Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Чим відрізняється Форекс від фондового ринку і що краще вибрати для трейдингу?

Доброго дня, мене звуть Олена і я вирішила для себе, що буду заробляти гроші трейдингом на фондовому ринку (так як у мене друг без проблем заробляє гроші таким способом). Скажіть, чим відрізняється фондовий ринок від Forex і що краще вибрати для трейдингу?

Валютна біржа і не менш відомий Фондовий ринок, на якому продаються акції та цінні папери, мають сильний взаємозв'язок. Однак у них істотна відмінність полягає в самому принципі виконуваних на таких майданчиках операцій.

Необхідно розуміти, що на ринку Форекс здійснюється валютна торгівля, в той час як на фондовому ринку на торгах беруть участь акції та облігації. Більш докладно про торгівлю на Форекс ми вже писали в одній з наших минулих публікацій.

Багато, напевно, чули про те, що найбільші і значущі фондові біржі розташовані в Нью-Йорку, а також у двох столицях — Лондоні і Токіо.

Основною відмінністю цих двох торгових майданчиків є різниця сум, якими оперують в трейдингу. Що таке трейдинг і як пройти навчання розказано в статті за посиланням.

Для того щоб здійснити покупку акцій, що продаються через фондову біржу, необхідна велика сума коштів, що починається від декількох десятків і закінчується сотнями тисяч доларів.

Варто також зазначити, що торгівля відбувається в спокійному і розміреному ритмі, чого не можна сказати про Форекс, де кожна секунда може вплинути на процес. В Форексі в один момент можна озолотитися і заробити цілу купу грошей, але також легко можна і все програти.

Є трейдери, які заробили велику частину коштів на валютному ринку Форекс, а потім вирішили змінити ризики і перейти на спокійний фондовий ринок. Якщо порівнювати з божевільними швидкостями на Форекс, то це дійсно так.

Фондовий ринок, можна поділити на: первинний і вторинний.

У першому випадку ринок сильно впливає на економіку будь-якої країни. Саме від його показників залежить розвиток ефективність. На ньому розміщують цінні папери, які до цього моменту ще не випускалися. Основними покупцями стають різні інвестиційні фонди, дуже високий відсоток всіляких страхових організацій та інші інвестори. Цінні папери розміщуються при зверненні безпосередньо до інвесторів, або можуть використовуватися і посередники.

До вторинного фондового ринку відносяться позабіржовий ринок, а також розкручені фондові біржі. Його основне призначення полягає в перепродажі емітованих і цінних паперів. Ці папери купують інвестори, які здатні за них заплатити. Його відмінність від первинного ринку полягає у відсутності впливу на інвестиційні обсяги країни.

Основними дійовими особами на даному ринку є трейдери-спекулянти. Їх функції дуже прості - вони виробляють закупівлю цінних паперів за найменшою вартістю. А коли відбувається їх зростання, то вони їх продають за новою ціною і отримують при цьому різницю в кишеню. Про те, хто такий трейдер і як ним стати, читайте в статті за посиланням.

Необхідно відзначити безумовний визначальний фактор – це ціна, а в її формуванні беруть участь емітенти, посередники ну і звісно інвестори, на гроші яких і купуються всі акції та облігації.

Ціна на фондовому ринку встановлюється відповідно до кількох принципів:

  1. Чи будуть цінні папери вигідні, тобто їх спрямованість, зменшення їх користі, а також чи стане інвестор купувати дані папери в перспективі.
  2. Різниця у вартості.
  3. Зменшення і зростання прибутковості.

Ці принципи використовуються при розробці стратегій, які сприяють утворенню цін на фондовому ринку. Завдяки цим принципам на цінні папери виставляють більшу ціну, або низьку, ставлять завдання по швидкому отриманню прибутку чи просто виходять на ринок, а можливо є плани по заволодінню частини ринку в певній галузі.

Робота з цінними паперами може вестися в різних напрямках. Деякі купують акції для того, щоб в майбутньому отримати прибуток від їх вартості, інші їх набувають, щоб мати свою частку від загального доходу.

Хоч цей ринок спокійний і безпечний, але перед роботою обов'язково потрібно провести аналіз, першочерговим завданням якого буде мінімізувати ризик інвестицій.

Сподіваємося ми змогли дати відповіді на Ваші запитання. Бажаємо Вам і всім читачам журналу ITstatti.in.ua удачі у всіх починаннях і успіхів в торгівлі на біржі!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити