський долар США. Переважно в цій валюті зберігають свої резерви центральні банки в усьому світі.

Найчастіше громадяни України обирають саме долар. Стереотипно вважається долар найбільш підходящим варіантом. Також важливо відзначити, що долар втрачає стабільність при різного роду міжнародних подіях.

На думку експертів цього року долар зміцниться по відношенню до багатьох валют. По відношенню до української гривні також.

Наступною глобальною валютою є євро. Водночас через економічні проблеми деяких європейських країн курс ЄВРО до долара знизився. Вплинув також і вихід Великобританії з Європейського Союзу.

Незважаючи ні на що, зараз поряд з доларом рекомендується зберігати частину своїх грошових коштів саме в євро. Адже за останні кілька років євро в цілому показав свою стабільність.

Що крім долара і євро?

Які ж ще є варіанти? Крім долара і євро є ряд привабливих для вкладень валют. Серед них знаючі фахівці називають швейцарські франки і британські фунти. Українські громадяни мають можливість придбати ці валюти в деяких банках.

Експертна думка!

Не можна забувати про диверсифікацію, так як всі яйця в одному кошику не зберігають. Кращою формою заощаджень стане розподіл коштів між доларом, євро, британським фунтом і гривнями приблизно в рівних частках.

У підсумку можна сказати, що треба прислухатися до експертної думки і стежити за економічною і політичною ситуацією в країні. До всього слід підходити розумно. І тоді накопичені гроші вдасться не тільки зберегти, але і можливо примножити. Про те, куди вкласти гроші, щоб заробити, читайте в окремій статті.

Отже, отримавши повну картину по тому, що відбувалося в 2022-2023 роках, давайте спробуємо зробити деякі висновки, корисні для практичних дій.

Вкладення в долари США і євро дали хорошу прибутковість в минулому році, проте в цьому році ми спостерігаємо затишшя. З валютою завжди так відбувається в останні роки: то вона швидко зростає, то стоїть на місці. А може навіть і трохи опуститися. Виходить насправді така «драбина, що йде вгору, з міжповерховими майданчиками». Тобто довгострокові вкладення у валюту завжди себе виправдовували в останні роки. Короткостроково ж можна нічого і не виграти. Зате в довгостроковому плані все буде добре.

Команда сайту ITstatti.in.ua сподівається, що змогла відповісти на запитання: «У якій валюті зберігати (тримати) гроші».

Якщо ж у вас залишилися ще які-небудь питання, є зауваження або доповнення по даній темі, то пишіть в коментарях нижче. До нових зустрічей!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити