Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Чому я мало заробляю і у мене вічно немає грошей?

Драстуйте! Я багато працюю, але мало заробляю. У мене вічно немає грошей. Чому так відбувається і як можна це змінити?

Валера (33 роки), м. Одеса.

Вітаю вас, дорогі читачі фінансового журналу «ITstatti.in.ua»! У сучасному світі нерідкі ситуації, коли люди скаржаться, що вони мало заробляють. Виправити ситуацію неможливо, якщо не розібратися в корені проблеми.

📌 Читайте також статтю по темі «Як заробити грошей швидко і багато».

Які причини низького рівня доходу

Існує величезна кількість факторів, які впливають на рівень одержуваного доходу. Найбільш суттєвими серед них є: освіта, наявність досвіду, фортуна і навіть місце проживання. Однак ці фактори не є основними.

Справа в тому, що найбільш істотною перешкодою, що заважає розбагатіти, є наявність психологічних бар'єрів.

У сучасному суспільстві нерідкі ситуації, коли люди, які мають рівну освіту, досвід і посаду, отримують абсолютно різний дохід. При цьому рівень їх заробітної плати може відрізнятися в рази. У такій ситуації закономірне питання: які причини того, що за інших рівних умов люди мають абсолютно різний дохід.

Нещодавно фахівці університету з Флориди обгрунтували результати проведених раніше досліджень. Знову було підтверджено: чим більш впевнена в собі людина, тим вище↑ рівень його доходу. Виходить, що все залежить виключно від психологічних особливостей.

Існує пряма залежність між самооцінкою і рівнем доходу. І навпаки. Якщо рівень самооцінки спотворений, людина починає думати, що він не заслужив великого доходу, він його просто не гідний.

Чи гідний я заробляти більше?

Багато хто впевнений, що на успіх, а також вміння ставити перед собою цілі і домагатися їх серйозно впливає образ думок. Ще Генрі Форд стверджував: якщо людина думає, що він зможе щось зробити, він правий, але, якщо думає, що у нього нічого не вийде – він теж прав.

Якщо у людини вистачає впевненості в собі, він не буде соромитися просувати себе, щоб продати свої здібності подорожче. У підсумку йому вдасться набагато швидше домогтися підвищення на роботі.

Такі люди високо цінують власний час, здібності і працю. Вони амбітні, цілеспрямовані, впевнені в собі. В результаті у них не залишається часу сумніватися в своїх можливостях, а також шкодувати про те, що не вийшло.

У світі є досить багато грошей, їх вистачить на всіх. Однак далеко не всі можуть відкритися фінансовому потоку. Якщо людина сумнівається, шкодує, для нього характерна невпевненість в собі, він несвідомо знижує↓ свою планку.

Наприклад: Ешлі Стахл, яка є успішним підприємцем і кар'єрним тренером, розповіла для журналу Форбс реальну історію. Одна жінка була надзвичайно невпевненою в собі, вона вважала, що не здатна виконувати свої робочі обов'язки. У підсумку, незважаючи на те, що керівництво цінувало її, вона попросила знизити її на посаді і зменшити її заробітну плату.

Таким чином, часто найлютішим ворогом людини є він сам. Деякі безперервно твердять собі: «Я думаю, що не зможу. Минулого разу у мене нічого не вийшло. Я регулярно псую все, за що беруся. Я не гідний кращого життя». У підсумку подібні щоденні посили зменшують↓ рівень доходу. Вони здатні істотно знизити здатність бачити варіанти збільшення доходу. Жалю, а також почуття провини призводять до ігнорування перспектив розвитку.

Причини жалкування

Жалкування є шляхом, який не дає людині рухатися вперед. Він являє собою емоційний стан, при якому людина винить себе в невдачах, відчуває почуття втрати за прийняті рішення.

Можна виділити 2 види жалю:

  1. жаль про скоєне - вина, засудження самого себе;
  2. жаль про незроблене - все було б краще, якби в минулому я вчинив по-іншому.

Найбільш популярні в суспільстві такі переживання: з-за роботи не вдавалося приділяти достатньо уваги дітям, регулярно відвідувати батьків, бабусь і дідусів. Людина відчуває себе винуватим з приводу різних втрачених можливостей, як в роботі, так і в особистих відносинах. Більш того, багато хто переживає через те, що вони гірше, ніж хотіли б, або просто не виправдали своїх або чужих очікувань.

Важливо розуміти! Жалкування змушують людину сумніватися в правильності минулого, заважають жити сьогоденням і покращувати своє майбутнє.

При правильному підході жалкування можуть стати способом поміркувати про минуле і зробити висновки, які знадобляться в майбутньому. Однак переживання можуть також привести до зниження↓ самооцінки, так як поєднуються з зануренням у вигадані промахи. В результаті негативні думки тягнуть хронічний стрес, перешкоджають досягненню фінансового благополуччя, відображаються на взаєминах з близькими.

Людина безперервно думає, що він недостойний, його думки спрямовані в минуле. Він не помічає можливості, що представилися, упускає шанси змінити власне фінансове становище. У підсумку скорочується дохід, знову починається жаль. Ось таке замкнуте коло.

Наслідки жалкуваня

Однією з причин жалкування є постійне порівняння себе з ким-небудь. Важливо зрозуміти, що завжди в світі буде хтось, у кого вище дохід, дорожче РЕЧІ, БУДИНОК та інші елементи життя. Навіть якщо у вас є все необхідне, при порівнянні себе з більш забезпеченими людьми буде постійно виникати почуття незадоволення собою.

Професор психології з Техасу впевнений, що привита людям культура конкуренції говорить: людина повинна бути вище середнього, щоб відчувати себе успішним.

Нерідко жалкування використовуються в якості ефективного маркетингового ходу. Саме з їх допомогою рекламодавці домагаються того, щоб споживачі купували все більше і більше. Нерідко популярні бренди в своїй рекламі використовують девізи, які викликають жалкування. У підсумку людина переконана: щоб завтра не пошкодувати, варто придбати сьогодні.

Щоб відчувати себе впевненим і підвищити самооцінку, люди роблять непотрібні покупки. У підсумку величезні суми пропадають у трясовині змагання. Жалкування лавиною накривають людину, входять в звичку. Починає здаватися, що ситуацію виправити просто неможливо. Однак шанс позбутися жалкування все-таки є.

Як позбутися від почуття жалю?

Будь-яка людина може позбутися від жалю. Для цього слід навчитися жити тут і зараз, не озираючись на минуле, не засуджуючи самого себе. З цією метою можна використовувати кілька установок. Найпопулярніші з них представлені в таблиці разом з розшифровкою.

Таблиця: «Правильні установки і їх розшифровка»

Установка Розшифровка
Я зробив все, що від мене залежить Якщо внутрішній голос твердить, що в минулому були здійснені помилки, є сенс прислухатися до нього. Після цього слід проаналізувати ситуацію і піддати її сумніву. Потім залишається переконати себе, що в той момент все було зроблено вірно. У минулому в момент прийняття рішення не було достатніх знань, на вас тиснули обставини. Важливо перестати безперервно звертатися до минулого.
Відмовтеся від порівнянь Якщо постійно порівнювати себе з кимось, можна розвинути в собі почуття провини, стати невпевненим і прийти до поразки. Щоб уникнути цього, слід звертати увагу тільки на самого себе і власні цілі.
Навчіться відпускати ситуацію Слід пам'ятати: минуле змінити неможливо. Якщо ж людина застрягла в ньому, шкодує про скоєне, доведеться шукати способи пробачити себе.
Концентруйтеся на невеликих досягненнях Будь-яка глобальна мета завжди включає велику кількість дрібних завдань. Слід радіти, коли досягнута кожна з них.

Висновок + відео

Таким чином, найчастіше причини маленького доходу криються в самій людині. Слід спочатку розібратися в собі, позбутися жалю і почуття провини. Корисно зупинитися, озирнутися і задуматися про майбутнє.

Команда журналу «ITstatti.in.ua» бажає удачі і успіхів у всіх починаннях!

Якщо у вас залишилися питання, є зауваження або доповнення по даній темі, то пишіть їх в коментарях нижче. До нових зустрічей!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити